Geld & Recht alle pijlers

Auto aanbetaald, krijg geen financiering, boete?!

30-05-2011 16:08 119 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik zit met een probleem, en ik hoop dat jullie me hierbij kunnen helpen.

Dit verhaal speelt zich overigens af in Belgie, waar ik woon. Ik werk in Nederland.



Een maand geleden kreeg ik pech met de auto. De v-snaar lag eraf en ik heb hem aangeduwd in de hoop er nog mee naar de garage te kunnen rijden. Dat redde ik dus niet, vlak voor een autodealer stopte de auto ermee.



Daar zag ik een leuk autootje! Maar omdat deze wat duurder was dan ik kon betalen dacht ik dat ik deze niet kon kopen. Toen zei de verkoper; je kunt ook een lening afsluiten. Ik vertelde dat ik in Nederland werk, en in Belgie woon dus dat dat waarschijnlijk niet gaat lukken. De Belgische kredietverstrekker kan dan immers geen loonbeslag op mijn Nederlandse salaris/bankrekening laten uitvoeren.

Toen zei de verkoper dat hij dat wel in orde zou maken. Ik heb hem ¤500 aanbetaald, op voorwaarde dat als ik geen financiering zou krijgen, ik het voorschot weer terug zou krijgen. De auto kostte ¤6000. De verkoper, laten we hem Alex noemen, heeft op het koopcontract het bedrag van ¤5500 geschreven, dus het bedrag van de auto min de aanbetaling. Hij zei ook nog: de baas hoeft van de aanbetaling niets van te weten. Toen dacht ik nog, oké, beetje vaag, maar het zal wel. Blijkt een paar dagen later dat ik inderdaad geen lening af zal kunnen sluiten, pas als ik mijn officiele verblijfsvergunning heb zal dat misschien kunnen. Dat duurt nog wel een maand. Maar omdat wij afgesproken hadden dat ik de aanbetaling weer terug zou krijgen als de financiering niet zou lukken, heb ik hem gebeld om te vragen wanneer ik het geld op zou kunnen halen. Géén probleem, ik zou dat de volgende dag op kunnen halen.



Kom ik daar, blijkt het toch een probleem te zijn want zijn baas gaat er niet mee akkoord. We hebben een koopcontract getekend, dus dat moet uitgevoerd worden. Bel ik een dag later zijn baas, blijkt dat ik een brief kan verwachten waarin staat dat ik nog ¤1100 schade mag betalen omdat ik de auto niet heb gekocht!

De baas kon niet terugzien dat ik al ¤500 had aanbetaald. Ik vertelde hem dat Alex had gezegd dat ie daar ook niets van hoefde te weten, en dat ie het waarschijnlijk gaat ontkennen dat ik dat heb aanbetaald.

Ik heb ook tegen de baas gezegd dat Alex en ik een mondelinge afspraak hadden dat ik de aanbetaling heb gedaan met de voorwaarde dat ik mijn geld terug zou krijgen als hij de financiering niet rond zou krijgen. Maar daar staat niets van op papier.



Wat moet ik nou??? Heb ik een poot om op te staan? Of ben ik well en truly genaaid.
Sjongejonge wat word je snibbig. Ga je afreageren op die garage in plaats van op medeforummers.
Alle reacties Link kopieren
quote:emellebel schreef op 31 mei 2011 @ 16:25:

Mja, ik heb dankzij de talen die ik spreek inmiddels véél meer dan ¤1100 verdiend hahahah



Dit vind ik altijd van die sneue , domme opmerkingen.



Verder echt een ongelooflijk stom verhaal. Ik kan bijna niet geloven dat iemand zo naief en dom kan zijn. Sorry.
Alle reacties Link kopieren
Laat je niet zo kennen, emellebel, dat is gewoon treurig. Doe wat met de tips die gepost zijn en leer hiervan. We doen allemaal wel eens stomme dingen. Own it.
Alle reacties Link kopieren
Eens met Marels.
Alle reacties Link kopieren
Geen laptop laten vallen overigens hiero
Alle reacties Link kopieren
En waar is de kapotte auto eigenlijk gebleven? Wel heel toevallig dat hij het precies voor de deur van een dealer begaf trouwens...
Alle reacties Link kopieren
Gelukkig



Maar ja, je kunt wel blijven janken dat je lomp geweest bent maar daar draai je het niet mee terug. Dan moet je niet gaan janken als een ander je op wijst.

En nee, ik had ook geen geld voor een nieuwe laptop en dat geintje heeft mij ook 500 euro gekost die ik niet had en die ik dus nog af moet betalen. Kan je over blijven janken, daar kun je maar één ding op zeggen; dan had je niet zo lomp moeten doen.
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
quote:Marels schreef op 31 mei 2011 @ 19:21:

Enne, gezellig, de manier waarop je over álle Belgen praat. Ze zullen vast blij zijn met jou als aanwinst daar....



*Niet op reageren, niet op reageren, niet op reageren*



Ah het is de woorden niet waard, zei de trotse Belg
Alle reacties Link kopieren
Je hebt gelijk Stefanie



Ik woon in Nederland, maar werk al meer dan een jaar in België en heb er ook gestudeerd

Ik voel me eigenlijk net zo verbonden met België als met Nederland



Maar als Hollander zulke dingen gaan roepen terwijl je zelf wel in België woont.... Tja, gek he, dat de Belgen het over het algemeen niet zo op Hollanders hebben....
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
Belgie hug
Alle reacties Link kopieren
Ja ik begrijp TO wel hoor met die reactie. Al het hele topic noemt ze zelf hoe dom ze is geweest, maar toch vinden mensen het nodig om dit erin te blijven stampen. Lekker onnodig, vooral als de reactie slechts bestaat uit een wijzend vingertje en verder niets



Het lijkt me vreselijk om zo genaaid te worden door - inderdaad, ik vind het ook - oplichters/klootzakken die zo even snel geld verdienen. Het klinkt als voorbedachte rade.



Ik heb geen tips, er zijn al goede dingen genoemd, maar wil TO even een hart onder de riem steken omdat het gewoon klote is, echt klote Les geleerd.



P.S. Vooral de tip om andere gedupeerden op te zoeken vind ik erg goed.
Nou nou, beetje zure haring ben je wel, liggen mekkeren op Belgen terwijl je er zelf bij was toen je genept werd. Dit zal je iig nooit meer gebeuren. Hoe gaat de eigenaar eigenlijk om met het feit dat hij zo een onbetrouwbaar sujet in dienst heeft?
Alle reacties Link kopieren
Weet je, ik snap tot op zekere hoogte dat je je laat neppen.

Dat je uitgaat van mondelinge overeenkomst enzo.



Maar het enige wat ik écht niet snapt is dat er geen alarmbellen gaan rinkelen als zo'n vent zegt "die aanbetaling vertellen we niet aan de baas".
668, the neighbour of the Beast
Alle reacties Link kopieren
quote:emellebel schreef op 31 mei 2011 @ 16:25:

Mja, ik heb dankzij de talen die ik spreek inmiddels véél meer dan ¤1100 verdiend hahahah



Nou klaar dan! Auto betalen en er verder niet meer over zeuren.



next!
Alle reacties Link kopieren
Maar emellebel reageer anders even op mijn post. Wat bood de dealer voor je oude auto en wat waren de eventuele kosten voor reparatie??
Alle reacties Link kopieren
Mensen die mij proberen te helpen, hardstikke lief en bedankt



Toch denk ik dat het voor mezelf en voor mijn zelfbeeld beter is als ik hier maar niet meer ga schrijven. Want wat ik al weet (dat het super super super dom is geweest wat ik heb gedaan) wordt hier tot huilens aan toe herhaald door enkelen.



Inderdaad, een dure les. Maar een les was het ;)
Alle reacties Link kopieren
quote:emellebel schreef op 30 mei 2011 @ 16:40:

Dat ik dan een jaar ¤300 per maand moet betalen (wat geen probleem is) dan ben ik wel gauw omgeluld ja.





Jeetje wat een rotstreek van zo'n verkoper eigenlijk, en het word inderdaad een dure les. Ik vind een auto kopen zelf zo verschrikkelijk dat ik er zelf mee rijd tot het echt niet meer gaat, dus ik snap best wel hoe je omgelult word, die verkopers zijn daar ook best heel gedreven in natuurlijk.

Alleen bovenstaande snap ik niet helemaal, 300 euro/maand voor een jaar dan heb je toch nog steeds een rest-schuld van zo'n 2000 euro???
Alle reacties Link kopieren
Ik hoef niet alles te lenen, het bedrag dat ik zou lenen was ¤2500.
Alle reacties Link kopieren
Jammer dat je niet op de andere vragen wilt reageren..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven