Gezondheid alle pijlers

COPD / Alpha-1 op jonge leeftijd (begin 20)

27-12-2013 11:04 7 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een paar weken geleden heb ik na onderzoek te horen gekregen dat ik alpha-1 heb, een aangeboren afwijking die bij mij COPD veroorzaakt heeft. Nu begreep ik van mijn longarts (en ook van internet) dat het een vrij zeldzame aandoening is. Ik ben daarom ook doorverwezen naar een andere arts die er meer vanaf weet, maar die heeft pas over een paar weken plaats. Op internet kon ik er ook vrij weinig over vinden, dus daarom zou ik graag meer te weten willen komen. Heeft 1 van jullie wellicht ervaring met COPD op jonge leeftijd? Ik heb zelf nooit gerookt.
Alle reacties Link kopieren
Eerst een



Ik heb geen ervaring met COPD op jonge leeftijd. Momenteel werk ik wel met een aantal COPD-patiënten, maar van oudere leeftijd.

Wat wil je precies te weten komen?



http://www.iemandzoalsik.nl/

Neem eens een kijkje op deze site, het is een digitale ontmoetingsplaats voor mensen met een zeldzame chronische ziekte. Misschien heb je er wat aan
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor je lieve bericht (: die site had ik nog niet gevonden, daar ga ik zeker een kijkje op nemen.



Wat ik vooral graag wil weten is hoe de progressie is van de ziekte op jonge leeftijd. Daar is eigenlijk niets over te vinden, en ik vind dat best wel eng. Ik weet ook niet eens zeker of een arts daar antwoord op kan geven, dus ik hoop dat er ergens een lotgenoot kan vinden.



Maar in ieder geval bedankt ik hoop dat er op die website wat mensen zijn die het op jonge leeftijd hebben gekregen.
Hi exhilaro, wat naar dat je zo jong al een toch beperkende aandoening hebt als copd. Alpha-1is mij niet bekend, maar ken je FindZebra toevallig? Is een zoekmachine voor zeldzame aandoeningen, die informatie plukt van bepaalde openbare bronnen. Bij copd staat een aantal resultaten over alpha-1:

FindZebra
Al googlend kom ik ook de Alpha-1 Foundation tegen, ken je die al?
Alle reacties Link kopieren
kan je geen informatie geven, maar wil je toch een hart onder de riem steken, het lijkt me een zware dobber om dit te horen op zo'n jonge leeftijd
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie allemaal voor de links en de lieve woorden. Beide sites ken ik nog niet, dus ik zal ernaar kijken.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven