Lijf & Lijn alle pijlers

Kletstopic: weer energiek en fit!

30-12-2016 11:57 634 berichten
Wie kletst er mee om 2017 weer energiek en fit te worden? Dus (meer) sporten, gezond(er) eten, meer in beweging zijn en je gewoon lekker in je vel zitten? Misschien ben je net als ik op zoek naar motivatie en steun. Nou, dan ben je hier op de juiste plek!



Het gaat niet perse om afvallen, maar als dat (ook) je doel is, schrijf ook gerust mee. Er wordt alleen geen tabel bijgehouden.

Je bent van harte welkom!



Alle reacties Link kopieren
Slechte dag vandaag... koud, moe, huilen...



Ik ga een nachtje naar mijn ouders, omdat ik thuis, oa door de klusrommel niet echt tot rust kom. Misschien open ik een dezer dagen wel even een eigen topic. Blijf er tegenaan lopen dat er in korte tijd erg veel veranderd is in mijn leven en dat ik soms best eenzaam ben

Soms bang voor herkenbaarheid hier maar ach wat maakt het uit...
Je kunt méér.
Ah, moon-alisa toch



Hopelijk gaat het snel beter met je.
Alle reacties Link kopieren
Dank je Bumba. Het gaat nu iets beter, heb ook iets beter geslapen.



Ach ik ga het ook gewoon neerzetten. Ik had een goede vriendin maar zij heeft suïcidale buien en heeft me heel heftige berichten gestuurd. Contact staat nu op een laag pitje (ze heeft professionele hulp) maar af en toe zoekt ze weer contact en ik vind het zó moeilijk.



Ik ben opgegroeid met de kerk, vanmorgen dacht ik: Laat ik er weer eens heen gaan. Maar de 'preek' ging over een meisje uit het dorp dat zelfmoord had gepleegd. En bij de mensen was heel erg de reactie: Ziet niemand zoiets aankomen?



Heb net een mail getypt voor de dominee, of ik een keer met hem kan praten hierover. Nog niet gestuurd. Vind het gewoon zo moeilijk dat iemand zo in nood zit en dat ik dan toch moet aangeven dat ik haar niet kan helpen. Puur omdat het voor mij ook niet meer te doen is om de hele dag die berichten te krijgen.



Heb vanmorgen wel geprobeerd er met mensen over te praten. Maar ik merk dat ze nu even 'vol' zitten met het verhaal over dat meisje uit het drop en dat mijn dingen er even niet bij konden.



Denk dat ik dit later weer weg haal ivm herkenbaarheid.
Je kunt méér.
Wat ontzettend heftig lijkt dat me. Gaat het nu wel iets beter met haar, of stuurt ze je nog steeds van die nare berichten? Jij kunt ook maar zoveel aan natuurlijk, je bent ook een mens en het is het belangrijkste dat je jouw eigen grenzen ook blijft aangeven, want niemand heeft er iets aan als jij er ook aan onderdoor gaat dat het zo slecht gaat met een vriendin. Je kan gewoon niet alle lasten van andere mensen dragen!



Wel rot ook dat je dan net tijdens zo'n preek langskomt. Zeker als je zelf ook al niet lekker in je vel zit dan hoop je (lijkt mij!) toch dat de preek ook iets zal zijn dat je kan bemoedigen en opbouwen. Dat kan natuurlijk niet altijd zo zijn, maar desondanks is het zeker in dit geval gewoon erg jammer voor jou ook
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Wat rot Moon-Alisa! Had je eerder een hechtere band met haar?



Bij dit soort situaties is het misschien het beste om afstand te blijven houden. Ze heeft al professionele hulp om daar over haar depressie(?) te praten. Jij bent (hopelijk) niet de enige waarbij ze terecht kan. Misschien kun je haar vragen om haar verhaal zo kort mogelijk te doen, in max. 3 alinea's?



Ik zou zeggen, ze heeft hulp en praat daar over haar depressie. Dat dat ook dáár thuishoort, omdat jij geen behandelaar bent en haar niet kunt helpen. Maar iedereen wil natuurlijk weleens z'n ei kwijt, dus ik snap het ook wel aan de andere kant.
anoniem_649548ce5a867 wijzigde dit bericht op 12-03-2017 19:03
Reden: Quote verwijderd
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Dat lijkt me echt pittig, zeg! Logisch dat je dan even wat afscheid neemt. maar ik kan me heel goed voorstellen dat het dubbel voelt, omdat ze ook voor jou heeft klaargestaan. Maar sommige dingen kun jij gewoon niet voor haar oplossen. Onmogelijk. Dat schuldgevoel mag je gewoon loslaten!
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Dat is denk ik ook het lastige: er is zo weinig dat jij kunt doen. Als je de vriendschap niet meer wilt / kunt aanhouden dan zul je het toch dood moeten laten bloeden ben ik bang.



Het is ergens ook wel heel apart hoe ze dan inderdaad een afspraak wil inplannen, aan de andere kant bedoelt zij het misschien minder zwaar en is het iets geweest dat ze als tip heeft gekregen bij haar therapie? Ik herken het wel een beetje, ik plan ook wel eens iets in met een vriendin omdat ik dan weet dat ik niet lekker in mijn vel zit en dat ik dan echt enorm kan opknappen om met een vriendin af te spreken. Echter ben ik dan wel zo slim om dat niet op die manier bij de vriendin te brengen, maar misschien heeft zij dat minder?



Soms is de enige manier om duidelijk te maken aan iemand dat ze teveel vraagt door niet meer teveel te geven. Klinkt heel hard, maar sommige mensen hebben dat echt nodig en hebben niet door dat ze teveel vragen tot ze merken dat je niet meer reageert op hun vragen
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Zoals je het nu schrijft voelt het haast als een vorm van chantage. Ik snap héél goed dat je er twijfels over hebt of je nog zo intiem met haar om wilt gaan.
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Graag gedaan uiteraard! Fijn dat het nu iets beter voelt. Ik zou het advies van de psychiater inderdaad ter harte nemen. Dit klinkt mij eerlijk gezegd ook niet als depressie in de oren, althans, niet zoals ik het zelf ervaar / heb ervaren. Ik had juist heel sterk het gevoel dat ik andere mensen er niet mee lastig wilde vallen en dat ik juist niet teveel moest vragen. Maargoed, iedereen is anders. Alleen klinkt dit wel echt als een vorm van manipulatie
Trouwens even heel iets anders, gewoon een grappige anekdote over fitheid.... Ik ben nu dus aan het bodypumpen en dat zit best wel in mijn hoofd merk ik. Heb er heel veel plezier in en ben er veel mee bezig. Dus net vroeg iemand: op welk gewicht ben je begonnen? Dus ik zei: 2 kilo bij de kleine spiergroepen en 5 bij de rug.... Bleek dat het over afvallen ging, op welk gewicht ik zat toen ik besloot om te gaan afvallen.
Alle reacties Link kopieren
Hahaha Bumba



Ik heb zelf tijdens depressies ook mensen niet op die manier belast. Alleen voor mijn ouders is het wel zwaar geweest maar het was bijna niet mogelijk om ze NIET te belasten.

En daar zijn ze dan toch je ouders voor.



-
Je kunt méér.
Alle reacties Link kopieren
Moon-alisa: als je genoeg hebt van zo'n vriendin, zou ik het contact afkappen. Zoals je het omschrijft wordt niemand er beter van. Je ei kwijt moeten, prima, maar de voorbeelden die jij noemt, zijn voor niemand goed.



Hier: flink gewandeld dit weekeinde, bij vrienden thuis op de weegschaal gestaan (want die hebben wij niet) en het bleek minder te zijn dan ik dacht . In feite weeg ik gewoon weer hetzelfde als voor mijn zwangerschappen, alleen is het wat anders verdeeld over mijn lichaam.
Alle reacties Link kopieren
-
Je kunt méér.
Is dat echt zo of is dat een gevoel dat zij jou graag wil geven, omdat ze je dan kan manipuleren?





Pffh, ik ben vandaag telvrij aan het doen van weight watchers, maar ik word helemaal gek van mijn hyperactieve peutertje en wil een reep chocolade naar binnen proppen Nog 1 dag, dan begint de peuterspeelzaal weer. Thank god. I can't wait
Alle reacties Link kopieren
-



Bumba ik weet niet veel van weightwatchers, wat is telvrij?

Succes met je peutertje
Je kunt méér.
Telvrij betekent dat je alleen producten eet die op een bepaalde lijst staan. Je hoeft dan niet te tellen. Maar het is mislukt vandaag.... Chocolade gekocht en gegeten
Wat vervelend Moon, ik kan me voorstellen dat het enorm aan je trekt. Goed dat je er over kunt praten met anderen en het wat laat doodbloeden. Een vriendschap bestaat niet uit eenrichtingsverkeer.



Bumba, ach, wat balen zeg. Soms heb je van die dagen. Ik vind het ook wel weer fijn om in de vaste routine te zitten, gisteren was ik ook wat van het korte lontje.



Fiool, hoe herkenbaar. Maar goed, toch? Met kinderen veranderd je lijf nu eenmaal.



Hier weer in de routine en vind het erg lekker. Merk dat ik met een vakantie echt te veel eet en vooral de verkeerde dingen, dat viel op ten duur niet zo goed met de vele activiteiten met de kinderen. Dan merk ik weer des te meer hoe belangrijk goede voeding is. Wilde vandaag boodschappen doen met de oudste maar het stortregende zo... dus man neemt iets mee en komen die gezonde boodschappen morgen wel weer.



Denk wel dat ik alvast de overnight oats ga proberen voor morgen, ik krijg geen boterham meer naar binnen de laatste tijd dus dit met hoop op weer een beetje zin en honger 's ochtends...



Ga deze maand weer de 31-day challenge van de yoga doen. Merk dat ik er mij beter bij voel dus vanavond weer beginnen. Wel na een bagger nacht (door mezelf) dus ben benieuwd. Ik ga er weer met volle moed tegenaan na een crappy februari!
Alle reacties Link kopieren
-



Hier vanmorgen met moeder de 'grote boodschappen' gedaan. Even met de auto, wat zoveel makkelijker is dan alles op de fiets meenemen. (heb zelf geen auto)

Wil het eten toch weer beter gaan plannen want het was een rommeltje de laatste weken. Vaak magnetronmaaltijden etc. Vind ik voor een keer niet erg, maar er moet nu weer structuur in.



Oh er zou zo'n man van MP komen vanavond. Mailt ie een heel zielig verhaal over een verstandskies en dat hij niet kan komen en 'dat hij niet durft te vragen of ik de kast nog langer vasthoud'.

Maar het is gewoon net een ex-date van me. Die was ook altijd ziek, zwak, misselijk en dan zo'n toontje...

Het punt is meer dat niemand die kast wil dus ik heb tegen deze meneer gezegd dat ie als ie zich morgen beter voelt alsnog contact kan opnemen.

Wil gewoon van dat ding af...
Je kunt méér.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven