Gezondheid alle pijlers

waarschijnlijk longkanker

01-03-2013 02:18 4992 berichten
Alle reacties Link kopieren
De titel zegt het al. Een vlekje op mijn longen. Ik was niet bijster ongerust en ben dus gewoon alleen naar de longarts gegaan voor de uitslag van de ct-scan. Maar dat viel even tegen. U kunt zich vergissen zei ik tegen de arts. Hij keek me begripvol aan en zei, ja dat zou kunnen. Maar voorlopig dus al 3 onderzoeken voor de boeg. Mri, pet-scan en een long-of leverpunctie. Als het niet uitgezaaid is kunnen ze een stuk van mijn long afhalen anders niet en wordt het een levenrekkende behandeling. Hij wond er geen doekjes om die lieve dokter en ineens ziet mijn toekomst er heel anders uit. Volgende week gaat het feest beginnen.
odi et amo
Alle reacties Link kopieren
"Laat varen alle hoop, gij die hier binnentreedt"
Alle reacties Link kopieren
Het is alweer achter de rug. Wachten, liggen en wachten, liggen en wachten, klaar. Naar huis en gauw wat eten.
odi et amo
Alweer achter de rug dus. Wanneer kun je de uitslag verwachten?
Alle reacties Link kopieren
Volgende week maandag Waranaka.
odi et amo
quote:lamaatje schreef op 06 maart 2013 @ 12:11:

Volgende week maandag Waranaka.Dat is toch weer lang wachten... Ik duim voor je.
Even een hart onder de riem!



Veel sterkte met wachten op de uitslag.
Alle reacties Link kopieren
Morgen mri. Weer lekker vroeg uit bed, moet om 8 uur in het ziekenhuis zijn. Maar gelukkig met een halfuurtje weer klaar.
odi et amo
Alle reacties Link kopieren
Wat een schitterende bos Uncharted. En wat zullen we lang van ze kunnen genieten. Dank je wel.
odi et amo
Alle reacties Link kopieren
Nou, ik maak je doosje dan nog maar even wat voller hoor:

Ik denk aan je.
Alle reacties Link kopieren
Sterkte morgen
Alle reacties Link kopieren
Sterkte morgen!!
Alle reacties Link kopieren
Sterkte bij de MRI vandaag.
Alle reacties Link kopieren
Sterkte..
Wat vind ik dit erg voor jullie. Lamaatje, Isabon en Beeldig een hele dikke knuffel van mijn kant. Het is niet niks met zoiets geconfronteerd te worden.
En Lamaa veel sterkte morgen bij de MRI. Het mag dan wel zo gepiept zijn, de spanning is er niet minder om.
Krijg je de uitslag van de MRI ook komende maandag Lamaatje?
Alle reacties Link kopieren
Daar ga ik wel vanuit Waranaka.
odi et amo




Voor Lamaatje en Isabon en voor alle stoere, lieve, onzekere, enthousiaste, meelevende Vivavrouwen.
Alle reacties Link kopieren
Dank je wel Kwallenbal.



Mri was inderdaad een fluitje van een cent vergeleken met de pet-scan. Lekker snel klaar. Ik was eerst even dat ik misschien toch in paniek zou kunnen raken, maar het viel reuze mee.

Terwijl ik lag kon ik in een spiegel de klok zien en de verpleegkundige die in de ruimte erachter zat. Dat geeft een heel rustig gevoel.



Vandaag wat boeken over kanker gehaald bij de bieb. De diagnose is eigenlijk nog maar vermoedelijk, maar een mri en pet-scan doen ze echt niet zo maar. Vooral deze laaste is erg duur. Je wordt met radioactief materiaal ingespoten en alles moet precies op tijd gebeuren. Tegen de tijd dat het scannen klaar is doet het spul al bijna zijn werk niet meer.

Daar vanuit gaande heb ik bedacht me toch maar niet al te optimistisch op te stellen en me maar op de bevestiging van de diagnose voor te bereiden. Dan komt het misschien ietwat minder hard aan dan de vorige keer.

Alhoewel ik me afvraag of je je wel echt goed kunt voorbereiden.

Het ene moment kan ik me nog rustig voorstellen dat de arts zich vergist heeft of er zit wel wat maar het is goedaardig en op een ander moment ben ik er van overtuigd dat het al uitgezaaid is naar de lever en misschien nog wel verder. De favoriete plek van uitzaaiingen van longkanker zijn de hersenen, de lymfklieren, de lever en de botten. Dat maakt juist het hebben van longkanker risicovoller dan het hebben van borstkanker bijvoorbeeld.

Maar waarom zou ik eraan denken als iets waar ik aan dood ga.

Ik vind dat in het geheel geen prettige gedachte en het doet mijn lijf denk ook ook niet goed om hier vanuit te gaan. Wat de uitslag ook zal zijn, ik wil er niet automatisch van uit gaan dat dit mijn dood betekend, want als ik zo ga denken dan ben ik naar mijn gevoel al voor de helft gestorven. Zo en nu lekker lezen.
odi et amo
Fijn dat de MRI meeviel. Sterkte met afwachten tot maandag. Heb je plannen voor het weekend ter afleiding of wil je dat liever niet?
Alle reacties Link kopieren
Wat heftig zeg.. sterkte Lamaatje...

en wat dapper dat je tegen jezelf zegt dat je er wellicht iets anders in moet staan. Heftig.



En Isabon.. ik lees dit topic en kom jouw verhaal tegen, echt de tranen schieten in mijn ogen. We kennen elkaar helemaal niet echt, maar ja, voor mijn gevoel ken ik je al jaren hier... Wat vreselijk. Echt ik vind het zo naar..



Heel veel sterkte allemaal, ik hoop echt dat het allemaal meevalt, ik hoop het gewoon..
DTEEZ!
Alle reacties Link kopieren
quote:isabon schreef op 05 maart 2013 @ 22:26:

Bedankt voor alle steunbetuigingen



Ik had wel klachten, maar dat was steeds verhoging en heel erg moe. Geen gehoest ofzo.



Mijn dochtertje weet wel dat mama ziek is, maar ze beseft het niet. We hebben het woord kanker ook nog niet in de mond genomen. Want iedereen met kanker die ze kende is dood. Zelfs de kat.



Ik ga volgende week pas de CT PET scan in.



Beeldig en Lamaatje jullie ook veel sterkte.Wat akelig dat je zo lang moet wachten Isabon. Bij de scan zelf is het ook almaar wachten en wachten. Ik moest lekker vroeg dus ik heb nog wat kunnen doezelen, dat scheelt weer. En je mag ook niet eten 4 uur tevoor, wel drinken.
odi et amo
Alle reacties Link kopieren
Pfff zitten jullie exact op het zelfde moment in het zelfde traject dus lamaatje en isabon...



wat heftig...
DTEEZ!
Alle reacties Link kopieren
jee lamaatje, wat lees ik nu!



Ik wens je alle geluk en beterschap toe!
Wie de mens in zichzelf begrijpt begrijpt alle mensen.
Alle reacties Link kopieren
en isabon jij ook natuurlijk! hug!
Wie de mens in zichzelf begrijpt begrijpt alle mensen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven