huisdier gezocht

05-07-2014 12:47 108 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wie heeft zin om mee te puzzelen?



Ik ben op zoek naar een lief, knuffelbaar huisdier. Ik zou dolgraag een hond willen, maar de situatie laat dat niet toe. Ik heb een zoon van bijna 3 met een stofwisselingsziekte die veel zorg nodig heeft. Ik heb simpelweg de tijd niet om een uur of 2 te lopen op een dag.



Wat zoek ik?

Een vriendje, een knuffel en gezelschap. Ik ben altijd thuis en heb dan ook veel tijd binnenshuis te besteden (mijn zoon slaapt minimaal 4 uur op een dag, ik kan dus niet buiten lopen met een hond in die tijd, maar knuffelen op de bank zal prima gaan). En ik heb zeeën van liefde te geven



Een poes is dan natuurlijk een logisch alternatief, maar moeder, schoonmoeder en mijn zus zijn allergisch en delen veel in onze zorg voor onze zoon. Niet handig dus.

agapornis (dwergpapegaai) zou ik geweldig vinden. Vroeger zo'n lief kroelvogeltje gehad. Alleen naar mij was hij super lief, deden bijna alles samen, maar naar mijn omgeving hapte hij. En met mijn kind wil ik dat absoluut niet riskeren. Ik neem natuurlijk een dier omdat ik het zelf wil, maar het moet wel veilig blijven voor mijn zoon.

Konijnen heb ik ook gehad. Alleen hebben we kunstgras door de hele tuin (tuin is niet groot) en ik wil dat konijnen vrij kunnen lopen.



Ik zie inmiddels geen mogelijkheden meer op een knuffelige twee of viervoeter, maar jullie misschien wel?
Kleine honden hebben soms minder behoefte moet lopen. Ik hem mezelf daar nooit in verdiept omdat lopen bij ons geen issue was.



Hebben een vuilnisbakras gehad en die wilde het liefste na 1 boom weer terug....
Aanleg voor allergie kun je trouwens vrij eenvoudig door middel van een bloedonderzoek laten testen. Hier ook een ernstige kattenallergie, maar vogels, knaagdieren en honden zijn hier geen enkel probleem.
Alle reacties Link kopieren
Welzijn van dier staat overigens voorop. Zijn we het daarover eens Mijn voorkeur gaat uit naar een ouder dier.



15 euro uitlaat per dag (hondenuitlaatservice) ga ik er thuis niet door krijgen. Zorgen voor een dier en de bijbehorende kosten zijn 1, dagelijks 15 euro is me wel wat teveel ;)
Alle reacties Link kopieren
Meivogel: goed om te weten! Dank je!
Een maltezertje misschien? Dat zijn hondjes die niet veel hoeven te lopen en geen verharende vacht hebben. (Hoewel het vachtonderhoud wel vrij intensief is.)
Alle reacties Link kopieren
quote:little_angel89 schreef op 05 juli 2014 @ 15:24:

[...]





En als de buren 2 honden hebben, kan die derde er wel bij zeker? enz. enz. enz....

Ik vind er nogal een verschil in zitten of ik met 1 of met meerdere honden loop.



@ TO; lastig lastig, geen goede tips. Denk er goed over na, verdiep je in diverse rassen ook. Sommigen zijn inderdaad geschikter dan de andere rassen.



Misschien 2 vogels? vogel dusdanig opvoeden dat ook zoon er mee kan? Anders vogel opsluiten in de kooi wanneer zoon er bij zit, dan loop je in ieder geval geen risico mocht de vogel per ongeluk eenkennig geraken.



Ligt toch geheel aan de persoon? Wij hebben het 14 jaar zo gedaan. Als de buren niet in staat waren namen wij de hond mee en anderson. Lijkt me nogal logisch dat je dat eerst goed bekijkt voordat je begint aan zo n beest.



Daarnaast zijn het suggesties. Als je ze alledrie kan combineren zou ik niet inzien dat het niet gaat lukken. Zoveel beesten in een asiel die minder aandacht krijgen dan dat
Zijn je familieleden allergisch voor de haren of de huidschilfers van de katten?

Als het voor de haren is kun je een devon rex of een spinx overwegen (die hebben geen haren) als het voor de huidschilfers is kan je kijken naar de ragdoll.

Een vriendin van mij is allergisch voor de schilfers, kan niet tegen mijn katten (dan moet ze medicijnen nemen om geen reactie te krijgen) masr heeft wel twee ragdoll katten die ook nog enorme knuffels zijn.
Alle reacties Link kopieren
Fretten en ratten vind ik persoonlijk vreselijk stinken.



Waarom ga je niet zelf op een hond of kat uit de buurt passen?
quote:minnimouse schreef op 05 juli 2014 @ 16:07:



Waarom ga je niet zelf op een hond of kat uit de buurt passen?

Omdat (lang) lopen een probleem is.

Ik ben zelf hondenoppas, mijn kleinste oppashondje wil graag één keer per dag minstens een uur lopen en 2 keer een kort stuk. Mijn grote oppashond mag helaas maar 2 keer per dag een half uurtje.

Met een kindje dat niet lang in een rolstoel mag zitten wordt dit een lastig gebeuren.



Mijn tuin wordt bevolkt door nu nog één en binnenkort 2 grote konijnen. Geweldig maar ik kan niet zeggen dat ze nou enorm aan de knuffelbehoefte voldoen.



Croissant, ik vind het goed van je dat je je verdiept. De gouden tip heb ik nog niet gelezen.

Vogels in een kooi horen bij mij niét tot de humane huisdierenhouderij.
Alle reacties Link kopieren
quote:Rooss4 schreef op 05 juli 2014 @ 13:47:

[...]



Brilletje zoek?

Of google stuk?



Ik weet wat een naaktkat is hoor, het was een suggestie niet een vraag.

En nee ik heb niet eerst gegoogled hoe dat zit met allergien en naaktkatten
Alle reacties Link kopieren
Ik vind een ouder hondje een hele goeie optie! Waar honden vooral veel behoefte aan hebben is geestelijk bezig gehouden worden. Als je een ouder hondje hebt is je uitlaatplek voor huis prima, en dat stukje wat je kind een rolstoel kan zitten, kun je dan goed lopen.

Maar thuis spelletjes doen en dingen aanleren, dáár worden honden moe en voldaan van. (en heel gelukkig)

En ook oudere honden kun je heel goed dingen leren. Kunstjes, voerbak zelf laten ophalen, riem pakken, laatje open doen en zelf het balletje eruit halen, voertjes laten zoeken, de Nina Ottosen spelletjes... Je kunt het zo gek niet bedenken.

Inderdaad is een Maltezer daar een heel leuk en geschikt ras voor.
Alle reacties Link kopieren
Als je een grote tuin hebt, een varkentje. Of twee dan, ze mogen niet alleen.
Alle reacties Link kopieren
"croissantje, 51 minuten geleden

Welzijn van dier staat overigens voorop. Zijn we het daarover eens Mijn voorkeur gaat uit naar een ouder dier."



Dat is fijn dat je oudere dieren een huisje wilt bieden.

Mocht je idd voor cavia's gaan dan is het knaagdier asiel de juiste plek.

Daar zitten vaak lieve oudjes die niemand wil hebben.

Mensen zijn vaak bang dat het dier dan snel dood gaat of dat ze maar 3 worden.

En dat hoeft helemaal niet. De mijne zijn 5 en 6 geworden. ( ok mijn eerste werd 2,5 maar die was ziek).



Zelf heb ik een zwak voor bejaarde beestjes.
All people have the right to stupidity. But some abuse the privilege.
Wij hebben destijds twee jonge cavia's bij de opvang vandaan gehaald. Die worden gedumpt door kwekers omdat ze niet de juiste kleurtjes hebben of zo, werd ons daar verteld.
Alle reacties Link kopieren
Ja dat gebeurd ook vaak idd.

Zo sneu. Gebeurd ook met konijntjes ( en vast ook met andere dieren).
All people have the right to stupidity. But some abuse the privilege.
O, ik vind dat helemaal niet sneu eigenlijk. Het is logisch dat een fokker alleen met zeer goede dieren wil fokken. Deze dieren krijgen een tweede kans. Ik ken ook hondenfokkers die hun pups laten afmaken omdat de kleuren niet deugen of omdat ze een vlekje op hun ooglid hebben.



Lexi, dan heb ik je verkeerd begrepen, sorry. Ik las het als vraag, niet als suggestie. Die suggestie stond er nl al ettelijke keren.
Alle reacties Link kopieren
quote:Rooss4 schreef op 05 juli 2014 @ 17:44:

O, ik vind dat helemaal niet sneu eigenlijk. Het is logisch dat een fokker alleen met zeer goede dieren wil fokken. Deze dieren krijgen een tweede kans. Ik ken ook hondenfokkers die hun pups laten afmaken omdat de kleuren niet deugen of omdat ze een vlekje op hun ooglid hebben.



Lexi, dan heb ik je verkeerd begrepen, sorry. Ik las het als vraag, niet als suggestie. Die suggestie stond er nl al ettelijke keren.Geen probleem hoor, en ja dat zag ik ook nadat ik had gepost haha had nog niet de reacties gelezen.. stom
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat wel sneu. Zo van: jij hebt de verkeerde kleur dus ik kan je niet verkopen. Dus dan dump ik je maar in het asiel.



Tuurlijk is het mooi dat ze een tweede kans krijgen maar de reden waarom ze in het asiel terecht komen is triest.
All people have the right to stupidity. But some abuse the privilege.
Alle reacties Link kopieren
Ook ik kan je tamme ratten aanraden.

ik heb kitten-toiletten in de kooi staan, en daar doen ze keurig hun behoefte in.

stank valt dus reuze mee.

vooral vrouwtjes zijn makkelijk zindelijk te maken.

ze zijn erg speels, grappig, maar kunnen ook net zo makkelijk een uur in je nek of in je trui liggen slapen.
ik neem het leven met een korreltje zout... schijfje citroen en een glaasje tequila
Je hebt toch ook wel honden die geen uren hoeven te lopen? Volgens mij doe je zo'n minihondje daar helemaal geen plezier mee. Ik zou me daar eens in gaan verdiepen.

Maar komt je zoon ook nooit buiten, dan? Als je met hem gaat wandelen, kan de hond toch mee?
Ik vind het een misvatting dat kleine hondjes nauwelijks beweging nodig hebben. "Boomertjes" zijn altijd kruising jachthondjes, die moeten rennen, ik vind kleine honden sowieso drukker in huis dus het is heel belangrijk dat ze hun energie kwijt kunnen. Of een hond wel of niet (veel) wil lopen is meer een kwestie van karakter dan van ras. Je weet dus nooit van tevoren of je het gaat treffen.



Tja, madame, ik heb daar dan weer niet zoveel moeite mee. Ik snap heel goed dat een fokker een "miskleuntje" niet jarenlang gaat voeren en verschonen terwijl hij er niks aan heeft. Voor een fokker is een dier een gebruiksitem. IK zit daar niet zo mee zolang hij zijn dieren verder goed verzorgd.



Croissant, ik zou ook voor 2 tamme ratjes gaan in jouw geval denk ik.
quote:Rooss4 schreef op zaterdag 05 juli 2014 20:09 Ik vind het een misvatting dat kleine hondjes nauwelijks beweging nodig hebben. "Boomertjes" zijn altijd kruising jachthondjes, die moeten rennen, ik vind kleine honden sowieso drukker in huis dus het is heel belangrijk dat ze hun energie kwijt kunnen. Of een hond wel of niet (veel) wil lopen is meer een kwestie van karakter dan van ras. Je weet dus nooit van tevoren of je het gaat treffen.



Tja, madame, ik heb daar dan weer niet zoveel moeite mee. Ik snap heel goed dat een fokker een "miskleuntje" niet jarenlang gaat voeren en verschonen terwijl hij er niks aan heeft. Voor een fokker is een dier een gebruiksitem. IK zit daar niet zo mee zolang hij zijn dieren verder goed verzorgd.



Croissant, ik zou ook voor 2 tamme ratjes gaan in jouw geval denk ik.

Ik zeg ook niet ieder klein hondje! Maar zo'n Chihuaua bijvoorbeeld. Daar zie ik nou toch nooit mensen hele einden mee lopen. Maar heb me er niet in verdiept, hoor.

Boomers zijn trouwens willekeurige kruisingen, dus niet persé met een jachthond. Je ziet veel Shi Tzu x Maltezer.
Alle reacties Link kopieren
Hoi!



Je moet ervan houden, maar ik heb een chihuahua (sja ik weet het, niet goed voor mijn imago ) en je maakt hem het meest gelukkig als hij de hele dag bij je op schoot mag zitten en achter je aan kan lopen.



Verder houdt hij van wandelen maar dat hoeft geen uren, ook kan hij op de kattenbak.



Als ik jouw situatie hoor en naar mijn eigen beestje kijk denk ik dat je zijn ideale baas zou zijn met al die aandacht en veel thuis zijn, maar zo'n soort 'hond'? moet natuurlijk wel net je ding zijn.



Succes met je zoektocht en overwegingen .
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben sinds kort een syrische hamster. Heel erg leuk beest.

Hij slaapt wel overdag en wordt pas na het avondeten wakker. Maar is ontzettend nieuwschierig. Komt meteen naar je toe als je het deurtje van de kooi open doet. Dochter van 7 heeft hem veel op schoot op de bank en die van twee mag hem alleen vasthouden met haar handjes als een kommetje en ik zit erbij.

Als een jong kind hem mocht laten vallen zijn ze minder snel gewond dan bij cavia's. Oja, hij is ook zindelijk. Plast op een bakje in zijn kooi. Op schoot heeft hij nog nooit geplast. Ook heeft hij nog nooit gebeten.



Voordat ik hem heb aangeschaft heb ik uren op forum.dehamster gezeten om mij in te lezen over welke soort hamster en welke kooi en andere dingen die belangrijk zijn. Zeer belangrijk is omde hamster niet lukraak in een dierenwinkel te kopen. Maar bij een goede hamstery deze fokken ook op karakter en deze hamsters zijn al gewend aan mensen.
Alle reacties Link kopieren
quote:meivogel schreef op 05 juli 2014 @ 15:52:

Een maltezertje misschien? Dat zijn hondjes die niet veel hoeven te lopen en geen verharende vacht hebben. (Hoewel het vachtonderhoud wel vrij intensief is.)

Die wilde ik ook voorstellen. Lieve, gemakkelijke hondjes en veel mensen die een allergie hebben kunnen wel tegen dit ras. Het zijn echt schoothondjes en hebben relatief weinig beweging buitenshuis nodig.



Het vachtonderhoud is inderdaad vrij intensief, maar juist omdat je veel thuis bent moet dat geen probleem zijn.
You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven