Reactie- en bugtopic nieuwe forum

29-10-2014 14:32 2766 berichten
Alle reacties Link kopieren
Beste forummers,



Zoals jullie zien is het forum in een geheel nieuw jasje gestoken. Aan de hand van jullie feedback van eerder dit jaar zijn we hard aan de slag gegaan om het forum te verbeteren.

De overzichtspagina is een stuk overzichtelijker geworden en ook nieuw is het overzicht van je persoonlijke topics, reacties en favorieten als je ingelogd bent.

We horen graag wat jullie vinden.



In dit topic kun je terecht met alles wat jullie van het vernieuwde VIVA-forum vinden.

Werkt er iets tóch nog niet helemaal optimaal óf vind je een bepaalde aanpassing juist te gek? Deel het met ons!





met vriendelijke groet,



Moderatorteam Viva





edit: Zouden jullie bij bugs willen vermelden of dit geldt voor mobiel, tablet of pc/laptop en met welke browser jullie forummen? Wij kunnen dan sneller dkingen doorgeven aan de TD







Veelvoorkomende vragen of problemen:



- linkjes maken werkt niet goed >>>>> opgelost

- niet iedereen blijft ingelogd > deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- te hoge belasting/ accu bij gebruik mobiele forum deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- avatars geanonimiseerde forummers blijven online zichtbaar deels opgelost

- linkjes naar afbeeldingen werken niet altijd deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- teksten verdwijnen soms achter toetsenbord deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- bij scrollen ontstaat er soms een zwabbereffect deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- geen melding bij ontvangst pb > staat op to-do lijst

- voorkeuren instellen werkt niet goed> werkt wel op pc, nog niet op mobiel en tablet. Wordt nog aan gewerkt! >>>> opgelost

- de optie om een linkje een andere naam te geven (dus bijvoorbeeld 'klik hier' in plaats van de link) werkt niet meer. opgelost

- cursief duidelijker ten opzichte van de gewone letter

- zoekfunctie werkt niet goed

- beeld verspringt bij het laden van grote reclames

- snelkoppeling iPhone opent niet in safari, maar in een onbekende browser

- er kan geen reactie bij de blogs worden gepost

- de blokjesaanduiding grijs/zwart werkt niet optimaal

- advertenties lopen over de tekst heen

- postings van na 18 november zijn voor sommigen niet terug te vinden

- smiley-icoontje zorgt ervoor dat een post gelijk geplaatst wordt

- verschil in aantal postings/tijd tussen actieve en nieuwe topiclijst

- favorieten instellen werkt niet opgelost

- link naar posting werkt niet goed op iPad en Windowssmartphone



Layoutklachten



- advertenties met hele grote stukken wit over alle pagina's heen, waardoor de helft niet kan worden gelezen of aangeklikt.

- bij het plaatsen van een reactie de optie om je bericht eerst te bekijken voor je hem plaatst.

- bij lange topictitels vallen de laatste letters over de naam van de topicopener in de lijsten nieuwe en actieve topics > staat op to-do lijst

- roodpaarse V-tje wazig door lage resolutie > staat op to-do lijst

- OP alleen op de eerste pagina bij mobiele site > Gaan we naar kijken

- mobiele site vraagt teveel data en trekt de batterij snel leeg > Gaan we naar kijken.

- geen verschil tussen OP en reacties > Staat op to-do lijst

- op de mobiele versie is niet te zien hoeveel pagina's een topic heeft en op welke pagina je je bevindt > Staat op to-do lijst

- de mogelijkheid terug om bij heel veel pagina’s aan te kunnen geven dat je naar een bepaalde pagina kunt, dus pijl veranderen in die mogelijkheid > staat op to-do lijst

- app terug (zie ook http://www.viva.nl/app/ ) > We gaan kijken of dit mogelijk is. Zodra hier meer duidelijkheid over is laten we het weten.

- letters zijn te klein bij de link 'naar beneden'

- paginanummers boven het reactieschermpje

- graag de knop ‘mijn laatste’ terug > Deze functie staat nu op de homepage, maar we gaan kijken of we de oude vorm kunnen herstellen.

- je kunt niet gelijk door naar een andere pijler vanuit een topic, je moet eerst terug naar forum >> opgelost via pijltje achter pijler naam binnen topic

- graag de mogelijkheid om zelf topics te blocken op de overzichtspagina > fgcolor=#f01111]Is een functionaliteit die we nu niet ondersteunen, maar we gaan de mogelijkheden uitzoeken.[/fgcolor]

- in de topiclijst staat alleen de forummer die als laatste heeft gereageerd, niet de TO > verschilt bij type device, we moesten keuzen maken omdat niet alles op een klein scherm past. Nemen we echt wel mee in de evaluatie van design later dit jaar.

- graag lijst met actieve topics rechts terug > staat standaard op home, maar we gaan kijken of we deze standaard onderaan de pagina kunnen laten tonen.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind de 'betaalde topics' enorm grappig
Geen bijzonderheden
Krijg je dan je geld terug als het een trol blijkt te zijn?
Alle reacties Link kopieren
quote:GrumpyCat1983 schreef op 01 december 2014 @ 10:28:

Krijg je dan je geld terug als het een trol blijkt te zijn?Ik loop binnen
Geen bijzonderheden
Grappige constructie wij mogen dus straks gaan betalen voor het lezen van topics terwijl we eigenlijk geld zouden moeten KRIJGEN omdat we ze van inspiratie voorzien voor het papieren blad. Omgekeerde wereld.
quote:vandale schreef op 26 november 2014 @ 14:13:

Ik heb iets leuks bedacht!

Kunnen jullie het vakje met het aantal reacties niet rood kleuren als TO gereageerd heeft? Ik ga nu steeds voor niets, moeizaam, naar de nieuwste reactie, is het meestal iets als "is TO nog teruggekomen?".

Héél goed idee!



Ook zou het fijn zijn dat je automatisch naar jouw laatste posting kunt gaan in een topic, om vanaf daar verder te lezen.



Verder stoor ik mij enorm aan het lange laden van de advertenties waardoor ik steeds een tijd moet wachten voor ik door kan scrollen (dit heeft als gevolg dat ik de advertenties geen blik waardig gun)

Safari op iPad
quote:GrumpyCat1983 schreef op 01 december 2014 @ 11:27:

...eigenlijk geld zouden moeten KRIJGEN omdat we ze van inspiratie voorzien voor het papieren blad. Omgekeerde wereld.Zullen we dat dan verrekenen met de advertentie-inkomsten, zodat het forum advertentie-loos wordt?
quote:ketller schreef op 30 november 2014 @ 21:40:

[...]

Alle reacties Link kopieren
quote:GrumpyCat1983 schreef op 01 december 2014 @ 11:27:

Grappige constructie wij mogen dus straks gaan betalen voor het lezen van topics terwijl we eigenlijk geld zouden moeten KRIJGEN omdat we ze van inspiratie voorzien voor het papieren blad. Omgekeerde wereld.





Plus al de advertentieinkomsten. Er wordt hier geadverteerd omdat er zo veel gebruikers zijn.

"Goud in handen", toch?

Nooit dat ik ga betalen voor topics.
Geen bijzonderheden
Alle reacties Link kopieren
quote:ketller schreef op 30 november 2014 @ 21:40:

[...]

Denk ik ook kettler. Het enige wat misschien helpt is en masse stoppen met forummen. Wellicht eerst een paar dagen, en als dat niet helpt tja dan maar een RL kweken
quote:JuniorModeratorViva schreef op 24 november 2014 @ 22:20:

[...]





Beste Prada,



Ik heb geen idee, ik zal het doorgeven



met vriendelijke groet,





Junior



Deze staat nog niet op de to do lijst
quote:GrumpyCat1983 schreef op 01 december 2014 @ 11:27:

Grappige constructie wij mogen dus straks gaan betalen voor het lezen van topics terwijl we eigenlijk geld zouden moeten KRIJGEN omdat we ze van inspiratie voorzien voor het papieren blad. Omgekeerde wereld.Ik las het anders: Sanoma betaalt mensen om topics op het forum te openen die meer verkeer naar en op het forum genereren. Dus die trollen worden gewoon betaald?
ik denk daarmee de topics van de ABN/ANWB enz. mee bedoeld wordt Bloes.
quote:prada schreef op 02 december 2014 @ 08:50:

ik denk daarmee de topics van de ABN/ANWB enz. mee bedoeld wordt Bloes.Ja, dat dacht ik ook. Die betalen Sanoma natuurlijk, een soort advertorials. Maar ik denk niet dat wij moeten gaan betalen voor het lezen van topics die we zelf genereren. Dat hoop ik tenminste.
Alle reacties Link kopieren
De functie 'Blokkeren van pijlers' onder Mijn Voorkeuren werkt ook niet.





Maar heeft het nog wel zin om dit soort dingen te melden eigenlijk?
Beter onvolmaakt en echt dan gemaakt volmaakt - Beati pauperes spiritu
Echt niemand van viva die hier nog naar gaat kijken hoor..
En ~praat tegen de muur~op mobiel is de paginanummering nog steeds weg dus je moet elke keer pijltje pijltje pijltje pijltje... niet te doen. Fralalalala
quote:Miss.Innuendo schreef op 01 december 2014 @ 10:00:

Sinds een paar dagen moet ik telkens opnieuw inloggen als ik mijn laptop opstart.

Ik blijf dus niet ingelogd, ondanks dat ik de IP-vergrendeling uit zet.

Een nieuwe bug? Want eerder had ik dit probleem niet.



Ik was zojuist tijdens het forummen opeens uitgelogd. Ik lees het ene topic, ga naar het andere en ik ben uitgelogd.
Alle reacties Link kopieren
Irritant...
Alle reacties Link kopieren
Ik weet dat het al lang bekend is, maar echt, mobiel forummen is gewoon zwaar onaangenaam zo niet onmogelijk geworden en ik vind het een schande niet netjes dat daar zo weinig aandacht voor is en er niet als eerste een oplossing daarvoor geregeld is/wordt
Mods: Jullie kunnen natuurlijk altijd hopen dat wij voldoende geïnformeerd zijn maar na een maand lang hetzelfde bericht..



Ps. Ik maak mijn topic even sticky:)
Alle reacties Link kopieren
quote:ketller schreef op 03 december 2014 @ 10:39:

Mods: Jullie kunnen natuurlijk altijd hopen dat wij voldoende geïnformeerd zijn maar na een maand lang hetzelfde bericht..



Ps. Ik maak mijn topic even sticky:)





Beste Ketller,



Wanneer er reden is om iets aan te passen of om iets te melden, zullen wij dat uiteraard doen.



met vriendelijke groet,



Junior
Alle reacties Link kopieren
quote:JuniorModeratorViva schreef op 03 december 2014 @ 10:44:

[...]





Beste Ketller,



Wanneer er reden is om iets aan te passen of om iets te melden, zullen wij dat uiteraard doen.



met vriendelijke groet,



Junior

Juun serieus en met alle respect - je hebt toch zelf hopelijk wel door hoe frustrerend dit, inclusief alle politiek correcte en volkomen nietszeggende antwoorden, voor ons is? We hebben het niet over een paar minimale dingetjes waar je wel even omheen forumt. Echt niet. Er zitten een paar serieuze haken en ogen aan. Zeker mobiel forummen is voor veel mensen onbetaalbaar geworden. Ik hoop echt dat jullie dit in je bezoekersaantallen gaan zien en dat het dan wél serieus opgepakt wordt....

Het is net een plaat die blijft hangen. Steeds hetzelfde politiek correcte nietszeggende antwoord. Hoe moeilijk is het nou om gewoon te zeggen van "jongens en meisjes we vinden het ontzettend kut, maar helaas hebben we ons erop verkeken. Probleem A,B en C trachten we binnen X weken op te lossen... Probleem E, F en G gaan waarschijnlijk langer duren we schatten X weken / maanden. Tof dat jullie ondanks deze strubbelingen met het forum toch nog de moeite doen om hier te komen posten en de problemen blijven doorgeven. We betreuren het dat het idee is ontstaan dat de problemen met het forum ons niks interesseren."



Kortom geef gewoon open en eerlijk aan wat hier in vredesnaam mis is gegaan en je zal zien dat er stuk meer begrip is in plaats van ons gezeur hier.
Alle reacties Link kopieren
Hallo Moderatorteam,



De lichtgrijze kleur van de replycounts vind ik te licht want ik moet soms echt turen om die witte cijfers te zien. Zou dat iets donkerder kunnen? Dat leest sneller.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Ik heb die discussie ook weleens met een NS medewerker gehad over de belabberde informatievoorziening. Volgens de reisplanner had niks vertraging en ik kom op het station, staan er mensen al een uur te wachten. "zodra er meer duidelijk is roepen we het om" en ondertussen hadden die treinen in de planner nog steeds geen vertraging. Ik merkte om me heen dat met name het gebrek aan informatievoorziening hetgeen was waar mensen over vielen. Jullie creëren met deze manier van terugkoppelen onderhand meer frustratie dan de bugs zelf heb ik soms het idee.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven