Gezondheid alle pijlers

Kat met suikerziekte.

07-07-2014 23:18 30 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vandaag hoorde ik dat mijn kat suikerziekte heeft. Nu moet ik dagelijks insuline gaan prikken. Heeft iemand hiermee ervaring en wat voor materiaal heb je allemaal nodig? ( en wat zijn de kosten hiervan bij aanschaf en per maand.) En iemand ook ervaring met een prikpen?
Mijn moeder had een kat met suiker. Zij heeft ervoor gekozen om te gaan prikken ondanks de toen al wat hogere leeftijd van de kat. Kat gaf niets om de prikjes en was heel makkelijk. Soms kreeg ze wel een hypo en moesten we haar druivensuiker geven. Uiteindelijk van ouderdom gestorven.

Je moet volgens mij ook speciaal voer kopen, de insuline en een paar spuitjes.
Mijn ( inmiddels overleden) kat had ook suikerziekte. Toen hij 7 was zijn we erachter gekomen en hij was 16 toen hij overleedt ( door een hypo).



Hou er rekening mee dat het best zwaar is om een kat met suiker te hebben. De mijne moest 2x per dag geprikt worden op VASTE TIJDEN. Mijn tijden waren 08.00 en 20.00 en ik moest het ook echt niet wagen om een keer een half uur later te prikken want dan was het al mis.



De kosten vond ik best meevallen. Je hebt alleen spuiten en een potje insuline nodig ( in de koelkast bewaren!!). Ik geloof dat het mij per week 15 euro kostte. De spuiten kan je opzich wel een keer of 3 gebruiken ipv 1 keer als je er maar goed oplet dat ze niet bot zijn.



Het prikken is ook best simpel en naar mijn idee vond mijn kat het ook niet erg als hij tijdens het prikken maar een stukje kaas/worst had. Gewoon het nekvel pakken, prikken, eventjes wrijven en klaar.
quote:kiki1987 schreef op 07 juli 2014 @ 23:40:



De kosten vond ik best meevallen. Je hebt alleen spuiten en een potje insuline nodig ( in de koelkast bewaren!!). Ik geloof dat het mij per week 15 euro kostte. De spuiten kan je opzich wel een keer of 3 gebruiken ipv 1 keer als je er maar goed oplet dat ze niet bot zijn.



TO, gebruik een naald niet vaker dan dat de dierenarts adviseert. 1x dus. Je kunt namelijk met het blote oog niet checken of de naald bot is. Ik heb ooit microscopische beelden gezien tijdens een diabetesverpleegkundigen werkgroep voor mijn studie. Na 1x gebruiken is het verschil al fiks. Ik ga ff een plaatje zoeken. Indien ik het vind zal ik het posten.



Veel sterkte en succes met je kat!








Grotere kans op infecties etc. etc.
Wat naar

Het vraagt best een aanpassing van jou en het heeft ook effect op je sociale leven. Juist omdat je op vaste tijden moet prikken. Maar een kat kan er ook gewoon oud mee worden! Meestal vinden ze het spuiten helemaal niet zo erg, maar het is wel een secuur klusje.

Mijn vorige kat had ook diabetes en ik heb echt heel erg veel gehad aan deze site: www.diabeteskatten.nl

Daar zitten ervaringsdeskundigen en er is heel veel info te vinden. Ik raad je echt aan om je daar aan te melden en te gaan lezen en vooral veel vragen te stellen. Iedereen is daar enorm behulpzaam en de kennis van Neeltje is goud waard.



Succes!
Oh, en wat je nodig hebt: uiteraard spuitjes en insuline. Vaak kun je via internet voordeliger aan spuitjes komen dan via de dierenarts. En leer ook om zelf bloed te prikken bij je kat, om de bloedsuikerspiegel te meten. Als dat bij de dierenarts gebeurt, komt die waarde vaak hoger uit vanwege de stress die poes dan heeft. Thuis is dat veel minder en zijn de gemeten waardes dus veel betrouwbaarder. En dat is belangrijk, want op basis daarvan wordt de dosis insuline bepaald.



Het is een handigheidje dat je moet aanleren, maar het is absoluut de moeite waard om het zelf te kunnen.
En tot slot: ik heb geen ervaring met de prikpen. Op die site worden wel ervaringen uitgewisseld daarover. Volgens mij is niet iedereen enthousiast erover.
Meldt je aan op http://www.diabeteskatten.nl/forum/index.php Daar vind je alle hulp die je nodig hebt van mensen die erg veel ervaring hebben en meer weten van diabetes bij katten dan menig dierenarts (ik spreek uit ervaring). Ook in geval van nood (hypo/hyper) kun je daar terecht voor juiste adviezen.



De juiste informatie is erg belangrijk.

@Splinter, spoot jij caninsulin of lantus?
Ephina pfff ik wist dat helemaal niet!! Ik voel mij nu wel heel erg schuldig naar mijn kat toe hoor. Ik ga je advies onthouden en als ik ooit weer in deze situatie kom dan zal ik dat niet meer doen. Ook stom dat de DA aangaf dat het gewoon kon!



mrssippie: Sorry maar ik vind je advies echt heel erg slecht. Als het nodig is moet een dier gewoon naar de dierenarts. Ik kan er heel erg slecht tegen als iemand met een ziek dier maar gaat lopen googelen of lopen forummen als het dier in levensgevaar is!
Een heleboel mensen weten dat idd niet. Maar je kunt je voorstellen dat je de huid veel meer beschadigd met een al gebruikte naald. Het kan ook ontsierende vetophopingen veroorzaken (bij mensen een veelgebruikt stukje info om ze te weerhouden van naalden hergebruiken), maar het heeft dus ook gezondheidsrisico's.



Het heeft echter geen zin om je er achteraf schuldig over te gaan voelen . Je dierenarts had dit moeten weten zodat hij/zij het je had kunnen vertellen.
Mrssippie, ik spoot Caninsulin. Eerst geprobeerd om met aangepaste voeding te voorkomen dat we moesten gaan spuiten (zijn bss was niet extreem hoog), maar dat lukte helaas niet.



Kiki, dat is helemaal geen slecht advies. De site die mrssippie noemt en de site die ik noem, daar weten ze veel meer van diabeteskatten af dan de gemiddelde dierenarts. En op de site die ik noem, duiken ze veel dieper in de behandelingen en mogelijkheden, o.a. door actief contact te houden met wetenschappers en specialisten.
Ik denk dat Kiki ook meer bedoelt dat je, indien je je in een acute situatie bevindt, niet moet wachten op een reactie op een forum?

Wat als dat te lang duurt?



Het lijkt me wel een ontzettend goede site om je zoveel mogelijk in te lezen en van tevoren (dus voordat kat een hypo/hyper meemaakt) advies in te winnen over wat je moet doen indien die situatie zich aandient.
En dat ben ik helemaal met je eens kiki1987, onder andere omstandigheden. Iedereen die een kat heeft met diabetes zal dit namelijk met me eens zijn. Heb jij enig idee hoeveel verkeerd advies er gegeven wordt door dierenartsen wat betreft de doseringen van insuline? Hoeveel katten op advies van de dierenarts doodgespoten worden met een te hoge dosering? lees je in voordat je commentaar geeft. Mijn kat was een van de vele voorbeelden hiervan. Hij zou zijn overleden als ik het advies van mijn dierenarts zou hebben opgevolgd om tijdens een hypo de halve dosering te spuiten! Lees je eens in bij het veterinair tuchtcollege. Lees je in op het forum daar. Voorbeeld na voorbeeld na voorbeeld. Dierenartsen die caninsulin schudden voor gebruik, terwijl dit niet mag omdat je het doodgeschud waardoor het niet meer werkt. Verkeerde bewaartemperatuur. Allemaal zelf meegemaakt met diverse dierenartsen en velen met mij.



Onder andere omstandigheden kon ik het niet meer met je eens zijn. Maar wat betreft suikerziekte absoluut niet! En geloof me, ik ben een ervaringsdeskundige met meerdere katten met diabetes. Ik weet waar ik over praat en zou dit advies nooit geven als ik geen gelijk had.
Insuline spuiten bij een hypo? Allejezus..



Diploma's gespaard met pickwickbonnetjes .
Ja idd dat bedoel ik meer. Het is fijn om alles te kunnen bespreken etc maar in een acute nood situatie ( en met een kat met suiker kan dat echt heel erg snel gaan) moet er gewoon een dierenarts geraadpleegd worden. Niet alleen als je lang moet wachten op een reactie maar je zal maar de verkeerde reactie en daardoor fout gaan handelen.
Oh, ik zie nu dat we dezelfde site aanraden.
Ephina, ik heb nachten opgezeten in de stress, mensen daar bleven wakker speciaal voor mij om me te helpen. Wachten op een reactie is daar niet eens aan de orde.



Sorry als ik fel reageer maar dit is een onderwerp wat bij mij heel erg gevoelig ligt.
quote:kiki1987 schreef op 08 juli 2014 @ 00:36:

Ja idd dat bedoel ik meer. Het is fijn om alles te kunnen bespreken etc maar in een acute nood situatie ( en met een kat met suiker kan dat echt heel erg snel gaan) moet er gewoon een dierenarts geraadpleegd worden. Niet alleen als je lang moet wachten op een reactie maar je zal maar de verkeerde reactie en daardoor fout gaan handelen.Nogmaals, lees je eerst eens in voordat je dingen roept.
Mrssippie: Nu begrijp ik je zeker wel beter ja. Ik heb gelukkig een hele goede dierenarts die echt super is en nooit van die fouten heeft gemaakt en wel echt verstand van zaken had. Helaas kreeg mijn kat een hypo waar hij niet meer uitkwam.



Wel heb ik met mijn kat eens bij de weekendierenarts gezeten. Kat draaide maar rondjes en was "niet meer anspreekbaar". Hun conclusie was een hersenbloeding en zou direct ingeslapen moeten worden terwijl ik gewoon wist dat het van de suiker kwam. Snel naar een andere regio gereden en daar is mijn kat perfect behandeld.
quote:mrssippie schreef op 08 juli 2014 @ 00:39:

[...]





Nogmaals, lees je eerst eens in voordat je dingen roept.Onze reacties hebben elkaar gekruist ik had je reactie dus nog niet gelezen. Ik snap heel erg goed dat je hier fel op kan reageren. Het is ook niet niks wat je hebt meegemaakt.
quote:mrssippie schreef op 08 juli 2014 @ 00:37:

Ephina, ik heb nachten opgezeten in de stress, mensen daar bleven wakker speciaal voor mij om me te helpen. Wachten op een reactie is daar niet eens aan de orde.



Sorry als ik fel reageer maar dit is een onderwerp wat bij mij heel erg gevoelig ligt.



Ik snap je reactie. De passie en liefde voor het dier zit verstopt achter je felle woorden , dat waardeer ik wel.



Wat fijn dat het zo'n warm forum is dat ze voor elkaar wakker blijven daar.
quote:kiki1987 schreef op 08 juli 2014 @ 00:36:

Ja idd dat bedoel ik meer. Het is fijn om alles te kunnen bespreken etc maar in een acute nood situatie ( en met een kat met suiker kan dat echt heel erg snel gaan) moet er gewoon een dierenarts geraadpleegd worden. Niet alleen als je lang moet wachten op een reactie maar je zal maar de verkeerde reactie en daardoor fout gaan handelen.

Sja, ook daarbij heb ik de ervaring dat een da toch niet altijd de juiste behandeling kiest. En dat de lijntjes op dat forum zo kort zijn dat er vrijwel altijd direct deskundig advies klaar staat.



Maargoed, ik wil niks opdringen. Wat ik echter zelf heb ervaren is dat ik het lastig vond in het begin om mijn da in twijfel te trekken en te vertrouwen op de adviezen van het forum. Maar nadat hij een veel te hoge startdosering insuline had voorgeschreven, die hij gewoon uit het protocol had kunnen halen, veranderde dat wel.
Ik ben mosterd zie ik.



Normaal moet je uiteraard je da kunnen vertrouwen en daar naartoe als er iets is. Maar bij diabetes luistert het zo nauw en zijn er zoveel details die belangrijk zijn en zaken die elkaar beïnvloeden, dat ik liever afga op zeer kundige ervaringsdeskundigen dan op de gemiddelde basiskennis van een da.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven