Baby draait rondjes in ledikant

05-05-2017 07:08 35 berichten
Alle reacties Link kopieren
Beste allemaal,



Wij hebben een dapper kereltje van 12 weken welke wij al vanaf week 4 inbakeren. Hij wekt zichzelf of komt heel lastig in slaap wanneer hij bewegingen met zijn armen maakt. Dit ging erg goed tot enkele dagen geleden.



Nu heeft meneer door hoe hij rondjes in zijn bed kan draaien, dus met zijn hoofd bij het voeteneind eindigen en dan wakker worden inclusief huilen . Niet goed voor hem, niet goed voor ons. Ik las tijdens het googlen al dingen als vastbinden maar daar begin ik niet aan. We hebben hem ingebakerd mét en zonder dekentje geprobeerd maar beide methodes resulteren in het rondjes draaien.



Iemand hier tips voor ons? Alvast dank ????
Alle reacties Link kopieren
Die wordt atleet later. Of slangenmens.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Niet vastbinden! Dekentjes eruit en baby in slaapzak leggen. Mijn dochter is bijna n jaar en draait nog steeds alle kanten op.
Alle reacties Link kopieren
Hier hebben ze ook lange tijd marathons gedraaid in het ledikant in hun slaap. Dekentjes hadden wij eruit toen ze 2 weken oud waren, bleven er toch niet onder liggen. Slaapzak aan en lekker laten draaien. Vastbinden vind ik gevaarlijk. Hier rolden ze met krappe 4 maanden zelfstandig om.



Ik heb verder dan ook geen tips, behalve slaapzak aan en laten draaien.
Het bed omdraaien, sommige kinderen willen met hun hoofd precies aan die kant liggen. Ivm het raam (licht) oid. Onze jongste lag altijd overdwars, toen hij daar te groot voor werd heb ik het ledikantje een kwartslag gedraaid en was het over.
Vastbinden nooit doen!



Hier ook een kind dat als baby rondjes draaide, alle kanten op hobbelde in slaap in bed. Had zelfs blauw voorhoofd van tegen de bedspijlen aan drukken en slaan in slaap.



Niets aan te doen. Kind bewoog dermate veel dat ik nooit wist in welke houding ik het zou tegenkomen wanneer ik ging kijken. En het kon ook geen kwaad.
Alle reacties Link kopieren
quote:cookie84 schreef op 05 mei 2017 @ 07:12:

Niet vastbinden! Dekentjes eruit en baby in slaapzak leggen. Mijn dochter is bijna n jaar en draait nog steeds alle kanten op.Hier hetzelfde. Dekems er uit, slaapzak en lekker laten draaien. Je kunt t niet tegen houden en inbakeren moet je toch ook afbouwen, dus zou dat nu doe, waarschijnlijk huilt ie omdat hij met draaien z'n armpjes niet kan gebruiken
Alle reacties Link kopieren
Ik ken het bijna niet anders dan dat mijn kinderen als baby alle kanten op draaiden. Ze sliepen dan in een trappelzak in het ledikant.

De jongste zit in de overgang van ledikant naar peuterbed en mag de middagslaapjes in het bed oefenen van de oudste:

Waar de jongste in het ledikant nog alle kanten op ligt, lijkt er in het peuterbed heeeeeeel keurig gelegen te worden en ook goed geslapen.
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter draait ook rondjes en valt soms zelfs overdwars in t bed in slaap. Ik laat het gewoon. Leg haar recht als wij naar bed gaan. We hebben haar een tijdje zelf omgedraaid vanwege t idee dat ze de andere kant fijner vond. Bleek niets uit te maken. Draaide ze alsnog
where ever you go, go with your heart
Zou stoppen met inbakeren en kind meer bewegingsruimte geven.
Die van mij is nu 8 en doet dat nog steeds . Waarom is het een probleem? Slaapzakje aan en draaien maar. Je kunt het toch niet voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
Ja dat doen kinderen. Ik zou stoppen met inbakeren als hij zo bewegelijk is. Slaapzak aan en lekker laten woelen.
Alle reacties Link kopieren
die van mij is 1 en doet het ook nog steeds... vind haar in alle mogelijke posities terug sinds ze 3 maand is (tot zittend slapen tegen de spijlen toe)...



wat bij ons (in het begin) hielp, zijn zo van die hellingskussentjes met rollen (zoiets, blijkbaar wel maar tot een maand of 4: http://www.storebelgie.co ... sitie-anti-rol-kussen.jpg) zodat ze bleef liggen... eventueel kun je ook een handdoek oprollen en langs beide zijden van het bedje leggen onder de matrasovertrek, zodat z'n draaimogelijkheden beperkt zijn...

als ze iets ouder zijn, helpt dat toch allemaal niet meer, dan persen ze zich er toch door/omheen...
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie wel voor de snelle reacties. Mijn vrouw had het inderdaad ook al over het stoppen met inbakeren. Te veel risico nu hij zo bewegelijk wordt. Ik ben nu eenmaal een man en ik had nog niet stilgestaan bij een slaapzak ???? Leek dat ik ben. We hebben 1 goede slaapzak dus we gaan straks even slaapzakjes scoren. Het zal misschien wel even wennen zijn met inslapen omdat zijn armen voortaan niet meer ingebakert zijn. Hij zwaait zichzelf wakker. Maar ach, alles is een fase. We zullen er toch doorheen moeten! Nog tips qua slaapzak? Iedereen bedankt voor het meedenken en de tips.
Alle reacties Link kopieren
Heel normaal, ik heb die van mij ook overal in bed aangetroffen als baby dus inderdaad een slaapzak aanschaffen. Let bij aanschaf buiten of het warm genoeg is goed op de maat. Een slaapzak koop je niet op de groei, als de slaapzak te groot is kan de baby met zijn armpjes en hoofdje in de slaapzak verdwijnen en stikken.
Difficulty is inevitable, drama is a choice.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou hem in een warme slaapzak leggen, dan heb je geen deken nodig.



Welke kant hij dan ook oprolt dan blijft hij lekker warm.



Hoe baker je hem in?

Misschien is een puckababy een idee als een gewone slaapzak niet voldoende rust geeft
Alle reacties Link kopieren
quote:James86 schreef op 05 mei 2017 @ 09:03:

Dank jullie wel voor de snelle reacties. Mijn vrouw had het inderdaad ook al over het stoppen met inbakeren. Te veel risico nu hij zo bewegelijk wordt. Ik ben nu eenmaal een man en ik had nog niet stilgestaan bij een slaapzak ???? Leek dat ik ben. We hebben 1 goede slaapzak dus we gaan straks even slaapzakjes scoren. Het zal misschien wel even wennen zijn met inslapen omdat zijn armen voortaan niet meer ingebakert zijn. Hij zwaait zichzelf wakker. Maar ach, alles is een fase. We zullen er toch doorheen moeten! Nog tips qua slaapzak? Iedereen bedankt voor het meedenken en de tips.



wibra heeft hele goeie, en voor max 10 euro per slaapzak ! scheelt toch wel een stuk in budget in vergelijking met de "merkslaapzakken" van >30 euro! heel tevreden over!



wij gebruikten grote tetradoek om in te bakeren. deze geleidelijk aan losser gemaakt, zodat ze eerst bij inslapen nog een geborgen gevoel had, (maar ze begon te duimen, dus wurmde ze zich zowieso los met 1 hand). en zo geleidelijk aan de doek weggelaten
Alle reacties Link kopieren
Hij lag tot nu toe in een swaddle me inbakerdoek. Puckababy ook over gelezen maar het blijft toch een soort inbakeren, en aangezien hij redelijk snel is met omdraaien en dergelijke willen we hem niet meer "vastleggen".
Alle reacties Link kopieren
quote:MissTiek2015 schreef op 05 mei 2017 @ 09:50:

[...]





wibra heeft hele goeie, en voor max 10 euro per slaapzak ! scheelt toch wel een stuk in budget in vergelijking met de "merkslaapzakken" van >30 euro! heel tevreden over!



wij gebruikten grote tetradoek om in te bakeren. deze geleidelijk aan losser gemaakt, zodat ze eerst bij inslapen nog een geborgen gevoel had, (maar ze begon te duimen, dus wurmde ze zich zsowieso los met 1 hand). en zo geleidelijk aan de doek weggelaten



Dat deed ik ook. Dat kun je ook over een slaapzakje doen.



Persoonlijk zou ik het inbakeren gaan afbouwen en niet een nieuwe inbaker slaapzak kopen. Ik heb het idee dat langer doorgaan het afbouwen alleen maar moeilijker maakt en op een gegeven moment kan het gewoon niet meer en heb je wel een probleem als je kind dan niet kan slapen.
Difficulty is inevitable, drama is a choice.
Als hij al zo goed kan rond draaien in bed dan zsm gaan stoppen met inbakeren.
Alle reacties Link kopieren
Die van mij is 4 en doet dat nog steeds

Baby in een goed passend slaapzakje leggen zonder dekentjes

Eventueel het ledikantje omdraaien als hij altijd in dezelfde richting ligt.
Alle reacties Link kopieren
Mijn oudste lag ook ingebakerd in een puckababy.

Toen hij overstapte naar een gewone slaapzak, lukte het absoluut niet om hem te laten slapen in een mouwloze slaapzak.



Toen we er één met mouwen kochten was het goed.
Met 8 weken zijn we over gegaan op een slaapzak en alle dekens uit end gehaald. Ze rilde toen al op d'r buik en draaide de hele wieg door.

Inmiddels 8 maanden en ik vind d'r nooit meer zo in bed als dat ik d'r weg leg. In de meest rare posities vind ik d'r terug en ze gaat het hele ledikant door. Ik vind het prim, zolang ze maar slaapt
Alle reacties Link kopieren
quote:bloempje188 schreef op 05 mei 2017 @ 10:21:

Als hij al zo goed kan rond draaien in bed dan zsm gaan stoppen met inbakeren.Ieder zn keus maar wij hebben om die reden geen vertrouwen meer in het inbakeren. Ik lees nu ook reacties dat je een soort middenweg kan creëren maar daarvoor ben ik te bang voor wiegendood. Mijn zwager is heeft 1,5 jaar aan dr monitor gelegen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Meme86 schreef op 05 mei 2017 @ 10:31:

Met 8 weken zijn we over gegaan op een slaapzak en alle dekens uit end gehaald. Ze rilde toen al op d'r buik en draaide de hele wieg door.

Inmiddels 8 maanden en ik vind d'r nooit meer zo in bed als dat ik d'r weg leg. In de meest rare posities vind ik d'r terug en ze gaat het hele ledikant door. Ik vind het prim, zolang ze maar slaapt Juist, vinden wij ook hoor. We gaan nu slaapzakjes kopen. De tip van de wibra nemen we mee. We hebben vlakbij enkele winkels dicht bij elkaar zitten. Hema, wibra, babyspeciaalzaak.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven