Gezondheid alle pijlers

Welke opticien..

26-03-2016 20:33 18 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een bril nodig en ik zie door de bomen het bos niet meer qua opticiens.



Ik heb alleen een bril nodig voor ver zien, vooral voor het autorijden s'avonds.

Ik moet zoiezo mijn ogen nog op laten meten, maar hoef verder geen heel duur montuur oid.



Welke opticien (hans anders, specsavers etc) raden jullie aan? (Of juist niet)
Alle reacties Link kopieren
Ik heb brillen gehad van deze grote ketens, maar ben er nooit echt tevreden over geweest.

Qua service, kennis en aanbod was het toch allemaal net niet optimaal. Nu we een bril van een 'echte' opticien. Is een stukje duurder, maar zo veel fijner! Deze man wist precies wat voor soort bril mij goed staat, kan aan mijn gezicht zien welke monturen wel of juist niet goed zullen zitten en deed net wat extra moeite. Nooit meer naar een keten, wat mij betreft.
Ik heb geen vaste opticien, ik loop gewoon alle opticiens binnen om brillen te passen en het ligt er maar net aan waar ik de leukste vind. Ik merk niet zo heel veel verschil, Pearle geeft naar mijn ervaring net iets meer service maar die van Specsavers is ook prima, Bij Hans Anders vind ik de glazen iets minder maar dat is persoonlijk.



Als je echt hele slechte ogen hebt of speciale wensen dan is het wellicht verstandig om naar een opticien te gaan maar ik zoek zelf gewoon een standaard bril met ontspiegeling en kraswerende coating.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een redelijk eenvoudige afwijking en ben jaren heel tevreden geweest over Hans Anders, en een paar jaar geleden overgestapt naar Specsavers vanwege hun aantrekkelijke abonnementen voor daglenzen. Over beiden tevreden en over de Specsavers heel tevreden.



Het zal ook van de winkel afhangen. bij dit filiaal heel kundig personeel en hartstikke leuke dames in de winkel, mijn man, kinderen en ik worden prima geholpen. Dat kan bij dezelfde keten opeen andere lokatie natuurlijk anders zijn.



Vroeger ben ik wel bij de dure winkels geweest, maar qua kundigheid merk ik echt geen verschil. Uiteindelijk moeten ze allemaal dezelfde diploma's hebben om je ogen op te kunnen meten, en als het echt specialistisch moet zijn kun je beter naar een oogarts gaan.



Of ze wel of niet goed advies kunnen geven over een montuur is afhankelijk van de persoon, niet de winkel.
Alle reacties Link kopieren
quote:closednote schreef op 26 maart 2016 @ 20:49:

Ik heb geen vaste opticien, ik loop gewoon alle opticiens binnen om brillen te passen en het ligt er maar net aan waar ik de leukste vind. Ik merk niet zo heel veel verschil, Pearle geeft naar mijn ervaring net iets meer service maar die van Specsavers is ook prima, Bij Hans Anders vind ik de glazen iets minder maar dat is persoonlijk.



Als je echt hele slechte ogen hebt of speciale wensen dan is het wellicht verstandig om naar een opticien te gaan maar ik zoek zelf gewoon een standaard bril met ontspiegeling en kraswerende coating.Ook de winkels van een keten hebben een opticien in dienst. Het zijn geen brillensupermarkten....
Alle reacties Link kopieren
quote:patchouli_ schreef op 26 maart 2016 @ 20:55:

[...]





Ook de winkels van een keten hebben een opticien in dienst. Het zijn geen brillensupermarkten....Dat is niet waar. Opticien is geen beschermd beroep in Nederland. Mijn ervaring is dat bij Hans anders bij de meeste zaken geen opgeleide opticiens lopen. Bij pearle hier in de stad wordt ik slecht geholpen, maar ik heb dan ook een bijzonderheid aan mijn ogen naast een cilinder en gewone afwijking. Bij specsavers wordt ik hier goed geholpen en is een hbo opgeleide opticien (optometrist) in dienst die de metingen doet. Ook bij een eenpitter geweest en werd daar ook goed geholpen. Laatste keren niet gekocht omdat ze alleen hele dure monturen hadden en ik weinig mooi vond daar. Vond ze ook te makkelijk over hele hoge prijzen voor montuur heen stappen, bril was daar echt 3x zo duur, terwijl goedkopere monturen prima voldoen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb verder geen speciale wensen of erg slechte ogen, ik merk gewoon dat ik s'avonds een stuk slechter zie. Zowel met autorijden, borden lezen etc of gewoon ondertiteling van de tv lezen.
Alle reacties Link kopieren
quote:patchouli_ schreef op 26 maart 2016 @ 20:53:

Vroeger ben ik wel bij de dure winkels geweest, maar qua kundigheid merk ik echt geen verschil. Uiteindelijk moeten ze allemaal dezelfde diploma's hebben om je ogen op te kunnen meten, en als het echt specialistisch moet zijn kun je beter naar een oogarts gaan.



Klopt niet. Je hebt geen opleiding nodig om in een willekeurige keten optiek te gaan werken. Iedereen kan je ogen opmeten, als leek merk je dat niet. Vaak hebben ketens wel enkele mbo opticiëns in dienst en heel soms een optometrist die filialen afgaat.



Bij een vrijgevestigde optiek moeten ze het hebben van een goede naam en mond-tot-mondreclame. Daar kan je vanuit gaan dat je een hoge mate van service krijgt. En dat je geholpen wordt door deskundig personeel. Meestal werkt daar minimaal één optometrist en daarnaast gediplomeerde mbo opticiëns.



Ik zou het wel weten. Bovendien, voorbeeld wat ik een ander topic ook al gaf... Ik heb -13. Kocht een bril bij de Pearle. Dunste glazen die er waren, 600 euro. Bril heeft nooit goed gezeten, glazen waren een cm dik aan de zijkant. Een aantal keer teruggeweest om dingen bij te stellen. Maar op een gegeven moment zeiden ze: 'we kunnen niks meer voor het draagcomfort doen.' Toen kocht ik jaren later een bril bij de vrijgevestigde optiek waar ik ook bij de optometrist loop voor mijn lenzen. De allerdunste (en duurste) glazen werden me afgeraden. Het scheelde met mijn sterkte namelijk nog geen milimeter dikte. Ze zouden de glazen zo slijpen dat de dikte het minst op zou vallen. En... De bril koste nog geen 500 euro, iets meer dan 100 euro goedkoper dan bij de Pearle. Daarnaast zag het er echt beter uit en zat de bril gewoon meteen goed, omdat ze echt secuur hebben afgesteld. Ik neem mijn bril elke lenscontrole mee voor een APK'tje. Krijg ik nieuwe neusvleugels, een schoonmaak-, en stelbeurt. Daarnaast vullen ze mijn flesje poetsvloeistof bij.



Er zit gewoon een kwaliteitsverschil, wat je niet eens terugziet in de prijs!
Les temps sont durs pour les rêveurs...
Ik kom al jaren bij pearle voor mijn lenzen. Goed en zeer vriendelijk personeel, snelle service.

Nu was ik onlangs bij Eyewish voor een zonnebril voor mijn man en daar was het ook echt prima, maar wel fors duurder. Voor dezelfde zonnebril waren we bij pearle 4 tientjes minder kwijt. Dan is de keus snel gemaakt
Alle reacties Link kopieren
Oh en naar de oogarts ga je natuurlijk niet voor een bril. Daar ga je heen als je echt een medisch probleem hebt.
Les temps sont durs pour les rêveurs...
Ik denk echt dat het afhangt van wie er achter de toonbank staat die dag. Bij de ene Eye Wish wordt ik super geholpen bij de ander staat een chagrijn en is het bagger.
Dan zou ik gewoon een paar winkels binnen lopen en je niet blind staren op aanbiedingen. Laatst had Hans Anders een leuke aanbieding maar helaas geen montuur gevonden wat ik leuk vond en ook nog eens leuk stond want helaas is die grote glazen trend nog steeds gaande en dat staat mij gewoon niet. Ben wellicht kritisch maar ik denk ook altijd van ik draag hem wel zo'n 2 jaar dagelijks dus dan moet ik um wel echt leuk vinden.
Bij Pearle en Eye Wish moet je trouwens een diploma hebben om te mogen meten maar dan nog er zijn erbij die dat diploma 100 jaar geleden hebben gehaald en er zijn er bij waarbij dat er allemaal veel beter inzit nog. Kijk ook naar de garanties qua omruilen als het niet goed voelt/kijkt etc.
Alle reacties Link kopieren
Ik draag al zo'n 25 jaar een bril. Altijd brillen gekocht bij de plaatselijke (vrijgevestigde) opticien en ben altijd erg tevreden geweest. Wel wat prijziger, maar de monturen waren van hele goede kwaliteit, de glazen ook en de service was altijd top.



Ben 2 keer naar een andere opticien geweest (o.a. Hans Anders) en daar was ik gewoon echt niet tevreden over. Ja, de totaalprijs was wel een stuk lager maar als je, zoals ik, een bril echt nodig hebt (heb -8.5 en -5.75) en die bril dus elke dag draagt, dan wil je wel wat fatsoenlijks en goeds op je neus hebben. Het is misschien anders als je je bril alleen op hebt tijdens het autorijden ofzo.



Ik heb wel altijd het idee dat bij de plaatselijke opticien kundiger personeel staat en dat ze beter opgeleid zijn.
Zo te horen heb je niet echt een hele sterke of ingewikkelde bril nodig. Ik heb allerlei brillenzaken in de afgelopen 25 jaar gehad, ik vind er niet veel verschil in zitten. Behalve dan de prijs en het aanbod van monturen. Vergelijk online de prijzen alvast, een bril kost al snel rond de 200-300 euro (en dat is dus meer dan je montuur en de standaard glazen, want ontspiegeling en krasbestendig is fijn, net als dunnere glazen bij mijn -5) maar bij veel ketens heb je er dan meteen twee. Ik ga altijd de hans, Pearl en specsavers af op zoek naar monturen. Qua totale bril is de hans anders vaak het goedkoopst. Service qua stellen en reparatie is in mijn ervaring overal prima.
Alle reacties Link kopieren
quote:GeorgetteDansLeTabak schreef op 26 maart 2016 @ 21:30:

[...]





Klopt niet. Je hebt geen opleiding nodig om in een willekeurige keten optiek te gaan werken. Iedereen kan je ogen opmeten, als leek merk je dat niet. Vaak hebben ketens wel enkele mbo opticiëns in dienst en heel soms een optometrist die filialen afgaat.



Bij een vrijgevestigde optiek moeten ze het hebben van een goede naam en mond-tot-mondreclame. Daar kan je vanuit gaan dat je een hoge mate van service krijgt. En dat je geholpen wordt door deskundig personeel. Meestal werkt daar minimaal één optometrist en daarnaast gediplomeerde mbo opticiëns.



Ik zou het wel weten. Bovendien, voorbeeld wat ik een ander topic ook al gaf... Ik heb -13. Kocht een bril bij de Pearle. Dunste glazen die er waren, 600 euro. Bril heeft nooit goed gezeten, glazen waren een cm dik aan de zijkant. Een aantal keer teruggeweest om dingen bij te stellen. Maar op een gegeven moment zeiden ze: 'we kunnen niks meer voor het draagcomfort doen.' Toen kocht ik jaren later een bril bij de vrijgevestigde optiek waar ik ook bij de optometrist loop voor mijn lenzen. De allerdunste (en duurste) glazen werden me afgeraden. Het scheelde met mijn sterkte namelijk nog geen milimeter dikte. Ze zouden de glazen zo slijpen dat de dikte het minst op zou vallen. En... De bril koste nog geen 500 euro, iets meer dan 100 euro goedkoper dan bij de Pearle. Daarnaast zag het er echt beter uit en zat de bril gewoon meteen goed, omdat ze echt secuur hebben afgesteld. Ik neem mijn bril elke lenscontrole mee voor een APK'tje. Krijg ik nieuwe neusvleugels, een schoonmaak-, en stelbeurt. Daarnaast vullen ze mijn flesje poetsvloeistof bij.



Er zit gewoon een kwaliteitsverschil, wat je niet eens terugziet in de prijs!





Zoals ik al zei heb ik een eenvoudige afwijking. En ik beschrijf gewoon mijn ervaring, dus roepen dat dat niet klopt is een een beetje raar. Het is mijn ervaring, en er is niks mis met mijn perceptie hoor.



Bij zowel de HA als de SpecS hier in de buurt is een optometrist in dienst, die meerdere filialen afgaat. Niet iedereen die in de winkel staat, doet oogmetingen.



Mijn ervaring met vrijgevestigde winkels is helemaal niet zo geweldig en zeker geen wereld van verschil, ook niet in kwaliteit en service. Maar nogmaals, dat is mijn ervaring.
Ik ben zelf opticien maar vertel dat nooit als ik m'n ogen laat meten. Keer bij een vrijgevestigde geweest omdat die een apart montuur hadden en halverwege de meting heb ik maar voor de eer bedankt en alleen het montuur gekocht en zelf glazen besteld in m'n eigen filiaal. Hoop bombarie tijdens die meting maar totaal verkeerde vraagstelling en die was écht een Ik ben zo deskundig showtje aan t opvoeren. Hij zat al op -2 terwijl ik plus heb en een flinke min cilinder.



Vond ze ook stervensduur qua glazen.
Ga naar een zaak waar een optometrist in dienst is!

Ben er verleden week achter gekomen dat ik in een oog helemaal geen cilinder heb!

Geen Hans Anders , Specsavers ,Pearle meer voor mij ,nooit meer.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven