Gezondheid alle pijlers

Lenzen scheuren zo snel...

02-06-2009 11:24 22 berichten
Alle reacties Link kopieren
Sinds een jaar of 15 draag ik zachte contactlenzen. Natuurlijk gingen ze wel eens stuk, maar dat was dan tegen het einde van de draagtijd (ik heb maandlenzen). De laatste 1,5 jaar ofzo scheuren ze echter steeds sneller of er gaan stukjes uit langs de zijkanten. Ik heb al een aantal keren een ander merk lenzen uitgeprobeerd, maar daar had ik hetzelfde probleem mee.



Navraag bij mijn contactlensspecialist leverde ook niet veel op: ik zou mijn lenzen uit te droge ogen halen 's avonds, waardoor er scheurlijnen ontstaan. De laatste tijd doe ik dus braaf eerst een druppeltje vloeistof in mijn oog, voordat ik ze eruit haal maar nog steeds zijn ze zo stuk. Heeft iemand een idee waardoor dit nou komt? En wie heeft een tip voor een goed lenzenmerk? Ik wil niet over op harde lenzen, omdat dat me heel oncomfortabel lijkt.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben, onder andere om die reden overgestapt op harde lenzen.

De opticien heeft het heel lang proberen tegen te houden, weet nog steeds niet zo goed waarom!

Het is in het begin heel oncomfortabel; je moet er ongeveer 2 maanden aan wennen. Maar ik ben heel erg blij dat ik ben overgestapt. Geen droge ogen, ik zie veel beter, je kan ze makkelijk even uit en weer in doen, geen scheuren.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb dat ook een hele tijd gehad. Ik had mijn lenzen nog een 3 dagen en ze scheurden al. Gewoon niet normaal. De opticien zijn dat het aan mijn nagels lag, maar ik had altijd al lange nagels gehad dus geloofde hem niet.



Ik had vanaf mijn 12de al lenzen, mijn ogen waren zo danig slecht dat het wel moest. In middels ben ik geopereerd aan mijn ogen (lensimplant) dat was noodzakelijk, want mijn hoornvlies stond op breken.



Maar goed.. Dat was offtopic



Naar veel gedoe en gezeur met de opticien ben ik naar een andere opticien gegaan en andere lenzen gekregen. Ik heb nooit meer het probleem gehad dat mijn lenzen scheurden.



Lenzen horen ook niet zomaar te scheuren.



Misschien helpt het ook een beetje als je gewoon meer je lenzen uit doet. Want de hele dag je lenzen dragen is natuurlijk helemaal niet goed. Ik weet niet wat jouw sterkte is, maar zou het niet handig zijn als je gewoon op dagen dat je thuis bent je bril op zet. En wat voor werk doe je?? Als je veel met stof in aanmerking bent of naar een computerscherm staart drogen je ogen ook ontzettend uit..



Lenzen zijn gewoon lastig, dat is zo. Ik ben zelf zo vaak overgestapt op andere lenzen dat het niet meer te tellen is. Heb je al een andere vloeistof geprobeert?? Dat kan ook wel eens de oorzaak zijn. Als je eentje hebt die net ietsje vetter is (ik had altijd optifree no rub, die was echt fijn) breken ze misschien ook ietsje minder snel.



Ik hoop dat je een oplossing vind! Veel sterkte!
Lukt het vandaag niet, dan morgen wel
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij is er vrij veel kwaliteitsverschil. Heb een poosje lenzen van Hans Anders gehad. Die scheurden echt snel, waren ook heel dunne en slappe dingen. Ga nu alweer een poos naar een kleine optiekzaak en heb sinds mijn overstap geen problemen meer gehad.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het ook gehad. Gescheurde lenzen, of hapjes eruit. En pijnlijk dat dat is! Het bleek dat ik lang lenzen had die niet bij mijn 'ogen pasten'. Mijn ogen werden te droog door de lenzen en daarom scheurden ze snel. Dit had dus niet alleen te maken met het erin doen en het eruit halen. Ik ben na heel lang zoeken eindelijk uitgekomen op hydrogel lenzen: acuvue oasys (in combinatie met de lensvloeistof Optifree Express). Deze lenzen voelde ik helemaal niet, ik had geen last van droge ogen meer en kon ze zelfs in de sauna inhouden of even mee gaan slapen. Wat ik ook deed, ze scheurden niet! Maar wat blijkt, die zijn niet meer leverbaar vanwege een probleem mbt octrooi! Dus nu moet ik helaas weer die hele probeerfase in :(



Maar goed, het gaat dus blijkbaar om de juiste lenzen die bij jouw ogen passen én de juiste vloeistof erbij. Het is een combinatie, dat vertelde mijn lensspecialist. Ik zit bij Visser, een specialistisch centrum voor contactlenzen (ook medische lenzen). Misschien maar even met de specialist overleggen of je nog andere lenzen kunt proberen?
Een vriendin van mij zweert bij daglenzen. Dan heb je dat probleem niet meer maar gooi je je gebruikte lenzen elke avond in de kliko en de volgende dag neem je weer verse. Ze vindt het veel comfortabeler zitten dan maandlenzen, omdat lenzen alleen als ze net nieuw zijn lekker zitten. Zelf heb ik er gelukkig geen verstand van omdat mijn ogen goed zijn.
Alle reacties Link kopieren
ik heb dat ook erg gehad bij lenzen van specsavers.....

Nu heb ik jaar lenzen en die zijn veel beter van kwaliteit dan de maandlenzen. Ik doe er meestal ook langer dan een jaar mee ( iig 1 1/2 jaar) dus dat is ook fijn!



ik heb ook gevoelige en droge ogen en daarom een speciale vloeistof maar dat is dus niet om scheurtjes te voorkomen. Maar dat had ik dan ook alleen bij specsavers...lijkt me dus echt een kwaliteitprobleem!
hmm, ik heb juist nu ''goedkope'' lenzen van de HA en die doen het beter dan de megadure lenzen van de ''specialist''.
Alle reacties Link kopieren
Helaas zit er gewoon erg veel kwaliteitsverschil tussen de lenzen. Ook wel logisch natuurlijk als je ook naar het prijsverschil kijkt tussen de kleine optiek en de grote ketens. Wat erg jammer is is dat de zorgverzekeraars ook aansturen op aanschaf bij grotere ketens, waar veelal de diploma's bij een pakje boter worden gekregen.



Het prijsverschil moet ergens van betaald worden.
Alle reacties Link kopieren
Ik weet niet of er veel kwaliteitsverschil of verschil in dragen is... maar ik heb nog nooit gehad dat er een zachte lens scheurde of kapot ging.



Er is een keer een hoekje uit geweest, bij een compleet nieuwe lens, daar ben ik dus wel mee terug geweest en heb ik een nieuwe voor gekregen.



Voor de rest nooit last!
Alle reacties Link kopieren
ja idd bij de beter specialist ( die lenzen hoeven helemaal niet duur te zijn, wel duurder dan HA of specsavers ja) krijg je als je dit meemaakt altijd weer een nieuwe lens gratis. Het hoort nml niet dat de lens zo snel kapot gaat
Maar waarom dan geen daglenzen?
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de reacties tot nu toe! Daglenzen heb ik ook naar gekeken, maar ik vind ze in verhouding ontzettend duur. Ik ben trouwens zowel klant geweest bij de plaatselijke lenzenspecialist als bij Het Huis Opticiens. Allebei scheurende lenzen. Ik krijg inderdaad ook wel nieuwe als ik ermee terug ga, maar ik blijf aan de gang en op een gegeven moment zien ze me natuurlijk ook liever gaan dan komen :-)
Alle reacties Link kopieren
Hier maandlezen van HA, en regelmatig scheurtjes of hapjes eruit. Heb zelf de indruk dat het inderdaad te maken heeft met hoe droog je ogen zijn (en dus ook of je veel autorijd met airco, middagslaapjes doet, stoffige omgeving, etc.)

Wil al eeuwen daglenzen, maar vind het gewoon nog te duur...



Zou wel het hele probleem oplossen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb er eigenlijk vrijwel nooit last van (2x gebeurd in 12 jaar dragen). Moet er wel bijzeggen dat ik wat duurdere maand lenzen heb ( merk actifresh) en inderdaad ook optifree express vloeistof. Hiervoor gebruikte ik goedkopere vloeistof en ik had heel erg snel rode/geirriteerde ogen, maar goed dat heeft niet echt met scheuren te maken. Ik vind het wel raar dat ze zo snel scheuren, dat hoort echt niet! Misschien toch eens andere merken proberen of daglenzen (al zijn die idd duur)...
Alle reacties Link kopieren
Zoals ik al zei zweer ik dus bij acuvue oasys lenzen, die dus niet meer geleverd kunnen worden grrr... Maar die zijn ook best duur... Bij de afweging kwaliteit/prijs ga ik voor de kwaliteit, want het gaat uiteindelijk toch om je ogen... Maar goed, ik wens je in ieder geval veel succes met het vinden van de juiste lenzen!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb zachte 14 daags lenzen, en idd die scheuren helaas bij het voorzichtig uithalen....:(

Komt zoals eerder gezegd door te droge ogen, ik ga eerstkomende keer dat ik naar de opticien moet ook vragen naar 1 dags lenzen, ik draag ze maar een paar keer per week, voor korte tijd, dus is misschien iets voor mij.
Alle reacties Link kopieren
Tja denk dat je eigenlijk het beste naar het ziekenhuis kunt gaan en je ogen laten opmeten door een oogdokter. Misschien moet je juist aangepaste lenzen hebben. Een afspraak maken kost niets. En als je ogen niet goed zijn voor je lenzen weet je het direct inplaats van eeuwig rondpassen en snuffen voor lenzen die het beste zijn.
Lukt het vandaag niet, dan morgen wel
Alle reacties Link kopieren
quote:fladder schreef op 02 juni 2009 @ 11:30:

Ik ben, onder andere om die reden overgestapt op harde lenzen.

De opticien heeft het heel lang proberen tegen te houden, weet nog steeds niet zo goed waarom!Het is in het begin heel oncomfortabel; je moet er ongeveer 2 maanden aan wennen. Maar ik ben heel erg blij dat ik ben overgestapt. Geen droge ogen, ik zie veel beter, je kan ze makkelijk even uit en weer in doen, geen scheuren.

Ik weet het wel: het promoten van zachte lenzen is het best bewaarde geheim van contactlensspecialisten ...... Aan harde lenzen verdienen ze niet zoveel; als je eenmaal een set lenzen hebt en je verliest ze niet en je ogen veranderen niet, dan loop je daar rustig 5 jaar of meer mee rond want slijten doen ze niet. Ook zijn ze veel beter voor je ogen: veel kleiner dan zachte lenzen, daardoor zijn je ogen veel minder afgesloten. En zachte lenzen zijn veel poreuzer, daarom een broedplaats van bacteriën. Als mensen ontstekingen hebben door lenzen is dat altijd door zachte lenzen, met harde lenzen komt dat nauwelijks voor. Maar ja, zachte lenzen moeten regelmatig vervangen worden (daglenzen, weeklenzen, maandlenzen ....) dus daar valt kapitalen te verdienen voor de opticien.

Over het wennen aan harde lenzen: dat duurt geen twee maanden maar twee weken. Je begint met 2-3 uur per dag; inderdaad voel je ze dan wel, als je knippert voel je ze bewegen. Dat voer je met een uur per dag op, dus na 14 dagen draag je ze 16 uur per dag. Op dat moment voel je ze ook niet meer zitten.

Ik doe ze 's morgens na het douchen in en 's avonds als ik naar bed ga uit, en denk verder de rest van de dag niet meer over mijn lenzen na .....

Mijn kosten bedragen ca. ¤ 8,-- voor een flesje vloeistof, een keer per half jaar ongeveer.
Alle reacties Link kopieren
Had dat probleem ook met de lenzen van Hans. OP een gegeven moemt trouwens ook de waarschuwing dat ik wegens zuurstoftekort lenzen maar maximaal 10 uur op een dag mocht dragen. ( En als je ze 'smorgens indoet en uithaalt als je gat slapen dan is dat al snel 16 uur).

Mijn oplossing : overstappen naar hydrogellens ( van de specsavers, wel iets duurder dan gewone maandlenzen ook iets dikker, maar ze scheuren niet) en veel minder vaak gaan dragen. Doe veel beeldschermwerk in geairco'd en dus droog kantoor, dus doe ik mijn lenzen niet in op dagen dat ik geen vergaderingen heb en de hele dag achter PC zit. En ervoor zorgen dat ik ze inderdaad nooit langer dan 8 uur in heb op een dag, dus zodra ik thuiskom gaan ze uit.
Alle reacties Link kopieren
Zuurstofgebrek met zachte lenzen komt doordat die dingen zo ongelooflijk groot zijn; dat zuurstofgebrek kan op den duur ook ingegroeide bloedvaten in je ogen veroorzaken.



Zuurstoftekort komt bij het dragen van harde zuurstofdoorlatende lenzen niet voor omdat ze veel zuurstofdoorlatender zijn én omdat ze veel kleiner zijn. Ik doe mijn harde lenzen 's morgens bij het opstaan in en 's avonds als ik ga slapen uit, draag ze dan probleemloos zo'n 17 uur per etmaal.



Harde lenzen zijn veel minder belastend voor je ogen én voor je portemonnee en dit laatste is nu juist de reden dat de meeste contactlensspecialisten je niet als eerste harde lenzen zullen adviseren: zij denken aan hun omzet.
Alle reacties Link kopieren
Ik zag zojuist dit topic voorbijkomen. Zachte lenzendragers, ik zou zeggen: lees het aandachtig en doe er je voordeel mee.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven