Oppas weekend?

22-06-2011 08:37 44 berichten
Alle reacties Link kopieren
Om mij heen zie ik veel vrieninnen/kennissen die weekenden op neefjes/nichtjes passen, een dagje met ze naar de dierentuin gaan etc. Ik heb geen nichtjes/neefjes in de buurt en vind dat erg jammer, want lijkt me superleuk!

Maar ik hoorde wel van familie dat zij het fijn zou vinden als haar kinderen eens af en toe een weekendje uit logeren gaan, of er iemand een weekend komt oppassen, zodat zij ook 's wat tijd voor haar zelf heeft. (Ze is jong & alleenstaand met 2 kinderen. Alleen dus te ver weg, namelijk 3u rijden.) Ik zou me kunnen voorstellen dat meer (alleenstaande) moeders dat hebben?



Maar nu dus mijn vraag.. Want zijn er ouders die dit soms ook wel 's denken (of zo doen), of is het weekend juist een gezellig-eindelijk-samen-en-tijd-voor-elkaar-weekend? ;) & zou je een oppas vertrouwen voor een weekendje oppassen, als het geen familie is?

(Ik zou er dan overigens geen geld voor hoeven, want vind het gewoon echt heel leuk en zie 't dan ook niet echt als oppaswerk.)



Lijkt me zo leuk, als het zo'n win - win - win situatie is.. (Moeder blij, want even tijd voor zichzelf. Kind blij, want heel weekend aandacht en leuke dingen doen. En ik blij, want vind dat heel leuk.)
Alle reacties Link kopieren
Wat is nu precies je vraag? Of zij dat leuk zal vinden? Of dat mensen dat in het algemeen leuk vinden?



Heel af en toe vind ik dat wel fijn ja. Een weekendje samen met man erop uit. Eens op het jaar proberen we dat dan ook te regelen met de opa's en oma's.
Alle reacties Link kopieren
Wat bedoel je nou precies? Jij wil oppassen...?
Never look down on anybody, unless you're helping them Up.
Alle reacties Link kopieren
Bij mij zou je, als vreemde, geen kans maken eerlijk gezegd.

Iemand die zich zomaar als gratis als weekendoppas wil aanbieden... nee, dank je. Dat geeft me geen goed gevoel.
Alle reacties Link kopieren
Ik vraag me af of ouders hiervoor open staan, als het geen familie is? Of is het sowieso een raar idee om bijv. aan huidige oppasadresjes te vragen? (omdat ik er geen geld voor hoef en zij misschien juist weekendjes mét kinderen heel leuk vinden..)
Alle reacties Link kopieren
Het lijkt me heerlijk, maar je begrijpt dat ik mijn kind nooit zou toevertrouwen aan iemand die ik niet ken
Kan me ook voorstellen dat je het goed bedoelt ( ik lees tussen de regels door dat je op zoek bent naar kinderen waar je op kunt passen) maar in deze tijd waar je je kind al niet meer veilig naar een creche kunt brengen zullen weinig ouderen er voor kiezen om een weekend hun kinderen bij een onbekende te stallen.



Denk ik hoor... ik zou het iig echt nooit doen!
Alle reacties Link kopieren
Als ik iemand een heel weekend op mijn kind laat passen moet het iemand zijn die ik heel goed ken. Dus familie of goede vrienden ofzo. Misschien een buurvrouw/man waarmee we goed bekend zijn.

Ik zou zéker niet iemand die zich op internet aanbied op mijn kind laten passen.
Het is zoals het is
Ben je nou wel of geen familie? In ieder geval ben je toch een bekende van de moeder in kwestie? Ik denk dat die het vast heel erg zou kunnen waarderen, als jij voorstelt de kinderen een weekendje mee te nemen. Zeker als jij er bij zegt hoe leuk je dat vindt en dat je hoopt dat zij het er dan eens van kan nemen.
Alle reacties Link kopieren
@batwom: Dat is inderdaad waar ik bang voor ben, dat mensen het juist raar vinden en het daardoor niet vertrouwen..



Daarom heb ik het idee dat ik het beter niet kan vragen, maar aan de andere kant lijkt het me leuk als het gewoon wél zou kunnen. Ik hoef niet overal geld voor, maar blijkbaar maakt dat het dan gelijk dat het niet betrouwbaar overkomt..
Alle reacties Link kopieren
Het maakt niet uit dat je geen familie bent, ik breng mijn kind net zo lief naar vrienden, maar het maakt wel uit dat je een vreemde bent die een weekend gratis op mijn kind wil passen. Als er iets heel erg fout (denk kinderporno en sm-kelders) klinkt, is het dat. Dus no offense, maar ik zou ervoor bedanken.
Alle reacties Link kopieren
Als je er overdag al oppast zou het wel kunnen, maar ik zou er niet zelf om gaan vragen. Als zij het willen dan hoor je het wel.
Het is zoals het is
Hoe laat kom je ze halen? Ik heb er dit weekend 4. :-)
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter heeft een keer een heel weekend bij mijn ouders gelogeerd en kwam terug met kortgeknipt haar. Dus zelfs dáár gaat ze niet meer een heel weekend heen, laat staan naar een 'vreemde'.
Alle reacties Link kopieren
Hm. Ja, ik kan me de gedachtes goed voorstellen in alles wat je nu leest en tegenkomt. (Maar dat zit er dus echt niet achter, maarja, kan me wel voorstellen dat er daardoor minder vertrouwen komt in mensen.)

Die moeder ken ik, maar woont dus 3u rijden verderop..



Ik pas wel overdag op bij kinderen, maar dan is het meestal een half dagje ofzo.



Nouja, weet iig een beetje de meningen. Was ik benieuwd naar.
Alle reacties Link kopieren
Alleen als ik diegene heel goed ken en ze vertrouw mag het.

Mijn jongste was laatst met mijn zwager een weekendje kamperen, hoorde ik bij thuiskomst dat z'n nieuwe vriendin mee was die ik nog nooit had gezien.

Ik was niet erg blij kan ik je vertellen.
Ik zou zelf mijn kinderen niet naar een vreemde brengen. Als we al een weekend oppas nodig zouden hebben, zou ik ze liever naar oma of een oom en tante brengen.

Maar die familie van jou(3 uur rijden), misschien is het wel de moeite waard als je een heel weekend op haar kinderen wil passen. Of misschien kun je samen besluiten dat de een ze brengt en de ander ze weer terugbrengt.
Alle reacties Link kopieren
Dat het al dan niet familie is vind ik niet zo belangrijk, maar ik moet degene wel goed kennen. En belangrijker nog, mijn kinderen moeten hem/haar goed kennen en er vertrouwd mee zijn.

Ik zou niet iemand die ik bv een uurtje op de koffie heb gehad een weekend lang op mijn kinderen laten passen. Die band zou er dus wel eerst moeten zijn.
The time is now
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ze wel eens spontaan laten logeren bij een vriendinnetje wiens ouders ik nog maar kort kende en zat de hele avond niet echt lekker op de bank, het is dus geen overdreven voorzichtigheid maar ervaring dat het niet fijn voelt als je niet weet aan wie je je kind toevertrouwt.
quote:Minie86 schreef op 22 juni 2011 @ 08:49:

Mijn dochter heeft een keer een heel weekend bij mijn ouders gelogeerd en kwam terug met kortgeknipt haar. Dus zelfs dáár gaat ze niet meer een heel weekend heen, laat staan naar een 'vreemde'.Dat meeeen je niet!!!!
Alle reacties Link kopieren
Butterfly, waar woon je?

Ik zou zeker aangeven bij je huidige oppassadressen dat je het ook niet erg vind om een nachtje op te passen en dat je wel met ze naar een pretpark wilt. Uitbreiden vanaf 'normaal' oppassen. Ik zou heel graag zo iemand vinden die een weekend met MacMini op stap wil en gaat! Maar nogmaals: ouders moeten je kennen en vertrouwen.
Alle reacties Link kopieren
Je zou, bij bekenden, kunnen zeggen dat je best eens wil oppassen, dan weten ze dat en hoor je vanzelf wanneer er behoefte aan is.



En ouders die er een weekend tussenuit willen, weten vaak zelf wel wie ze de zorg van hun kinderen willen/kunnen toevertrouwen.



Helaas heb je nooit garantie dat er niet iets vervelends met je kinderen gebeurt. Je kan wel je best doen het risico zo veel mogelijk te beperken. En daarom denk ik dat ouders hun kinderen niet snel aan een vreemde zullen meegeven.



Jammer voor jou (als je goede bedoelingen hebt) maar helaas.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het wel lekker om 1 keer per maand (6 weken) de kinderen weg te brengen. Maar ze gaan dan wel naar opa en oma. Ik zou ze niet zomaar aan een vreemde meegeven. Vriend en ik kunnen dan lekker eens rustig aan doen, uit eten, uit slapen etc etc. MIjn ouders ook weer blij. En kinderen vinden het leuk.



Wij hebben als oppas ook alleen maar opa's en oma's, omdat het met mijn dochter nogal moeizaam gaat. Dus ook geen betaalde oppas.



Maar op jou terugkomend: volgens mij hoef jij ze niet per se een heel weekend. Je kunt natuurlijk wel aan de ouders waar je oppast of ze een keer mee mogen naar de dierentuin/ bioscoop oid. Kun je nog ergens een patatje eten etc. Deze ouders vertrouwen hun kinderen al aan je toe.

Je kunt ook wel laten weten dat je 's avonds op wilt passen bijv Misschien durven ze dat wel niet te vragen.



Alle reacties Link kopieren
Als je serieus heel regelmatig zou willen oppassen in het weekend op kinderen en dat structureel zou willen doen, zou je ook nog kunnen overwegen of je een weekend-pleeggezin zou willen worden. Misschien iets om eens informatie over op te zoeken?
Alle reacties Link kopieren
Op deze manier gingen de hufters van het Hofnarretje ook te werk. Oproepjes op deze wijze. No way dat ik het zou vertrouwen. Hoe oprecht, lief, leuk, enz je ongetwijfeld ook bent.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven