Geld & Recht alle pijlers

Hypotheek verhogen?

31-05-2016 09:23 53 berichten
Beste forummers,



Vorig jaar heb ik een huis gekocht (benedenapartement). Gunstige prijs, gunstige hypotheek, het is allemaal heel goed uitgepakt. Nu wil ik een heel nieuw toilet. De ruimte is erg onhandig ingedeeld, de spoelbak blijft soms hangen en er zitten twee soorten tegels op de muur. Ook wil ik een kleine serre aan mijn achtergevel.

Ik ben hiervoor al aan het sparen, maar bedacht me dat ik ook mijn hypotheek kan verhogen. De rentestand is nog steeds heel erg laag, en ik heb de financiële ruimte. Maar nu mijn vraag: welke route moet ik nemen?

Eerst offertes laten uitbrengen, en dan naar de hypotheekverstrekker? Eerst kijken hoeveel ik kan bijlenen en dan offertes laten uitbrengen?

Voor de serre heb ik waarschijnlijk een architect nodig. Het wordt een klein serretje, maar tussen twee zijmuren in, dus wel op maat. Zo'n plan zal toch ook kosten met zich meebrengen? En last but not least: hoe "makkelijk" is het verhogen van een hypotheek?

Ik hoor graag jullie eventuele tips en ervaringen.

Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
een bouwkundig tekenaar zal genoeg zijn hoor, geen architect.

Wij vonden het verhogen van de hypotheek geen lastige klus, bij de rabo kun je het meeste in je dossier alvast klaarzetten maar dat is denk ik niet bij alle banken zo.
Alle reacties Link kopieren
Verhogen hypotheek kost je notariskosten, verder is dat niet zo moeilijk.
Worden hypotheken wel verhoogd met de nieuwe strakke regels?
Ik vind het altijd super als er zo snel gereageerd wordt. Tnx.

Die bouwkundig tekenaar vind ik een goede tip, de notariskosten zet ik er bij op mijn lijstje.

Het lijkt me zo zonde om heel lang te moeten sparen voor beide verbouwingen, daarna meteen "blut" te zijn, terwijl de gunstige rentestand op dit moment veel mogelijkheden biedt. Bovendien zijn beide klussen absoluut waardeverhogend voor mijn woning. Vandaar de vraag.
quote:suckerpunch83 schreef op 31 mei 2016 @ 09:29:

Verhogen hypotheek kost je notariskosten, verder is dat niet zo moeilijk.Dat hangt er vanaf, als de hypotheek hoger is ingeschreven hoeft dat niet: http://www.geld.nl/hypoth ... re-inschrijving-hypotheek
quote:Goede-Fee schreef op 31 mei 2016 @ 09:34:

Worden hypotheken wel verhoogd met de nieuwe strakke regels?Het is me ook gelukt om mijn huidige hypotheek te krijgen. Ben alleenstaand, werd erg moeilijk over gedaan, dat wel. Maar toch gelukt :-)
quote:Dymphnatam schreef op 31 mei 2016 @ 09:36:

[...]





Het is me ook gelukt om mijn huidige hypotheek te krijgen. Ben alleenstaand, werd erg moeilijk over gedaan, dat wel. Maar toch gelukt :-)Dan zou ik me zeker niet blind staren op een verhoging.
Alle reacties Link kopieren
Misschien een domme vraag, maar leen je san tegen je huidige hypotheek rente of de rente van nu? En de notariskosten mag je die ook meenemen in het geleende bedrag?
Geniet van het leven!
quote:Goede-Fee schreef op 31 mei 2016 @ 09:38:

[...]





Dan zou ik me zeker niet blind staren op een verhoging.Ik staar me ook niet blind. Ik informeer naar de mogelijkheden. Waarom zou het nu wel ineens moeilijkheden moeten opleveren?
quote:LizaIzaa schreef op 31 mei 2016 @ 09:39:

Misschien een domme vraag, maar leen je san tegen je huidige hypotheek rente of de rente van nu? En de notariskosten mag je die ook meenemen in het geleende bedrag?



Je moet de notariskosten eerst zelf "voorschieten", later kun je die van de belasting terugkrijgen. Dit is het probleem niet, daar heb ik voldoende spaargeld voor.

Volgens mij leen je tegen een nieuw rentetarief, maar dat weet ik niet zeker.
Alle reacties Link kopieren
Doe eens gek en loop binnen bij degene waar je je hypotheek hebt afgesloten. Wij hebben een paar jaar geleden onze hypotheek overgesloten en ook verhoogd vanwege de garage. Ik heb geen notaris gezien en de taxateur was gewoon van de bank, dus al met al geloof ik dat het om iets van vijf tientjes ging toen.
De tand des tijds kan een antieke kast nou juist nét dat karakter geven. Zonde om over te schilderen. Avena.
quote:Dymphnatam schreef op 31 mei 2016 @ 09:42:

[...]

Waarom zou het nu wel ineens moeilijkheden moeten opleveren?Als ze moeilijk deden over je hypotheek, dan doen ze misschien nog moeilijker over een hogere hypotheek. Dat is niet zo'n heel exotische gedachte.
quote:Ginevra schreef op 31 mei 2016 @ 10:03:

[...]





Als ze moeilijk deden over je hypotheek, dan doen ze misschien nog moeilijker over een hogere hypotheek. Dat is niet zo'n heel exotische gedachte.Dit dus.
quote:Ginevra schreef op 31 mei 2016 @ 10:03:

[...]





Als ze moeilijk deden over je hypotheek, dan doen ze misschien nog moeilijker over een hogere hypotheek. Dat is niet zo'n heel exotische gedachte.Nou, "moeilijk doen" bestond er uit dat alles ongeveer vijf keer gechekt werd. Dat was op zich niet erg, ik heb niks te verbergen. Maar het verhoogde de spanning wel, zeg maar.
quote:Dymphnatam schreef op 31 mei 2016 @ 09:44:

[...]





Je moet de notariskosten eerst zelf "voorschieten", later kun je die van de belasting terugkrijgen. Dit is het probleem niet, daar heb ik voldoende spaargeld voor.

Volgens mij leen je tegen een nieuw rentetarief, maar dat weet ik niet zeker.Terugkrijgen? Je bedoelt aftrekken.
Alle reacties Link kopieren
Ook moet je weer opnieuw advieskosten betalen. Je huidige hypotheek moet weer aangepast worden.
quote:nerdopviva schreef op 31 mei 2016 @ 10:13:

[...]





Terugkrijgen? Je bedoelt aftrekken.En dat.
quote:Goede-Fee schreef op 31 mei 2016 @ 10:17:

[...]





En dat.



Nee, terugkrijgen. Daarom heet het ook een "Voorlopige Teruggave".



Maar mijn vraag blijft staan: eerst offertes en dan hypotheekadvies, of juist andersom?
Heb je enig idee hoeveel je moet lenen dan, als je niet eerst offertes laat maken? Ik zou 1 offerte doen, voor een prijsindicatie, en dan een hypotheekadvies. Mocht blijken dat je kunt en wilt bijlenen, dan kun je daarna evt vergelijkende offertes opvragen.
quote:Dymphnatam schreef op 31 mei 2016 @ 10:23:

[...]





Nee, terugkrijgen. Daarom heet het ook een "Voorlopige Teruggave".



Maar mijn vraag blijft staan: eerst offertes en dan hypotheekadvies, of juist andersom?



Nee aftrekken. OMG.



Ik zou eerst eens je huidige hypotheek verstrekker bellen en uitleggen wat je wil, kijken wat die zeggen.

Heb je overwaarde op het huis na een jaar? Dan maak je misschien nog een klein kansje.
Alle reacties Link kopieren
Als je niks extra's kunt lenen heeft het natuurlijk niet zoveel zin om offertes te laten maken.



Daarnaast klinkt het mij nogal 'I want it all and I want it now' in de oren.

Je moet toch een hoop kosten gaan maken voor 2 kleine aanpassingen. Daarnaast zou ik er ook maar niet teveel vanuit gaan dat ze 'absoluut waardevermeerderend' zijn. Extra m2/m3 zijn dat meestal wel, maar nooit voor het hele bedrag dat zo'n verbouwing kost.
quote:Marana_ schreef op 31 mei 2016 @ 10:25:

Heb je enig idee hoeveel je moet lenen dan, als je niet eerst offertes laat maken? Ik zou 1 offerte doen, voor een prijsindicatie, en dan een hypotheekadvies. Mocht blijken dat je kunt en wilt bijlenen, dan kun je daarna evt vergelijkende offertes opvragen.Nou, wel een idee, op basis van wat googelen. Maar het blijft natte vingerwerk. Mijn "drempel" is, dat ik zometeen kosten ga maken voor bouwtekeningen, bezichtigingen e.d., terwijl later misschien blijkt dat ik de verbouwing (op dit moment) niet kan betalen. Beetje kip en ei verhaal dus.
Dan ga je eerst vragen wat je kunt bijlenen en dan laat je daarna offertes doen waarbij je meldt dat het maximaal dat mag kosten.
Alle reacties Link kopieren
Hoe verhoudt zich de waarde van je woning tot je huidige hypotheek?



En ja, je trekt je hypotheekkosten af. Je krijgt ze niet terug. Je hebt een voorlopige teruggaaf omdat je doordat je de hypotheekkosten aftrekt, eigenlijk teveel belasting betaalt.
Oh dear, how sad, never mind.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven