Gezondheid alle pijlers

Suikervrij

09-09-2013 14:46 9 berichten
Alle reacties Link kopieren
Momenteel ben ik over suikervrij eten aan het nadenken c.q. inlezen. Ik ben daar nog maar net mee begonnen, maar wil me graag verder erin verdiepen voordat ik een keuze maak.



Ik vroeg me af of er nog meer mensen zijn die suikervrij willen eten of daar al mee bezig zijn? Wellicht kunnen we informatie, ervaringen en tips etc delen?
Alle reacties Link kopieren
Ik volg niet 1 specifiek suikervrij dieet maar heb overal en nergens wat van genomen, zeg maar. Heb mij ook goed ingelezen op internet en meerdere boeken erover gelezen en nu heb ik voor mezelf even de juiste manier.



Gebruik iig nooit meer de gewone geraffineerde suiker, enkel agavesiroop. Supermarktbrood eet ik ook nooit meer, alleen biologisch spelt- of desembrood.



Er zijn periodes geweest dat ik volledig suikervrij at en dan moest ik er echt van afkicken. Week lang vreselijke hoofdpijn! Als ik dan op een feestje was en toch maar iets nam omdat ik anders zou omvallen had ik de volgende dag ook weer hoofdpijn.



Eet trouwens ook zo veel mogelijk gluten- en lactosevrij. Reden hiervoor is dat ik niet anders kon dan concluderen dat ik hierdoor elke dag knallende buikpijn had. Klachten zijn idd over!
Alle reacties Link kopieren
Ik eet sinds 2 maanden suikervrij (en glutenvrij - tegen darmkrampen). Ik heb zo'n 5 dagen echt een verschrikkelijke hoofdpijn gehad. Nog nooit zo erg meegemaakt. Daarna was het een eitje en ik heb nu niet eens trek meer in suiker.



En inderdaad wat tantejo zegt, als je dan een keer weer iets met suiker eet heb je gelijk superveel last (ik word tergend moe, hoofdpijn valt mee) en dan wil je het ook niet eens meer!
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de berichten!



Eten jullie dan vooral geen geraffineerde suikers, en dan ook geen bloem etc? Of laatste niet ivm glutenvrij?



Ik heb online nu het een en ander gelezen, maar vooral vanuit ervaringen. Ik mis nu nog de wetenschappelijk bewijzen oid? Hebben jullie nog linkjes naar goede websites?



Nu probeer ik het eten dat we hebben gewoon eerst op te maken, en daarna te vervangen voor suikervrije variant. Of het helemaal suikervrij wordt, weet ik nog niet. Best lastig nl (vleeswaren etc).
Alle reacties Link kopieren
Vooral geraffineerde suikers inderdaad, ik doe niet aan "aardappel wordt omgezet naar suiker in je lichaam" taferelen. Aardappel is gewoon prima, onbewerkt voedsel. Maar bloem eet ik dus ook niet ivm gluten (is voor mij gegarandeerd veel darmkrampen).



Maar bijvoorbeeld vleeswaren uit de supermarkt vallen allemaal af omdat er wel enige vorm van zoet in zit, suiker, dextrose, maltodextrine, dat soort dingen wil ik echt tot een minimum beperken. Bij een goede slager hebben ze overigens vleeswaren zonder al die meuk.



Het is ook wel een omschakeling hoor, maar mijn ervaring is dat als je het compleet weg laat - je er minder last van hebt dan als je jezelf nog wel een klein beetje voedt ermee, want dan wil je vaak meer. Heel gek.

Maar goed ik hou erg veel van chocolade en er bestaat tegenwoordig chocolade gezoet met stevia wat ik als zoetstof nog wel enigszins acceptabel vind dus ik neem daar wel elke dag 2 blokjes van. Je moet het wel een beetje "makkelijk" houden voor jezelf natuurlijk! En iedereen reageert ook weer anders op bepaalde voedingsstoffen. Je moet gewoon even kijken of je geen last hebt van bijvoorbeeld die dagelijkse vleeswaren met zoetmiddel erin enz. Zo wel, dan kun je dat proberen weg te laten!
waarom zou je dat willen?

Je weet dat je lichaam ook zelf glucose maakt?
Alle reacties Link kopieren
@meds

ik merkte dat ik erg veel suiker binnen kreeg. Denk aan chocolade, koekjes, brood, zoet beleg, ranja, sap etc. Het lijkt me niet gezond. Ik ben op het internet gaan zoeken en het viel me op dat mensen die bewust minder suiker (iig geraffineerd) binnenkrijgen, diverse postitieve resultaten bemerkten. Daarom ben ik nu iig veel zoetwaren aan het minderen (eet nog wel gewoon brood, sap, fruit etc). Maar ben nu vooral ook benieuwd of er wetenschappelijk bewijs is voor de resultaten, of dat er mensen zijn die het hebben geprobeerd, maar dat ze geen verschil zien of niet positief zijn oid.
Alle reacties Link kopieren
Ik lees graag mee en ben benieuwd naar de tips. Ik merk de laatste tijd dat ik enorm moe wordt na het eten/drinken van iets zoets



(noem een stukje appelkruimelvlaai of een kop chocomel gezoet met een klontje suiker).



Het lijkt me moeilijk om helemaal suikervrij te gaan eten, maar verminderen moet denk ik wel lukken?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een tijdlang suikervrij gegeten ivm candida.



Overigens ook gist en schimmelvrij.



Het is best lastig, suiker zit in zooooveel dingen. Vooral veel vers maken, avondeten is eigenlijk nog het minst moeilijk.

Verder: let op met vleeswaren. In veel dingen zitten (toch) suiker.

Ook heb ik gemerkt dat waar in Nederlandse producten suiker zit (neem onze augurken) dat in bijvoorbeeld Turkse producten niet zit. Creatief rondkijken en etiketten lezen dus.
do remember to forget

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven