Regenpijp buren lekt

28-07-2013 10:53 43 berichten
Hoi, ik heb een vraagje, de regenpijp van de buren lekt en die druppels komen op mijn veranda. Het hout gaat daardoor rotten. Het is me eigenlijk vandaag pas opgevallen, woon hier al bijna 2 jaar.



Het probleem is wie moet ik aanspreken, want het zijn hier woningen met op de begane grond een woning en op de 1e verdieping een woning.



De regenpijp komt van de 1e verdieping naar beneden. De regenpijp lekt op de hoogte van de benedenwoning.



Naast mij zijn huur huizen, ik heb een koophuis.

Mn buurvrouw beneden doet echt niks aan onderhoud, ze heeft zelfs een vuilniszak voor dr raam hangen. Boven zijn net nieuwe mensen gaan wonen, vind het ook een beetje zielig om hun gelijk hiermee lastig te vallen.



Ik mag mijn buurvrouw onder niet zo, zij geloof ik mij ook niet. Haar kat pist welleens in mijn huis en daar doet ze ook niks aan. Maar goed ik zeg haar gewoon altijd vriendelijk gedag als ik dr ziet en dat is het ook.



Moet ik de buurvrouw beneden aanspreken of de buren boven? En wat als ze hier niks mee doen? Want mijn houten veranda gaat zo wel rotten.
Is er geen VVE, waarin buitenonderhoud gezamenlijk wordt geregeld? Dan zou dit dus bij de VVE gemeld moeten worden en vanuit de pot gerepareerd moeten worden.
Alle reacties Link kopieren
En je houten veranda gaat niet rotten als het regent zonder dat er druppels uit de regenpijp komen?
Toch de buren erop aanspreken, maakt niet zoveel uit welke. Als zij huren hoeven ze het alleen door te geven aan de Woningbouwvereniging. Als ze dat niet willen, vraag je bij wie ze huren en neem je zelf contact op.
Alle reacties Link kopieren
De verhuurder aanspreken. Dat is toch degene die 't zal moeten maken.
Misschien klopt het niet allemaal, maar het is wel waar
Geen idee of er een VVE is, ik en mijn bovenburen hebben dat ook niet. Ik vind het zonde om daar elke maand geld in te doen en als je verhuisd ben je je geld kwijt, dus als er iets is delen we gewoon de rekening, ik kan goed met ze opschieten.



Maar of het pand naast mij een VVE geen idee, maar kan ik tuurlijk wel vragen
Alle reacties Link kopieren
als 't huurhuizen zijn is er toch gewoon een verhuurder die verantwoordelijk is voor 't onderhoud.
Misschien klopt het niet allemaal, maar het is wel waar
Huh hoe kun je nou geen VVE hebben? die is er toch zodra het gebouw gesplitst is in appartementsrechten?
Alle reacties Link kopieren
Regenpijpen vallen toch onder de VVE?



NZ was me voor
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Een inactieve VVE is een heel slecht teken! Jij hebt geen zin om te betalen, maar als de mensen voor jou dat ook niet wilden, dan kan het maar zo zijn dat er op een gegeven moment een rekening van vele duizenden euro's verdeeld mag gaan worden, bijv voor een nieuw dak oid. Denk je dat iedereen dan nog steeds zo makkelijk de portemonnaie trekt, omdat jullie het allemaal zo leuk met elkaar kunnen vinden?
Alle reacties Link kopieren
Ik wilde hetzelfde zeggen als sum en nummerzoveel. Hier vallen die dingen onder de vve
Je moet soms vallen om weer leren op te staan
quote:itsme26 schreef op 28 juli 2013 @ 11:13:

Ik wilde hetzelfde zeggen als sum en nummerzoveel. Hier vallen die dingen onder de vveAls het de regenpijp van de (hurende) buren is?
Alle reacties Link kopieren
quote:NummerZoveel schreef op 28 juli 2013 @ 11:13:

Een inactieve VVE is een heel slecht teken! Jij hebt geen zin om te betalen, maar als de mensen voor jou dat ook niet wilden, dan kan het maar zo zijn dat er op een gegeven moment een rekening van vele duizenden euro's verdeeld mag gaan worden, bijv voor een nieuw dak oid. Denk je dat iedereen dan nog steeds zo makkelijk de portemonnaie trekt, omdat jullie het allemaal zo leuk met elkaar kunnen vinden?Daarnaast is het tegenwoordig ook nog verplicht om een actieve vve te hebben. Ik kan me ook echt niet voorstellen dat je bij de aankoop van je huis niet de splitsingsakte goed doorgelezen hebt en er geen belletje ging rinkelen, TO.
Alle reacties Link kopieren
quote:Lebowski schreef op 28 juli 2013 @ 11:15:

[...]





Als het de regenpijp van de (hurende) buren is?Ja, de eigenaar hoort dan gewoon aan de vve te betalen,
Precies, de eigenaar betaalt de VVE naar evenredigheid van diens aandeel in het pand. Dus, een wbv die appartementen verhuurd, betaalt ook aan de VVE, en dan voor elk appartement dat zij in eigendom hebben.



En eens met de opmerking over het kopen. Een woning zonder actieve VVE is veel minder waard, omdat er grote financiële risico's aan zitten. Ik zou daar dus nooit voor kiezen! En heeft de inactieve VVE wel de gezamenlijke verzekeringen goed geregeld dan? Zo niet, dan heb je helemaal een probleem!
Ja ok, maar dan moeten toch nog steeds de buren worden aangesproken.
@lebowski



Normaal gesproken dus niet. Dan wordt dit gemeld bij de voorzitter van de VVE en wordt door de VVE een monteur ingeschakeld. En dat is nu juist omdat bij bijv een regenpijp het probleem zich elders kan manifesteren dan waar het ontstaat, en je dan dus gezeik kunt krijgen over wie zijn verantwoordelijkheid het nu eigenlijk is.
Alle reacties Link kopieren
Nee niet in de buren maar de eigenaar van het huis



Jullie moeten zelfs een VVE hebben met koop en huurwoningen door elkaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:Lebowski schreef op 28 juli 2013 @ 11:15:

[...]





Als het de regenpijp van de (hurende) buren is?

Yep!

Ik woon in een appartementen complex waar de verdeling huur/koop 45/55% is



Als ik dit soort dingetjes heb bel ik de VVE en wordt het vanuit daar verder geregeld.
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Bij de rijdende rechter was ook zo'n geval.

De VVE moest toen betalen maar die hadden niet genoeg geld in kas toen moest iedereen bijbetalen.

Dus in dit geval,zorg voor een actieve VVE,zelfs verplicht.

Maar je zei zelf dat je dat je een VVE niet zag zitten dus dan wordt het zelf betalen.Je hurende buren hoeven niets aan onderhoud te betalen dat moet hun verhuurder doen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ikje86 schreef op 28 juli 2013 @ 11:05:

Geen idee of er een VVE is, ik en mijn bovenburen hebben dat ook niet. Ik vind het zonde om daar elke maand geld in te doen en als je verhuisd ben je je geld kwijt, dus als er iets is delen we gewoon de rekening, ik kan goed met ze opschieten.



Maar of het pand naast mij een VVE geen idee, maar kan ik tuurlijk wel vragen

JE weet niet of er een VVE is?

Je betaalt toch per maand een bijdage?

JUIST om dit soort dingen op te lossen

Hoe doe jij dat dan als je afvoerleidingen verstopt zijn of zo?

Of je kozijnen rotten?
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het met allebei even bespreken. Jullie kunnen er vast wel samen uitkomen, dmv verhuurder, de kosten met zijn allen delen of nog een andere oplossing.



Mijn ouders hebben trouwens ook geen VVE, en mocht ik later een koophuis krijgen, zou ik die ook niet willen. Als ik dat bij vrienden van me zie... stemmen over welke kleur de raamkozijnen worden, omdat ze allemaal dezelfde kleur moeten krijgen.
Liever elitair dan een pauper!
Alle reacties Link kopieren
Wat dom dat jullie geen VvE hebben! Wij moesten verplicht van de gemeente iets aanpassen aan de gevel en dat kost 25.000 euro. 4 jaar terug hetzelfde verhaal, toen was de schade 10.000 euro. En wij wonen in een klein flatgebouwtje. Doe jij dat niet dan komt er een aanschrijving op je huis en kun je je huis niet verkopen. Kun jij zoveel geld ophoesten?
@Kalliope

Een VVE is alleen van toepassing bij appartementen, niet bij woningen. En het heeft idd wat nadelen, maar nog veel meer voordelen. En het is bovendien wettelijk verplicht! Er is dus feitelijk geen keuze.



(En weet je, stemmen over kleur is misschien jammer, maar hoe zou je het vinden als jouw buren aan de ene kant rood/geel/groen kiezen, en de buren aan de andere kant grijs/paars/lila? Daar word je toch ook niet blij van?
Alle reacties Link kopieren
quote:Kalliope schreef op 28 juli 2013 @ 11:33:

Ik zou het met allebei even bespreken. Jullie kunnen er vast wel samen uitkomen, dmv verhuurder, de kosten met zijn allen delen of nog een andere oplossing.



Mijn ouders hebben trouwens ook geen VVE, en mocht ik later een koophuis krijgen, zou ik die ook niet willen. Als ik dat bij vrienden van me zie... stemmen over welke kleur de raamkozijnen worden, omdat ze allemaal dezelfde kleur moeten krijgen.

Dat is een hele domme opmerking die je daar maakt

Want stel je woont in een appartementencomplex met pak hem beet 12 huizen en het dak gaat lekken.

JE hebt geen VVE

En dan?

Hebben jullie zo'n buffer op jullie spaarrekening dat jullie zonder problemen een nieuw dak kunnen maken?



Wij hebben hier een goeie volle pot in de VVE

En zonder problemen nieuw dak laten maken 2 jaar geleden

Volgend jaar de buiten boel in de verf.

Je gaat 4x per jaar naar een VVE vergadering en klaar ben je



Ik vind het een hele geruststellende gedachte dat er genoeg geld in de pot zit
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven