Geld & Recht alle pijlers

Ervaringen met auto delen (bijv. Snappcar)?

17-10-2025 09:33 6 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Even een apart topic naar aanleiding van het topic 'Auto wegdoen?'. Ik zit zelf (ook) in een situatie dat ik een auto voor de deur heb staan die ik weinig gebruik. Maar vaak genoeg om hem niet weg te doen, ook omdat ik in een dorp woon waar (nog) geen voorzieningen zijn voor autodelen, weinig OV beschikbaar is en de ritjes die ik doe vaak wel iets verder weg zijn.

Door dat laatste lijkt het me niet interessant om zelf een deelauto te gaan gebruiken: die reken je vaak per uur en per kilometer af en die kosten vind ik nog best hoog. Nu vraag ik me af of ik niet zelf mijn auto zou willen delen. Ik zie alleen wel allerlei beren op de weg: gaan anderen wel even netjes met mijn auto om? Hoeveel extra werk krijg je met tanken, schoonhouden en het oplossen van eventuele schades?

Zijn er mensen hier die hun eigen auto delen via initiatieven als bijv. Snappcar en hoe bevalt dat?
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb het jaren gedaan via snappcar, zo had ik er mijn vaste lasten uit. Men reed keurig, auto kreeg ik schoon terug, een enkele keer een bekeuring van de huurder maar dat werd via Snappcar geregeld. Ja, ik waste de auto iets vaker dan ik normaal zou doen. Op een gegeven moment had ik ook een aantal vaste huurders. Prima bevallen.
Alle reacties Link kopieren Quote
Oh ja, tanken deden de huurders zelf, gaf je een halve tank mee, dan kreeg je een halve tank terug.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ja ervaring met Snappcar, was prima hoor, al was het een afgeschreven barrel waar ik toen in reed. Er is een keer schade mee gereden, maar veroorzaakt door derden dus dat had mij ook kunnen overkomen. Schade is vergoed door de tegenpartij.

Ik ken ook mensen die zelf een dedicated Snappcar auto hebben als deelauto voor de buurt. Zij verdienen er ook nog wat aan. Alleen doordat het een gloednieuwe (lease)auto is, is hij wat prijzig om te huren.
Alle reacties Link kopieren Quote
Alleen ervaring aan de andere kant: wij zijn een poos ‘vaste’ huurder geweest van een snappcar in ons dorp omdat we een tijdje geen gezinsauto hadden. Beviel ons goed! We hebben altijd zonder problemen gereden en gingen met de auto om alsof hij van onszelf was. Als we hem vol meekregen, ging hij vol terug.

We zitten ook te denken om onze auto op Snapp te zetten, wij gebruiken hem ook te weinig. Is geen flitsende auto maar wel zuinig en rijdt lekker.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik denk dat mensen die nu met dit soort initiatieven mee doen "netter" dan gemiddeld. Velen doen dit toch uit een idealistische gedachte en niet om lekker te raggen in andermans auto. Ik weet niet of het ook goed blijft werken als je een BMW M gaat delen 😁

Gebruikersavatar
Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven