Gezondheid alle pijlers

Haarwerk met clips - Alopecia

02-08-2025 10:25 10 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Hai allen,

Zo'n 10 jaar geleden is bij mij alopecia androgenetica geconstateerd. Ik draag ook al jaren een haarwerk. Deze is altijd verlijmd geweest. Dit bleef dan 6 weken goed zitten. Ik kon er ook moeiteloos mee zwemmen, slapen etc.
Nu ben ik er de laatste tijd niet meer tevreden over (hij klitte veel en ging telkens wat schuiven aan de voorkant) en daarom ga ik overstappen op een haarwerk met clips, zodat ik dit elke dag opnieuw mooi kan bevestigen. Ik moet hem dan wel 's nachts af doen.
Alleen moest mijn hoofd voor het verlijmen een groot gedeelte gemillimeterd worden om dit goed te bevestigen. De rest is lang. Ziet er dus echt niet uit. Maar dat moet weer aangroeien.

Ik wordt alleen vrij onzeker over de volgende dingen:
Kan ik hier echt niet mee zwemmen? Niet echt onder water zwemmen, maar bijv. een glijbaantje af waarbij het wel nat wordt. Ik heb nog een jonge dochter, dus zou dat heel erg vinden.
's Nachts moet hij af. Maar als ik bijvoorbeeld met een vriendin een weekendje weg ga, zou ik het vreselijk vinden om hem af te zetten. is het heel erg om er toch een keer mee te slapen?

Wie heeft hier ervaring mee?
Alle reacties Link kopieren Quote
Mijn zus heeft er een, maar die zwemt niet en doet hem ‘s nachts af. Het lijkt me ook niet echt comfortabel om mee te slapen, je voelt het toch best wel zitten.
Ik zou dan eerder met zwemmen een badmuts op doen en voor ‘s nachts ook iets van een mutsje voor als je door het huis loopt.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik dacht ook aan een badmuts maar dat zit wel ook heel strak en neemt misschien je haarwerk mee bij het afzetten. Even thuis oefenen eerst dus.
Een pyama met hoodie een idee voor het weekendje weg?
Ik gebruik wel eens een vlechthaarband om een wat dunner plekje te camoufleren maar misschien kan dat ook meteen helpen om de boel op zijn plek te houden? De mooiste zijn van Infinity braids.
Lorem Ipsum
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb ook een haarwerk maar heb er nooit mee gezwommen. Ik ken iemand met alopecia en zij heeft een synthetische pruik voor erbij en deze gebruikt zij voor het zwemmen. Misschien is dat nog een optie zodat je haarwerk goed blijft.

Je kan een mutsje opzetten mocht je het niet fijn vinden om zonder haarwerk te lopen. Ik deed dat meestal ook wanneer er andere mensen wensen. Nu is mijn haar terug aam jet groeien en heb ik thuis meestal niks meer op.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik draag ook een haarstuk omdat ik in de lengtes nog heel dik haar heb en bovenop is het erg dun.
Zwemmen lijkt me geen goed idee. Slecht voor het haar en het wordt zwaar wat dan toch gaat trekken door de klemmetjes.
Van de glijbaan zou misschien kunnen als je het opsteekt. Maar bij mij trekt dat ook.
Als ik geen zin heb om hem te dragen, zet ik leuke pet op.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik draag ook een haarwerk.
Geprobeerd met zwemmen en sauna met als gevolg heel veel klitten.
Wat een ellende is dat.
Uiteindelijk mijn enige oplossing was hoofd kaalscheren en blik op oneindig.
In sauna eerst altijd even wennen maar na 5 minuutjes geen probleem meer.
In zwembad heb ik een badmuts op is toch vaak net een ander publiek.
Aan het strand in bv Griekenland mensen kijken niet op of om naar je.
Bv ook met boottocht meegegaan, haarwerk af en snorkelen maar.

Zal niet voor iedereen de oplossing begrijp ik ook.
Alle reacties Link kopieren Quote
Geen tips wel een vraag. Ik ben tot mijn grote schrik kaal mn op mijn kruin maar haal al weken lang na het douchen plukken haar van mijn hoofd bij het ontklitten. Het deed gisteren zelfs pijn dat uren heeft geduurd. Vanmorgen kaal op de scheiding en vanaf kruin naar beneden aan de achterkant. Weet niet wat het is. Maar het zijn dagelijk te veel haren, zeker geen 200.
Ik gebruik conditioner om te ontklitten maar binnen korte tijd veel afscheiding op mijn hoofd (klonten/vlokken eczeem) zelfs al bij het afdrogen misschien weekt het juist los ofzo. Dus moet ik het weer wassen om dit eruit te krijgen. Ik ga nu wel beter opletten dat ik niet te veel klitten maak bij het wassen.

Maar waar kopen jullie de haarstukjes? Als ik Google dan zie ik prijzen (€ 2000 of meer) waarvan ik denk daar wordt vast niet mee gezwommen.
Alle reacties Link kopieren Quote
https://www.uwhaarspecialist.nl/haarwerken/bevestiging

Is er geen andere manier van bevestiging die zou kunnen bij jou ?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren Quote
Wissewasje schreef:
03-08-2025 10:39
Ik draag ook een haarwerk.
Geprobeerd met zwemmen en sauna met als gevolg heel veel klitten.
Wat een ellende is dat.
Uiteindelijk mijn enige oplossing was hoofd kaalscheren en blik op oneindig.
In sauna eerst altijd even wennen maar na 5 minuutjes geen probleem meer.
In zwembad heb ik een badmuts op is toch vaak net een ander publiek.
Aan het strand in bv Griekenland mensen kijken niet op of om naar je.
Bv ook met boottocht meegegaan, haarwerk af en snorkelen maar.

Zal niet voor iedereen de oplossing begrijp ik ook.
Bij mij is het nog niet zo erg, al heeft mijn zus bij wie het minder erg is wel al een haarstuk, maar ik denk er wel over na hoe ik het tzt wil doen. Ik zwem ook graag en met ‘niets’ lijkt me wel het meest comfortabel. Voor dagelijks gebruik lijkt me een pruik het makkelijkst. Die zet je op als je de deur uit gaat en thuis kan dat warme ding weer af. Maar ja, kaal in het zwembad of sauna is wel een dingetje.
Mijn buurvrouw die al vanaf haar 20e geen haar meer heeft, is er nooit aan begonnen. Die doet alleen in de winter een muts op buiten.
Alle reacties Link kopieren Quote
Bedankt voor jullie reacties!
Ik draag een haarwerk omdat ik er zo 'normaal' mogelijk uit wil zien met mijn haar. Dan ga ik niet als enige in een druk zwembad met een badmuts lopen. Dus dat is helaas geen optie. Het idee van een goedkopere variant voor het zwemmen vind ik wel een goed idee.
Met slapen ga ik hem zeker af doen, maar het ging mij meer om die ene keer in de zoveel maanden als ik bij iemand slaap.

Gebruikersavatar
Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven