Geld & Recht alle pijlers

Afsluiten verz bij aankoop huis na ziekte - Ervaringen?

28-07-2010 20:02 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
Sinds twee jaar actief op zoek naar een huis om te kopen en nu eindelijk iets gevonden!

Nu ben ik vorig jaar opgenomen geweest voor borstkanker.

Was er gelukkig vroeg bij. Vier maand thuis en vanaf januari dit jaar terug parttime en april terug fulltime aan het werk zoals vanouds.

Bij het afsluiten van een lening moet je ook een schuldsaldoverzekering afgaan. (levensverzekering)

Nu ben ik aan t panikeren of dit me nog zal lukken daar er een medisch attest wordt gevraagd. Heb reeds bij één verzekeraar een aanvraag gedaan. Heb ook al twee afspraken bij twee andere deze week. Zo leg ik niet al mijn hoop bij één beslissing.

Zijn er mensen die hiermee ervaring hebben gehad.

Hoe is dit bij jou verlopen of heb je eventueel tips.

In hoeverre moet je alles vertellen en hoe formuleer je het best

deze zaken.. Zijn er banken die soepeler zijn?

Zou het ontzettend erg vinden dat ik enkel hierdoor geen woning zou kunnen kopen.!
Alle reacties Link kopieren
Afgaande op je taalgebruik, speelt zich dit in België af? Dan is het verstandig er rekening mee te houden dat wat in België gebruikelijk is dat in een ander land niet hoeft te zijn en omgekeerd.
Hoi PennyJane, ik weet dat er bij "de Amazones", een website voor vrouwen met borstkanker, meerdere vrouwen zijn die dezelfde vraag hebben/hebben gehad, ik weet zeker dat er daar veel ervaringsdeskundige vrouwen zijn die je antwoord kunnen geven op je vraag, mocht het hier op het forum niet lukken. Ik zal er geen link van maken maar als je zelf even www.amazones.nl intypt kom je er vanzelf.

Ik weet er het fijne niet van, ik hoop dat het je gaat lukken, succes!
oh, het is vanzelf toch een link geworden..
Interessante vraag. Hier is het net adersom. Paar maanden geleden een huis gekocht en nu heeft mijn man ineens leukemie. We hadden het er nog over dat we waarschijnlijk anders nooit een huis hadden kunnen kopen als we gewacht hadden.

Ik hoop dat het je gaat lukken.
Alle reacties Link kopieren
Ik zit in hetzelfde schuitje als ik zou gaan verhuizen (nieuw huis kopen dus). Ik denk dat het niet mogelijk is om een levensverzekering te krijgen. misschien wel met een hele hoge premie of met de uitsluiting van overlijden door borstkanker (en wederom een hogere premie als anders).

Je kunt wel een hypotheek krijgen zonder levensverzekering, maar die zijn vaak minder hoog he?
quote:citronella schreef op 28 juli 2010 @ 20:12:

Hoi PennyJane, ik weet dat er bij "de Amazones", een website voor vrouwen met borstkanker, meerdere vrouwen zijn die dezelfde vraag hebben/hebben gehad, ik weet zeker dat er daar veel ervaringsdeskundige vrouwen zijn die je antwoord kunnen geven op je vraag, mocht het hier op het forum niet lukken. Ik zal er geen link van maken maar als je zelf even www.amazones.nl intypt kom je er vanzelf.

Ik weet er het fijne niet van, ik hoop dat het je gaat lukken, succes!Pennyjane, maak er maar www.de-amazones.nl van, dan zie ik je daar



Ik weet van iemand die hier in NL een hypotheek heeft gekregen een jaar na behandeling. Zij heeft geen levensverzekering, het bedrag dat zij wilde lenen was precies onder de limiet waarbij dat nodig zou worden geloof ik. Mijn eigen diagnose kwam twee dagen na overdracht, dat was ook een handige planning (not).
Hier in NL is het trouwens zo dat je kunt vragen om een proefaanvraag in te dienen (of zoiets, weet niet precies hoe het werkt), waarbij mocht je niet geaccepteerd worden, je je aanvraag nog kunt intrekken. Meestal moet je namelijk bij aanvragen aangeven of je ooit een verzekering geweigerd is en als je dat dan moet invullen blijft het je achtervolgen.....
Of een verzekeraar akkoord gaat, durf ik je niet te voospellen.



Het is in NL wel zo dat een verzekeraar geen uitkering bij overlijden hoeft te doen indien blijkt dat de oorspronkelijke aanvraag niet volledig naar waarheid en compleet is ingevuld. Het is dus belangrijk om het niet anders te brengen dan het is.
Alle reacties Link kopieren
Zoals nummerzoveel al zegt: alles eerlijk invullen. Wanneer je dat nl niet doet en je komt te overlijden en ze krijgen argwaan (wat bv het geval kan zijn als je binnen enkele jaren aan kanker zou komen te overlijden) gaan ze controleren of je de aanvraag wel naar waarheid ingevuld hebt en als dat niet zo is, keren ze niet uit. Lijkt me niet dat je dat je partner of nabestaanden aan wilt doen.



Of je geaccepteerd wordt is moeilijk te zeggen. Kwestie van proberen en gewoon een aanvraag indienen. Als je geaccepteerd wordt zul je denk ik wel een verhoogde premie krijgen. En probeer dingen in de aanvraag niet anders te doen lijken. Geef gewoon eerlijk antwoord op de vragen. Zeer ws gaan ze toch aanvullende info bij je arts opvragen.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben net deze week onze levensverzekering/overlijdensrisico verzekering rond gekregen.

Van de bank kregen we de papieren, die moet je naar eerlijkheid invullen en die werden doorgestuurd naar de verzekeraar.

Die wilden van ons allebei nadere toelichting door de behandelend arts. Dus niet datgene wat je zelf opschrijft geeft de doorslag maar wat je behandeld arts schrijft.

Ik ben zonder problemen geaccepteerd maar mijn vriend (diabetes type 2) moet 50% meer premie betalen.



het enige wat erop zit is het uit gaan proberen..

succes!
Ambra, voor welke aandoening wordt/werd jij dan behandeld? Mijn ervaring is namelijk dat verzekeraars bij het woord kanker alles op één hoop gooien, ook al is je persoonlijke prognose (inmiddels) dicht bij 100%.
Alle reacties Link kopieren
Bergamot, dat is volgens mij niet waar. Mijn zus is ooit geopereerd aan 'onrustige cellen in haar baarmoederhals' . TOe ze onderzocht waren bleken ze inderdaad kwaadaardig te zijn. Ze had dus gewoon kanker. Ze hebben ze echter goed weg kunnen halen en er is geen nabehandeling noodzakelijk geweest. Ze is 1 jaar later zonder problemen geaccepteerd voor een overlijdensrisicoverzekering nadat de maatschappij informatie had opgevraagd bij haar behandelend arts.



Zeg natuurlijk niet dat dit voor iedereen geldt. Hangt natuurlijk af van de ernst etc.
Alle reacties Link kopieren
Hier een ervaringsdeskundige. Mijn vriend heeft vorig jaar melanoomkanker gehad op 2 plekken. Hij is geopereerd en alles is weg gehaald. Sindsdien wel elke 3 maanden onder controle (blijft zo de rest van zijn leven).

Maart dit jaar hebben we een huis gekocht. En hij werd bij elke levensverzekering geweigerd. Gelukkig was mijn salaris hoog genoeg om de hele spaarhypotheek op mijn salaris te baseren, zodat de enige voorwaarde voor de bank is dat ik wel een levensverzekering voor het hele hypotheekbedrag neem op mijn naam. Dat hebben we dus gedaan.

Enige nadeel is wel dat als mijn vriend iets overkomt dat ik dan allen moet opdraaien voor het huis.

We zijn nu wel in conclaaf met een herverzekeraar 'de hoop'. Die schijnt wel iedereen aan te nemen, maar wel tegen torenhoge premies. Maar we willen gewoon een indicatie wat de kosten zijn.
Alle reacties Link kopieren
Ondertussen 4 aanvragen bij verschillende banken gedaan.

Moest dus ook een extra medische vragenlijst laten invullen door de arts. Weerom lang wachten en vorige vrijdag kreeg ik dan van één bank al nieuws: komt er op neer dat ik bijna het driedubbele moet betalen. Dit vind ik echt absurd veel. De premie loopt over 20 jaar, maar de eerste twee jaar moet ik telkens bijna het volledige bedrag in één keer neerleggen. Normaal zou het +- 5000 euro zijn. Nu moet ik het eerste jaar 4000, tweede jaar nog eens 4000, en dan 'normaal' afbetalen tot de 20 jaar voorbij zijn....

Dit kan ik financieel niet aan, tenzij met hulp van familie.

Hoop dat ik van de andere banken wat beter nieuws krijg, want dit vind ik toch echt niet normaal!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven