Gezondheid alle pijlers

Stoppen met roken.

23-08-2010 18:10 1031 berichten
Iedereen die rookt, of ooit gerookt heeft, weet hoe moeilijk het is om van de sigaretjes af te blijven. Naar aanleiding van een topic vanmiddag, leek het me een goed idee om hier een topic te openen waar iedereen die wil stoppen met roken terecht kan voor wat steun , zowel om te geven als te krijgen.

De tijd komt er weer aan dat het toch te koud wordt om buiten met een sigaretje te bibberen, dus dat is al één voordeel.

We worden fitter, de huid wordt mooier, zijn s'morgens beter uitgerust, stralend witte tanden zonder kunstgrepen. etc. etc. etc.

Wie doet er mee? Wie durft het aan? Wie heeft tips om het vol te houden?
Alle reacties Link kopieren
Avondje uit met drank en kroeg waar gerookt mag worden, en ik heb het glansrijk doorstaan! Geen noemenswaardige zin gehad in een sigaret, ook niet toen ik als enige niet-roker bij mijn cluppie zat!

18 dagen gestopt nu!
Hallo allemaal!



Ik ben sinds vrijdag 21 januari gestopt en ik moet zeggen dat het wel aardig gaat. Ik heb mijn momenten, een gevoel alsof ik te lang in de draaimolen heb gezeten en duizelig ben. Maar wat ben ik blij dat ik er al bijna een week af ben! Ik ga echt niet meer roken. echt niet, nooit meer. Ik ben een niet roker.
Alle reacties Link kopieren
DWJ, superknap dat je dat gedaan hebt! En helemaal leuk natuurlijk dat je blij bent met het resultaat.



Festini, de eerste week doorstaan! Dat duizelige komt doordat je meer zuurstof binnenkrijgt en daar wordt je moe van...
quote:Caroline27 schreef op 27 januari 2011 @ 21:43:

DWJ, superknap dat je dat gedaan hebt! En helemaal leuk natuurlijk dat je blij bent met het resultaat.



Festini, de eerste week doorstaan! Dat duizelige komt doordat je meer zuurstof binnenkrijgt en daar wordt je moe van...



Ik dacht al dat het daardoor kwam. Ik heb het gevoel dat ik anders adem haal, dieper, en daardoor inderdaad duizelig ben. Ik ben idd ook erg moe, vooral s'middags zak ik in.

Hoe zijn jullie eigenlijk gestopt? Coldturkey? Ik zag wel een aantal berichtjes over kauwgom etc. Ik ben gestopt met een cursus van A. Carr. Op mijn werk werd dit georganiseerd, gratis en met een hele groep collega's heb ik de cursus gevolgd. Tot nu tot is van de 25 man er een weer gaan roken, niet zo gek na bijna 7 dagen!

Ik heb mezelf wel een aantal leuke dingen in het vooruit zicht gesteld: na 2 weken naar de schoonheidsspecialiste, na een maand naar de tandarts en zo verder.
Alle reacties Link kopieren
DWJ en ik zijn Coldturkey gestopt. Ik wou zelf geen kauwgom, pleisters of iets dergelijks gebruiken aangezien ik daar dan weer van af zou moeten kicken. (en uit ervaring wist ik al dat na een dag of 3/4 het ergste over was )

Das wel tof dat ze dat op je werk hebben gedaan! Ik heb zelf eens het boek van Allen Carr gelezen. Het is wel een goede uitleg over hoe de verslaving nou eigenlijk werkt en dat je 'm dus 'gewoon' kan doorbreken. Hebben jullie ook een soort van 'nazorg' erbij? Want dat was wat er bij mij toen ontbrak. Na een maand ging ik weer roken....dom.... Deze stoppoging is gelukt door het schrijven op het forum en omdat ik zoveel verbeteringen merkte.
Alle reacties Link kopieren
Hier ook patsboem, geen andere hulpmiddelen dan boeken lezen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben ook gestopt: afgelopen zondagavond heb ik m'n laatste sigaret gerookt en daarna ben ik gaan slapen.

Ik rook sinds m'n 12de, ben er ooit eens 2,5 jaar mee gestopt maar ben toen toch weer gaan roken.

In april wordt ik 40 en ik wil dat rookvrij gaan vieren!



Tot op heden valt het me echt héél erg mee met de ontwenningsverschijnselen. Als je bedenkt dat ik toch zo'n 25 jaar heb gerookt en zeker zo'n 15 sigaretten per dag rook(te) dan ben ik toch heel blij dat het zo goed gaat. Zeker als na gaat dat manlief wel gewoon door rookt.



Oh en ik ben ook cold turkey gestopt!
quote:Caroline27 schreef op 28 januari 2011 @ 08:46:

DWJ en ik zijn Coldturkey gestopt. Ik wou zelf geen kauwgom, pleisters of iets dergelijks gebruiken aangezien ik daar dan weer van af zou moeten kicken. (en uit ervaring wist ik al dat na een dag of 3/4 het ergste over was )

Das wel tof dat ze dat op je werk hebben gedaan! Ik heb zelf eens het boek van Allen Carr gelezen. Het is wel een goede uitleg over hoe de verslaving nou eigenlijk werkt en dat je 'm dus 'gewoon' kan doorbreken. Hebben jullie ook een soort van 'nazorg' erbij? Want dat was wat er bij mij toen ontbrak. Na een maand ging ik weer roken....dom.... Deze stoppoging is gelukt door het schrijven op het forum en omdat ik zoveel verbeteringen merkte.



Er is gelukkig wel een nazorg traject, ik kan 24 uur per dag, 7 dagen per week een nummer bellen en dan krijg ik een coach aan de lijn, luxe hoor. En natuurlijk al mijn collega's die tegelijkertijd gestopt zijn. Elke dag spreek ik er wel een of meer, en dan kunnen we even ervaringen uitwisselen en steun zoeken/krijgen.

Coldturkey heb ik ook een keer geprobeerd, maar dat lukte niet.



Hou vol allemaal!!!!!
Alle reacties Link kopieren
Hoi,

Ik heb een beetje zitten lezen hier. Zelf ben ik op 13 oktober jl gestopt met roken. Cold turkey. Na ongeveer 35 jaar roken. Ooit een jaar of 10 geleden ook al eens gestopt en toen heb ik anderhalf jaar niet gerookt. De herinnering aan dat heerlijk relaxte gevoel maakte dat het nu ook weer niet echt moeilijk is. Ik ben al flink te zwaar, stoppen met roken heeft er zo'n 8 a 9 kilo bijgekweekt.

Maar ook dat is op dit moment niet rampzalig, omdat ik op de wachtlijst sta voor een bariatrische operatie.

En dat is dus meteen ook de reden dat het zo goed lukt: het maakt me niet heel erg veel uit, dat ik nog zwaarder werd. (nu heb ik het wel benauwder omdat ik topzwaar ben, maar ach, een kleinigheid hou je altijd...)

Ik weet ook dat het gewicht na een poos weer stabiliseert.

Maar ik kan me ook erg goed voorstellen, dat iemand met een eetstoornis het heel moeilijk vindt, om te kiezen tussen de 2 kwaden! Ik heb ook jarenlang doorgerookt, omdat nóg dikker worden ongeveer even ongezond was als doorroken.



Niet roken is ontzéttend fijn. En je hebt gewoon echt heel veel minder stress door niet te roken. En véél tijd over, hihi.



Voor alle prille stoppers: heel veel succes en hou jullie taai. Het wordt steeds makkelijker.
Alle reacties Link kopieren
En weer een avond stappen achter de rug zonder te roken! Dag 20 vandaag, gaat goed dus. Ik heb gister in een rokerige kroeg gestaan en moet wel zeggen: het voelt wel alsof ik gerookt heb. En mijn haar en kleding, wat een lucht. Smerig hoor...
Alle reacties Link kopieren
@June - Vanavond mijn eerste avond in een rookkroeg; spannend! Ik ga niet roken, maar denk wel dat het verleidelijk zal zijn...
Alle reacties Link kopieren
Succes! Gewoon je doel voor ogen houden, waarom wilde je geen roker meer zijn? Ik dacht ook vooraf: ik zal er misschien wel heel erg zin in krijgen, maar de volgende ochtend weet ik dat ik zo'n enorme spijt zal hebben en mezelf weer teleurgsteld heb. Dus ik ga die momentjes gewoon door en voel me morgen toen keer beter en sterker!
Alle reacties Link kopieren
hallo,



Ik ben op dit moment vreselijk gefrustreerd, lees hier de berichten en zelf cold turkey gestopt een aantal, erg knap. Ik ben vorige week bij een lasertherapeut geweest en heb het een dag volgehouden, werd helemaal gek. Maar twee dagen later voel ik me gek genoeg nog steeds slecht, heb dus wel weer gerookt, maar ongeveer 5 sigaretten per dag, maar het lijkt of mijn lichaam nog denkt dat ik niet rook, zoiets. Met andere woorden, ik voel me helemaal niet blij maar ben toch niet gestopt!



En ik wil en ik zal stoppen. Zit nu echt te denken aan champix of iets dergelijks. Maar dat is nogal rigoureus en daar heb je ook veel bijwerkingen van. Al zou het wel fijn zijn als ik niet zo somber wordt na het stoppen.



Hoe zijn de ervaringen met nicotine zuigtabletten? Stel dat het lukt, hoe is het afkicken dan van de zuigtabletten?

Verder denk ik dat dit forum me zou kunnen helpen. Vind jullie zo goed en het werkt erg motiverend. Maar moet even door de eerste hobbels. Is het waar dat de eerste drie dagen het zwaarst zijn? Iemand tips, hart onder de riem? En ik wil het echt maar vind het zoo moeilijk.
Alle reacties Link kopieren
En heeft iemand baat gehad met bijvoorbeeld het tegelijkertijd slikken van supplementen of st. janskruid of iets dergelijks?
Alle reacties Link kopieren
ik heb donderdag middag mijn laatste sigaret gerookt en geen nieuwe gekocht, simpelweg omdat het me zo tegenstond.

nu is het zondag, heb ik gisteren de hele dag door alleen maar lopen hoesten, knallende koppijn gehad en heb me nog nooit zo beroerd gevoeld.

vanochtend had ik nog wel hoofdpijn, maar nu niet meer en ik mis het niet eens.

ik ruik opeens de koffie weer van ver en ook sporten kost me minder moeite.

kun je nagaan wat een troep het eigenlijk is.

nu maar volhouden.

ik moest sowieso stoppen, want 23 februarie wordt ik geopereerd en mag ik een week niet roken.

ohja, als ik een slecht moment heb en dan loop te stuiteren, slik ik valeriaan, dat werkt bij mij.
Alle reacties Link kopieren
Judith, geen ervaringen met hulpmiddelen of supplementen. Ik weet wel dat roken en afkicken bij mij voornamelijk een psychisch kwaad is. In principe heb je na 3 dagen al geen nicotine meer in je lichaam. Alleen, je brein is voor altijd aangetast! Dat betekent dat je hersenen altijd hun best blijven doen om je aan het roken te krijgen. Daar kun je over heen stappen en dan is het over! Ik reed laatst langs het huis van een voormalig scharrel, en meteen had ik zin in roken! Want daar in huis en met hem rookte ik. Raar dat het zo werkt, maar ik heb er om gelachen en een straat verder was de behoefte weg.



Ik ben vandaag 3 weken gestopt. Ik ben eerder gestopt. Heb al eerder periodes van 5 jaar en van 7 jaar niet gerookt. Op zwakke momenten weer begonnen, maakte me ook niet druk omdat ik wist dat ik weer kon stoppen. En dat heb ik beide keren na een jaar weer gedaan. Want na een half jaar/jaar roken ben ik het zo zat! Dan weet ik weer hoe fijn het als niet-roker was. Dan weet ik weer hoe het stinkt, hoe je ervan gaat hoesten, wat het met mijn toch al niet geweldige luchtwegen en mijn conditie doet. Hoe het steeds weer wat meer roken er in sluipt. En dan ben ik er zo klaar mee, dat ik stop. En dat gevoel van willen stoppen is bij mij dan zo sterk, dat ik geen hulpmiddelen hoef. Ik wil het klusje zelf klaren, omdat ik me sterker acht dan een pakje sigaretten. En ik hoop dat het andere mensen ook lukt! En heb je wel hulpmiddelen nodig, dan moet je dat gewoon doen, alles dat nodig is je doel te behalen!



Oh, en wat beeldmateriaal voor confronterende motivatie: advertenties
Alle reacties Link kopieren
Judith, ik ben op 26 december 2010 gestopt met behulp van die kleine tabletjes die je onder je tong moet laten smelten. Dat valt minder op dan de grote zuigtabletten en kauwgom (ik vind kauwgom kauwende mensen geen mooi gezicht, sorry alvast voor de enthousiste kauwers). Die tabletjes hebben me door de eerste drie weken geholpen. Sindsdien gebruik ik niets meer. Dat is wel even moeilijk maar niet zo moeilijk als cold tutkey van je sigaretten naar nix. En nu heb ik het niet eens meer in de gaten dat ik niet rook. Ik heb er ook geen behoefte aan. Dus als je denkt dat het je kan helpen zou ik het zeker doen. Je blijft inderdaad wel wat verslaafd aan de nicotine, maar je krijgt geen benzenen, toluenen, formaldehyde en andere zeer giftige stoffen binnen en dat is toch ook een groot voordeel.



Hele veel succes meid, ik leef met je mee (en kijk een beetje jaloers naar al diegenen die al langer gestopt zijn).
Alle reacties Link kopieren
Dank June en Vivaeva en Hermoine. goed dat jullie gestopt zijn. Ik voel me een beetje kinderachtg dat ik daar zo moeiljk over doe, terwijl het bij jullie vrij makkelijk lijkt te gaan.

Ik denk dat ik inderdaad die tabletten ga gebruiken, heb ze al in huis...

Nu even een goede dag bepalen en dan ga ik hier heeeel veeel schrijven!
Alle reacties Link kopieren
@judith - En, al gestopt? Ik ben gestopt met behulp van nicotinekauwgum, en het valt mij heel erg mee! Ik rookte 20 jaar lang minstens een pakje per dag, en ben nu al 38 dagen gestopt! Wel een beetje bang nu keihard kauwgum-verslaafd te zijn
Alle reacties Link kopieren
quote:littlemissvixen schreef op 02 februari 2011 @ 16:46:

@judith - En, al gestopt? Ik ben gestopt met behulp van nicotinekauwgum, en het valt mij heel erg mee! Ik rookte 20 jaar lang minstens een pakje per dag, en ben nu al 38 dagen gestopt! Wel een beetje bang nu keihard kauwgum-verslaafd te zijn



Ik ben ook met n-kauwgum aan het afkicken....en als ik daar dan aan verslaafd raak, boeit me niet zo erg.

Alleen nicotine in je lijf is al heel wat beter dan koolmonoxide, dioxine en weet ik wat voor meer troep er nog inzit!?

En die kauwgom wordt vanzelf minder.

Als de geestelijke verslaving na een paar weken is weggeëbt, gaat die nicotineverslavin bijna vanzelf. Gewoon overgaan op de 2 mg en dan steeds minder. Ik spreek uit ervaring!

Heb alleen de oliedomme fout begaan dat ik na een periode van een jaar niet roken, 1 trekje nam...................

En dat is wat je dus NOOIT meer moet doen!



Succes!



p.s Ik ben een maand rookvrij nu! En het gaat prima!
Alle reacties Link kopieren
Hier bijna bij de 4 weken. En het gaat lekker. Ik ga het weekend vol vertrouwen tegemoet. ik ben gezond bezig, weer gaan sporten. ik weet dat ik het gezellig ga hebben en gewoon wat kan drinken en toch die sigaret af zal slaan als hij me aangeboden gaat worden. Ik voel me energieker en ben ook erg blij dat ik niet meer zo stink als die rokers die ik buitenshuis tegen het lijf loop!
Alle reacties Link kopieren
Pff, ben nu 4 weken geleden gestopt. 1kilo zwaarder. Jeuk over mijn hele lichaam, slecht slapen, niet fitter. Bah, baal ervan. Maar wil volhouden. Maar jee, wat moeilijk.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb er nu (bijna) twee weken op zitten. Ik heb van internet een programma gedownload en die houdt precies bij hoeveel sigaretten ik niet heb gerookt, hoeveel geld ik daar mee bespaart heb en hoelang ik precies gestopt ben. Dat vind ik ook wel motiverend werken hoor (het heet SilkQuit).

Daarnaast vind ik m'n man wel ontzettend stinken want die rookt vrolijk door. Gelukkig niet in huis. Maar telkens als ik denk dat ik nu wel heul graag een sigaretje wil dan ben ik dat idee wel heel snel kwijt als hij binnen komt nadat ie even gerookt heeft... :puke:
Ik heb er nu 2 weken opzitten, de ene dag gaat beter dan de andere.

Ik ben nog steeds blij dat ik gestopt ben, lekker fris en geen gedoe meer met roken. Maar soms....heel soms.... dan wil ik gewoon roken. Ik vind mezelf anders dan anders. Maar ik vertik het, ik ga niet meer roken!
Alle reacties Link kopieren
Techniek, ik heb ook zo'n tellertje, van silqqiut en die van de nederlandstopt.nl. Ik vind het wel motiverend om te zien wat ik niet heb gerookt. Ook het idee dat je je tellertje weer op 0 moet zetten als je er eentje rookt weerhoudt mij.

Hier gaat het lekker. Uitgaan is tot nu toe geen probleem geweest, geen grote drang om te roken. Wel een momentje dat ik me even stond te vervelen en dacht: nu was ik anders gaan roken. Niet omdat ik er zin in heb, maar omdat ik hier maar sta te staan. Niet gedaan dus.



Hoe is het hier met de andere stoppers? Is het nog een beetje vol te houden?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven