Gezondheid alle pijlers

Pijnlijk tranend oog

25-05-2012 13:50 22 berichten
Dat heb ik dus al een paar dagen. Mijn oog voelt geïrriteerd alsof er iets inzit (wat niet het geval is) en traant ontzettend. daardoor raakt de huid rond mijn oog ook weer geïrriteerd.

Het is in mijn rechteroog het ergst, maar links af en toe ook. En probeer er niet aan te wrijven, maar soms dep ik toch het traanvocht voorzichtig weg.

Ik heb al gedept met groene thee (verzachtte wel de pijnlijke huid). En ik heb het idee dat het erger wordt als ik buiten kom. Ik heb echter geen hooikoortsverleden.

Iemand een tip? De dokter bel ik wel als het na het weekend nog niet over is, maar hij sowieso erg van het 'kijk het nog maar even aan'. Ik kan gewoon functioneren, het is wel irritant.
Alle reacties Link kopieren
Zonnebrandcrème ingekregen toevallig?
Alle reacties Link kopieren
Het zou toch best hooikoorts kunnen zijn. Ga even naar de drogist of apotheek en koop cetirizine of loratadine. Als het een allergie is, zul je daarmee snel verlichting merken.
nee, ik heb wel creme op mijn gezicht gesmeerd natuurlijk, maar ruim om mijn ogen heen ivm hiermee. Maar ja de ellende is denk ik wel dat mijn ogen al een paar dagen zo tranen en door het wrijven raakt het meer en meer geïrriteerd, dus met het minste geringste traant en steekt het weer en dan wrijf je er makkelijk een restje creme in.
Roelfien schreef op 25 mei 2012 @ 13:58:

Het zou toch best hooikoorts kunnen zijn. Ga even naar de drogist of apotheek en koop cetirizine of loratadine. Als het een allergie is, zul je daarmee snel verlichting merken.


en dat is vrij verkrijgbaar neem ik aan?



edit: maar als het hooikoorts is, kun het dan dat 1 oog heftiger reageert dan het andere?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb oogdruppels van etos merk voor droge, gevoelige ogen. Werkt vrij verzachtend bij mijn prikkende/droge/tranende ogen, door hooikoorts.

Even informeren bij de drogist, die weten vast welke oogdruppels het beste werken.



Edit: mijn linkeroog is vaak erger dan mijn rechter, vind ik ook altijd maar apart.
Ik lees mee!

Dit heb ik steeds in mijn linkeroog!



Dacht ook aan hooikoorts / allergie, maar vraag me ook af of dit in 1 oog kan?
Alle reacties Link kopieren
kan ook liggen aan de oogmakeup remover, heb daar zelf een hoornvlies ontsteking aan overgehouden.

dat gaf de zelfde klachten nl.

huisarts zei dat het zich na een paar dagen vanzelf weer in orde komt.

en ik mocht dat spul niet meer gebruiken.
daar zeg je eens wat Trouwehondenogen (what's in a name?), ik had er eerder ook al last van steeds na gebruik van make-up remover. Die gebruik ik inmiddels niet meer, maar heb nu weer last. Zou het ook aan de makeup zelf kunnen liggen (heb btw woensdag voor het laatst make-up opgehad)
Ik heb ook zoiets hoor.

Sinds een jaar of twee denk ik dat ik hooikoorts heb.

Dat kan zo maar gebeuren.



Ik heb ook last van één oog.

Ik heb daarvoor druppels gehaald, in mijn geval homeopatische : similasan, nr2.

Wat ik ook 'heerlijk' vind is uitspoelen met koude (afgekoelde) kamille thee. Ik doop dan een wattenschijfje in de thee en knijp het uit in mijn oog.

(De thee bewaar ik een dag of wat in de koelkast).
okay, ik ga er zo vandoor. Eerst maar anti-histamine halen, dan kan ik hooikoorts evt uitsluiten. Alle make-up verbannen voorlopig en na het weekend de dokter als het blijft aanhouden.



tnx!
Alle reacties Link kopieren
Euphrasia druppeltjes van dr. A. Vogel proberen. Is homeopatisch natuurlijk middeltje. Heeft bij mij super geholpen. Verder geen makeup en geen / zo min mogelijk lenzen.

Euphrasia-officinalis-complex.php.
Alle reacties Link kopieren
(O) het kan inderdaad heel goed aan de oogmakeup liggen, sommige bestanddelen kun je allergies op reageren.

ik ben een tijdje makeuploos door het leven gegaan en heel wat merken uit geprobeerd, sommige kon ik direct weer weg doen.



als het dit is kun je over een week weer helder uit je oogjes kijken...
Alle reacties Link kopieren
Een collega heeft obstructie in traanbuisje en soortgelijke klacht. Als t aanhoud moet je ff naar huisarts.
This user may use sarcasm and cynicism in a way you are not accustomed to. You might suffer severe mental damage.
Alle reacties Link kopieren
Heb je niet gewoon een bindvliesontsteking (conjunctivis)? Dat voelt alsof er iets in je oog zit en je gaat ervan tranen. Maar dan moet je oog ook rood zijn. Als dat het is, is het heel erg besmettelijk! Ook van je ene oog naar t andere. En via bv een mascararoller kun jezelf ook blijven besmetten.



http://www.conjunctivitis.co/wp-content/uploads/2011/06/Conjunctivitis.jpg
.
Alle reacties Link kopieren
Ik lees mee, ik heb het ook. Beide ogen. Alleen sochtends het ergst en langzaam zakt het dan weer af. Bij mij zal het geen hooikoorts kunnen zijn want ik had het ook in de winter.



Ik ben wel allergisch voor bepaalde stoffen maar dat heb ik al jaren en die pijnlijke tranende ogen is pas van de laatste maanden.



Nou misschien zie ik er nog tips tussen die bij mij misschien ook kunnen helpen.
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
dit heb ik ook, een oog jeukt en traant meer dan het andere oog. Had vroeger geen hooikoorts, maar sinds 2 jaar schijn ik toch hooikoorts te hebben en wss ben ik ook allergisch voor iets anders..Anyway toen ik op aanraden van de drogist pilletjes tegen de hooikoorts innam, werkte het direct. Het jeuken neemt af (dus ook t tranen) en mijn verkoudheid werd minder en het niezen. Die pilletjes kun je zonder recept bij de drogist krijgen.
Alle reacties Link kopieren
miss_marvellous schreef op 25 mei 2012 @ 16:36:

dit heb ik ook, een oog jeukt en traant meer dan het andere oog. Had vroeger geen hooikoorts, maar sinds 2 jaar schijn ik toch hooikoorts te hebben en wss ben ik ook allergisch voor iets anders..Anyway toen ik op aanraden van de drogist pilletjes tegen de hooikoorts innam, werkte het direct. Het jeuken neemt af (dus ook t tranen) en mijn verkoudheid werd minder en het niezen. Die pilletjes kun je zonder recept bij de drogist krijgen.
Welke heb jij?
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Alle reacties Link kopieren
Bekend verschijnsel. Bij mij helpt Oculoheel heel goed. Oogdruppels per toediening apart verpakt in kleine pipetjes. Te koop bij de drogist.
Alle reacties Link kopieren
ben er net vanaf.

Ik had een virus (dokter dacht aan verkoudheidsvirus) op mijn oog. Kreeg een oogzalf en binnen 5 dagen was ik ervan af.
nou, ik zal even updaten.

Ik heb anti-histamine gehaald en ingenomen. Al heel snel werd het tranen minder , maar mijn oog bleef wel erg gevoelig. Toen bij de natuurwinkel ogentroost gehaald en gedruppeld. En....weg klachten! Nou ja, bijna weg. De huid is nog erg geïrriteerd, maar hopelijk hersteld dat ook gauw.

Dus toch hooikoorts blijkbaar?



Nou in ieder geval bedankt voor de tips.
Alle reacties Link kopieren
Mooi dat het beter is nu. Het is inderdaad vast hooikoorts. Je oog kan nog wel even gevoelig blijven. Vergeet niet nu elke dag een pilletje te nemen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven