Geld & Recht alle pijlers

Moeder weigert mee te werken aan gerechtelijke omgang.

01-03-2012 16:14 83 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal



Ik sta in dubio.

Mijn vriend heeft al meerdere keren omgang met zijn kind toegwezen gekregen via de rechtbank,maar de moeder komt het telkens niet na.

Op één of andere manier weet ze het telkens weer zo te doen dat er maar gerekt en gerekt wordt.Met als resultaat dat er hier al met al een aardig bedrag richting advokaat gegaan is omdat zij niet meewerkt.Niet dat dat belangrijk is,maar we moeten er nu weer een zaak van maken,die veel geld gaat kosten dat vriend zegt;Het is genoeg.Ik ben er klaar mee.

Nou is hij er natuurlijk niet klaar mee,maar het geld raakt op en er wordt justitieel niets aan dit soort praktijken gedaan en hij is daar erg gefrustreerd over.Temeer omdat je nog steeds je kind niet krijgt te zien,maar ook omdat het financieel er ook niet beter van wordt natuurlijk.

Ik snap hem heel goed,maar ergens zegt een stemmetje in mij dat ik hem een beetje moet stimuleren om door te zetten..voor zijn zoontje.Moet ik me daar mee bemoeien...?
Alle reacties Link kopieren
@Triangle,



Hier hetzelfde. Partner is al jaren aan het strijden, krijgt sinds vorige week weer de kinderen niet mee (hiervoor heeft hij ze een jaar niet gezien). Het geld gaat op aan advocaten en rechtszaken en hij staat nu ook op het punt om op te geven. Ik overigens ook, hoeveel geld er nog tegenaan gegooid wordt, zij bepaalt uiteindelijk of hij de kinderen wel of niet ziet. Moe (en blut) gestreden gewoon, zonder enig resultaat.



Ik neem hem het opgeven niet kwalijk , ik hoop dat z'n kinderen het later ook niet doen.
Een kennis van mij zit in dezelfde situatie. Het is volgens hem nu inmiddels op het punt dat de moeder boetes moet gaan betalen voor elke keer dat ze niet op komt dagen met het meiske..



Er is een einde ..





En ja, ik zou hem blijven stimuleren!
Alle reacties Link kopieren
eleine,



Zelfs die boetes werken helaas niet altijd..
quote:Turkooiss schreef op 01 maart 2012 @ 18:22:

eleine,



Zelfs die boetes werken helaas niet altijd..



Nee, i know. Hij heeft zijn dochter namelijk nog steeds niet gezien.

Vreselijk, zulke mensen.. Egoïstisch ook. Maar uiteindelijk zal er een punt komen waarop ze die boetes niet kan betalen.
Alle reacties Link kopieren
De vader kan natuurlijk de moeder ook meedelen dat hij de boetes met zekerheid zal innen als alle kinderen het huis uit zijn. Het is voor haar geen prettig idee dat zich bij elk niet-nagekomen bezoek jarenlang bedragen opstapelen en dat dit enorme bedrag uiteindelijk bij haar gevorderd zal worden. Dat betekent waarschijnlijk dat ze de rest van haar leven niet meer boven een bijstandsinkomen uitkomt.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
@Dubiootje,

Dat is dus ook een optie? En weet jij wat er met het geld van die boetes gebeurd? Waar gaat dat naar toe?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb hier niet veel verstand van, juridisch gezien, maar een hele dikke voor jou en je vriend. Wat jullie wel kunnen doen is alle papieren bewaren, kaarten sturen naar zijn kind dat het altijd welkom is, of een kadootje sturen zo nu en dan. Blijf dat volhouden. Ooit komt de tijd dat het kind zelf mag kiezen en dan weet hij dat hij welkom is. Dat zijn vader en vriendin alles hebben geprobeerd.

Wat een ontzettend sneue situatie.
Alle reacties Link kopieren
Wat vind ik dit triest om te lezen zeg. Waarschijnlijk is wat Dibiootje zegt de enige manier om nog pressie uit te kunnen oefenen. Verschrikkelijk dat je als moeder je kind zo durft te beschadigen door eigenbelang.



Sterkte voor jouw vriend, ik zou er als moeder denk ik wanhopig van worden als mijn partner dit spel zou spelen.
“I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel.” Maya Angelou.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Dubiootje,hij is niet de erkenner.Dus wat dat betreft geen poot om op te staan.

Als ik de verdere reacties ook lees van andere mensen met een dergelijk verhaal...jeetje.

Je krijgt neigingen om het hogerop te zoeken qua wetgeving oid.

In Belgie staan er wel degelijk straffen op,en fikse boetes wanneer je de omgangsregeling frustreerd.Het wordt echt als kindermishandeling gezien.Maar ook het negeren van een gerechtelijk bevel.

En zo is het ook.We worden allemaal geacht ons aan de wet te houden.Waarvoor is het er anders ook?
Alle reacties Link kopieren
@Flowerfield;Dat doen we ook hoor.Al 5 jaar..



Oh ja,de rvdk is ook nog niet van ons af hoor
Alle reacties Link kopieren
Wat wel zo is;Wanneer hij wel een kort geding gaat aanspannen is er een grote kans dat de dwangmiddelen er weer gaan komen.

En het is idd zo,men zegt van een kale kip valt miet te plukken,eens komen ze het wel halen hoor.



Maar vriend zegt,en hij heeft een punt,dat dat nog niet wil zeggen dat we zijn zoontje gaan zien.Maar wel 3000E lichter...
Alle reacties Link kopieren
Helaas gebeurt dit maar al te vaak. Een medewerker in het bedrijf van mijn man procedeert zich ook rot. Duizenden en duizenden euro's aan advocaat kosten! In nl ben je gewoon de joker als je man bent in een scheiding. Sorry , maar wat een "rotwijven" zijn er die hun frustraties over de rug van hun kinderen uitvechten en daardoor oik de kinderen te kort doen.

Die gratis prodeo voor die vrouwen zou eens aan banden gelegd moeten worden! Ze kunnen maar door gaan en briefjes laten sturen met alle gevolgen van dien.

Wens je veel succes en geef niet op in belang van je partner. Zijn kind zal hem dankbaar zijn en als het oud genoeg vertel en laat je hem alles lezen! Pay back time!
Alle reacties Link kopieren
Doet je vriend ook steeds aangifte bij de politie? In Nederland is er in ieder geval één keer een zaak geweest waarbij een vrouw een taakstraf heeft gekregen (en een boete). De rest van haar leven heeft ze een strafblad. Het kan dus wel.
Alle reacties Link kopieren
TO, het is mij eigenlijk nog steeds niet echt duidelijk (heb niet alle reactie gelezen) waarom de ex niet wil dat jouw vriend zijn kind te zien krijgt?



Heeft de ex daar ook een reden voor gegeven?
Alle reacties Link kopieren
[Dit plukte ik van internet:

Voor de tweede keer kwam het in 2010 tot strafvervolging voor het weghouden van kinderen bij de andere ouder.

Eerst in Leeuwarden: http://binnenland.nieuws.nl/616696



En in Maastricht.

De rechtbank in Maastricht heeft vrijdag een vrouw veroordeeld tot 120 uur werkstraf waarvan de helft voorwaardelijk wegens het weghouden van haar kinderen bij haar ex-man. Beide ouders hebben het ouderlijk gezag, maar sinds een echtscheiding in 2003 heeft de vader zijn kinderen niet meer te zien gekregen.

http://www.om.nl/actueel/nieuws-_en/@15 ... erkelijke/
Alle reacties Link kopieren
Dit is het artikel op basis waarvan hij aangifte kan doen:

Artikel 279 Str werpt zijn vruchten af.

Uitleg: Artikel 279 Str: wanneer de verzorgende ouder omgang met de ander ouder frustreert bestaat de mogelijkheid om aangifte te doen op basis van art 279 Wetboek van strafrecht.

In een situatie van gezamenlijk gezag houdt deze stellingname in, dat wanneer een zorgouder de kinderen weg houdt of niet tijdig beschikbaar stelt en daarmee onttrekt aan een door de rechter vastgestelde of bekrachtigde co-ouderschapsregeling of omgangsregeling, dat dan de omgangsouder of co-ouder op grond van het Hoge Raad arrest bij de politie aangifte moet kunnen doen tegen de zorgouder wegens het delict "onttrekking aan het ouderlijk gezag".
Alle reacties Link kopieren
@schilderspalet;Er is geen reden.Ze gooit het telkens op dat het kind niet wil,dat mijn vriend haar had laten zitten toen en dat soort dingen.Geen rariteiten.Vandaar dat de omgangsregeling ook telkens door verschillende rechters werd toegewezen.

Dat was ook telkens het advies van de rvdk.



Lilaemme,dat geldt niet voor niet het gezaghebbende ouders.Helaas.

Zou eigenlijk geen verschil mogen maken.Beschikking van een rechter is gewoon iets wat je hoort na te komen lijkt mij.
Alle reacties Link kopieren
Als je alle vaders die vechten om af en toe hun kind te zien, allemaal uit het justitiële aparaat trekt gaan er volgens mij heel wat advocaten failliet.



Je kunt nog zo'n stapel gerechtelijke uitspraken hebben in Nederland, ze afdwingen kan alleen door de kinderen met geweld door de politie uit huis te laten halen, en welke vader wil dat?



Dus de macht van dit soort "moeders" is grenzeloos helaas
Alle reacties Link kopieren
quote:triangle schreef op 01 maart 2012 @ 19:08:

Hoi Dubiootje,hij is niet de erkenner.Dus wat dat betreft geen poot om op te staan.

Als ik de verdere reacties ook lees van andere mensen met een dergelijk verhaal...jeetje.

Je krijgt neigingen om het hogerop te zoeken qua wetgeving oid.

In Belgie staan er wel degelijk straffen op,en fikse boetes wanneer je de omgangsregeling frustreerd.Het wordt echt als kindermishandeling gezien.Maar ook het negeren van een gerechtelijk bevel.

En zo is het ook.We worden allemaal geacht ons aan de wet te houden.Waarvoor is het er anders ook?



Is het kind door een andere man erkend? Zo niet, dan kan hij vaststelling van het vaderschap en het ouderlijk gezag aanvragen bij de rechter.



Overigens was ik in de war wat die boetes betreft. Ik dacht dat het ging om een schadeloosstelling, maar die boetes worden waarschijnlijk niet aan jouw vriend betaald maar komen in de staatskas terecht.
Ga in therapie!
@ triangle



Uit mijn omgeving ken ik een vrouw die het andersom mee heeft gemaakt, haar ex wilde de kinderen niet meegeven. (Hij deed verder ook de verschrikkelijkste dingen maar dat terzijde..)



Ze heeft iedere keer de politie gebeld en die kwamen, zo kreeg ze toch haar kinderen mee.
Alle reacties Link kopieren
Ja mystic,die moeder heeft de ouderlijke macht dus dan sta je tegenwoordig wel wat sterker.Dan kan je aangifte doen.



Ik denk steeds vaker,en dat zal niet iedereen met me eens zijn,dat wanneer een moeder zó ver gaat ze uit de ouderlijke macht gezet moet kunnen worden.

Of inderdaad,dat ze zelf hun advokaatkosten ook eens moeten gaan betalen.Eens kijken hoe ver het dan komt..
Alle reacties Link kopieren
Heeft vriend en advocaat als eens gedreigd met lijfsdwang?



Lijfsdwang

Lijfsdwang (gijzeling) moet niet verward worden met gevangenisstraf. Lijfsdwang is de civielrechtelijke variant van gevangenisstraf. Indien juridische middelen als een dwangsom geen uitkomst bieden dan kan eventueel lijfsdwang worden verzocht. Het wordt echter maar weinig toegepast omdat ook dit middel niet in het belang van het kind wordt geacht. Toch kan de maatregel worden opgelegd indien er herhaaldelijk geen gehoor wordt gegeven aan rechterlijke uitspraken en de omgangsregeling gefrustreerd blijft worden.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Jo,het was echt zo erg dat dat middel zelfs tegelijkertijd met de dwangsommen opgelegd zijn.Vandaar dat de kans ook groot is dat de middelen nu ook wel weer opgelegd gaan worden,maar die zekerheid krijg je natuurlijk pas nadat je weer een zaak aanspant



We zijn in overleg hier.Mijn vriend zegt,we hebben alles gewonnen.Elke keer weer,maar de uitvoering wordt niets mee gedaan.Vandaar dat hij nu ook zoiets heeft van; Wat heeft het voor zin.Kost zoveel geld weer,en we hebben al zoveel om later evt. aan zijn zoon te kunnen laten zien.

Mijn gevoel zegt,ik denk dat we dit weer gaan winnen.Dus mss tóch maar doorzetten..anderzijds,loslaten en rust trekt me nu ook wel.Dan kun je verder met andere dingen.

En heel stiekem;Ik kan me wel andere dingenbedenken wat we zouden kunnen doen met dat geld
Alle reacties Link kopieren
Tja lastig hoor dit. Ik zou echt nooit het initiatief nemen om je vriend te laten beslissen dat het zo genoeg is geweest. Als je vriend dan later toch spijt krijgt van deze beslissing krijg je het op je bord. Andersom ook, hij moet de afweging maken om het er nu gewoon bij te laten zitten. Wel steunen en opbeuren als het even niet gaat maar laat de beslissingen bij hem. Laat hem met zijn advocaat bespreken wat ze nog gaan doen en als dat gedaan is hopen dat zoon op een gegeven moment zo oud is dat hij zelf contact gaat zoeken. Vreselijk dit zeg
Alle reacties Link kopieren
Aangifte doen. Dit is ontrekking aan het ouderlijk gezag.

Dit ook per post aan haar aankondigen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven