SSRI en libido

09-01-2026 18:35 29 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb altijd een zeer fijn seksleven gehad en voel me gezegend dat ik altijd vrij makkelijk een orgasme kan bereiken. Echter ben ik helaas iemand die van jongs af aan gegeneraliseerde angst heeft. Dit zit gewoon in mijn systeem, er is ook geen reden voor, ik heb het heel goed en heb een heel fijn leven. Toch word ik gek van die angst en spanning, waardoor ik vorig jaar met SSRI (sertraline) ben begonnen. Ik voel me nu echt veel fijner (ik zit nu op 100mg). MAAR… Een bekende bijwerking van SSRI’s schijnt een lager libido te zijn en moeite met een orgasme. Helaas heb ik hier dus ook veel last van en alles in mij scheeuwt: dit wíl ik niet! De huisarts geeft aan dat ik weer af zou kunnen bouwen naar 50mg, naar dat doet met mijn angst/spanning niks en dat gaat nu juist zo fijn. Maar ik wil mijn seksleven terug! Ik vind seks iets heel belangrijks en ben er oprecht heel verdrietig over dat het nu zo is.

Wat is wijsheid?
Alle reacties Link kopieren Quote
Hartje567 schreef:
10-01-2026 09:58
Ik ben 36.

Nee, er zijn geen therapieën om de angst te verminderen. Het is ook niet een specifieke angst ergens voor. Het is iets dat bij me hoort.
Zeg je dit omdat je al therapieën hebt gevolgd of omdat er tegen je gezegd is dat er geen therapie voor bestaat, want dat laatste klopt niet. Uit ervaring weet ik dat het in elk geval een heel stuk beter kan gaan met therapie en zelfs zonder medicatie, of met veel minder medicatie.
Alle reacties Link kopieren Quote
Hartje567 schreef:
09-01-2026 19:11
? Ik heb geen ervaring met psychiaters, maar dat woord klinkt zo zwaar/ heftig, voor mensen met zeer ernstige problematiek.
Dit gevoel had ik dus ook bij een psychiater. Ben toevallig net vrijdag geweest om ad medicatie te bespreken. Een psychiater heeft er echt veel meer verstand van dan de huisarts, dus het is heel fijn als iemand meedenkt die er echt voor geleerd heeft.

Het maakt daarbij helemaal niet uit hoe zwaar of heftig je probleem is. Het is gewoon een specialist, maar dan op een ander gebied. Bij een chirurg zou je je ook niet bezwaard voelen omdat je geen hele complexe ingewikkelde operatie hoeft te ondergaan maar bijvoorbeeld een routine ingreep ;)

Ik moest mezelf hier ook even van overtuigen hoor, want voelde alsof het dan gelijk heel zwaar zou zijn. Maar het viel me mee en het is iemand die je verder kan begeleiden tot je het juiste middel hebt met bijwerkingen die acceptabel zijn voor jou. De wachttijd was ik ook wat bang voor. Dat zal overal anders zijn. Hier heb ik nu een particuliere psychiater die 4 weken wachttijd had. Succes!
Alle reacties Link kopieren Quote
Je huisarts kan ook een medicatie consult aanvragen bij een psychiater. Bijvoorbeeld de psychiater waar hij normaal mensen naar door verwijst. Of een psychiater die voor een ggz instelling werkt. De huisarts omschrijft de case en vraagt advies; het is vaak nog niet eens zo dat je dan zelf een afspraak moet hebben met die psychiater.

Overigens ben ik het totaal niet eens met wat jouw huisarts zegt en het is echt de moeite om een andere SSRI te proberen. Zoals ik al zei staat fluvoxamine er niet bekend om deze bijwerking te hebben (en het is gewoon een SSRI).
Dus informeer hier eens naar en/of vraag een consult aan bij een vrijgevestigde psychiater.
Alle reacties Link kopieren Quote
De huisarts gaat inderdaad overleggen met de psychiater.

Gebruikersavatar
Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven