Geld & Recht alle pijlers

Recht op vergoeding leerlingenvervoer?

03-12-2009 21:55 16 berichten
Mijn zoon gaat over een poosje naar een school voor speciaal voortgezet onderwijs. Hij is 15.

De school ligt zo'n 20 km verderop. Maar het vervoer is niet gunstig geregeld en zal per trein zo'n 200 euro per maand gaan kosten.

Hebben wij recht op een tegemoetkoming in de kosten?
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat ze je op school wel kunnen helpen met die vraag. Ze zullen vast meer kinderen hebben die met ov komen?



oh that purrrrrrrrrfect feeling
Bij een willekeurige Nederlandse gemeente vond ik deze info:

Tegemoetkoming reiskosten

AANVRAGEN LEERLINGENVERVOER 2008-2009



Wilt u in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de reiskosten voor het schoolbezoek van uw kind ? Dan moet u zo snel mogelijk hiervoor een aanvraag indienen bij de gemeente. Hieronder kunt u lezen of u voor een vergoeding in aanmerking komt of niet.



Openbaar vervoer



Gaat uw kind met het openbaar vervoer naar school, dan gelden de volgende criteria voor het in aanmerking komen voor een tegemoetkoming:



1. de afstand van huis naar school is meer dan zes kilometer (enkele reis);



2. het gecorrigeerde verzamelinkomen van de ouders is lager dan 22.050 euro;



3. uw kind zit op 1 van de hierna genoemde scholen.



De scholen:



a. scholen voor basisonderwijs, mits u overwegende bezwaren heeft tegen de (godsdienstige of levensbeschouwelijke) richting dan wel het openbaar onderwijs van alle dichterbij gelegen, voor de leerling toegankelijke scholen.



b. speciale scholen voor basisonderwijs (voormalige lom, mlk en iobk scholen).



c. scholen voor (voortgezet) speciaal onderwijs.





Ik zou dus zeggen, kijk bij je eigen gemeente even op de website welke eisen zij stellen en of je eraan voldoet.
Alle reacties Link kopieren
Je kunt het aftrekken van de belasting, verder ben ik niet zo op de hoogte.



belastingvoordeel
Alle reacties Link kopieren
Kip, dat kun je bij de gemeente aanvragen.

Als ik op 'tegemoetkoming leerlingenvoeren MevrouwKipCity' google, is de tweede link zelfs een aanvraagformulier
Peas on earth!
Alle reacties Link kopieren
Inderdaad, is heel erg verschillend per gemeente hoor. Hier vergoedt de gemeente in principe niets bij voortgezet speciaal onderwijs maar dat ligt dan ook bijna even dicht bij als het gewone onderwijs (op 11 kilometer). Van belang is vaak wel of jullie voor dichtstbijzijnde passende school hebben gekozen. En hoever moet er gefietst worden naar het dichtstbijzijnde reguliere onderwijs.
Alle reacties Link kopieren
200 euro is trouwens wel veel voor 20 km. Een maandtrajectabonnement Utrecht-Arnhem is 220 euro.
Ik weet niet wat je zoon mankeert trouwens, maar ben ik heel onrealistisch als ik denk dat hij best kan fietsen? Ik bedoel, ik had vroegah in de brugklas al klasgenoten die 20 km per fiets aflegden.
Alle reacties Link kopieren
*fietste die afstand vroeger ook, van de krokusvakantie tot de herfstvakantie, in de winter met de bus*
Peas on earth!
Alle reacties Link kopieren
Speciaal onderwijs geeft vaak al aan dat hij de energie van het fietsen harder nodig heeft op school.



Als hij een indicatie heeft voor VSO dan kan je daarmee zelfs leerlingenvervoer aanvragen (het bekende busje)



Succes!
Ik zal morgen de gemeente eens bellen.



Zoon heeft een stoornis in het autistisch spectrum.

Hij zal het best kunnen fietsen, maar ik ben me even aan het orienteren op de mogelijkheden.

Als hij met de trein gaat moet hij overstappen en het is een onlogische verbinding.

De bus stopt een heel eind uit de richting en dan moet hij een eind lopen.

Hij mag nog geen brommer rijden, en tegen de tijd dat hij dat wel mag hebben ze het godsduur gemaakt met die plannen voor praktijkexamens.



@Shisensa: hij moet door zijn stoornis naar speciaal onderwijs, anders was hij op het regulieren onderwijs gebleven, wat zo heerlijk hier in de wijk ligt...

Dit is inderdaad de meest dichtstbijzijnde mogelijkheid.
Ik bedoelde het ook niet vervelend van dat fietsen. Logisch dat je ook kijkt naar de andere opties.



Mara bij mijn weten hanteren alle gemeentes andere regels inzake leerlingenvervoer en de vergoeding daarvan. Dus het enige juiste antwoord ligt bij je gemeente.
Pff ik woonde bijna 30 km van mijn middelbare school af, en ben met terugwerkende kracht erg blij dat ik gewoon met de trein mocht..



Ik had een jaartraject kaart van de NS en dat werd inderdaad vergoed, of deels althans, ik denk dat de school je daar vast verder bij kan helpen als je er zelf niet uit komt!



Hoop dat je zoon het naar z'n zin gaat krijgen op zijn nieuwe school! Succes!!
Op de school waar ik voorheen werkte schreef iemand die de aanvragen voor de ouders deed (jaja, de service op die school ging ver, maar voor veel ouders is het abracadabra, al dat gedoe met instanties) ook een verklaring dat het voor die en die leerling onmogelijk of erg lastig is om met het "normale" ov te gaan vanwege handicap. (situaties moeilijk te overzien, paniek als gevolg, enz.) Misschien is er iemand die je hier aan kan helpen? Het wil nog wel eens helpen om persoonlijk een afspraak te maken bij de gemeente, althans, dat heb ik gemerkt. En verder, iemand zei het al, de ene gemeente is stukken makkelijker dan de andere....
Alle reacties Link kopieren
Je zoon kan onder bepaalde voorwaarden gebruikmaken van speciaal vervoer om naar school te gaan. Per schooltype gelden andere vervoersregelingen. Op basis van de Wet gemeentelijke regelingen leerlingenvervoer kun je voor je zoon een tegemoetkoming vervoerskosten aanvragen bij jouw gemeente.



Om gebruik te kunnen maken van het leerlingenvervoer moet de school op een minimale afstand van zes kilometer van jullie woning liggen. De gemeente stelt de kilometergrens vast. Per schoolsoort kan een andere grens gelden. Als de afstand van huis tot school kleiner is dan zes kilometer, dan kan jouw zoon waarschijnlijk geen gebruik maken van het vervoer. De kilometergrens van zes kilometer geldt meestal niet voor leerlingen die naar het reguliere onderwijs gaan en vanwege een handicap geen of niet zelfstandig gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. Zij kunnen vaak ook binnen de kilometergrens aanspraak maken op leerlingenvervoer. Mijn advies is dan ook om bij jouw gemeente te informeren naar de plaatselijke regelgeving.
Loket1 is lichtelijk mosterd

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven