Geld & Recht alle pijlers

Vanuit bijstand naar studiefinanciering

12-09-2016 14:58 30 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,



Momenteel zit ik in de ww, druk aan het solliciteren natuurlijk. Mocht dat niet lukken dan zal ik in de bijstand terecht komen.



Nou heb ik een vraag waar ik niet zo goed uitkom. Ik wil namelijk terug naar school, een hbo opleiding volgen via een 21+ test. Volgend jaar september, de open dagen en alles staan vast in mijn agenda. Mocht ik in de bijstand komen solliciteer ik natuurlijk gewoon door.



Maar het is lastig om een baan te vinden zonder opleiding, en ik kan en wil graag leren.



Hoe werkt dat, vanuit de eventuele bijstand naar studiefinanciering?

Kan ik als ik in de bijstand zit me inschrijven voor een opleiding, daarvoor stufi aanvragen en dan de bijstand opzeggen?

Ik weet dat dubbel natuurlijk niet kan.



Ik ben alleenstaand,woon op mezelf, heb geen eerdere stufi ontvangen, dus ik zou wat dat betreft onder het nieuwe stelsel vallen. Ik zou kunnen rondkomen van uitwonende stufi met een bijbaantje ernaast.



Ik ga morgen langs de gemeente, maar ik weet dat die nou niet van de korte lijnen en correcte informatie zijn, en op hun site kan ik het niet terug vinden.



Dus kan dit, wat ik wil? De bijstand opzeggen vanaf het moment dat ik de studie begin? Ik heb nooit eerder bijstand gehad dus ik weet niet echt goed hoe het werkt (wel dat je beschikbaar moet zijn voor werk natuurlijk).





Alvast bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Kun je niet in februari beginnen?
Heb je recht op aanvullende stufi? Anders wordt het een lening ben ik bang.

Denk je dat het je wel lukt om een bijbaan te vinden, aangezien het nu ook niet lukt om een baan te vinden. Dat lijkt me wel essentieel.



En verder zou ik de gemeente bellen, dan heb je gelijk het juiste antwoord.
Even met de gemeente over hebben. Aangezien je op jezelf woont is studiefinanciering geen optie het is te weinig, en je moet dan bij lenen. Waardoor je studieschuld heel hoog wordt.
Alle reacties Link kopieren
Het is niet zo dat je een keuze hebt. Als je bijstand ontvangt en je gaat je aanmelden voor een studie waarvoor je aanspraak kunt maken op studiefinanciering, dan moet je studiefinanciering aanvragen. Dit omdat studiefinanciering een voorliggende voorziening is voor de bijstand.



Kortom: wanneer je ingeschreven staat voor een studie en je recht hebt op studiefinanciering, dan moet je dat doorgeven aan de gemeente en wordt de bijstand beëindigd door de gemeente.
quote:Medina schreef op 12 september 2016 @ 15:05:

Het is niet zo dat je een keuze hebt. Als je bijstand ontvangt en je gaat je aanmelden voor een studie waarvoor je aanspraak kunt maken op studiefinanciering, dan moet je studiefinanciering aanvragen. Dit omdat studiefinanciering een voorliggende voorziening is voor de bijstand.



Kortom: wanneer je ingeschreven staat voor een studie en je recht hebt op studiefinanciering, dan moet je dat doorgeven aan de gemeente en wordt de bijstand beëindigd door de gemeente.



Dit inderdaad.



En je krijgt ook alleen stufi als je nog onder de 27 bent.
Uitwonende Stufi bestaat toch helemaal niet meer onder het nieuwe recht. Is toch sowieso geen gift meer dacht ik tenminste, dat is sinds paar jaar. Dus dan zou je moeten leven op studentenlening. Is het geen optie om BBL opleiding te gaan doen? Dan heb je in ieder geval soort inkomen en dat is hoger dan stufi als dat nog zou bestaan.
Hoe oud ben je en op welk niveau wil je een opleiding gaan volgen?
quote:MN-- schreef op 12 september 2016 @ 15:56:

Uitwonende Stufi bestaat toch helemaal niet meer onder het nieuwe recht. Is toch sowieso geen gift meer dacht ik tenminste, dat is sinds paar jaar. Dus dan zou je moeten leven op studentenlening. Is het geen optie om BBL opleiding te gaan doen? Dan heb je in ieder geval soort inkomen en dat is hoger dan stufi als dat nog zou bestaan.Wel voor de MBO is de basisbeurs er nog.



Niet relevant voor TO.
Je kan bijstand altijd opzeggen maar je moet wel beschikbaar blijven tot die tijd voor werk.
Alle reacties Link kopieren
quote:Goede-Fee schreef op 12 september 2016 @ 15:57:

Hoe oud ben je en op welk niveau wil je een opleiding gaan volgen?Ze is in ieder geval 21+ en ze wil hbo gaan doen.
quote:Medina schreef op 12 september 2016 @ 16:01:

[...]





Ze is in ieder geval 21+ en ze wil hbo gaan doen.Oja ik lees het nu wel. Dan geen basisbeurs.
Alle reacties Link kopieren
Ik moet inderdaad bijlenen, dat maakt niet uit. Ik krijg ergens de komende jaren een erfenis waardoor ik die meteen geheel kan aflossen, en anders via de gewone aflossingsregeling zoals beschreven op de site van duo. Als ik maximaal bijleen wat ik nodig heb dan kom ik op een studieschuld van ongeveer 27.000. Dat is prima.



In de zomermaanden kan ik sowieso aan de slag, veel seizoensgebonden werk hier. Wel slechtbetaald, maar voldoende voor een extra zakcentje.



Je kan financiering aanvragen tot je 30e (nieuwe regel sinds 2000) en ik ben nu 27. Dus dat komt goed.



Thanks voor het antwoord medina, als ik het dus doorgeef aan de gemeente zetten zij dat stop. Ik hoopte al dat het zo simpel was.



Het stomme is dat ik op internet alleen antwoorden vond om in de bijstand te komen, en dat je het niet allebei mag hebben (logisch). Niets over de overstap van de ene naar de andere.



Dat ik het terug moet betalen vind ik niet erg, dat komt wel goed.



BBL zou ik inderdaad het liefst willen, maar het aantal plekken is zeer beperkt. Ik hou er dus rekening mee dat dat niet zal lukken, maar dat weerhoudt me niet om het wel te proberen. Ik ga me voor beide opties inschrijven.



Nu loop ik er gewoon ontzettend tegen aan dat ik geen opleiding heb. Maar je bent nooit te laat om dat te veranderen toch?



Ik wil trouwens verpleegkundige worden, daar is voldoende werk in te vinden en het past goed bij mij als persoon.
Alle reacties Link kopieren
De opleiding die ik wil doen start helaas niet in februari.
quote:Felix_Urbexicus schreef op 12 september 2016 @ 16:30:



Je kan financiering aanvragen tot je 30e (nieuwe regel sinds 2000) en ik ben nu 27. Dus dat komt goed.

.Volgens mij mis jij de nieuwste regel. Sinds paar jaar is basisbeurs afgeschaft. https://duo.nl/particulie ... g/weten-hoe-het-werkt.jsp en kun je tot je dertigste inderdaad de lening aanvragen, maar basisbeurs krijg je alleen bij oude stelsel.
Bedoel je nu BBL of Duaal? BBL is mbo, dus klopt niet met 21+ test. Zover ik in mijn regio heb gekeken, kan BBL verpleegkundige alleen als aansluiting op verzorgende IG



Duaal is Hbo maar kan in sommige regio's pas vanaf derde studiejaar en dan moet eerste 2 jaar voltijd of deeltijd.
Alle reacties Link kopieren
quote:Cookielyon schreef op 12 september 2016 @ 15:04:

Even met de gemeente over hebben. Aangezien je op jezelf woont is studiefinanciering geen optie het is te weinig, en je moet dan bij lenen. Waardoor je studieschuld heel hoog wordt.Maar bij een slimme studiekeuze nog altijd een betere optie dat een uitzichtloos bestaan in de bijstand met minder diploma's.
You can breathe, you can blink, you can cry. Hell, you’re all gonna be doing that.
Alle reacties Link kopieren
Mn, je hebt gelijk. De termen die ik gebruik kloppen niet. Er is een duale variant van de opleiding die ik wil en ik zal alles wat ik krijg aan financiering terug moeten betalen.



Zo kwam ik trouwens op die 27.000 euro, via een proefberekening van duo. Er stond niets bij van gift of schenking of iets.
quote:MN-- schreef op 12 september 2016 @ 16:45:

[...]



Volgens mij mis jij de nieuwste regel. Sinds paar jaar is basisbeurs afgeschaft. https://duo.nl/particulie ... g/weten-hoe-het-werkt.jsp en kun je tot je dertigste inderdaad de lening aanvragen, maar basisbeurs krijg je alleen bij oude stelsel.He? ik denk dat je de bovenste alinea nog eens moet lezen. Ze weet dat ze moet lenen.
quote:lunaleeflang schreef op 12 september 2016 @ 16:52:

[...]



He? ik denk dat je de bovenste alinea nog eens moet lezen. Ze weet dat ze moet lenen.Ze zegt ook dat ze stufi kan aanvragen in openingspost . Als ik over stufi sprak tijdens mijn studie bedoelde ik echt niet mijn 'lening' maar wel mijn basisbeurs.
Alle reacties Link kopieren
De duale opleiding die ik zag is eerste jaar voltijd school en daarna duaal, werken en leren.



Hartelijk bedankt voor jullie antwoorden trouwens!
quote:Felix_Urbexicus schreef op 12 september 2016 @ 16:52:

Mn, je hebt gelijk. De termen die ik gebruik kloppen niet. Er is een duale variant van de opleiding die ik wil en ik zal alles wat ik krijg aan financiering terug moeten betalen.



Zo kwam ik trouwens op die 27.000 euro, via een proefberekening van duo. Er stond niets bij van gift of schenking of iets.



Kan deze duale variant vanaf eerste jaar ook? Ik heb trouwens andere opleiding duaal gedaan, en bij sollicitatie was mijn leeftijd (23+) echt een voordeel. Dus in dat opzicht heb je je leeftijd misschien wel mee.



Oeps mosterd. Jouw post kwam tegelijkertijd.
Alle reacties Link kopieren
quote:MN-- schreef op 12 september 2016 @ 16:54:

[...]



Ze zegt ook dat ze stufi kan aanvragen in openingspost . Als ik over stufi sprak tijdens mijn studie bedoelde ik echt niet mijn 'lening' maar wel mijn basisbeurs.





Ah, daar zit de verwarring! Geen basisbeurs voor mij,jammer dan.



Ik ben alle tijdelijke crappy baantjes gewoon zat. Dit is trouwens de eerste keer dat ik überhaupt een uitkering (ww) heb, en ik zal ook heus wel weer wat vinden,maar ik zie het niet zitten om dit zo de komende 40 jaar te blijven doen.

Voor verpleegkundigen is werk zat, met meer dan genoeg keuzemogelijkheden om daarna nog de kennis te verdiepen en gewoon echt aan de slag te gaan.



Ja, een opleiding is duur maar wel een goede investering voor mijn toekomst. En als die erfenis er eenmaal door is (lang verhaal met een hoop gezeur en fraude van de tegenpartij, ik zit niet te wachten tot er iemand overlijdt ofzo) kan ik het in een keer afbetalen. Of niet, en dan is de aflossing heel reëel om te kunnen betalen. Alleen dan wel tot ik bijna met pensioen mag
Alle reacties Link kopieren
Er staat op de site van de hogeschool ook dat een wat oudere leerling gewenst is voor de duale variant.



Ik heb eerder een opleiding gedaan (lbo ivm een soort hobby/vrijwilligerswerk ding) en de combi van leren en het dan meteen in de praktijk kunnen brengen vind ik ideaal. De theorie is zoveel minder complex dat de praktijk, waar je met echte mensen werkt die zich nooit gedragen volgens het boekje .

De theorie is de basis, maar om de stof eigen te maken heb ik echt praktijk nodig. Het zorgt ook dat de kennis niet meer wegzakt.
Vind erg goed dat je terug naar school gaat voor een goed papiertje! Succes.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven