Gezondheid alle pijlers

tips voor overgangsklachten

20-10-2013 12:53 8 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik ben net 49 en heb het vermoeden dat ik in de overgang aan het komen ben.Mijn menstruatie blijft uit of is later. Ben meer moe en zit niet lekker in mijn vel, ben onrustiger.

Herkent iemand dit en kan je ook iets van een vitamine gebruiken, waardoor je je weer wat beter voelt.

Alvast bedankt voor de reacties!
Alle reacties Link kopieren
Gewoon naar de huisarts?

Die heeft er goede middeltjes voor.
Alle reacties Link kopieren
Mijn schoonmoeder zweert bij soyadrankjes bij opvliegers. Of het een placebo-effect is weet ik niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb nog geen last van opvliegers ( gelukkig ), maar bedankt voor het meedenken.
Alle reacties Link kopieren
Er is weinig te doen aan overgangsklachten, helaas. Er worden wel veel placebomiddeltjes in de handel gebracht, maar die hebben geen bewezen effectiviteit.

Misschien kan de huisarts je helpen met eventueel extra hormonen, als je er erg veel, last van krijgt. (Mocht ik jammer genoeg niet).



Toen ik veel last kreeg van opvliegers, heb ik mijn garderobe er op aangepast. Geen wollen truien meer (veel te heet), het liefst topjes met een jasje of vestje. Waren snel uit te trekken tijdens een opvlieger. Ook geen kleding meer die gemaakt is van synthetische materialen, want die voeren het transpiratievocht niet goed af.



Hopelijk krijg je weinig last van de overgang!
Hier is al eens een topic over geweest en ik meen dat iemand het over vit B6. Misschien even googlen.

Vit D krijg je in de maanden met de R ook te weinig binnen en daar word je ook oa moe van.

Ook komt het bij vrouwen van jouw leeftijd voor dat de schildklier te langzaam werkt en je daardoor deze klachten hebt. Vaak wordt dit niet erkend door de artsen omdat zij de overgang de schuld geven.

Schildklier kan je laten prikken.



Soja is vaak genetisch gemanipuleerd en is niet gezond. De balans tussen de oestrogenen en progesteron is verkeerd en door de soja kan die balans nog verder uit elkaar gaan.
http://hormonaledisbal.fo ... -van-menopauze-t1475.html



Er zijn 12 types van de menopauze.

De volgende hormonen spelen hier een rol in: testosteron, oestrogenen en progesteron.
Het is gewoon een kwestie van uitzitten. Voor de onregelmatige menstruaties kun je een Mirena spiraal of de pil blijven gebruiken. Dat scheelt ook in het bloedverlies, vaak worden menstruaties heftiger in de overgang.



Tegen opvliegers helpen hormoonpreparaten maar die hebben ook bijwerkingen. Verder zijn er allerlei pilletjes tegen te koop maar de beste oplossing is gewoon uitzitten en kleding in laagjes zoals Dubbeltje4 zegt.



En accepteren dat je humeur alle kanten kan opgaan door de hormonen. Een beetje zoals in de puberteit

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven