Fietskar voor kinderen, ervaringen??

23-03-2012 14:47 48 berichten
Alle reacties Link kopieren
Met het tweede kind op komst zit ik me af te vragen hoe ik me met kinderen ga verplaatsen de komende jaren. Ik heb een (nog goede) moederfiets met voorzitje voor dochter nu.

De makkelijkste optie is natuurlijk dochter naar een achterzitje en zoon tzt voorop. Nadeel is dan dat ik de eerste zes maanden (minimaal) niet op de fiets kan met de kinderen.



Nou zat ik te denken over zo een karretje voor achter de fiets. Is dat wat? Het liefst dan eentje die een beetje licht is, waar twee kinderen (1 baby) in kunnen en nog wat boodschappen oid. Verder zou ik hem dan willen kunnen afkoppelen om even de Appie in te gaan ofzo.



Ik hoor vaak van mensen dat ze het gevaarlijk vinden, maar dat lijkt me nog wel mee te vallen of niet? En hoe zit het met 'parkeren', is dat veilig of is je karretje dan meteen weg?



Een bakfiets is ook een optie maar het feit dat ik nog een goede fiets heb en de aanschafprijs van een bakfiets houden me wat tegen.



Ik hoor graag ervaringen!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb mijn kar veel gebruikt. De jongste in dr maxicosi er en fietsen maar. Ook als wandelwagen of voor boodschappen. Goed slot er bij en je kunt hem stallen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb mijn kar ook enorm veel gebruikt en nog steeds.

Voor de kinderen, als boodschappenwagen.

Nu vaak om uit school ook een vriendje mee te kunnen nemen op de fiets ( 1 kind in een stoeltje, 2 in de kar, vinden ze machtig).



Mijn keuze toen was omdat ik hem graag wilde kunnen afkoppelen en dan als wandelwagen kon gebruiken. Dit heb ik ook heel vaak gedaan. Moet wel zeggen dat het in het bos iets minder lekker liep dan de gewone wandelwagen, maar nog steeds heel goed te doen.



Niet veilig? heb ik nooit begrepen, ik zie regelmatig moeders met 2 kids op de fiets die hun evenwicht dreigen te verliezen. dan flikkeren er 2 kinderen van 1,5 meter op het asfalt.

En bij een aanrijding zijn ze volgens mij bij beide versies heel kwetsbaar
Alle reacties Link kopieren
ps, ik heb gewoon de kar van de HEMA, 150 euro.

oud maxi cosi stoeltje er zelf in vastgemaakt aan het frame, ging prima
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de reacties, hier heb ik wat aan!

Dat niet veilig snap ik ook niet helemaal, tenminste net zo 'niet veilig' als twee kids op de fiets idd. Volgens mij is het meer het idee dat als je van achter wordt aangereden, de kids de klap opvangen. Maar met evt. een vlaggetje erop en voorzichtigheid kom je een heel eind denk ik.



Kittepit mag ik vragen welk merk kar jij hebt? KLinkt goed namelijk. Ik wil eigenlijk gaan kijken op marktplaats voor een tweedehandse, maar wil graag weten waar ik op moet letten. er is best veel keus in karretjes! Is die van jou ook inklapbaar?



Ik ben niet van plan om ermee te gaan wandelen in het bos, het is echt voor even van de fiets af de supermarkt in, eventueel in de duinen even wandelen tijden een fietstochtje, etc. Dus geen offroad zeg maar.
Alle reacties Link kopieren
quote:kittepit schreef op 23 maart 2012 @ 15:27:

ps, ik heb gewoon de kar van de HEMA, 150 euro.

oud maxi cosi stoeltje er zelf in vastgemaakt aan het frame, ging primaGa ik daar ook eens naar kijken, thanks.
Alle reacties Link kopieren
Ik lees mee, zit met hetzelfde. Heb ook nog aan de babymee gedacht, maar zoon zit al achterop. Dus geen optie.



Vanaf welke leeftijd mag de baby mee in het karretje?
Alle reacties Link kopieren
Mijn tip: moederfiets op marktplaats en een gazelle cabby aanschaffen. (zie google)

Als je googlet op cabby en sosofie viva, krijg je precies te zien waarom ik zo verliefd ben op deze fiets. Ik heb al veel ouders in mijn omgeving aan deze fiets gekregen, t is onze beste aankoop ever!
Alle reacties Link kopieren
Babymee heb ik ook over gedacht, maar dochter past nu nog maar net in het voorzitje. Dat zal geen maanden meer duren ben ik bang.

Ik dacht eigenlijk dat ze in een babyschelp meteen mee kunnen in de kar? Of tenminste met 2-3 maanden ofzo?
Alle reacties Link kopieren
Baby kan mee vanaf 6 weken als ie in een kinderstoeltje zit.

Een fietskar heeft een betere vering dan een gewone fiets, dus qua hobbels valt het wel mee. Ik heb dus gewoon een oude maxi cosi van MP gehaald en deze vastgemaakt. Vond ik handiger dan steeds in en uitladen.

Persoonlijk voelde ik me altijd heel onveilig en onzeker met 2 zitjes, fietskar geweldig. Kon ik ook met onze actieve hond nog eens fietsen. Ging prima, 2 kids in de fietskar, hond rent ernaast
Alle reacties Link kopieren
quote:sosofie schreef op 23 maart 2012 @ 15:36:

Mijn tip: moederfiets op marktplaats en een gazelle cabby aanschaffen. (zie google)

Als je googlet op cabby en sosofie viva, krijg je precies te zien waarom ik zo verliefd ben op deze fiets. Ik heb al veel ouders in mijn omgeving aan deze fiets gekregen, t is onze beste aankoop ever!Ziet er goed uit, maar ik vind hem heel duur! Dus dat is geen optie voor mij.
Ik heb ook een fietskar gehad toen de kinderen klein waren. ideaal! Maxicosi erin vastgesnoerd en rijden maar! Zoon kon nog naast de maxicosi zitten ook. Het afkoppelen vond ik maar onhandig trouwens, dus echt alleen gebruikt voor achter de fiets. Maar als je daarop gaat selecteren moet er vast een praktische kar voor te vinden zijn!

Bakfiets vond ik ook super leuk, maar inderdaad duur en nemen veel ruimte in.
Alle reacties Link kopieren
Een gazelle cabby past niet in ons budget, kunnen we niet kwijt en de bak kan er niet los van.

Dus kan er niet mee lopen na het fietsen.
Alle reacties Link kopieren
tja, ik zweer bij de hemafietskar, afkoppelen geen punt, inklapbaar, ruimte achter de zitjes voor boodschappen. OK, geen officiele plek voor een babyschelp, maar dat is dan ook alles. Een beetje handigert klust het met een maxi cosi zelf
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben een kidcar bikebuggy gehad. Wel een investering, maar tweedehand ook nog prima.
Alle reacties Link kopieren
@kittepit, kan er naast de maxicosi dan nog een peuter zitten? Ik heb even op MP gekeken, en de kar ziet er behoorlijk vol uit met een MC erin. Of misschien zijn er meer types?
quote:kittepit schreef op 23 maart 2012 @ 15:43:

tja, ik zweer bij de hemafietskar, afkoppelen geen punt, inklapbaar, ruimte achter de zitjes voor boodschappen. OK, geen officiele plek voor een babyschelp, maar dat is dan ook alles. Een beetje handigert klust het met een maxi cosi zelfNu je het zegt, wij hadden ook een babyschelp ipv de maxicosi erin! Is al weer even geleden. Daarnaast kon dus zoon nog zitten, want de babyschelp is smaller dan een maxicosi.
Alle reacties Link kopieren
Bluebird, maar jij had dus een ander merk? En het afkoppelen was dus niet heel handig..



Sorry voor alle vragen, maar probeer te bedenken op welke criteria ik moet selecteren.. Vooralsnog zijn dat makkelijk afkoppelbaar, ruimte voor twee kinderen en de prijs natuurlijk.



Meer tips altijd welkom..
Alle reacties Link kopieren
Handig topic! Ben in aug. uitgerekend van nummer 2, dochter is dan 2,5 en ik doe praktisch alles op de fiets. Ben me nu aan het oriënteren op bakfiets/fietskar.



Hoe lang kunnen kinderen in de fietskar zitten? Qua lengte zeg maar? (dochter is vrij lang)
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben de kidcar: http://www.kidcar.com/nl/comfort.html

Wel een fijne kar, eerst de jongste nog in een babyschaal gehad, zo langzamerhand denk ik dat ze wel los kan. We gebruiken hem vooral om lekker einden te gaan fietsen.



Het enige waar wij ons op verkeken hebben is dat hij breder is dan de (loop)deur in de garage. Dus we moeten wel elke keer de hele garagedeur omhoog zwiepen om hem naar buiten te rijden. Ik durf hem niet buiten te laten staan (is 'ie wat te duur voor) dus daardoor gebruik ik hem minder vaak dan ik had gewild.
Alle reacties Link kopieren
quote:nero schreef op 23 maart 2012 @ 16:16:

Handig topic! Ben in aug. uitgerekend van nummer 2, dochter is dan 2,5 en ik doe praktisch alles op de fiets. Ben me nu aan het oriënteren op bakfiets/fietskar.



Hoe lang kunnen kinderen in de fietskar zitten? Qua lengte zeg maar? (dochter is vrij lang)







Was ook aan het meelezen, vind het een beetje jammer dat mijn fiets ongebruikt in de garage staat, zoon 1 kan achterop maar zoon 2 kan nog niet voorop (7 wk).

Ik heb die van de Hema ook al eens gezien, die is wel leuk en betaalbaar nl
Alle reacties Link kopieren
haha en ook ik ben een meelezer
Ik had geloof ik hema, via MP gekocht. Ik vond het vooral onhandig dat je bij het afkoppelen om te wandelen het voorste wiel eerst moest bevestigen. dat was lastig te doen met het kindje nog in de kar.

En mijn beste tip voor de babyschaal: hou de gewichtsgrens goed in de gaten, bij dochter schoten de riempjes los toen ze aan die grens zat. Nu was ze toen groot genoeg en heb ik haar voorop in het zitje gedaan. Hoe fijn de kar ook was geweest, gewoon in de zitjes scheelde me erg veel tijd. kidcar hoor ik meer goede dingen over trouwens.
Alle reacties Link kopieren
Ik had er ooit een en vond het een onding. Kon bijna niet door het gangetje naar onze schuur en ik vond het idee dat je kinderen een eind achter je zitten in het verkeer ook niet echt lekker. Zou het niet aanraden.
Alle reacties Link kopieren
wij hebben een burley cub(staat nu te koop op mp)en we zijn er heel tevreden over. Echt ideaal, je haalt hem zo achter je fiets vandaan en dan heb je een wandelwagen. Een fietskar is als heel veilig gekwalificeerd door de consumentenbond. Als jij valt met je fiets, blijft de kar overeind staan en bij een evt. aanrijding(niet te hopen dat het ooit gebeurd...)wordt ie voor de auto uitgeduwd.



We hadden er ook een babyschelp in en er kon makkelijk een peuter/kleuter naadt.Ze hebben enorm veellol gehad in die fietskar, haha

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven