Gezondheid alle pijlers

Tandarts en irritaties, (weer) overstappen?

10-06-2014 23:22 40 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vandaag voor de halfjaarlijkse controle bij de tandarts geweest voor mezelf en mijn kinderen. Sinds twee jaar zit ik bij een soort 'keten' van tandartsen, meerdere vestigingen in Nederland. Ik ben hiervoor in korte tijd drie keer overgestapt van tandarts (verhuizing, 2 keer failliete / opgeheven tandarts). Nu heb ik bij mijn huidige tandarts opstapelende ergernissen waardoor ik twijfel over overstappen naar een andere tandarts. De vijfde tandarts in een aantal jaren is echter ook niet ideaal dus graag jullie mening.

Even wat voorbeelden:



- gemaakte afspraken worden ALTIJD verzet ( van hun kant, met uiteenlopende redenen)

- ik heb elke keer een andere tandarts met een andere aanpak/mening

- veel verloop van tandartsen, steeds anderen in dienst

- bijna niemand spreekt goed Nederlands (geen probleem met niet-Nederlanders maar wil het wel graag kunnen verstaan)



Vandaag discussie gehad over een gaatje dat gevuld moet worden. Dit gaatje ontdekte de tandarts op de foto's van de vorige controle (half jaar geleden dus) en moet nu gevuld worden. Ik vroeg dus waarom dat vorige keer niet gedaan was. Het antwoord was dat elke tandarts nou eenmaal zijn eigen werkwijze heeft. (?)

Vorige keer werk ik zowat bejubeld om mijn schone gebit en deze keer was het allemaal prut volgens de tandarts. En ik doe niets anders.



Stel ik me aan of is dit niet normaal? Ik ben geen veeleisend persoon maar hou er wel van als mensen zich aan de afspraken houden. Daarnaast vind ik het vooral voor mijn kinderen fijn om een vast gezicht te hebben als ze naar de tandarts moeten.



Ik neig dus naar overstappen maar je weet ook niet waar je dan weer terechtkomt..
Alle reacties Link kopieren
Waarom heb ik het onder Seks gezet?
Alle reacties Link kopieren
Omdat je een dirty mind hebt.




En nee, dit is niet normaal en ik ben ook een aantal jaar geleden overgestapt om vergelijkbare redenen. Veel Polen in dienst die ik alleen in het Engels kon aanspreken (waarbij het maar de vraag was of ze het begrepen), gekke en wisselende adviezen, al met al niet heel professioneel.



Nu al twee jaar bij een nieuwe en erg tevreden.
Alle reacties Link kopieren
quote:machiavelliaan schreef op 10 juni 2014 @ 23:23:

Omdat je een dirty mind hebt.Dat zal het zijn
Bij het overstappen kun je ook gewoon kenbaar maken wat je klachten bij je huidige tandarts zijn hè? Jij bent gewoon een betalende klant, je kan gerust vragen hoe zij eea aanpakken.
Alle reacties Link kopieren
Bij ons ook veel Polen en Grieken. Ik vind het prima om in het Engels te praten maar dat spreken ze ook slecht. En voor de kinderen ook niet handig.
Alle reacties Link kopieren
quote:Penelope_ schreef op 10 juni 2014 @ 23:26:

Bij het overstappen kun je ook gewoon kenbaar maken wat je klachten bij je huidige tandarts zijn hè? Jij bent gewoon een betalende klant, je kan gerust vragen hoe zij eea aanpakken.Ja, dat is wel een goeie. Ik wil denk ik sowieso niet meer maar zo'n groot centrum, maar die heb je hier nogal veel (grote nieuwbouwwijk met gezondheidscentra).
Ik zou overstappen. Heb zelf een aantal tandartsen "versleten", ben ook angstig voor de tandarts en dat speelde wel een rol. Maar als patiënt ben je ook gewoon een klant en je mag best je eisen stellen aan hoe je behandeld wordt. Zeker als het gaat om basale dingen als de tandarts kunnen verstaan en afspraken nakomen.



De praktijk waar ik nu heen ga heeft ook wel wat verloop gehad qua tandartsen, maar alle tandartsen waar ik geweest ben in deze praktijk waren duidelijk mede geselecteerd op hun manier van met patienten omgaan (en hun kundigheid natuurlijk). Een goed en plezierig contact maakt het wisselen ook wat minder bezwaarlijk in mijn optiek. Daarnaast heel duidelijk algemeen beleid en vastlegging in het dossier waardoor een nieuwe tandarts naadloos verder kon waar de vorige gebleven was.

En afspraak = afspraak, ook wel zo fijn.



Ik zou het echt doen, dat overstappen. Die irritaties zijn echt onnodig en je hebt de vrije keus in tandartszorg.
quote:bibaatje schreef op 10 juni 2014 @ 23:23:

Waarom heb ik het onder Seks gezet? Omdat er een gaatje gevuld moest worden
Alle reacties Link kopieren
Who got the D?!
Alle reacties Link kopieren
Als je het niet bevalt stap je toch gewoon over naar een ander? Is je goed recht hoor.
Alle reacties Link kopieren
Als je het niet bevalt stap je toch gewoon over naar een ander? Is je goed recht hoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:Dystania schreef op 11 juni 2014 @ 00:15:

[...]





Omdat er een gaatje gevuld moest worden







En TO gewoon overstappen, dit lijkt me geen fijne situatie nu.
Alle reacties Link kopieren
Gewoon overstappen! Het kan zoveel beter en prettiger. Een gaatje moet gewoon gevuld worden, en toch niet een half jaar later!
Ik zou ook overstappen.

Zelf heb ik al jaren dezelfde goede tandarts en ik zou er niet aan moeten denken dat ik elke keer bij een andere terecht zou komen.

Overigens laat zij een heel klein gaatje ook wel eens zitten tot een volgende keer, dat hoeft op zich niet verkeerd te zijn.
Ik zou ook overstappen. Als je ze niet verstaat en andersom ook niet, zou ik er weinig vertrouwen in hebben. Ik heb dat hier bij de mondhygienist gehad, zo slecht Nederlands. Vreselijk vind ik dat, had geen idee wat ze bedoelden. Engels praten zou ik persoonlijk ook niet doen, ze gaan maar gewoon fatsoenlijk Nederlands leren hoor.



Ik zit al jaren bij dezelfde tandarts, zo fijn! Heb ook nooit een andere uit de praktijk. Helaas zal hij over een tijdje toch met pensioen gaan, ben ik bang. Hij is al over de 65 heen
Alle reacties Link kopieren
quote:Dystania schreef op 11 juni 2014 @ 00:15:

[...]





Omdat er een gaatje gevuld moest worden
En daarom moeten we de tandarts-fabrieken vermijden. Het is niet leuk om er te werken, of om er patient te zijn..



Zoek een groeps of solo praktijk. Er zijn genoeg reviewsites om te vergelijken.
Alle reacties Link kopieren
Ben er wel over uit dat ik maar ga overstappen idd. Wil wel eerst goed bekijken waar ik dan heen ga, voor ik weer bij zoiets terecht kom. Het lastige is dat er bij sommige tandartsen geen plaats is, en dit zijn dan net degenen die ik zou kiezen. (Gewoon 1 of 2 personen in een praktijk). Die grotere centra hebben altijd plek en adverteren daar ook mee. Misschien is dat al een slecht teken haha :-)
Alle reacties Link kopieren
quote:beelicious schreef op 11 juni 2014 @ 06:37:

En daarom moeten we de tandarts-fabrieken vermijden. Het is niet leuk om er te werken, of om er patient te zijn..



Zoek een groeps of solo praktijk. Er zijn genoeg reviewsites om te vergelijken.



Meen wel eens gelezen te hebben dat jij tandarts bent, of bij een tandarts werkt oid? Of was dat iemand anders.



De tandartsfabriek is dus niet iets wat je moet willen blijkbaar. Idd maar eens reviews zoeken dan. Thanks.
En ala je toch elke keer een andere tandarts hebt, kun je net zo goed nog een keer naar een andere praktijk gaan. Kun je bij je 'wens'tandarts niet op de wachtlijst?
Alle reacties Link kopieren
Ja, dat zal wel kunnen inderdaad, goed idee. Ga vandaag meteen maar eens even rondvragen bij kennissen in de buurt hier. Dat werkt toch meestal het best. En die reviews zoeken.
Op zorgkaart Nederland staan beoordelingen van tandartsen.
Alle reacties Link kopieren
quote:bankje schreef op woensdag 11 juni 2014 07:38 Op zorgkaart Nederland staan beoordelingen van tandartsen.Ok, dank voor de tip!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven