Gezondheid alle pijlers

Weer beginnen met de pil?

22-12-2017 09:58 10 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,

Ik ben even opzoek naar nieuwe inzichten.

Ik ben 1,5 jaar geleden gestopt met de pil. Ik heb in de jaren daarvoor vaak niet lekker in mijn vel gezeten maar de afgelopen 1,5 jaar heb ik mij veel beter gevoeld. Ik denk niet dat dit door het stoppen met de pil komt, een hoop andere dingen zijn de goede kant op gegaan, maar het zou mee kunnen spelen.

De afgelopen maanden zijn mijn klachten rondom de menstruatie verergerd. Dagenlang hoofdpijn, anuskrampen (auw!!) en waar ik eerst nooit buikkrampen had heb ik die nu juist bijna de hele tijd. Ook tijdens mijn eisprong heb ik vaak buikpijn en ben ik emotioneel.
Ik overweeg dus om weer te beginnen met de pil om van deze klachten af te zijn, maar ik ben natuurlijk niet voor niets gestopt. Het idee van al die hormonen in mijn lijf staat me ook wel tegen.
Langs de huisarts gaan kan natuurlijk ook nog, maar die ziet me alweer aankomen. Ik ben vanwege PDS het laatste jaar vaker langgeweest, maar ze kan niets doen om mij van mijn klachten af te helpen, behalve ‘goede voeding en beweging’ adviseren. Aan dat advies hou ik mij mijn hele leven al! Ik vraag me af of ze hier wel iets mee kan. Op internet lees ik vaak dat menstruatieklachten een beetje af worden gedaan als iets dat er maar bij hoort..

Ik heb trouwens geen kinderwens en geen vaste partner, wel aan het daten sinds kort. De pil is wat dat betreft wel zinnige bescherming natuurlijk!

Misschien iemand hier die dit herkent of nog tips heeft waar ik zelf nog niet aan gedacht heb?

Pip
Alle reacties Link kopieren
Waarom vraag je geen dvw naar de gyn??
Alle reacties Link kopieren
TO, als je klachten zonder reden verergeren, en je verdere omstandigheden zijn niet gewijzigd, dan zou ik dit echt laten uitzoeken middels een doorverwijzing! Als er dan echt, echt, echt niets is, dan kun je altijd nog overwegen om weer aan de pil te gaan.
Als klagen telde als werk, dan had mijn ex zich ook moeiteloos een Mercedes kunnen veroorloven.
Alle reacties Link kopieren
doorverwijzing vragen.

Ik heb trouwens ook anuskrampen, buikpijn , PMS etc met pilgebruik.
Dus romantiseer de pil niet
Alle reacties Link kopieren
Jullie hebben wel gelijk. Ik bel direct de huisarts even.

Ik weet natuurlijk niet hoe het met de pil zal zijn natuurlijk miedo, eerder had ik nooit klachten. Maar dat had ik zonder pil ook niet .. hopelijk kan de gyn er iets zinnigs over zeggen :)
Alle reacties Link kopieren
pip-321 schreef:
22-12-2017 11:20
Jullie hebben wel gelijk. Ik bel direct de huisarts even.

Ik weet natuurlijk niet hoe het met de pil zal zijn natuurlijk miedo, eerder had ik nooit klachten. Maar dat had ik zonder pil ook niet .. hopelijk kan de gyn er iets zinnigs over zeggen :)

Goed dat je gaat bellen!
Als klagen telde als werk, dan had mijn ex zich ook moeiteloos een Mercedes kunnen veroorloven.
Je kunt ook andere dingen dan de pil proberen, zoals een hormoonspiraaltje.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het eerst even laten uitzoeken inderdaad. Want als die klachten zo opeens komen gaat de pil niet helpen ben ik bang. Als je het mij vraagt, is de pil echt troep. En ja bij sommige mensen doet het iets positiefs maar bij het overgrote deel niet. Een spiraaltje zou je ook kunnen overwegen, die bevat wel hormonen maar een heel stuk minder. Een vriendin van mij had ook menstruatie klachten en kon niet tegen de pil, nu heeft ze een hormoon spiraal en ze is super tevreden!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb trouwens voordat ik de pil had een implanon gehad. Hierdoor werd ik niet meer ongesteld. Tussen implanon en daarna de pil merkte ik geen verschil.

Volgende week woensdag kan ik bij de ha terecht, ben benieuwd!
Alle reacties Link kopieren
Uiteindelijk blijkt het na onderzoeken bij de gyn dat ik pcos en endometriose heb, ik ben blij dat ik naar jullie heb geluisterd en om een doorverwijzing heb gevraagd. Wel verdrietig dat dit mogelijk mjjn kinderwens kan beïnvloeden en ik niet weet wat het verloop van de klachten etc gaat zijn, maar ze kunnen heel veel gelukkig. Wel een verklaring voor jarenlange klachten en dus ook geen PDS maar endometriose die mijn jarenlange buikpijn verklaard. En daar kan dus iets aan gedaan worden. Dat is dan wel weer fijn.
Anyway, bedankt voor jullie aansporing!
Pip

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven