Mode & Beauty alle pijlers

50+ welke kleding

28-11-2016 13:57 167 berichten
Wat kan qua kleding niet meer naar jullie mening?

Met alvast de volgende richtlijnen die ik zelf hanteer: jurk tot de knie, niet korter, aansluitende shirts met daaroverheen vest of jasje, slim fit broeken, maar geen skinny, schoenen met hak maar geen stiletto's (kan ik trouwens niet eens op lopen), geen dierenprints (vind ik snel ordi), sieraden bescheiden en wegens bril geen oorhangers, wel knopjes.

Rok met enkellaarsjes, kan dat nog bijvoorbeeld? Lippenstift?

Ik ben echt heel benieuwd naar jullie mening hierover. Wat is stijlvol, wat een echte no-go voor mijn leeftijd.

Ik hou van mode, ben redelijk slank (maat 38) en wil niet oubollig maar zeker niet te jeugdig gekleed gaan. Ook van te formeel hou ik niet. Dus liever een mooi vest met rokje of slimfit dan een mannenpak.

Ik ben heel benieuwd.........
Alle reacties Link kopieren
quote:nina1966 schreef op 29 november 2016 @ 19:56:

Ook niet de jongste

[img]http://1.bp.blogspot.com/-_fzeA0BE3lw/T ... ielsen.jpg[/img]Nee maar dit vind ik dus verschrikkelijk. Sorry hoor. Oude dame met tuniek, vergeten haar skinny aan te trekken
quote:wauqs schreef op 29 november 2016 @ 19:48:

Gudrunsjoden.com

Vind ik ook leuk...Ik vind de kleding verschrikkelijk oubollig en gruwelijk duur. In alle eerlijkheid zou ik er nog niet dood in gevonden willen worden. Sorry.
quote:nina1966 schreef op 29 november 2016 @ 19:59:

[img]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/09/ ... 06x631.jpg[/img]En dit een "oud meisje"....zo wil ik dus juist NIET worden, precies waarom ik dit topic opende.....
quote:herfstappeltaart schreef op 29 november 2016 @ 19:48:

@swifty: deze mag blijven, die zetten we apart Jaaah mee eens!
Alle reacties Link kopieren
quote:Cateautje schreef op 29 november 2016 @ 20:04:

[...]



Ik vind de kleding verschrikkelijk oubollig en gruwelijk duur. In alle eerlijkheid zou ik er nog niet dood in gevonden willen worden. Sorry. Ik houd van oudbollig






Alle reacties Link kopieren
quote:nina1966 schreef op 29 november 2016 @ 19:59:

[afbeelding]



Slaapt ze onder de brug?

Sorry, niet echt een stijlicoon voor mij. Dat haar, net een heks....

Bovendien vind ik Uggs afgrijselijk. Voor 20jarigen en voor 40+



Ik zou er graag zó uitzien:

Alle reacties Link kopieren
quote:swifty schreef op 29 november 2016 @ 17:36:

[afbeelding]



Dit is ook helemaal mijn stijl! Zakelijk, klassiek/sportief.



In tegenstelling tot die folkloristisch gudrunkleding. Dat vind ik iets voor kunstzinnige types.
Gudrunsjoden: heel veel tricot...

Ik denk dat ik het tricot niet zo gauw als buitenkleding zou dragen, wel als shirtje ergens onder, maar niet als topje zelf. Of het moet de zomer zijn en dan een topje boven zijden lange rok. Het lijkt wel beetje op noa noa en cora kemperman door elkaar heen. Als set draag ik het niet, maar losse stukken soms wel, zoals vestje van noa noa bijvoorbeeld.

Ik hou meer van linnen, zijde, katoen, dat valt beter dan tricot. Een jurk of rok van tricot zou ik dan ook niet zo gauw kiezen, eerder anders vallend materiaal. Ben trouwens meer een broeken persoon.
Alle reacties Link kopieren
quote:amarna schreef op 30 november 2016 @ 09:05:

[...]





Slaapt ze onder de brug?

Sorry, niet echt een stijlicoon voor mij. Dat haar, net een heks....

Bovendien vind ik Uggs afgrijselijk. Voor 20jarigen en voor 40+



Ik zou er graag zó uitzien:

[img]http://oi63.tinypic.com/50groh.jpg[/img]



Helen Mirren

Mooie vrouw voor 72 jaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:wauqs schreef op 29 november 2016 @ 19:48:

Gudrunsjoden.com

Vind ik ook leuk...



Mogge dames,

Heb er ook even gekeken. Sommige exemplaren zou ik wel willen hebben.
Alle reacties Link kopieren
quote:attribuutje schreef op 29 november 2016 @ 19:37:

Coolcat, had mijn vriendin van tegen de 60 toch een leuk shirt met glinsterdierenprint gescoord hoor, stond hartstikke gaaf ook nog.Precies!! ZO koop ik daar mijn skinny jeans, en of sommige tops. dus niks mis mee.
Alle reacties Link kopieren
quote:swifty schreef op 29 november 2016 @ 19:42:

[...]





Hoge paardenstaart en nepleren topje....



[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 2239e2.jpg[/img]een 70 plusser., waar duidelijk ook niet aan "gesleuteld" is.
Alle reacties Link kopieren
Om maar eens een bossie 50plussers te noemen

Helen van Rooyen

Marlies Dekkers

Loretta Schrijver

Marco Borsato

Umberto Tan.

Zien er allemaal toch hartstikke goed uit. Dit schrijf ik even omdat de geplaatste mode foto's vooral 70+ vrouwen betreft, die er ook nog erg goed uit zien.



Weet alleen niet of er zowel aan de mannen en of de vrouwen "gesleuteld is.

Van Patty Brard en Linda de Mol zie je het zelfs gewoon.

Dus dames we hoeven absoluut geen meute/oude van dagen kleding aan te trekken, nu we de 50 gepasseerd zijn.

Volgens mij zijn wij ook de nieuwe 40ers.

En zolang we lekker in ons vel zitten. moet het goed komen

Hopende ook, dat als wij in de 70 zijn, wij er ook nog zo mooi uit mogen zien.
Alle reacties Link kopieren
Ik hoop net zo oud te worden als mijn moeder. Die is nu 87 en loopt nog lekker in spijkerbroeken, bloes erop, nepleren jasje erover en sjaaltje om haar nek. Heerlijk!



Ben zelf 51 en koop wat ik lekker vind zitten. Woon in de tropen, dus vaak shorts met een tshirt of top erop. Het maakt me eerlijk gezegd niet veel uit dat alles wat meer hangt dan vroeger (beenvel, armvel). Ik voel me er prettig in en dat is voor mij het belangrijkste!
quote:herfstappeltaart schreef op 28 november 2016 @ 14:31:

[quote]xlong schreef op 28 november 2016 @ 14:24:

Kijk eerder wat past bij je figuur en je stijl. Ik heb van jongs af aan van vrij klassieke en chique kleding gehouden. Droeg vooral zakelijk mooie rokjes, broekpakken, pantalon met blouse. Ik heb nu geen baan meer waar dat bij past en draag nu juist meer casual kleding, veel jeans, zowel skinny, boyfriend als flared. Hoe stoerder de broek, hoe chiquer de bovenkant (mooie blouse of blazer en pumps) of juist een pantalon met een sweater of trui en platte schoenen. Die contrasten vind ik leuk. Wat je draagt moet natuurlijk bij je smaak en je levensstijl passen.

Jurken/rokken boven de knie draag ik nog wel alleen niet met blote benen. Mijn figuur is afgelopen jaar behoorlijk veranderd, vooral de taille verdwenen (ondanks veel sporten), maar ik was toch nooit een type voor naveltruitjes. Een wat losser vallende blouse of shirt vind ik nu mooier staan dan een strak t-shirt. Kijk wat bij je past en wat staat dan kun je toch alles dragen.



[img]https://cdn.kleding.nl/L342866354/dames ... with-s.jpg[/img]

[img]https://files.localsunited.nl/live/imag ... 82b0b6.jpg[/img]

[img]http://www.mooiverouderen.com/wp-conten ... deel-3.png[/img][/quote



Ja precies. Jurken en rokken draag ik ook tot de knie of net erboven maar alleen met panty. In de zomer kies ik dan liever voor een linnen broek ofzo.



Heb je weleens een zomerpanty geprobeerd? Erg tevreden over. Je hebt ze ook voor open schoenen. Ik draag ze alleen voor werk, thuis toch liever zonder, ik draag wel gewoon blote benen. Maar wie weet vind je het iets. Mijn benen waren ineens mooier, slanker en bruiner en mensen dachten dat ik er geen aan had.



Ik vind er leuke dingen tussen zitten op de foto's van swifty, vooral die grote hoed staat die dame met de hoedendozen erg goed. De kleurrijke foto, wat afschuwelijk. Ik heb weleens in een tijdschrift een item gelezen over hippe mannen op leeftijd. Die hadden bijna allemaal zo'n knalbroek aan. Eén liep met een stok en was behoorlijk op leeftijd, ik vroeg me af welke mantelzorger daar een steek had laten vallen. De dames op de eerste en laatste foto moeten dringend naar een lingeriespeciaalzaak.



gudrunsjoden.com zou ik me op geen enkele leeftijd in hullen, folkloristisch is het staat erbij. Te dramatisch en veel te wijd voor mij.



Ik kom ook bij coolcat Ik koop er mijn effen tops met t-back, al jaren, in allerlei kleuren.



Prachtige foto van Helen Mirren inderdaad. Maar op die leeftijd zien wij er ook zo uit na een leger stilisten, kappers en visagisten met onbeperkt budget
quote:jacobsbenen schreef op 29 november 2016 @ 15:24:

Qua schoeisel draag ik van alles: laarzen en pumps met hakken of hakjes en sneakers. Vooral niet te serieus allemaal. Dat ben ik nl ook niet.



Grappig, ik draag nooit pumps omdat ik dat zo serieus/overdressed/too much/mevrouwerig vind staan. Zo zie je hoe ook dat weer kan verschillen.



Swifty, ik vind tricot juist wel heel goed vallen. Ligt misschien wel aan de kwaliteit, want ik koop vaak wel wat betere en dikkere. Ik heb teveel maatverschil en rondingen, als ik iets van linnen bv aantrek moet het op tig plekken vermaakt worden, bij tricot is dat veel minder.
Alle reacties Link kopieren
Leuk topic!



Ik ben nu 46 en ik weet nog wel toen ik een jaar of 12, 13 was, medelijden had met iedereen die ouder was dan 25. Die stonden wat mij betreft al met een been in het graf. Mijn ene oma had van die polyester jurken met bloemetjes en een grijs watergolfpermanent. Toen was ze eind 50, begin 60. In mijn beleving was ze oeroud. Als ik nu de vrouwen van die leeftijd zie, de meesten zien er ontzettend leuk uit, mijn moeder is 70 en loopt vaak in spijkerbroeken en heeft een klassiek/sportieve stijl. Ik houd daar persoonlijk ook erg van, dus ik zal na mijn 50e mijn kledingstijl niet echt aanpassen.



Wat ik erg jammer vind, is dat de generatie 75+ erg veel in beige/grijstinten loopt. Dan zijn ze al grijs en hebben ze een valere huidskleur en door die kleur worden ze nog kleurlozer. Soms hebben ze van top tot teen beige aan, vind ik echt niet mooi.
quote:salandermillenium schreef op 04 december 2016 @ 13:55:

Leuk topic!



Ik ben nu 46 en ik weet nog wel toen ik een jaar of 12, 13 was, medelijden had met iedereen die ouder was dan 25. Die stonden wat mij betreft al met een been in het graf. Mijn ene oma had van die polyester jurken met bloemetjes en een grijs watergolfpermanent. Toen was ze eind 50, begin 60. In mijn beleving was ze oeroud. Als ik nu de vrouwen van die leeftijd zie, de meesten zien er ontzettend leuk uit, mijn moeder is 70 en loopt vaak in spijkerbroeken en heeft een klassiek/sportieve stijl. Ik houd daar persoonlijk ook erg van, dus ik zal na mijn 50e mijn kledingstijl niet echt aanpassen.



Wat ik erg jammer vind, is dat de generatie 75+ erg veel in beige/grijstinten loopt. Dan zijn ze al grijs en hebben ze een valere huidskleur en door die kleur worden ze nog kleurlozer. Soms hebben ze van top tot teen beige aan, vind ik echt niet mooi.Nee beige is inderdaad een kleur die je moet vermijden als je eenmaal grijs haar hebt. Grijs vind ik wel mooi, maar dan wel lichtgrijs. Gecombineerd met bijvoorbeeld aubergine-achtige kleuren of turquoise.
Alle reacties Link kopieren
Beige is een moeilijke kleur, ook voor niet-grijsharigen.

Ik ben een wintertype met staalgrijs/wit haar. Mij staat grijze kleding goed. Zwart en wit ook, maar met een fleurige sjaal of byou geconbibeerd.
Alle reacties Link kopieren
Ik moet wel even lachen...coolcat niet als je 50+ bent....? Als ik ergens goed kan slagen is het bij coolcat voor rokjes en H&M voor bloesjes.

Ben 51, maat 36 en zie er niet ordinair uit, heb pumps, laarsjes met hakken, maar ook wel eens skinny jeans en sneakers, nep-leren jasje, spijkerjack...

Zie er qua kleding jonger uit dan een aantal van mijn veel jongere collega's en krijg ook complimenten daarover.

Draag waar jij je lekker in voelt, dat straal je uit en dat is het halve werk!
quote:jajajade49 schreef op 04 december 2016 @ 23:00:

Ik moet wel even lachen...coolcat niet als je 50+ bent....? Als ik ergens goed kan slagen is het bij coolcat voor rokjes en H&M voor bloesjes.

Ben 51, maat 36 en zie er niet ordinair uit, heb pumps, laarsjes met hakken, maar ook wel eens skinny jeans en sneakers, nep-leren jasje, spijkerjack...

Zie er qua kleding jonger uit dan een aantal van mijn veel jongere collega's en krijg ook complimenten daarover.

Draag waar jij je lekker in voelt, dat straal je uit en dat is het halve werk!



Dat is nu juist de valkuil. Mensen denken vaak dat als ze nog een kleine maat hebben, ze dan alles kunnen blijven dragen, want "ik heb nog dezelfde maat als toen ik jong was". De vraag is: past je "oudere kopje en model" nog bij de "jonge kleding"? (in het geval Coolcat zelfs tienerkleding).

Je kunt slank zijn maar niemand ontkomt aan de zwaartekracht
quote:jajajade49 schreef op 04 december 2016 @ 23:00:

Ik moet wel even lachen...coolcat niet als je 50+ bent....? Als ik ergens goed kan slagen is het bij coolcat voor rokjes en H&M voor bloesjes.

Ben 51, maat 36 en zie er niet ordinair uit, heb pumps, laarsjes met hakken, maar ook wel eens skinny jeans en sneakers, nep-leren jasje, spijkerjack...

Zie er qua kleding jonger uit dan een aantal van mijn veel jongere collega's en krijg ook complimenten daarover.

Draag waar jij je lekker in voelt, dat straal je uit en dat is het halve werk!



Is er jonger gekleed uitzien een prestatie?

Een spijkerjack en nepleren jasje klinkt toch niet charmant voor een 50plusser.

Ik vind vrouwen 'op leeftijd' in CoolCatkleding een beetje armoedig.

Pubers komen nog wel weg met slechte kwaliteit en slechte pasvorm, maar als je ouder bent niet meer.
Alle reacties Link kopieren
Het geen je meer en meer ziet bij de oudere generatie, maakt de acceptatie er van makkelijker.



ALs je van jongs af aan "skinny" spijkerbroeken gewend bent om te dragen, met de leuke bij behorende truien, tops, blouses. Jacks, blazers. Schoenen.



ZOu je dus volgens jou appeltaart en sinnombre , je ineen anders moeten kleden (past niet meer bij de leeftijd) Heb ik het ook niet eens over coolcat.

en mij gaat het niet eens om de maat die iemand heeft.

Volgens mij is er meer acceptatie ( men vindt het niet meer zo raar), als de oudere dames, er net zo sportief uitzien, als de jongere dames.



De oudere generatie, moet alleen niet meer in blote navel truitjes en hele korte rokjes gaan lopen. Ook ik vind dat niet meer kunnen.

en of ze het nou bij coolcat kopen, of een andere zaak, doet er dan bij mij niet toe.

Het gaat er om dat je je lekker voelt in jouw kleding stijl.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven