Draagdoeken en andere dragers - voor al je draagvragen 6

24-10-2011 12:57 2607 berichten
Alle reacties Link kopieren
Welkom op het algemene draagvragen-topic!



Stel hier je vraag over het dragen van je baby / peuter / kleuter, over draagdoeken, draagzakken en andere dragers, of praat mee over al die mooie doeken en dragers. Er praten draagconsulenten, ervaringsdeskundigen en andere enthousiastelingen mee, dus er is vast een antwoord op je vraag. Let op: het gaat hier over gezonde, op tijd geboren baby's, is jouw situatie anders, overleg dan altijd met je specialist.



In het kort: wat is een goede drager:

- baby zit rechtop, beentjes gespreid

- knietjes hoger dan de billen, steun tot in de knieholtes

- neksteun voor kleintjes

- soepel rugpand voor een bol ruggetje

- comfortabel voor ouder en kind



Voordelen van dragen zijn onder andere:

- Goed voor de houding van rug en heupjes en de ontwikkeling van je baby.

- Ideaal tijdens onrustige uurtjes en krampjes

- Geen duowagen nodig voor een ouder broertje of zusje

- Goed voor de productie van de borstvoeding.

- Maar vooral erg gezellig en knus.



Houding:

- Vanaf de geboorte rechtop, buik tegen buik

- Beentjes mogen meteen al buiten de doek

- Beentjes gespreid (maar nooit forceren!), knietjes hoger dan de billen, ruggetje bol: de kikkerhouding

- Steun tot in de knieholtes

- Voor jonge baby's: goede neksteun (bij een doek dmv een opgerold spuugdoekje)



Draag je kind niet liggend. Je baby kan ademhalingsproblemen krijgen in die houding.



Met het gezichtje vooruit dragen:

In deze houding trekt de rug van je baby onnatuurlijk hol, en de beentjes hangen naar beneden. Daarom is deze houding niet aan te raden. Ook kan je baby zich zo niet afsluiten voor prikkels (tegen mama wegkruipen). Wil je kind meer zien van de wereld, dan kun je op de heup of op de rug gaan dragen.



Het knopen van een doek

Knopen is niet moeilijk, het vraagt wat oefening maar daar heb je dan ook heel lang plezier van. Voorbeeldfilmpje waarin het heel langzaam wordt voorgedaan: link of heupdragen met een schuifknoop: link Wil je wel leren knopen, maar zie je het zelf niet zitten? Dan kun je een draagconsulent inschakelen: link



Ook met fysieke klachten zoals rugklachten, bekkenklachten kun je meestal goed dragen met de juiste draagwijze.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------



Welke dragers zijn er: (foto's in de eerste post van het topic)



Niet-ergonomische dragers

- Dragers waarbij de baby voornamelijk op het kruis rust

- Dragers waarin de baby liggend gedragen wordt

Deze dragers zijn meestal voor ouder en baby niet comfortabel.



Ergonomische dragers: (foto's in de eerste post!)

Rekbare draagdoek - Fijn voor de eerste maanden. Merken: o.a. Tricot Slen, Moby Wrap, Draagdoek.nl. Draagt zwaarder bij een groter kind; vrij warm

Geweven draagdoek - Vanaf de geboorte tot de kleuterleeftijd. Merken: o.a. Didymos, Hoppediz, Storchenwiege, Ellevill, Girasol, Neobulle, Nati, BBslen.

Ergonomische drager/SSC Zachte dragers met (meestal) een kliksysteem. Comfortabel en heel gemakkelijk in gebruik. Merken (o.a.): Vanaf de geboorte: Bondolino, Marsupi Plus. Vanaf een maand of 5: Manduca, Beco Butterfly, Ergo, Connecta.

Specifiek voor peuters: Patapum peuter, Wompat toddler, Mei Favorite

Baby-inserts maken een drager niet per se geschikt voor pasgeborenen.

Mei tai: Middenweg tussen een doek en een ergonomische drager. Meestal vanaf 5/6 maanden.

Ringsling / buidelsling: A-symmetrisch dragen, over één schouder. Vooral geschikt voor korte stukjes. Rechtop dragen. Kan vanaf dag één (met neksteun). Buidelslings zijn niet verstelbaar, en daarom niet zo geschikt voor pasgeborenen.



Nuttige links:

Dragen en Voeden: hier is zo'n beetje alles te vinden wat je wilt weten over dragen, met marktplaats voor doeken en dragers.

Mein Kleiderschrank: actiefoto's van allerlei merken doeken

Doekentheek : veel algemene informatie over verschillende dragers.

Wat trek je je kind aan in de draagdoek? Temperatuuroverzicht



Link naar deel 4 van dit topic

Link naar deel 3 van dit topic

Link naar deel 2 van dit topic





Copyright van deze tekst: 2010, forummer Wen, te bereiken onder vivawen@live.nl. Alleen over te nemen door andere forummers om een nieuw topic te openen.
Alle reacties Link kopieren
Fijn reglisse, dat de draagstaking voorbij is!



Bloem wilde afgelopen week zelfs wel als 'testpeuter' bij een voor haar wildvreemde vrouw op de rug zitten in de manduca en geweldig dat ze het vond, haha.
Alle reacties Link kopieren
Die Bloem!



Wij hebben een bondolino en een manduca. De bondolino hebben we bij de oudste gebruikt van 5 maanden tot 2 jaar en daarna nog voor de jongste van 6 weken tot 5 maanden. Ik was er altijd heel blij mee en heb 'm nu uitgeleend aan een hoogzwangere vriendin. Maar....

Toen ik de jongste de eerste keer in de manduca droeg (ze was toen 5 maanden), had ik er spijt van dat ik dat niet eerder had gedaan. Ik vind 'm veel comfortabeler dragen dan de bondolino. En m'n vriend kan er veel beter mee uit de voeten dan met de bondolino, terwijl hij ook niet meer schrikt van een lange draagdoek. Enige nadeel is dat ik wel vaak alles opnieuw moet verstellen, want hij wordt hier heel veel gebruikt in verschillende 'standen': door vriend op de buik (hij is 20 cm langer dan ik en wat breder), door mij op de buik of op de rug. Inmiddels staan de afdrukken van de gespjes op 3 plekken in de banden gedrukt dus ben ik sneller klaar
Alle reacties Link kopieren
Manlief scheelt hier ook zo'n 16 cm dus dat zal ook wel verstellen worden. Maar goed dat zal vast snel genoeg wennen.



Wen ik heb al contact met draagdoeklenen maar waarschijnlijk ga ik hem toch zelf kopen!



Ik heb er nu al zin in en wat ook schattig is, manlief ook! Hij houdt van hele lange wandelingen, ik ook wel maar niet zo lang als hij. Deze zomer neemt hij verlof op als ik moet werken en dan wil hij met meisje lange wandelingen gaan maken. Kijkt ie nu al naar uit! Flesje met afgekolfde melk mee, luiers mee en de natuur in. We wonen aan het nationale park dus dat komt vast goed.



Gisteren gingen we ook wandelen en voor de verandering hadden we de wandelwagen mee ipv meisje in de doek. Helemaal niet handig hier, we zijn op een gegeven moment maar omgedraaid want we konden niet verder met de wagen..
Alle reacties Link kopieren
Maar Floortje, glibberen is ook niet altijd even handig met een kind in de draagdoek natuurlijk ;)
Alle reacties Link kopieren
Wij krijgen binnenkort weer een kleintje, en kan niet wachten om weer veel te gaan dragen. Ik heb mijn oog laten vallen op een vatanai kipawa, maar volgens mij wordt deze niet meer verkocht - of weten jullie een plek waar ik die wel nog kan vinden?



En ik twijfel ook tussen het aanschaffen van een Bondolino en een Manduca. Heb ook een peuter rondlopen van 2,5 die het nog steeds fijn vindt gedragen te worden, en ik begrijp dat jullie dan de Manduca aanraden. Maar zou graag opa's en oma's ook al in de eerste levensmaanden van ons kleintje een draagzak willen aanbieden, zodat ook zij kunnen dragen (zij willen geen draagdoek). Vanaf hoe oud is een Manduca geschikt?
Alle reacties Link kopieren
Kipawa is nieuw volgens mij inderdaad niet meer te krijgen (wel jammer, ik heb er ooit eentje gehad en vond hem mooi). Maar tweedehands wellicht nog?



Een Manduca zit het mooiste vanaf 5 maanden maar het kan wel prima vanaf de geboorte met de insert, en al helemaal als het alleen voor opa en oma is.
Alle reacties Link kopieren
OGG nee glibberen was het probleem niet, probleem was de vele keien ed op het pad. Was wel erg offroad met de wagen
Alle reacties Link kopieren
Wat is de reden waarom jullie de Manduca pas vanaf vijf maanden aanraden? Heb hier een discussie over met mijn zus.
Alle reacties Link kopieren
Oh ik wilde dit al vanaf vanochtend vragen en zie dat er inmiddels toevallig die vraag gesteld werd. Zit die inzet er standaard bij en waarom vindt je het niet zo geschikt vanaf geboorte? Volgens mijn zus is de Manduca juist het fijnst vanaf geboorte.
Alle reacties Link kopieren
Es1450, de Manduca is zeker wel geschikt vanaf de geboorte dankzij de baby-insert, maar je kindje zit er gewoon net even wat beter in als het zonder de baby-insert in de Mandcua past.

Rond de 4 maanden is er een periode dat de meeste kindjes net even te groot zijn voor de baby-insert, maar net even te klein om er zonder baby-insert in te zitten. (is evt. oplosbaar met een bandje om het rugpand, maar dat is natuurlijk niet ideaal) De insert is trouwens feitelijk gezien een stukje stof dat in de Manduca geïntegreerd is. hij zit er dus altijd bij ;)
Alle reacties Link kopieren
Eens met OGG

Ik vind het er helemaal niet slecht uitzien hoor, een kleintje in een Manduca. De baby-insert vind ik bv. veel beter dan die van de Beco of de Ergo, baby's zitten er goed in, en worden ook aan de zijkant goed gesteund (en dat had ik eerder niet verwacht! Maar nu ik het vaker in het echt gezien heb: de Manduca trekt door de vorm van de insert strak rondom het ruggetje en geeft daardoor steun).

Het beste blijft toch wel een draagdoek of een drager die er speciaal voor gemaakt is om vanaf de geboorte gebruikt te worden (zoals de Marsupi of de Storchenwiege carrier, de Bondolino kan dan zelfs nog te groot zijn). Maar als je één drager wilt vanaf de geboorte tot peuter, zou ik zelf ook een Manduca nemen. (of een doek )
Alle reacties Link kopieren
De inzet van de ERGO vind ik ook een onding trouwens...



En idd eens met Wen; als je 1 drager voor de hele periode zoekt, is een Manduca goed. Maar een doek is het allerbeste ;)
Alle reacties Link kopieren
Mijn zoontje is nu bijna een jaar en ik denk erover om naast mijn katoenen draagdoek een draagdoek met wol aan te schaffen (warm in de winter, koel in de zomer klinkt goed).

Wat zijn nu in de praktijk voor en nadelen van wol en waar moet ik op letten als ik er een uitzoek (soort wol, percentage wol/katoen etc.).

Kunnen jullie me helpen met wat extra info?
Alle reacties Link kopieren
Heeft er iemand ervaring met heupdragen met de manduca? Smurf wil graag de wereld in kijken en mans idee vooruit in een bb vind ik niks. Waarom dat hoef ik hier niet uit te leggen

Tricot doek en heupdragen krijg ik niet goed voor elkaar, het voelt niet veilig.
Alle reacties Link kopieren
KaGe, ik ben geen wolexpert, maar doe 'm vooral niet in de droger

Ik zou op Dragen en Voeden even zoeken welke doeken met wol lekker zacht zijn en welke kriebelen, het verschilt soms nog binnen een merk wel soort wol ze gebruiken. Ik geloof dat de meeste Nati's met wol heel zacht zijn.



Chrissie, het kan wel, heupdragen in de Manduca, maar heel makkelijk vind ik het zelf niet. 't Is een kwestie van uitproberen hoe het het fijnste zit.

Met een tricot slen kun je ook wel heupdragen hoor, net als voorop doe je drie lagen stof.
Alle reacties Link kopieren
Ik kom hier even juichen: mijn Gecko's Sand is binnen! Jahoe! Nog een week of 15 en ik kan dragen
Alle reacties Link kopieren
Gefeliciteerd Ingmagh! Is dat je eerste doek?



Mijn Pfau Hanf 2012 is binnen! Moooooooi! En dun en zacht! Echt niet te vergelijken met pfau petrol, dat is toch wel een stugge dikke doek. Maar pfau 2012 is echt dun en nu al zacht. Ik ben er heel blij mee!



Ik heb trouwens mijn Manduca nu te koop gezet, want ik wil dus een newstyle. Ik vroeg me af of de Blackline ook die kortere tailleband en heeft net als de newstyle? Weet iemand dat? Want ik vind de Blackline Absolute Blue het allermooist, maar als de gewone newstyle Manduca's strakker kunnen ga ik toch voor comfort boven stijl.



Oh, en ik heb Northern Lights verkocht om mijn upgrades te financieren. Veel plezier van gehad, maar ik denk niet dat ik hem ga missen. En als ik hem wel ga missen kan ik altijd nog op zoek naar een vervanging
Alle reacties Link kopieren
Madieken, volgens mij is de Blackline net zo kort als de Newstyle (volgens mij is het een NewStyle) Ik heb er nu helaas net geen liggen anders had ik het even voor je opgemeten.



NL verkocht? Ohhh...... die vind ik zo mooi!



KaGe, hier geen ervaring met wollen doeken helaas.
Alle reacties Link kopieren
Kage, ik heb een wollen nati en vind hem erg fijn. Maar ik vind hem wel dik hoor, ik zou hem in de zomer niet pakken in ieder geval. Maar het is een heerlijke doek! Waar je om moet letten weet ik ook niet. Sommige prikken, maar nati's prikken in ieder geval nooit geloof ik. Niet te heet wassen en het centrifugeren met niet te veel toeren. En niet vingerhaken.
Alle reacties Link kopieren
Ja hoor Madieken, de Blackline is ook de nieuwe versie



Je Pfau klinkt heerlijk om mee te dragen!
Alle reacties Link kopieren
Oh..... ik zag gisteren(een plaatje van) de zwarte lelies van Didymos......



Ben maar niet naar Nati's gaan kijken.



(Heb me namelijk voorgenomen het bij mijn huidige drie doeken te houden ).
Alle reacties Link kopieren
Vraagje: doen jullie je doeken in de droger? Ik heb nu in de machine zitten: Girasol NL, Pfau Petrol en Lana Geo. Allemaal katoenen doeken. Ik vind dat ze van aan de lucht drogen zo stug worden. Maar in de droger heeft toch ook iets engs...



Straks ga ik Pfau 2012 en mijn Hopps nog wassen. Ik was van plan ze gewoon samen in de machine te gooien, dat kan toch wel? Eén voor één lijkt me ook weer zo wat. En ik las aan de overkant dat sommigen de pauw wel in de droger doen, en anderen niet. Ik twijfel, want het is wel een dure doek. Maar hij schijnt ook wel stug te worden van wassen, en dat is ook wel weer jammer.



Soms wilde ik dat ik wat beter had opgelet toen mijn moeder mij al die huisvrouwen dingen probeerde te leren



Fijn dat de Blackline ook newstyle is! Zodra ik wat heb verkocht ga ik bij ikdraag.nl een blackline AbsoluteBlue bestellen



Ik heb nog niet met de pfau 2012 geknoopt. Ik was gisteren laat thuis, en vanochtend vroeg naar de fysio, dus het monster, pfau en ik zijn nog niet wakker in dezelfde ruimte geweest Maar hij lijkt me echt heel fijn! De dikte doet me denken aan de Hopp DL, maar wel stugger en minder glad dan de Hopp. En ik vind hem ook gewoon heel mooi!
Alle reacties Link kopieren
Ik durf m'n doeken niet in de droger te doen Madieken. Maar aan de overkant zijn er wel mensen die het wel doen. Tennisballen erbij in de droger maken je doek dan extra zacht. Ik strijk ze altijd na het wassen. Met m'n gira's merkte ik nooit veel verschil, maar met m'n nati dragflies met linnen scheelt het echt veel.
Alle reacties Link kopieren
Ik doe ze wel in de droger (indio, girasol, hopp), worden ze idd lekker zacht van! Wel alleen 100% katoenen doeken natuurlijk. Er is niks raars mee gebeurd tot nu toe. En daarna heet strijken met stoom. (En ik háát strijken, draagdoeken zijn echt het enige wat ik strijk )
Alle reacties Link kopieren
Hopps en Storchenwiege wel, andere doeken doe ik liever niet in de droger (ik heb wel een paar van die speciale, 'koude' programma's waarmee ik het bij sommige doeken wel aandurf)

Ze slijten er wel van natuurlijk, dat is ook de reden dat ze er zachter van worden.

De blauwe Blackline, sjiek hoor!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven