Gezondheid alle pijlers

Hernia? Het doet zo'n pijn!

14-04-2014 21:53 184 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo forummers, heeft iemand ervaring met een soort hernia? Ik lig al twee dagen onbeweeglijk stil in bed, kan helemaal niks meer en heb inmiddels morfine voorgeschreven gekregen. Maar ook met morfine kan ik mijn bed niet uit. Ik hoor van de artsen verschillende verhalen, dat dit nog dagen tot weken aan kan houden. Wie weet iets meer? Wat kan ik waarschijnlijk verwachten?



Merci
Alle reacties Link kopieren
quote:pilatespas schreef op 15 april 2014 @ 20:49:

Jeroen, ik vind het helemaal prima wat je schrijft. Vooral blijven doen.Ik ook. Je geeft fijn advies.
Alle reacties Link kopieren
quote:schouderklopje schreef op 15 april 2014 @ 20:55:

[...]





Ik ook. Je geeft fijn advies.



Dank jullie wel. Dat was ook mijn insteek in dit topic.



Ben overigens erg blij te horen dat het iets beter gaat!



Groet,



Jeroen
Though lovers be lost, love shall not and death shall have no dominion
quote:schouderklopje schreef op dinsdag 15 april 2014 20:53 Ik moet zeggen dat alle pijnmedicatie nu wel werkt. Ik ben er nog steeds niet mobiel van, maar kan er wel een enigzins comfortabele houding in bed van vinden. Want op het moment dat de medicatie uitgewerkt raakt, lig ik ook weer te. Kreunen in bed. Ben allang blij dat ik nu kan liggen. Denk ook dat de Lyrica wel specifiek werkt. Helaas mag ik er maar twee per dag em 12 uur pijnstillen red ie niet.



Moegen heb ik een afspraak met een fysiotherapeut om mij te mobiliseren. En de huisarts heeft gevraagd of ik morgenochtend wil bellen en langskomen. Ik ga toxh maar. Vriendelijk vragen dat ze zelf even langskomt.



Ik ben bang voor de nacht en bewaar de tramadol en lyrica dan ook vlak voor het slapen. Heb nu net diazepam en 1000mg. Paracetamol op.



Jullie zijn heldDen dat jullie die pijn een week hebben doorstaan. Ik zou niet weten hoe ik dat ga doen. Na ja, eerst de nadht maar brrrr.



Sorry voor spelcouten, ik typ liggend op mijn buik.



Fijn dat het al ietsje beter gaat! En de Fysio onderweg en afspraak met dokter op de rit, op naar betere tijden!



En die pijn die went. Des te langer het duurt des te minder allesoverheersend het wordt. Ook voor jou.
quote:jeroenvenema schreef op 15 april 2014 @ 18:50:

[...]





Het begint nu wel wat vervelend te worden hoor. Wáár zeg ik nu weer dat TS het caudasyndroom heeft? Ik noemde het in de context voor operatie-indicaties, niet dat TS dat heeft. Ik verzoek je vriendelijk om te quoten waar ik de diagnose cauda equina stel. Succes, want dat lukt je niet. Of je neemt mij niet serieus óf je hebt uitermate slecht mijn post gelezen. Om de gemoederen te bedaren ga ik gemakshalve maar van het eerste uit.



Desalniettemin erg vervelend voor je dat je dergelijke klachten hebt gehad. Mits niet op tijd kan dat blijvende neurologische uitval geven, niet alleen van de somatomotorische functies, maar ook de autonome motorische functies zoals incontinentie of nog erger: blijvend fecaal incontinent.



En ja, ik ben arts zoals mijn profiel vermeldt en in opleiding tot neuroloog, maar dat geloof je toch niet. Wil je wel mijn BIG-nummer PM'en maar graag doe ik dat niet omdat ik al zoveel gezeik over me heen heb gekregen dat jullie zomaar in staat zijn mij voor het tuchtcollege te slepen (ongegrond natuurlijk, maar dat kost mij weer veel tijd en moeite).



Groet,



Jeroenniemand kan checken dat jij bent wie je zegt dat je bent, en daarom zijn die regels ook. Je suggereert nu dat je een soort van deskundige bent, maar niemand checken of dat klopt. Maar sommigen zullen jouw posts wel in een bepaald perspectief plaatsen en dat vind ik link, omdat je medische adviezen geeft. En je zegt het zelf al, als er iets misgaat kan niemand je voor het tuchtcollege slepen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben helemaal niet deskundig in enge zin, want ik ben nog geen specialist. Maar de vooruitzichten zijn wel dat ik dat over 2 jaar ben. Heb al 6 jaar klinische ervaring in de neurologie, dus ja, ik weet wel waar ik het over heb.



Ik zeg ook nergens dat ik de wijsheid in pacht heb. Ik denk alleen mee met de kennis die ik heb. Het mooie aan geneeskunde is dat je elke dag iets nieuws leert, zelfs een specialist die al 40 jaar in het vak zit. Dus nee, ik weet niet alles en zal ook nooit alles weten.



Maar ik hou er niet zo van dan ik continu persoonlijk word aangevallen op medisch inhoudelijke posts. Met de kennis die ik heb wil ik en probeer ik mensen te helpen. Dat mag toch wel blijken uit het merendeel van mijn posts? En TS heeft daar een fijn gevoel bij en voelt helemaal niet dat ik hem onterechte diagnoses naar het hoofd slinger. Dáár gaat het uiteindelijk toch om? TS helpen en bijstaan in deze nare periode van veel pijn?



Dan vind ik het jammer dat er zóveel aandacht op mij wordt gevestigd i.p.v. op TS. Daarmee schieten jullie mijns inziens jullie doel toch echt voorbij.



Maar ik zal voortaan meer rekening houden met mijn uitspraken.



Ik hoop ook hiermee dat de kous af is.



Groet,



Jeroen
Though lovers be lost, love shall not and death shall have no dominion
Schouderklopje, ben je de nacht een beetje doorgekomen?
Jeroen, als neuroloog in opleiding wil ik je vanuit mijn ervaring als patiënt graag iets meegeven. Ik heb na 2 hernia's, waarvan 1 geopereerd, klachten met uitstralingspijn overgehouden waar mijn neuroloog zich geen raad mee wist. Het was zenuwpijn in combinatie met diepe spierpijn.



Achteraf bleken zwaar verkleefde spieren de oorzaak en die zijn goed te behandelen met dry needling door een fysiotherapeut.



Misschien iets om mee te nemen, mocht je mensen bij je krijgen die wel zenuwpijn klachten hebben, maar geen hernia meer hebben. Een zenuwblokkade en een zware mix van maanden tramadol, lyrica, ibuprofen, valium en amytriptiline hielpen niet tegen de pijn.
Alle reacties Link kopieren
Hoe gaat t nu?
Hier de partner van iemand met 2 hernia's achter de rug. Of in... Het is vreselijk om te zien hoeveel pijn iemand kan hebben.

De eerste keer kwam hij beneden en had hij op de wc niet door dat hij al aan het plassen was en hij voelde zijn voet niet meer. Toen heb ik ingegrepen en de hap gebeld. We konden gelijk komen en hij heeft die dag gelijk een mri gehad. 2.5 wervel aangetast. Weken in het ziekenhuis gelegen met Pijn. Kon ook alleen maar hangen. Morfine en tramadol werkten niet. Eindelijk geholpen en hij kon weer redelijk uit de voeten. Alleen een dood gevoel aan zijn voet en scheen over gehouden.



Tweede hernia kwam vlak na het overlijden van zijn vader. Gelukkig kon hij toen sneller geholpen worden door bemiddeling van zijn werk.



Maar over is het niet. Hij verrekt elke dag nog van de pijn. De hernia is weg maar hij kan niet lang (in bed) liggen. Hij moet er op tijd uit anders doet zijn hele lijf zeer.



Schouderklopje, ik zou echt heel erg aandringen op een mri. Hernia's kunnen met rust over gaan maar vaak komen ze net zo hard weer terug. Ook een vriendin heeft haar tweede te pakken. Ze krijgt prikken bij de pijnpoli. Dat helpt wel tegen de pijn maar de hernia blijft zitten.



En wat ik had begrepen van mijn vriend is dat een fysiotherapeut helemaal niet iemand met een hernia mag behandelen.
Alle reacties Link kopieren
Hee grappig, ik begin met het lezen van dit topic en het eerste wat ik bij Jeroen dacht is, die is vast arts. Blijk je het ook te zijn.

Ik vind de bijdragen van jou in dit topic handig, voor zover ik het lees heb je je aan de regels gehouden. Het is denk ik wel fijn voor mensen om een inkijk in de medische wereld te krijgen, aangezien velen geen idee hebben hoe dat in elkaar zit.

Wel typisch trouwens dat juist sommigen die aanstoot nemen aan Jeroen posts, degenen zijn die zelf altijd meteen met hun "deskundige" mening klaarstaan.



Schouderklopje, beterschap!
Cum non tum age
Alle reacties Link kopieren
quote:sabbaticalmeds schreef op 16 april 2014 @ 00:03:

[...]





niemand kan checken dat jij bent wie je zegt dat je bent, en daarom zijn die regels ook. Je suggereert nu dat je een soort van deskundige bent, maar niemand checken of dat klopt. Maar sommigen zullen jouw posts wel in een bepaald perspectief plaatsen en dat vind ik link, omdat je medische adviezen geeft. En je zegt het zelf al, als er iets misgaat kan niemand je voor het tuchtcollege slepen.



Meds, doe niet zo moeilijk en stop met zuigen. Jij hangt ook de fitness goeroe uit als het je zo iuitkomt en niemand weet of je er wel werkelijk verstand van hebt met al je workout en dieetadviezen.

De adviezen van Jeroen niet sturend noch diagnosticerend, hooguit ondersteunend in een zoektocht naar wat achtergrondinformatie. Zou je ajb willen ophouden met mijn topic te vervuilen?
Alle reacties Link kopieren
quote:Ikbenanoniem schreef op 16 april 2014 @ 07:01:

Schouderklopje, ben je de nacht een beetje doorgekomen?



MwoAh. Zodra de lyrica en tramaxol uitgewerkt rAken, kan ik niks meer. Ook geen houding vinden in bed. Die pijnstilling werkt voor mij net goed genoeg om een paar uurtjes in 1 houding te kunnen (blijven) liggen, zonder dat ik verrek van de pijn. Maar gedurende de nacht houdt de werking op en weet ik echt niet meer hoe ik moet liggen, draaien, etc. Ik lig alleen nog maat als een idioot te kreunen en te huilen. Mijn man vindt het lijken alsof ik lig te bevallen. En ergens lijkt die kramp wel zo heftig, alleen vanuit een gekke olek, nl. Je kuit.



Ik heb op een gegeven moment maar weer avondarts gebeld en gesmeekt of er iemand langs wou komen. Maar dat doen ze niet voor hernia. Dat moest ik de volgende dag zelf maar bij mijn huisarts voor elkaar zien te krijgen. Man heeft de telefoon overgenomen, want ik kon alleen maar huilen. Hij was best boos, maar goed, je schiet er niks mee op. Tegen doktersadvies heb ik toch een extra teamadol en lyricum enaracetamol genomen. En een slaappil van mijn man. Die heeft mij zachtjes gemaseerd, terwijl ik op die manier langzaam in slaap ben gevallen. En hij is op de bank in de woonkamer gaan slapen, omdat ik overdwars in bed lag te slapen (beste houding die ik kan vinden). Mijn man begint ook moe te worden met die slechte nachten, maar is echt een engeltje qua zorgzaamheid. Hij zet me op een teiltje, wast me, masseert me, komt eten, drinken en computer brengen, zorgt voor dochter. Ik vind het ook voor hem erg sneu!
Ik leef mee. Die pijn is moordend. De vrouwelijke neuro die ik de 2e keer had zei, toen ik uit de mri kwam, dat ik eruit zag alsof ik een bevalling achter de rug had. Zenuwpijn schijnt nog erger te zijn dan bevallen. Ik neem haar woorden maar voor waar aan, want ik heb geen kinderen. Een hernia duurt in ieder geval stukken langer dan bevallen.



Komt je huisarts vandaag wel?
quote:Ratteke schreef op 16 april 2014 @ 10:33:



En wat ik had begrepen van mijn vriend is dat een fysiotherapeut helemaal niet iemand met een hernia mag behandelen.Dat klopt, als het een hernia is, dan kan de fysio de hernia zelf niet behandelen. Maar een fysio kan wel kijken of er geen andere problemen (mee)spelen (bijv dat spieren verkrampen door de pijn, of wellicht zit het probleem bij het SI wat vergelijkbare pijnen kan geven, enz) en die problemen kan de fysio mogelijk wel aanpakken. En in het ergste geval kan de fysio niets, maar dan kan deze wel uitleggen hoe je het comfortabelst in bed kunt liggen en kunt bewegen, wat al enorm kan schelen!
Ik ben ook benieuwd of de dokter vandaag wel langs komt. Zo niet, dan wordt het wellicht toch zaak om verder onderzoek te eisen. Zoveel pijn trekt geen mens erg lang.



En voor wat betreft jouw man: geniet maar van zijn hulp en aandacht. Omgekeerd zou jij ook voor hem zorgen, toch?
Alle reacties Link kopieren
Tuurlijk zou ik ook voor hem zorgen! Maar dit is wel een hele sterke superlieve kant van hem. Altijd al geweest. Ben erg dankbaar : )



Huisarts is langsgeweest. Klachten zijn niet eenduidig hernia te noemen, volgens mij omdat ik geen enkele pijn in mijn onderrug presenteer. Maar het lijkt er wel erg veel op. Ze houdt het een beetje tussen isschias en hernia geloof ik. Ze wil straks graag een verslagje van de fysio wat haar bevindingen zijn.

Ik heb iig ophoging van de lyricum en de tramadol godzijdank. Dat voorkomt hopelijk nachtelijke huiltelefoontjes.
quote:schouderklopje schreef op 16 april 2014 @ 13:19:

Tuurlijk zou ik ook voor hem zorgen! Maar dit is wel een hele sterke superlieve kant van hem. Altijd al geweest. Ben erg dankbaar : )



Huisarts is langsgeweest. Klachten zijn niet eenduidig hernia te noemen, volgens mij omdat ik geen enkele pijn in mijn onderrug presenteer. Maar het lijkt er wel erg veel op. Ze houdt het een beetje tussen isschias en hernia geloof ik. Ze wil straks graag een verslagje van de fysio wat haar bevindingen zijn.

Ik heb iig ophoging van de lyricum en de tramadol godzijdank. Dat voorkomt hopelijk nachtelijke huiltelefoontjes.Eindelijk! Wat fijn om te lezen dat de dokter jouw klachten nu eindelijk wel serieus neemt! En ik hoop dat het idd meer ischias is, want dat gaat meestal sneller weer weg. Succes met de fysio zometeen!
Djeez zeg, heeft die dokter van jou d'r diploma bij de cornflakes gekregen? Bij een hernia heb je (vaak) helemaal geen rugpijn. Uitstraling en zenuwpijn in je been, dat wel. Maar een zere rug? Nee.
Alle reacties Link kopieren
Haha, nee hoor Ratteke, doorgaans vind ik haar een prima doortastende huisarts. Ze is alleen nogal kort van stof en is niet van het ach en och. Nooit geweest, dus zou een beetje raar zijn als ze nu wel heel zalvend zou zijn. Je kan het op zo'n moment alleen wel wat meer gebruiken ; )
Wat Ratteke dus zegt. Bij beide hernia's deden mijn bil en been toch echt gluiperig pijn. Zeker als het een lage hernia is hoef je niet eens pijn in de rug zelf te hebben.



En je kunt ook een hernia hebben als je nog wel op je tenen en hakken kunt lopen (is ook zo'n standaard testje). Daarom duurde het bij mij de eerste keer 8 maanden voordat de huisarts een mri wilde laten maken.



Ik hoop in ieder geval dat de pijnstilling verlichting geeft en je snel weet wat er aan de hand is Schouderklopje.
Hier wel rugpijn, maar dat is idd geen criterium.
Alle reacties Link kopieren
quote:schouderklopje schreef op 16 april 2014 @ 11:11:

[...]





Meds, doe niet zo moeilijk en stop met zuigen. Jij hangt ook de fitness goeroe uit als het je zo iuitkomt en niemand weet of je er wel werkelijk verstand van hebt met al je workout en dieetadviezen.

De adviezen van Jeroen niet sturend noch diagnosticerend, hooguit ondersteunend in een zoektocht naar wat achtergrondinformatie. Zou je ajb willen ophouden met mijn topic te vervuilen?Meds is maar fitnessgoeroe? Ik dacht minstens dat ze dokter was joh. Specialist in de Alleskunde
odi et amo
Alle reacties Link kopieren
Lamaatje, Ach ja....professor in de bladiebla lopen er hier genoeg rond en weten dan vooral ook altijd van anderen wat ze fout doen.



Wow, fysio is net geweest en wat een verbetering. So wie so heb ik vanmorgen met goedkeuring vd huisarts Lyrica opgehoogd tot twee maal daags twee tabletten en dat blijkt voor mij de goede dosering te zijn. Ik kan weer aardig bewegen in bed en ook kon ik de stapjes zetten die de fysio van mij vroeg. Op mijn tenen staan lukte niet, maar rechtop komen, paar passen lopen, etc. Lukte allemaal. Joehee

Dus met dank aan iedereen die Lyrica aanbevolen heeft. Vraag me af of mijn huisarts er zelf opgekomen was. Dus geeft maar weer aan hoeveel baat een mens kan hebben bij dit forum met ervarings adviezen.



Verder heeft de fysio mij mijn tenen/voeten laten wegdrukken en ik kon linkertenen niet wegdrukken, wat zoveel aangaf als een beknelling van de vijfde (?) zenuw. Wordt behandeld als een hernia.



Dat wandelen moet ik elk uur proberen te doen en als alles goed gaat, zou ik over een week of zes weer de oude kunnen zijn. Goed nieuws. Bedlegerig zou ik over een dag of drie niet meer hoeven zijn. Zou dan in principe gewoon in de woonkamer kunnen zijn, beetje scharrelen, even plat op de bank, weer beetje scharrelen, etc. Jeuj, zin in!
Alle reacties Link kopieren
Joehee, je kan weer naar de wc.

En een boek lezen, televisie kijken en normaal internetten ipv op z'n kop.

Sterkte ermee.
odi et amo
Fijn dat de medicatie en Fysio zo goed helpen. Beterschap!



Voor wat betreft de deskundigen hier op het forum, hecht ik meer waarde aan Meds die hier al jaren rond loopt en haar kennis en kunde tav bepaalde onderwerpen inmiddels al lang en breed bewezen heeft, dan aan een nieuwkomer die zich voor arts uitgeeft. Ik zal hier verder niet op ingaan om dit topic niet te vervuilen, maar even loepen zegt voor de verstandige lezer genoeg. Het is niet fair naar Meds toe om hier allerlei achterbakse opmerkingen over haar te plaatsen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven