Draagdoeken en andere dragers - voor al je draagvragen 6

24-10-2011 12:57 2607 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene draagvragen-topic!



Stel hier je vraag over het dragen van je baby / peuter / kleuter, over draagdoeken, draagzakken en andere dragers, of praat mee over al die mooie doeken en dragers. Er praten draagconsulenten, ervaringsdeskundigen en andere enthousiastelingen mee, dus er is vast een antwoord op je vraag. Let op: het gaat hier over gezonde, op tijd geboren baby's, is jouw situatie anders, overleg dan altijd met je specialist.



In het kort: wat is een goede drager:

- baby zit rechtop, beentjes gespreid

- knietjes hoger dan de billen, steun tot in de knieholtes

- neksteun voor kleintjes

- soepel rugpand voor een bol ruggetje

- comfortabel voor ouder en kind



Voordelen van dragen zijn onder andere:

- Goed voor de houding van rug en heupjes en de ontwikkeling van je baby.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes en krampjes

- Geen duowagen nodig voor een ouder broertje of zusje

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



Houding:

- Vanaf de geboorte rechtop, buik tegen buik

- Beentjes mogen meteen al buiten de doek

- Beentjes gespreid (maar nooit forceren!), knietjes hoger dan de billen, ruggetje bol: de kikkerhouding

- Steun tot in de knieholtes

- Voor jonge baby's: goede neksteun (bij een doek dmv een opgerold spuugdoekje)



Draag je kind niet liggend. Je baby kan ademhalingsproblemen krijgen in die houding.



Met het gezichtje vooruit dragen:

In deze houding trekt de rug van je baby onnatuurlijk hol, en de beentjes hangen naar beneden. Daarom is deze houding niet aan te raden. Ook kan je baby zich zo niet afsluiten voor prikkels (tegen mama wegkruipen). Wil je kind meer zien van de wereld, dan kun je op de heup of op de rug gaan dragen.



Het knopen van een doek

Knopen is niet moeilijk, het vraagt wat oefening maar daar heb je dan ook heel lang plezier van. Voorbeeldfilmpje waarin het heel langzaam wordt voorgedaan: link of heupdragen met een schuifknoop: link Wil je wel leren knopen, maar zie je het zelf niet zitten? Dan kun je een draagconsulent inschakelen: link



Ook met fysieke klachten zoals rugklachten, bekkenklachten kun je meestal goed dragen met de juiste draagwijze.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------



Welke dragers zijn er: (foto's in de eerste post van het topic)



Niet-ergonomische dragers

- Dragers waarbij de baby voornamelijk op het kruis rust

- Dragers waarin de baby liggend gedragen wordt

Deze dragers zijn meestal voor ouder en baby niet comfortabel.



Ergonomische dragers: (foto's in de eerste post!)

Rekbare draagdoek - Fijn voor de eerste maanden. Merken: o.a. Tricot Slen, Moby Wrap, Draagdoek.nl. Draagt zwaarder bij een groter kind; vrij warm

Geweven draagdoek - Vanaf de geboorte tot de kleuterleeftijd. Merken: o.a. Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Nati, BBslen.

Ergonomische drager/SSC Zachte dragers met (meestal) een kliksysteem. Comfortabel en heel gemakkelijk in gebruik. Merken (o.a.): Vanaf de geboorte: Bondolino, Marsupi Plus. Vanaf een maand of 5: Manduca, Beco Butterfly, Ergo, Connecta.

Specifiek voor peuters: Patapum peuter, Wompat toddler, Mei Favorite

Baby-inserts maken een drager niet per se geschikt voor pasgeborenen.

Mei tai: Middenweg tussen een doek en een ergonomische drager. Meestal vanaf 5/6 maanden.

Ringsling / buidelsling: A-symmetrisch dragen, over één schouder. Vooral geschikt voor korte stukjes. Rechtop dragen. Kan vanaf dag één (met neksteun). Buidelslings zijn niet verstelbaar, en daarom niet zo geschikt voor pasgeborenen.



Nuttige links:

Dragen en Voeden: hier is zo'n beetje alles te vinden wat je wilt weten over dragen, met marktplaats voor doeken en dragers.

Mein Kleiderschrank: actiefoto's van allerlei merken doeken

Doekentheek : veel algemene informatie over verschillende dragers.

Wat trek je je kind aan in de draagdoek? Temperatuuroverzicht



Link naar deel 4 van dit topic

Link naar deel 3 van dit topic

Link naar deel 2 van dit topic





Copyright van deze tekst: 2010, forummer Wen, te bereiken onder vivawen@live.nl. Alleen over te nemen door andere forummers om een nieuw topic te openen.
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Dank voor alle informatie! Ik ga uiteindelijk voor de manduca. En als he goed is krijg ik een slen van mijn schoonmama voor de eerste weken. :-)



Helemaal leuk!
Alle reacties Link kopieren
Bedankt Biebeltje & Opgoedgeluk!



Zijn inloopmomenten altijd zo dat je gewoon vrijblijvend even langs kunt komen, wat dingen zelf kunt proberen en passen en geen aankoopverplichting hebt? Dus alsof je even een gewone winkel binnenloopt? Of zitten daar nog verschillen in? (Sorry, misschien is het een domme vraag, maar het is een hele nieuwe wereld voor me!) Dan lijkt dat me wel een mooie tussenvorm tussen een heel consult en op goed geluk iets via internet bestellen.



Ik heb net toch maar even m'n schouders opgemeten. Ik ben namelijk ongeveer even lang als Biebeltje en wel smal maar niet extreem, dus misschien valt het ook wel mee. (Tsja, wat is de definitie van 'smalle schouders' of 'brede banden'?) Ik zou 12 cm ruimte hebben voor een schouderband (van m'n nek tot waar de schouder gaat aflopen). Dan zou het toch eigenlijk wel moeten passen toch, die Bondolino banden zijn vast geen 12 cm of breder?
Alle reacties Link kopieren
Nicole, een inloopmoment is naar mijn weten zonder aankoopverplichting. Ander zouden we het wel inKoopmoment noemen, toch?!



Wat de banden betreft; ik heb al aardig wat smalle en kleine mensen over de vloer gehad en eigenlijk nog nooit meegemaakt dat iemand de banden echt te breed vond. (alhoewel ik begrijp dat dat wel zo kan zijn natuurlijk) Maar je kunt gewoon het beste even ergens gaan proberen, dan weet je het zeker.
Alle reacties Link kopieren
Nou... ik vond de banden wel te breed, en ik ben niet extreem smal of zo
Alle reacties Link kopieren
Wat ik bedoel wen, is dat ik denk dat het gewoon heel erg af hangt van wat jij zelf prettig vindt. Ik had laatst iemand staan, heel klein vrouwtje, heel tenger, dat ik dacht: 'die gaat de banden vd Bondolino echt te breed vinden'. Maar ze vond het zo breed juist heerlijk dragen Dus wat ik al aangaf: je moet het gewoon echt eerst geprobeerd hebben als je het heel zeker wil weten of het te breed is of niet.
Alle reacties Link kopieren
Mhm ja, het is natuurlijk ook voor een groot deel persoonlijke voorkeur.



Op de buik zit het bij mij altijd wel goed doordat ze achter gekruist zijn. Van de week gleed 1 schouderband af bij het aandoen van m'n draagjas (had hem op de rug). Maar waarschijnlijk had ik niet strak genoeg geknoopt.



Ik heb het idee dat m'n Zara gekrompen is. Normaal kan ik bij de FWCC makkelijk weer voor afknopen maar nu zat ik echt in de uiterste puntjes. Maar goed, zal wel weer een kwestie van "te slordig geknoopt" zijn... Daar heb ik wel vaker last van.
Alle reacties Link kopieren
OK, duidelijk. Best grote kans dus dat die banden wel goed zitten, maar voor de zekerheid beter om eerst even uit te testen. Bedankt voor het delen van jullie ervaringen!
Alle reacties Link kopieren
Nicole ik kan de banden van de bondo wel even voor je opmeten hoor, dan kan je het vergelijken met bijvoorbeeld een rugtas.
Alle reacties Link kopieren
Dat zou fijn zijn Pucker, als je ze zou willen meten! Goed idee van die rugtas, ik heb er hier wel een liggen met vrij brede banden, dus dan kan ik het daarmee vergelijken.
Alle reacties Link kopieren
biebeltje, tegen dat afzakken kun je een touwtje tussen de banden knopen, dat zou bijgeleverd moeten zijn. Maar een veter kan ook natuurlijk als je het oorspronkelijke vetertje kwijt bent.
Alle reacties Link kopieren
nicole, helemaal vergeten vandaag, sorry. Mijn oma is overleden dus ik ben met mn hoofd ergens anders. Ik heb het opgeschreven dus ik ga morgen meten. (kan nu niet want de bondo ligt in de slaapkamer en mijn slapende zoontje ook)



ik wilde net de wompat gaan bestellen en nu twijfel ik weer zo over de maat. De toddler vind ik eigenlijk te groot, maar ik ben bang dat de medium zo snel te klein wordt. R vindt het wel lekker om zn armpjes erin te hebben. Twijfels twijfels twijfels. Nou zat ik net naar de foto's te kijken en denk ik weer zo groot was die toddler niet. Ik zal morgen ook het rugpand van de bondo even meten, die vind ik namelijk wel echt klein voor hem nu.
Alle reacties Link kopieren
Ach Pucker, gecondoleerd.
Alle reacties Link kopieren
hey meiden,



toch nog een vraagje ik heb pas geleden ook al info gevraagt.

heb toen toch besloten om een bykay te kopen deze bevalt tot nu toe nog prima..(dochter 6 maanden)



nu ben ik bijna jarig en wil ik heel graag nog een doek/zak.

wij gaan in mei op vakantie naar spanje en zoek dus ook een beetje een luchtige doek/zak.



heb veel gegooglt gelezen en filmpjes gekeken....

kan vrij weinig vinden over

Storchenwiege BabyCarrier

degene die ik kon vinden die knoopte heel raar vond ik zelf...



nu gaat voor de uiterlijk mijn voorkeur uit naar de beco maar heb ergens gezien (weet niet of alle beco's dat hebben) dat je kindje tussen een doek zit laat maar zeggen...hmm lastig uitleggen haha maar denk dat jullie me wel snappen als ervaren dragers;)

hebben alle beco's dat? dat lijkt mij namelijk best warm dat er tussen mama en kind ook nog een lapje zit...



en anders viel mijn oog op de mai tai (Hop-Tye Pune) of de bondolino alleen de bondolino vond ik qua uiterlijk niet echt interessant...



ook vond ik de Girasol MySol er erg leuk uit zien alleen heb die hier eigenlijk nog nooit genoemd gezien...(voor wat ik heb terug gelezen)

dus ik hoopte eigenlijk of jullie mij konden helpen....

ook ben ik bereid een zak te huren maar dan nog vind ik het lastig welke....
Alle reacties Link kopieren
Pucker, gecondoleerd quote:biancapink schreef op 16 maart 2012 @ 22:59:

hey meiden,



toch nog een vraagje ik heb pas geleden ook al info gevraagt.

heb toen toch besloten om een bykay te kopen deze bevalt tot nu toe nog prima..(dochter 6 maanden)



nu ben ik bijna jarig en wil ik heel graag nog een doek/zak.

wij gaan in mei op vakantie naar spanje en zoek dus ook een beetje een luchtige doek/zak.



heb veel gegooglt gelezen en filmpjes gekeken....

kan vrij weinig vinden over

Storchenwiege BabyCarrier

degene die ik kon vinden die knoopte heel raar vond ik zelf...



nu gaat voor de uiterlijk mijn voorkeur uit naar de beco maar heb ergens gezien (weet niet of alle beco's dat hebben) dat je kindje tussen een doek zit laat maar zeggen...hmm lastig uitleggen haha maar denk dat jullie me wel snappen als ervaren dragers;)

hebben alle beco's dat? dat lijkt mij namelijk best warm dat er tussen mama en kind ook nog een lapje zit...



en anders viel mijn oog op de mai tai (Hop-Tye Pune) of de bondolino alleen de bondolino vond ik qua uiterlijk niet echt interessant...



ook vond ik de Girasol MySol er erg leuk uit zien alleen heb die hier eigenlijk nog nooit genoemd gezien...(voor wat ik heb terug gelezen)

dus ik hoopte eigenlijk of jullie mij konden helpen....

ook ben ik bereid een zak te huren maar dan nog vind ik het lastig welke....



Bianca, een Beco vind ik persoonlijk niet de beste keus. Zeker niet voor op een warme vakantie, dat stuk stof tussen je in zorgt voor extra warmte, en hij is ook niet zo mooi gevormd als andere dragers. Alle Beco Butterfly's hebben dat, de Gemini heeft dat niet.

De Hop Tye en MySol zijn allebei prima dragers, de klassieke mei tai met wat moderne snufjes.

De Storch is weinig bekend en daardoor ook weinig bemind, het is een mei tai met smalle gevulde banden en een gesp op de heupband zodat je die niet hoeft te knopen. Maar doordat weinig mensen hem hebben, zul je er ook weinig over vinden ben ik bang



Even proberen is toch het handigste, welke het fijnste zit hangt ook af van je postuur en lengte bijvoorbeeld.
Alle reacties Link kopieren
Pucker



Zoetelief, ik heb dat touwtje nog wel, maar normaal zakken de banden niet af, schouders zijn breed genoeg. Alleen bij het aandoen van de jas glipte hij even weg. Ik stond ook wel weer eens erg te hannesen...



Biancapink, de bondolino blinkt inderdaad niet uit in schoonheid, maar ik ben er erg blij mee.

Verder is het een beetje afhankelijk van wat je precies zoekt in een drager. Wel/niet knopen, kleur/patroon, grootte etc. Er is zo veel keus...

Iets van een mei tai lijkt me qua hoeveelheid stof dan nog het meest luchtig, maar dan zit je vaak weer met die staarten die je moet knopen.

Nou ja, warm + kind tegen je aan lijkt me sowieso wel plakgegarandeerd.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Wen, ik had al even gepost toen jij op vakantie was over de Rose & Rebellion..... ik ben verliefd

Wij zitten komende zomer waarschijnlijk in Zuid-Frankrijk, dus ik vraag me even af of deze drager erg warm is? Ik heb op zich ook 2 doeken die wel lekker dun zijn, maar ik zie het rugdragen daarmee nog niet heel erg zitten.
Alle reacties Link kopieren
De banden van de bondo zijn 10 cm breed.
Alle reacties Link kopieren
TIP voor mensen die dragers willen passen

de ouder natuurlijk beurs

er zijn veel webshops aanwezig met dragers/ doeken etc

ook veel informatie over wasbare luiers borstvoeding en natuurlijk ouderschap.
Alle reacties Link kopieren
Yamuna, bedankt voor de tip! Dat is vlak bij mijn ouders dus voor ons misschien wel leuk om eens heen te gaan. Staat ook een leuke kleurplaat op de site... (niet dat M. al kan kleuren, die zal alleen proberen alles op te eten)
Alle reacties Link kopieren
Bedankt Pucker!



Yamuna, handig zo'n beurs. 't Is helaas niet echt om de hoek voor mij, maar voor anderen misschien wel!
Alle reacties Link kopieren
Inc, je mag altijd eens komen proberen hoor Ze zijn behoorlijk dun, maar wel met zwarte banden natuurlijk.
Alle reacties Link kopieren
@wen

is de gemini ook niet zo mooi gevormd? ik vind de travis black zo mooi!!!



dus jij zou eigenlijk de hop tye aanbevelen?

ik vind het niet erg om te knopen ben een doek gewend dus denk dat dat wel goed komt... ik weet namelijk niet of ik gespen wel zo prettig vind?



@biebel knopen is geen probleem en vind zo'n patroon als de beco gemini travis black wel erg mooi!

maar het moet natuurlijk ook lekker zitten en niet zo stug zijn...

is de wompat wat?
Alle reacties Link kopieren
De gemini is net als de butterfly vrij smal bij de beentjes. Het zijn geen slechte dragers hoor, echt niet, maar ik denk dat je kind er sneller uitgroeit dan uit een verstelbare mei tai. Mijn dochter heb ik er tot 1,5 prettig in gedragen. Als je dat lang genoeg vind, is het natuurlijk prima
Alle reacties Link kopieren
Ik had een vraagje, ik wil voor de zomer graag een doek om mijn dochter 6 maaanden in te kunnen dragen ik heb nu een bondolino en een ringsling nu dacht ik aan een hoppediz maar is een zomerversie daarvan echt koeler dan een gewone hoppediz ?
Alle reacties Link kopieren
Margriett jazeker!!

Hopp das leichte of hopp pune. Heerlijk dun.

Jammer dat je m van mij niet hebt kunnen voelen vanochtend.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven