Mode & Beauty alle pijlers

Oil cleansing methode: ervaringen?

09-09-2010 10:03 38 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Op internet heb ik goede berichten gelezen over deze manier van reinigen. Je reinigt je gezicht dus alleen met olie die je zelf mixt met een andere olie. Je gebruikt altijd ricinusolie (ook castor- of wonderolie genoemd) met daarbij extra vierge olijfolie of een andere dunnere olie wat de dikkere ricinusolie goed compenseert zodat het diep je poriën in kan dringen. Afhankelijk van je huidtype neem je een bepaalde verhouding, ik heb een droge huid dus dan zou ik 20% ricinus en 80% olijf moeten nemen. Je neemt wat olie, maakt het warm tussen je handen en masseert het goed in, vooral op je probleemzones. Dan maak je een heet compres met een doekje of washand en legt dat even op je huid, dit herhalen en dan goed afnemen en ook herhalen. Je 'stoomt' dan als het ware de olie met vuil los (talg bindt aan olie) zodat je huid diep wordt gereinigd. Het spreekt mij erg aan omdat ik veel mini onzuiverheden heb wat maar niet weggaat, lijkt wel of niks mijn huid goed reinigt! Ik heb dan ook wel fijne poriën dus misschien dat het daar moeilijk in komt ofzo.

Gister heb ik een mengsel gemaakt met ricinusolie en arganolie wat ik nog had staan en mijn gezicht volgens de oil cleansing methode gereinigd. Moet zeggen dat ik onder de indruk ben, mijn huid zag er echt schoon uit, voelde goed en was totaal niet geïrriteerd of vlekkerig. Ze zeggen dat als je huid erna nog wat trekkerig voelt je een klein drupje van je mengsel moet inmasseren als nachtverzorging. Dat heb ik gedaan. 's Morgens is het voldoende alleen met een warm kompres te reinigen, dus geen olie.

Via internet kun je er meer over lezen, dus wie o wie doet dit al een tijdje en wat zijn de ervaringen? Ik ga hier zeker mee door, tis niet duur en voor mij hopelijk een oplossing, ben benieuwd!
Alle reacties Link kopieren
True, true.. Maar die vrouwen daar reageerden zo geshockeerd toen ik er naar vroeg.



Ik ga het t wel eens proberen. Moet ik wel eerst een andere winkel vinden, want de Da ziet me aankomen
Alle reacties Link kopieren
nu zit ik opeens te denken.... is misschien echt een superstomme vraag, maar ik bedoel het eigenlijk wel serieus: wonderolie stimuleert de haargroei?

Als ik dit dan iedere dag (of een paar keer per week) op m'n gezicht gebruik, gaan mijn 2 heksenharen op m'n kin er dan ook sneller van groeien, haha?? Want da's natuurlijk niet de bedoeling.... hihi
Alle reacties Link kopieren
Ik heb toevallig vorige week een flesje wonderolie in huis gehaald en dan te gebruiken voor het stimuleren van mijn haargroei. Maar heb het nog niet durven gebruiken eigenlijk!!



3 maanden na de bevalling is mijn haar als een gek uit gaan vallen en is nu (na 4 maanden) nog steeds aan de gang. Ik word er echt helemaal gek van. Overal liggen haren van mij!!



En voor mijn zwangerschap was mijn haar ook altijd al aan de dunne kant (sinds een jaar of 3). Vandaar dat ik een keer wonderolie wil gaan proberen.



Maar is het dan wel verstandig om alleen de wonderolie op mijn hoofdhuid te masseren, of zouden jullie dat dan ook mengen met iets? En is het ook zo dat baadt het niet dan schaadt het niet, of geldt dat niet bij deze olie?
Alle reacties Link kopieren
Haaruitval na de zwangerschap gaat echt vanzelf weer over. Daar heeft wonderolie geen invloed op. Al het haar dat tijdens de zwangerschap onder invloed van je hogere hormoonspiegels niet uitviel, komt er nu uit.

Als je echt hebt dat je structurele haaruitval hebt, ga dan naar huisarts/dermatoloog.
Alle reacties Link kopieren
Ik geloof niet dat het de haargroei echt stimuleert, kan haast niet van 'buitenaf'. Tijdens de oil cleansing methode haal je het er bovendien weer af en ook is het percentage wonderolie maar ongeveer 25% van je oliemengsel. Maar zal er op letten of ik meer haargroei krijg haha want daar zit ik natuurlijk ook niet op te wachten! Wonderolie werkt reinigend, vandaar ook laxerend denk ik. Ik heb het mengsel nu een paar dagen gebruikt en ben nog steeds enthousiast! Mijn huid ziet er echt schoner uit en voelt zachter aan! Ik ben benieuwd hoe mijn huid eruit ziet als ik dit een paar weken volhoudt!
Alle reacties Link kopieren
Ik zou ook echt geen wonderolie op mijn hoofdhuid smeren hoor, haaruitval na zwangerschap is echt hormonaal, beter kun je dan een goede multivitamine (Solgar ofzo) gaan slikken!
Alle reacties Link kopieren
Misschien ga ik het ook proberen heb wonderolie in huis, op dit topic werd verteld dat het goed was voor wimpergroei.

helaas werkte het niet voor mij.



Heb een acne huid en kan het allicht proberen...
Alle reacties Link kopieren
oh en ik ga het eerst alleen op mn voorhoofd proberen, ik heb daar best een vette huid.

Moet ik dan alleen wonderolie gebruiken??

En kan ik daarna gewoon dagcreme gebruiken??
Alle reacties Link kopieren
Ik heb dit ook een tijdje (iets meer dan een half jaar) dagelijks gedaan als gezichtsreiniging. Ik had toen regelmatig last van acne en hoopte dat dit zou helpen. 80 olijfolie en 20 wonderolie. In het begin was ik blij met het resultaat; een zachte huid. Maar geleidelijk werd mijn acne steeds erger, dus toch maar mee gestopt. Ik zou het dus niet aanraden, maarja iedere huid is anders...
Alle reacties Link kopieren
Je moet het ook zeker niet ieder dag doen, want hoe meer je je huid uit droogt, hoe meer talg je huid gaat aanmaken. Krijg je dus een averechtse reactie.
Alle reacties Link kopieren
De dermatoloog heeft geen problemen met je huid schoonmaken met olie.
Alle reacties Link kopieren
Leuk artikel. Ik gebruik vaker olijfolie als moisturizer. Is heerlijk.
Alle reacties Link kopieren
Ik doe deze thuis-facial nu heel vaak en vind het echt heerlijk.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven