Geld & Recht alle pijlers

Niet eerlijk???

14-09-2011 10:16 29 berichten
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben al een tijdje een conflict met een persoon waar we een auto van hebben gekocht. De persoon vertelde ons dat onze auto (inruil) kapot was en dreigt dat wij moeten betalen.

Met onze auto was niets mis en wij hebben laten weten dat wij niet gaan betalen. Rechtsbijstand hebben we ingeschakeld en die liet ons weten dat wij sterk staan omdat de auto altijd goed geweest is en gewoon verkocht is.



Nu komt rechtbijstand ineens met de mededeling dat wij toch de rekening moeten betalen en dat wij binnen 5 dagen het geld van hun terug gestuurd krijgen.



Ik vind dit niet eerlijk en ben dit eigenlijk niet van plan. Zo kan iedereen wel rijk worden toch...

Vind dat dit een eerlijk proces moet worden.. Wat is jullie mening???
Alle reacties Link kopieren
Heb je het zwart op wit staan dat rechtsbijstand eerder heeft gemeld dat je het niet hoeft te betalen? dien dan met die brief bezwaar in!
i'm on a seafood diet, i see food and i eat it
Alle reacties Link kopieren
Nee dit is telefonisch besproken..
De auto is naar de dealer toe gegaan, of hebben jullie hem particulier verkocht?
Alle reacties Link kopieren
Bij een autogarage hebben we een auto gekocht en onze oude auto ingeruild.. Volgens rechtsbijstand maakt ons dat juist zo sterk omdat hij de wetende partij is.



Alleen zeggen ze nu dat het dan meer geld gaat kosten en daarom willen hun die rekening wel betalen. Maarja dat is toch niet eerlijk?
Alle reacties Link kopieren
Om hoeveel geld gaat het? En hoe zit het met de eigen onderzoeksplicht zoals een aankoopkeuring?
Dat is hoe een rechtsbijstand werkt. Als zij besluiten dat een proces te duur is, kiezen ze ervoor de onterechte vordering voor jullie te betalen. Dat is hun goed recht.
Alle reacties Link kopieren
Een goeie 800 euro

De garage heeft er niet voor gekozen om niet een aankoopkeuring te doen..

Toen wij daar waren heeft hij onze oude auto nog in en uit de garage gereden en toen deed de auto het nog goed...
Alle reacties Link kopieren
Tja dat is inderdaad zoals een rechtsbijstandsverzekering vaak werkt. De kosten van een procedure zijn in dit geval vele malen hoger dan de hoogte van de vordering. In dat geval kiest de verzekering er vaak voor om de zaak af te kopen.



Je kan natuurlijk altijd besluiten hier niet akkoord mee te gaan en op eigen kosten verder te procederen.
Alle reacties Link kopieren
quote:kimmie897 schreef op 14 september 2011 @ 10:29:

Alleen zeggen ze nu dat het dan meer geld gaat kosten en daarom willen hun die rekening wel betalen. Maarja dat is toch niet eerlijk?uitleg:quote:UCchick1990 schreef op 14 september 2011 @ 10:34:

Dat is hoe een rechtsbijstand werkt. Als zij besluiten dat een proces te duur is, kiezen ze ervoor de onterechte vordering voor jullie te betalen. Dat is hun goed recht.



En nee, dit doet geen recht aan jouw rechtvaardigheidsgevoel. Maar is economisch goedkoper. Dus doet de rechtsbijstand het zo. Je kunt natuurlijk altijd nog op eigen kosten gaan procederen... (even voor de duidelijkheid: niet doen dus.)



Laat de rechtsbijstand die 800 euro eerst op jullie rekening storten. Dan kan jij het naar die garagehouder overmaken. Niet anders om want dan komt de rechtsbijstand misschien niet over de brug.



Ben met je eens dat het niet klopt. Maar tja..... - onthoud zich van verder commentaar -
Alle reacties Link kopieren
Ter aanvulling: waarschijnlijk staat ook in je polisvoorwaarden opgenomen dat de verzekeraar het recht heeft om de zaak af te kopen.



Ik werk zelf als advocaat. Toen ik net begon heb ik weleens rechtsbijstandzaken gedaan. De verzekeraar stuurde dan een dossier en wij moesten dan de kans van slagen en de verhouding kosten/hoogte van de vordering beoordelen. Als dit binnen bepaalde marges viel werd er eigenlijk standaard afgekocht.
Alle reacties Link kopieren
Voor ons maakt het eigenlijk niets uit, wij krijgen het geld van de rechtsbijstand en zijn meteen van het "gezeur" af. Denk dat we dit ook maar gewoon gaan doen.



Ik snap de rechtsbijstand ook wel, anders gaat het ze veel meer geld kosten..



Maar eigenlijk is het toch niet eerlijk..
Alle reacties Link kopieren
Uiteindelijk gaat het allemaal om geld en natuurlijk kijkt iedereen wat het goedkoopste is... klinkt allemaal ook heel logisch en zelf zou je waarschijn ook hiervoor kiezen.. Denk dat dit heel vaak zo gaat.



Maar ergens klopt het niet, er zullen vast veel mensen misbruik van maken..
Alle reacties Link kopieren
Moet de persoon die jullie auto heeft ontvangen niet bewijzen dat de mankementen al eerder bestonden voordat de auto werd omgeruild?
Alle reacties Link kopieren
Ik kan me indenken dat dit inderdaad niet strookt met je rechtvaardigheidsgevoel.



Aan de andere kant kan je ook blij zijn dat je een verzekering hebt en dat je zonder (extra) uitgaven aan bijvoorbeeld advocaatkosten van dit probleem af bent. Het had ook een vervelende procedure kunnen worden waarbij je uiteindelijk alsnog had moeten betalen. (Ik weet natuurlijk niet voldoende van de zaak om daar een inschatting van te geven.)

:-)
Alle reacties Link kopieren
We hebben aan de rechtsbijstand laten weten dat we het zo maar doen, maar dat wij wel eerst het geld van hun willen..

Eigenlijk hebben we niets te verliezen..
Alle reacties Link kopieren
Ik herken het gevoel, ik heb het ook meegemaakt met een kinderdagverblijf die ons (zoontje) per direct op straat had gezet! Eindeloos heen en weer geschreven, en uiteindelijk heeft het kinderdagverblijf aangeboden 'uit coulance' wel 500 euro te willen betalen om onze geleden schade (extra opvang/vrije dagen etc) te vergoeden. Maar onze schade was bijna 1300. De rechtsbijstand heeft toen de 800 euro verschil aan ons betaald.

Maar ze wilden niet in de brief zetten dat wij alleen maar akkoord gingen met die 500 euro omdat de rechtsbijstand de rest betaalde. Dat voelde voor mij ook bijzonder oneerlijk. Nu kwam die b*tch van de creche weg met een bedragje van 500 euro, terwijl ze heel veel ellende had veroorzaakt. Ik had ook liever doorgeprocedeerd omdat we overduidelijk in ons recht stonden. Maar ja, dat is niet verstandig en dus zijn we maar akkoord gegaan.

Ik denk maar zo: eerlijkheid duurt het langst, vandaag of morgen gaat die creche wel een keer failliet met zo'n idiote directrice en zo'n slechte bedrijfsvoering. Dan lachen wij het laatst.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben overigens wel eerst 1300 van de rechtsbijstand gekregen (binnen een paar dagen). Zij gingen vervolgens die 500 incasseren bij de creche. Super netjes vonden wij.
Alle reacties Link kopieren
Dat is netjes!



Ik denk dat er zoveel dingen zijn die niet verder "uitgezocht" worden omdat er dan een kostenplaatje aan zit.. Tuurlijk kiezen hun voor de goedkoopste oplossing.



Maar het gevoel erbij is niet goe
Alle reacties Link kopieren
Als uitvechten duurder is dan oplossen, dan los je het op.



Het civiele recht draait nu niet bepaald om het bevredigen van allerlei romantische gedachten over eerlijkheid. Als je daar niet tegen kan, bespaar jezelf dan de premie voor de verzekering.
Alle reacties Link kopieren
Ritmeester; het is niet zozeer dat ik er niet tegen kan..

Dit is voor ons de eerste keer dat wij hier mee te maken krijgen.



Achteraf klinkt dit ook wel logisch.. Het is alleen dat het je overvalt. Ik had verwacht dat ze gingen zeggen "die rekening moet je niet betalen" of iets dergelijks.



In het begin was ik echt boos en dacht ik; hij krijgt zijn geld echt niet! Nu ik mijn verhaal hier heb gedaan en er even over heb nagedacht vind ik het prima zo. Uiteindelijk draait het om geld en dan wordt er voor de goedkoopste oplossing gekozen.
Alle reacties Link kopieren
Als je een eerlijk proces wilt, dan ga je dat aan. Dan zal je rechtsbijstandsverzekering de kosten niet dekken, maar als het je gaat om een rechtvaardige uitkomst en je weet zeker dat je heel sterk staat, dan kun je dat doen.



Als je ervan af wil zijn, dan ga je akkoord met het voorstel van de rechtsbijstand.
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
Ah, ik lees nu dat je besloten hebt er toch mee in te stemmen
Ga in therapie!
Alle reacties Link kopieren
quote:kimmie897 schreef op 14 september 2011 @ 12:14:

Ritmeester; het is niet zozeer dat ik er niet tegen kan..

Dit is voor ons de eerste keer dat wij hier mee te maken krijgen.



Achteraf klinkt dit ook wel logisch.. Het is alleen dat het je overvalt. Ik had verwacht dat ze gingen zeggen "die rekening moet je niet betalen" of iets dergelijks.



In het begin was ik echt boos en dacht ik; hij krijgt zijn geld echt niet! Nu ik mijn verhaal hier heb gedaan en er even over heb nagedacht vind ik het prima zo. Uiteindelijk draait het om geld en dan wordt er voor de goedkoopste oplossing gekozen.

Precies



Je gevoel voor rechtvaardigheid loopt wat butsen op in de praktijk, maar een verzekeraar doet aan kostenbeheer.
Alle reacties Link kopieren
quote:kimmie897 schreef op 14 september 2011 @ 11:00:

We hebben aan de rechtsbijstand laten weten dat we het zo maar doen, maar dat wij wel eerst het geld van hun willen.. Waarom eigenlijk? Waarom laat je je rechtsbijstandverzekering dat bedrag niet rechtstreeks naar de tegenpartij overmaken?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven