Geld & Recht alle pijlers

waar recent hypotheek afgesloten?

11-07-2012 18:39 36 berichten
Alle reacties Link kopieren
Waar heb jij recent je hypotheek afgesloten? En waar viel nog op te onderhandelen?
ING, viel helaas niets te onderhandelen, wel geprobeerd.

Wat ze nog wel boden was korting als je dan niet binnen 7 jaar zou verhuizen. Maar dat durf ik niet te garanderen, dus geen korting voor mij.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben bij Argenta een hypoteek. Annuïteiten, met 10 jaar rente vast ....



We hadden weinig onderhandelingsruimte. Maar wel de laagste rente die er op dat moment stond. Dat en de voorwaarden sprak ons het meeste aan.
Alle reacties Link kopieren
Rabo, konden goed onderhandelen over rentepercentage en afsluitingsprovisie . Waren ook al bij andere banken op gesprek geweest en hadden dus ook wat vergelijkingsmateriaal .
Alle reacties Link kopieren
En welke rente is dat dan?
quote:fluffyhunnybunny schreef op 11 juli 2012 @ 18:41:

Wij hebben bij Argenta een hypoteek. Annuïteiten, met 10 jaar rente vast ....



We hadden weinig onderhandelingsruimte. Maar wel de laagste rente die er op dat moment stond. Dat en de voorwaarden sprak ons het meeste aan.Argenta Geen hypotheek, maar wel rekeningen. Erg tevreden over.
Alle reacties Link kopieren
Ook Argenta, laagste rente op het moment bij afsluiten.



Wij voor 4,6% Sienne
Alle reacties Link kopieren
Argenta heeft wel een kritisch acceptatiebeleid. Maar nadat we alles netjes hadden aangeleverd en aan alle voorwaarden hadden voldaan was het snel rond. Het heeft toch nog 2 maanden geduurd voordat we finaal akkoord kregen ...



Onze rente is vastgezet op 4,45%
Alle reacties Link kopieren
Als je kunt onderhandelen, dan bieden ze je niet eens een goede rentepercentage.
Alle reacties Link kopieren
Bij Obvion, 10 jaar vast 4,5 procent. Binnen een week rond. Erg goed geregeld!
Wij zitten bij Obvion, spaarhypotheek, 10 jaar vast voor een rente van 3,9 procent. Vorige maand afgesloten. Onze hypotheekadviseur/ financieel adviseur ( 4500,- voor betaald en volgend jaar weer deels aftrekbaar bij de belasting) heeft dit onderhandeld en alle provisie uit het percentage gehaald. Vandaar dat we hem die 4500,- betalen, maar over die 10 jaar gezien hebben we zeker voordeel.



Bij ons duurde alles wat langer, ruim 2 maand over gedaan, maar dat kwam door onze financiele constructie die we eerst op papier hebben moeten zetten.
Alle reacties Link kopieren
Bij ons was de aanvraag verstuurd en binnen 2 uurtjes kregen we een offerte terug van Argenta. Ons tussenpersoon gaf aan welke gegevens ze van ons nodig hadden en binnen 4 weken hadden we akkoord voor onze hypotheek.
Alle reacties Link kopieren
quote:Chantilly21 schreef op 11 juli 2012 @ 18:57:

Wij zitten bij Obvion, spaarhypotheek, 10 jaar vast voor een rente van 3,9 procent. Vorige maand afgesloten. Onze hypotheekadviseur/ financieel adviseur ( 4500,- voor betaald en volgend jaar weer deels aftrekbaar bij de belasting) heeft dit onderhandeld en alle provisie uit het percentage gehaald. Vandaar dat we hem die 4500,- betalen, maar over die 10 jaar gezien hebben we zeker voordeel.



.Wat een enorm bedrag voor de hypotheekadviseur..! Wij zitten ook bij Obvion en hebben onze adviseur 1500 euro betaald (dat vond ik al veel, gelukkig is dat inderdaad aftrekbaar) en hij heeft voor ons ook een levensverzekering geregeld (bij een andere maatschappij). We hebben variabele rente (3,7% op het moment?) en aflossingsvrij. Wel zie ik op de overzichten dat we nominaal een tiende procent meer betalen dan alleen de rente (dit om de kosten (?!) te dekken die Obvion maakt? Heb jij dat ook?
Alle reacties Link kopieren
Mirjam, dat staat altijd op t overzicht, en dat is bij elke bank. omdat je elke maand al afrekend krijgt de bank dus eigenlijk iets meer per jaar omdat ze alweer rente kunnen krijgen op de door jou betaalde rente ( en jij deze dus misloopt

)
Alle reacties Link kopieren
@ chantalli, misschien weet je t al maar je mag maar 3600 aftrekken van die kosten volgend , de rest moet je over de looptijd van de hypotheek verdelen.
Wat ik heb gezien is dat het 3,9% is, geen idee of dat ook daadwerkelijk zo wordt doorberekend iedere maand. Daar gaat vriend over, samen met mijn vader op dit moment.



We hebben niet alleen de kosten van de adviseur hierin zitten, hij heeft ook voor alle overige randzaken gezorgd. Verzekeringen, akte van levering bij de notaris etc. We hebben een iets andere constructie dan gemiddeld, met een lening bij ouders en een hypotheek en dat moest weer op een bepaalde manier beschreven worden om de belastingdienst tevreden te houden. Daarnaast hebben we een abbo bij deze adviseur, waardoor we tegen een zeer lage prijs de hypotheek open kunnen laten breken en over zouden kunnen stappen binnen die 10 jaar, zonder daar belachelijk veel geld aan kwijt te zijn. Al met al zijn we netto zo'n 2500 euro kwijt, na aftrek belasting.



En ja, dat wist ik van het aftrekbare bedrag-;).
Alle reacties Link kopieren
quote:mooiedromen schreef op 11 juli 2012 @ 21:21:

Mirjam, dat staat altijd op t overzicht, en dat is bij elke bank. omdat je elke maand al afrekend krijgt de bank dus eigenlijk iets meer per jaar omdat ze alweer rente kunnen krijgen op de door jou betaalde rente ( en jij deze dus misloopt

)Ik heb je zin nu toch al twee keer gelezen maar ik snap het nog steeds niet . Bij onze vorige hypotheek (Robeco) (ook variabele rente, ook aflossingsvrij) was er volgens mij geen verschil, of zou ik altijd verkeerd gekeken hebben..
Alle reacties Link kopieren
@wieke, over de rente valt behalve bij de rabo niet te onderhandelen. Banken mogen niet de ene adviseur meer korting geven dan een andere. Over de bemiddelingsfee van de adviseur valt vaak wel te ondrhandelen. Let vooral goed op dat als je de adviseur direct betaalt of hij ook nog provisie van dr bank of verzekeringsmaatschappij krijgt. Dit wordt als het goed is de offertes vermeld en anders moeten ze je het vertellen.
quote:mooiedromen schreef op 11 juli 2012 @ 21:27:

@wieke, over de rente valt behalve bij de rabo niet te onderhandelen. Banken mogen niet de ene adviseur meer korting geven dan een andere. Over de bemiddelingsfee van de adviseur valt vaak wel te ondrhandelen. Let vooral goed op dat als je de adviseur direct betaalt of hij ook nog provisie van dr bank of verzekeringsmaatschappij krijgt. Dit wordt als het goed is de

offertes vermeld en anders moeten ze je het vertellen.Volgens 'onze' hypotheekadviseur is er wel degelijk een kans om te onderhandelen met banken over de rente, maar dan moet je wel de juiste ingang hebben en het niet regelen bij een regiokantoor, maar bij het hoofdkantoor van een verstrekker ( en daar een hoge pief kennen ) . De adviseur die wij in de hand hebben genomen kent deze wegen en bewandeld ze wekelijks. Ik weet niet of hij daadwerkelijk dit percentage voor onze eruit heeft onderhandeld, maar we zitten zeer laag met de 3,9% 10 jaar vast, spaarhypotheek. Wel heeft hij de provisie eruit laten halen en alle andere zaken die de rente omhoog drijven.
Alle reacties Link kopieren
Je moet ( stel) 4% per jaar betalen maar dit doe je elke maand al voor een 12de deel, als je dit bedrag elke maand op een spaarrekening had gezet had je er die maanden nog rente op gehad. Dit loop jij mis maar dat kan de bank nu dus extra verdienen. In je portemonnee voel jij dus alleen de rente waar je voor getekend hebt maar op je spaarrekening was t net iets meer geworden
Alle reacties Link kopieren
Ik werk ook bij een advieskantoor en vind t vooral een mooi verhaal



Geen afsluitprovisie, geen rente opslag en goedkopere premie is normaal als je de adviseur direct betaalt. Van die dingen betaalt de bank/verzekeringsmaatschappij anders de adviseur de adviseur en dat hoeft nu niet meer.( deze werkwijze is binnenkort ook verplicht). Los daarvan heb je een prima rente en als je overal tevreden over bent is dr adviseur gewoon zijn geld waard geweest!
quote:mooiedromen schreef op 11 juli 2012 @ 21:37:

Ik werk ook bij een advieskantoor en vind t vooral een mooi verhaal



Geen afsluitprovisie, geen rente opslag en goedkopere premie is normaal als je de adviseur direct betaalt. Van die dingen betaalt de bank/verzekeringsmaatschappij anders de adviseur de adviseur en dat hoeft nu niet meer.( deze werkwijze is binnenkort ook verplicht). Los daarvan heb je een prima rente en als je overal tevreden over bent is dr adviseur gewoon zijn geld waard geweest!Oh, zal vast zo zijn gebeurd hoor! We hebben hier ook een ING en ABN adviseur gehad en zij vonden het een zeer scherp rentetarief, iets wat zij zelf niet konden bieden. Dus ja, best tevreden over de adviseur en alle hulp die we hebben gehad en nog kunnen verwachten-:). Het geld zeker waard geweest
Alle reacties Link kopieren
Mooiedromen, dank je, nu snap ik het wel. Dat hogere percentage is dus wat de bank extra krijgt omdat we per maand rente betalen, en niet per jaar. Het betekent voor ons dus verder niet echt iets (behalve dat we zien wat had kunnen zijn )?
Ik snap het nu ook. Toch handig, iemand die diep in de materie zit!
Alle reacties Link kopieren
Overigens hadden wij ons die 1500 euro ook kunnen besparen als we bij Robeco waren gebleven, want zij doen ook rechtstreeks zaken met particulieren en ze rekenen volgens mij ook geen afsluitprovisie (misschien omdat we er al zaten met onze vorige hypotheek?) en de variabele rente is net zo hoog/laag als bij Obvion. Maar goed, Obvion leek ons een prima geldverstrekker dus we zijn toch geswitched.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven