Gezondheid alle pijlers

Help, bedbugs!

02-10-2013 12:00 35 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn zoontje heeft rode, jeukende plekken op zijn lijfje. We zijn vandaag naar de huisarts geweest en die dacht aan bedwantsen.



Na even googlen schiet ik meteen in de stress. Dit is niet zomaar wat.... Bestrijding is heftig.



Maarrrrrrr, met de beste wil van de wereld vind ik niks in zijn bedje, en ook niet in die van ons.... Zou het nu iets anders zijn of kunnen die dingen zich zo goed verstoppen dat ik ze gewoon niet zie, maar dat ze er wel zijn? Ik lees wel dat ze zich goed kunnen verstoppen, maar dan zouden er toch een paar moeten zijn met een iets minder goed verstopplekje?



Wie heeft ervaring?
Alle reacties Link kopieren
En muggen, vlooien en andere steekbeesten zijn het absoluut niet?
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
O wat ellendig!! Geen ervaring, wel mijn nachtmerrie...
Alle reacties Link kopieren
Je ziet ze idd niet omdat ze zich overdag schuilhouden, komen echt in de nacht tevoorschijn.

Je neemt ze vaak mee in je koffer/kleding wanneer je ergens op vakantie bent geweest.

Ontzettend balen zeg.
"Laat varen alle hoop, gij die hier binnentreedt"
Alle reacties Link kopieren
Geen idee wat het verder zou kunnen zijn, maar het zit in knieholtes, liezen en op zijn rug. Hij heeft lange broeken gedragen, zowel in bed als overdag. Een mug zal het dus niet zijn... En voor vlooien zijn de plekken te groot. We hebben overigens ook geen huisdieren.
Alle reacties Link kopieren
quote:saaaaar81 schreef op 02 oktober 2013 @ 12:03:

Je ziet ze idd niet omdat ze zich overdag schuilhouden, komen echt in de nacht tevoorschijn.

Je neemt ze vaak mee in je koffer/kleding wanneer je ergens op vakantie bent geweest.

Ontzettend balen zeg.



We hebben al maanden niet gelogeerd.



En ik zou er toch op zijn minst ééntje moeten vinden in de plooien van zijn matras of zo?
Heb ze een keer in een hotel gehad. Je ziet ze niet overdag, ze zijn erg klein en zitten in het matras. Ik heb er 's nachts eentje gezien, het lijkt een heel klein soort spinnetje. In dat hotel werden onze kamers en koffers chemisch gereinigd en alle kleren gewassen op kosten van het hotel, thuis alles nogmaals gewassen en wij onder de douche, daarna geen last meer. Ik weet niet hoe het is om ze zelf in huis te hebben, schijnt echt lastig te bestrijden te zijn inderdaad, daar heb je een specialist voor nodig.
Is hij ook niet wezen logeren? Bij iemand wezen spelen en daar in bed geweest?
Alle reacties Link kopieren
Nee, nergens gelogeerd.

Ook al op kdv geïnformeerd. Hij is de enige met dit soort plekken.
Alle reacties Link kopieren
Misschien zitten ze in een knuffel...?
Alle reacties Link kopieren
Een gespecialiseerd bedrijf bellen om te checken.



's Avonds bakjes met water rond de poten van je bed zetten; als ze via de poten omhoog komen, vallen ze er misschien in en heb je bewijs. Of de poten beplakken met dubbelzijdig tape?
Dat je huis arts eraan dacht, wil niet zeggen dat het ook zo is. 1 bed in huis besmet, dan gaat het ook in andere kamers zitten. Jullie hebben het zelf niet?
Alle reacties Link kopieren
Veelal hebben mensen onterecht vermoedens dat ze bedwantsen hebben. Immers één van de meest besproken huisinsecten in en rondom de slaapkamer.



Ik zeg doorgaans: "Kijk even goed of je zo'n beestje kunt vinden en ze te vergelijken met foto's van bedwantsen op internet". Vaak zijn het namelijk larven van tapijtkevers waar men mee stoeit.



Gezien je zoontje echter lichamelijke klachten heeft, valt de tapijtkever larve vrijwel uit te sluiten. Deze is (in tegenstelling tot sommige anderen) niet op zoek naar bloed.
Alle reacties Link kopieren
Heb je al gegoogeld op galbulten?

Ik heb geen verstand van bedwantsen, maar mijn dochter had pas ook allemaal rode plekken en dat waren galbulten. Jeukt.
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik heb op galbulten gegoogled, en ook mijn vermoeden daarvan bij de huisarts uitgesproken. Ik zou alleen niet kunnen bedenken waar hij op reageert... Hij heeft toevallig voor het eerst verse tomaat op, maar rode pastasaus, ketchup en dergelijke eet hij wel al jaren.

Er zit echter een 'prikje' in het midden van de bulten. Het ziet eruit of hij flinke, verse muggenbulten heeft.
En sluit zijn broek strak aan met elastiek? Dan zouden ze toch eerder blootliggende delen te pakken nemen dan zo'n risico lopen geplet te worden?
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter heeft jaren geleden een aanval van galbulten gehad na t aaien van een puppie. Daarna jaren niet. Onlangs werd ze wakker met bulten, overleg met huisarts, antihistimine gegeven. Na een paar dagen kwam t gewoon overdag op.

Volgens de ha is de reden heel vaak niet te vinden en gaan ze pas een allergietest doen als t vaker voorkomt.

Heb je nu iets van medicijnen meegekregen?
Alle reacties Link kopieren
Een van de kenmerken van bedbugs is dat er vaak drie beten bij dicht bij elkaar liggen (ontbijt, middageten, avondeten van de bug). Bedbugs vind je onder de matras en je herkent het aan kleine zwarte plekjes, de uitwerpselen van de bedbug.



Als dit zo is, waarschuw een expert en ga niet met je matrassen lopen slepen, dan verspreid je de bug door het hele huis.
Alle reacties Link kopieren
In mijn studentenhuis een paar jaar geleden bedwantsen gehad....het was echt vreselijk.



Ik was trouwens de enige met bulten, de rest had ze wel op de kamer maar die waren niet gevoelig voor de beten blijkbaar.



We hebben toen een verdelger laten komen om te kijken of het inderdaad wantsen waren, en die wist precies waar hij moest kijken om te bevestigen dat het inderdaad wantsen waren.



In totaal moesten ze vier keer komen, dat schijnt gebruikelijk te zijn omdat de eitjes lang liggen voor ze uitkomen en dan werkt het gif niet meer.



Maar goed, gewoon iemand laten komen om te kijken, dat kost je waarschijnlijk niets. En dan weet je het in ieder geval zeker. Wij hadden geloof ik een verdelger van OBN, die zitten overal in NL geloof ik.



Succes!
Eccoci qua, a guardare le nuvole su un tappeto di fragole
Alle reacties Link kopieren
quote:Stefke schreef op 02 oktober 2013 @ 12:04:

Geen idee wat het verder zou kunnen zijn, maar het zit in knieholtes, liezen en op zijn rug. Hij heeft lange broeken gedragen, zowel in bed als overdag. Een mug zal het dus niet zijn... En voor vlooien zijn de plekken te groot. We hebben overigens ook geen huisdieren.



Knieholtes en liezen zijn warme plekjes, maar als ik zo google heeft de bedwants niet echt voorkeur voor dit soort warme plekjes:



A definitive diagnosis of health effects due to bed bugs requires a search for and finding of the insect in the sleeping environment as symptoms are not sufficiently specific.[1] Other possible conditions with which these conditions can be confused include: scabies, allergic reactions, mosquito bites, spider bites, chicken pox and bacterial skin infections.[1] Bed bugs classically form a line of bites colloquially referred to as "breakfast, lunch, and dinner" and rarely feed in the armpit or behind the knee which may help differentiate it from other biting insects



Er staat dat ze juist voornamelijk in benen prikken. Ik vind het niet echt klinken als bultjes door bedwantsen, vooral omdat je er nog niet eens eentje kunt vinden in bed.

Misschien een second opinion bij andere huisarts, of bloed laten prikken? Het kan idd best een allergie zijn oid.
Alle reacties Link kopieren
quote:smaldeel schreef op 02 oktober 2013 @ 14:12:

Een van de kenmerken van bedbugs is dat er vaak drie beten bij dicht bij elkaar liggen (ontbijt, middageten, avondeten van de bug). Bedbugs vind je onder de matras en je herkent het aan kleine zwarte plekjes, de uitwerpselen van de bedbug.







Dit inderdaad. Alhoewel ik ook beten had in de vorm van een spoortje. Ze zuigen vrij lang en als ze gestoord worden gaan ze een cm verderop verder. Dus opletten op groepjes van 2-5 beten en spoortjes van beten, zo zag het er bij mij uit.

Bij ons waren de beestjes niet heel makkelijk te vinden, maar dan kunnen er toch veel zitten. Ik zat echt onder de beten, en mijn toenmalige vriend (die er dus ook gevoelig voor was) ook. De poepjes zie je eerder dan de beestjes, lijken erg op vlooienpoepjes.
Eccoci qua, a guardare le nuvole su un tappeto di fragole
Alle reacties Link kopieren
Nou, stiekem stellen jullie me wel een beetje gerust.

-Er is maar 1 plek die niet in een 'warm' gebied zit

- geen spoortjes, maar echt losse plekken

- Geen enkel beestje te vinden

- geen poepjes te vinden



Om bloed te laten prikken vind ik het nu nog te vroeg. Hij heeft nu een keer deze bulten. Als ze niet meer terug komen heb ik er vrede mee hoor.

Hij heeft overigens wel een allergie, maar dat uit zich in rode vlekken rondom de mond, hele andere dan deze.



Bedankt voor al jullie reacties (en gelukkig zijn er hier niet heel veel ervaringsdeskundigen!)
Bij mij waren het ook altijd duidelijke rijtjes van beten, meestal op de plekken die het meest contact maakte met het matras, zoals mijn schouders, bovenbenen en enkels.

Brrr, wat was dat naar en irritant zeg! Jeuk! Ik had op een bepaald moment zeker 100 beten!
Alle reacties Link kopieren
Dit is trouwens het enige middel dat echt werkt tegen bedwantsen (indien je het zelf wil proberen). Zelf ervaring mee. Was eerst verkrijgbaar via de site van de leverancier zelf, maar sinds kort kun je de flessen alleen nog via deze site bestellen (vanuit Nederland):



http://www.naturasil.com/naturasil-kill-bed-bugs-24-oz/
Alle reacties Link kopieren
Overigens kan je bedwantsen niet enkel in een bed oppikken; ze kunnen ook zitten in bioscoopstoelen, busstoelen enz.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven