Geld & Recht alle pijlers

Miniumloon

30-12-2010 14:29 19 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Ik zit eigenlijk met een probleem over mijn salaris. Ik ben november 23 geworden en dat betekend dat je dan ook omhoog gaat (tenmiste als je onder die grens zit)

Ik ben nooit omhoog gegaan.. dus eigenlijk verdien ik nu onder het miniumloon, ik zit er ongeveer 50 euro onder het brutoloon. Ik heb dit ook aangegeven bij mijn baas en hij vertelde mij dat dit klopt omdat ik ook een dertiende maand krijg. Hij vertelde mij dat me jaarsalaris niet onder het miniumloon zit..



Vanaf januari heb ik een nieuwcontract en zit ik wel boven het brutoloon. Ik heb naar mijn mening 2 maanden onder het miniumloon gewerkt. Mag mijn baas dit zo doen? wat denken jullie??
Ja, als je jaarsalaris gelijk is aan minimumloon dan mag dat.
Je baas geeft aan dat je jaarloon over 2010 boven minimumloon ligt. Dan klopt het toch dat je voldoende uitbetaald hebt gekregen?



En per 1 januari krijg je nu een periodiek of ga je naar een andere salarischaal, waar je maandelijks sowieso meer verdient dan het minimumloon?



Ik zie het probleem dus niet zo. Per 1 januari krijg je meer loon en je loon heeft niet onder minimumloon gezeten. Prima toch?
Alle reacties Link kopieren
Nee mijn maandsalaris ligt ongeveer 50 euro onder het miniumloon..Maar omdat ik een 13e maand krijg.. (ik zie dat als een bonus) zeg mijn baas dat ik niet onder het miniumloon verdient.. maar bij 13e maand gaan er veel belasting ervan af!
Ja, maar je totale jaarloon, inclusief vakantiegeld en 13e maand is hoger dan het minimumloon. Nummerzoveel geeft al aan dat het in dat geval mag.
En een 13e maand is geen bonus maar een maand extra salaris (weliswaar tegen bijzonder tarief, maar toch). Een 13e maand krijg je altijd, een bonus is vaak afhankelijk van jouw prestaties en/of die van het bedrijf.
Jij ziet je eindejaars als een bonus. Maar dat is het niet. Een eindejaars is een vaste gegarandeerde uitkering die je altijd krijgt. Een bonus is variabel en afhankelijk van je eigen prestaties en/of die van het bedrijf.
Alle reacties Link kopieren
Oke, niet iedereen krijgt een 13emaand.. ik bedoel dat ik het zie als een extra en niet als een volle maand salaris aangezien het een bijzonder tarief is en niet veel aan overhoud..jammer dat mijn maandsalaris onder het miniumloon zit maar door al die extra's zoals 13maand zit ik er net boven..Raar dat dit zo mag. maar mijn baas zal het ook wel zo uitgezocht hebben
Alle reacties Link kopieren
quote:nummerzoveel schreef op 30 december 2010 @ 14:57:

Jij ziet je eindejaars als een bonus. Maar dat is het niet. Een eindejaars is een vaste gegarandeerde uitkering die je altijd krijgt. Een bonus is variabel en afhankelijk van je eigen prestaties en/of die van het bedrijf.



Even voor de duidelijkheid: niet iedereen krijgt een 13e maand en dat is ook geen vast recht.



@nummerzoveel: jij geeft de baas van TO dus heel stellig gelijk. Waarop baseer je dat? Ik weet het namelijk niet zeker. Is het minimumloon niet bepaald per uur?
Alle reacties Link kopieren
quote:GiB schreef op 30 december 2010 @ 15:23:

[...]





Even voor de duidelijkheid: niet iedereen krijgt een 13e maand en dat is ook geen vast recht.



@nummerzoveel: jij geeeft de baas van TO dus heel stellig gelijk. Waarop baseer je dat? Ik weet het namelijk niet zeker. Is het minimumloon niet bepaald per uur?Als er een arbeidsovereenkomst ligt waarin die 13e maand ook genoemd wordt, en die 13e maand wordt uitbetaald, dan neem je die mee in de berekening van jaarsalaris naar uurloon lijkt me.
@GIB

'Een 13e maand' is meestal vast afgesproken in overeenkomst of CAO, waarmee het een vast beloningsonderdeel wordt.



Het minimumloon wordt bepaald per uur, per maand of per jaar. Een vaste reservering voor de 13e maand maakt onderdeel uit van de totale beloning.
Alle reacties Link kopieren
Even een verbetering:

Het woord is minimumloon en niet miniumloon.
Alle reacties Link kopieren
Ik weet het niet zeker hoor dus vandaar dat ik het aan nummerzoveel vroeg want die was heel stellig.



Maar als ik hier en hier kijk, dan lijkt mij het mogelijk dat de 13 e maand niet meegeteld wordt. Er wordt immers uitgegaan van een maand/week of dagloon en hoe sla je die 13e maand dan om...
Alle reacties Link kopieren
trouwens, als ik de laatste link van mijzelf bekijk dan zie ik dat daar staat dat eindejaarsuitkeringen niet meetellen voor de bepaling van het loon. Vakantiegeld sowieso al niet (dat wist ik al wel) maar dat rekent TO's baas en nummerzoveel geloof ik ook al niet mee (ikbenanoniem wel).



Als ik dat zo lees, dan heb jij dus gelijk Claressa en je baas niet (wacht wel verdere reacties op je vraag even af). Vraag is alleen of die 2 x 50 euro je een conflict waard is.
Alle reacties Link kopieren
quote:nummerzoveel schreef op 30 december 2010 @ 15:28:

@GIB

'Een 13e maand' is meestal vast afgesproken in overeenkomst of CAO, waarmee het een vast beloningsonderdeel wordt.



Het minimumloon wordt bepaald per uur, per maand of per jaar. Een vaste reservering voor de 13e maand maakt onderdeel uit van de totale beloning.heb je mijn 2e link al bekeken en zo ja, verandert dat wat?
@GiB

Ik heb net even gelezen en volgens mij staat daar dat variabele beloning niet meegeteld moet worden en vaste beloning wel (behalve vak. gld).
Alle reacties Link kopieren
Van rijksoverheid.nl:

"Er zijn ook inkomsten in geld die niet meetellen bij de bepaling van het minimumloon:



- geld verdiend met overwerk;

- vakantiebijslag;

- winstuitkeringen;

- speciale uitkeringen, bijvoorbeeld een incidentele uitkering voor een behaalde omzet;

- uitkeringen op termijn die onder bepaalde voorwaarden worden toegekend (bijvoorbeeld pensioen en spaarregelingen waaraan de werkgever bijdraagt);

- vergoedingen voor kosten die u voor uw werk heeft moeten maken;

- eindejaarsuitkeringen;

- werkgeversbijdrage in ziektekosten. "



en van Wikipedia (ok, niet een 100% betrouwbare site maar ik kan geen betere vinden zo snel):

"Dertiende maand

Een dertiende maand is een variatie op de eindejaarsbonus die in december wordt uitbetaald."



Mijn inschatting blijft dus dat TO in haar recht staat. Als ze dit wil afdwingen dan staat hier wat ze verder kan doen...
Je recht hebben, is wat anders dan je recht krijgen TO. Is dat echt wat je wil? Je zou nog eens aan hem kunnen laten zien wat je gevonden hebt.
Alle reacties Link kopieren
Even in legal intelligence gezocht:



2. Loon in de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag

Het loonbegrip van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag

(WML)10 wijkt af van het loonbegrip in het

Burgerlijk Wetboek. In artikel 6, eerste lid, van de WML

wordt namelijk aangegeven, dat onder loon moet worden

verstaan geldelijke inkomsten uit hoofde van de dienstbetrekking

(zie de artikelen 2 t/m 4 WMM). Niet is aangegeven,

dat die inkomsten ook van de werkgever afkomstig

moeten zijn. Ook inkomsten van derden zoals fooien vallen

onder het loonbegrip van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag.

Juist dat laatste is van belang voor

toekenning van de vakantiebijslag, maar daarvoor later

meer.

Uitgangspunt bij de WML is dat een werknemer een minimumloon

kan verwerven bij een arbeidsduur die voor hem

normaal geldt. Dit in artikel 12 WML neergelegde beginsel

leidt ertoe dat verdiensten uit overwerk niet onder het

loonbegrip vallen. Dat geldt verder ook voor:

– vakantiebijslagen,

– winstuitkeringen,

– uitkeringen bij bijzondere gelegenheden,

– aanspraken op grond van spaarregelingen en pensioenregelingen,

waaraan de werkgever via periodieke stortingen

heeft bijgedragen,

– uitkeringen ingevolge de sociale verzekeringswetten,

waarvan de werkgever een deel van de premielast draagt

of heeft gedragen,

– de vergoeding van de noodzakelijke kosten in verband

met de dienstbetrekking,12

– bijzondere vergoedingen voor kostwinners en gezinshoofden,

– eindejaarsuitkeringen, waaronder vallen de dertiende

maand en de kerstgratificatie.



(Bron: J.J.M. van Slooten, Arbeid en Loon)
anoniem_35033 wijzigde dit bericht op 30-12-2010 17:16
Reden: Oeps! OP verkeerd gelezen
% gewijzigd

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven