Vouwfietsvraagjes

16-10-2008 20:06 14 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik wil een vouwfietsje kopen zodat ik vanaf het station naar m'n werk kan fietsen en niet meer met de bus hoef.

Voorlopig zal ik 'm mee moeten sjouwen omdat er op het station geen kluisje beschikbaar is.

Wat is een goed merk? Die lekker fietst, niet te zwaar is en makkelijk in- en uitklapt?

En hoe bevalt dat reizen met een vouwfiets? Het lijkt me best gedoe, vooral omdat ik ook een keer moet overstappen met de trein.

Graag ervaringen!!!!!
Je hoeft me geen gelijk te geven, ik heb het al. Vraag maar aan dangeensuus.
Alle reacties Link kopieren
Ik kent alleen de vouwfiets van mijn vader. Werd zo ingevouwen in onze Karaván, fietste ik de hele camping over naar de Boulangeriet! Dat merk weet ik niet. Hij was bruin met oranje, maar ja, was ook begin jaren tachtig toen hij 'm kocht. Heb 'm toevallig van de zomer geleend omdat ik een logee had en een fiets te kort kwam... Ik weet nog dat ik dacht 'wat fietst dat kut!'.



Tegenwoordig zul je vast veul betere hebben! Ik zeg succes met je zoektocht, wilde even mijn verhaal kwijt!
DTEEZ!
Alle reacties Link kopieren
Je hoeft me geen gelijk te geven, ik heb het al. Vraag maar aan dangeensuus.
Alle reacties Link kopieren
en een gewone 2de of 3dehands fiets die je op het station stalt is geen optie?
De waarheid is dat iedereen zomaar wat probeert
Alle reacties Link kopieren
Nee, niet in Den Haag
Je hoeft me geen gelijk te geven, ik heb het al. Vraag maar aan dangeensuus.
Alle reacties Link kopieren
De fietsersbond heeft hier veel informatie over op hun site staan.



Ik heb zelf alleen ervaring met de Limit van de Halfords. Goedkoop dingetje, fietst niet super comfortabel, maar prima voor kleine stukjes. Wil je duur en perfect (en drie jaar niet meer op vakantie), dan is de Brompton het summum. Maar bekijk de test op die site eens en klik eens door naar de ervaringen daar. Ik vond dat heel informatief!
Alle reacties Link kopieren
ik heb altijd van die weekendstar en rhino dignen gehad. idd als je neit teveel eisen stelt aan het fiets comfort en je hoeft niet een pokke eind te fietsen, prima te doen. je klapt 'em dubbel zet 'em op slot en je gaat zitten. ben je bijna bij station, zet je hem van slot klapt hem uit en fietst bij wijze van zo die trein uit.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb deze (Dahon):







Werkt prima.. in de trein is t geen probleem, kunt m gewoon ff dubbelklappen, zadel naar beneden, klaar! Hij is alleen een beetje zwaar om echt op te moeten tillen maar zolang je op het station de lift/roltrap kunt pakken en thuis of op werk niet 5 trappen op moet is er niks aan de hand..

Volgens mij is de enige die echt veel beter is dan dit een Brompton. Maar dan moet je ook gelijk 5 x zoveel betalen...

Als je nog vragen hebt, shoot! :-)
Alle reacties Link kopieren
Je hebt van die fietsjes die je als heel klein pakketje kunt samenvouwen en als een hondje aan een lijntje met je mee kunt slepen. Zijn dat die Bromptons?



Geen idee of dat wat voor je is, aangezien jij niet zo van de huisdieren bent...
oh that purrrrrrrrrfect feeling
Alle reacties Link kopieren
quote:Poezewoes schreef op 16 oktober 2008 @ 20:59:

Je hebt van die fietsjes die je als heel klein pakketje kunt samenvouwen en als een hondje aan een lijntje met je mee kunt slepen. Zijn dat die Bromptons? yep
Alle reacties Link kopieren
Hmm....ik ga even meevolgen...mn gewone fiets is een tijdje terug gejat en aangezien ik voornamelijk een fiets gebruik voor van en naar het station ben ik ook een vouwfiets aan het overwegen....



Dus mensen kom maar op met die tips!
Alle reacties Link kopieren
Die Bromptons zijn handig, maar ook duuuur! Je kan soms wel voordelig 1 via Marktplaats aanschaffen. Heb vaker mensen gehoord die zo'n ding impulsief aankopen, maar er te weinig mee doen en hem dus weer verkopen.
oh that purrrrrrrrrfect feeling
Alle reacties Link kopieren
Kwil ook wel een vouwfiets. En een winter lang geen regen. (Zo, nu staat dit topic ook in mijn lijstje en kan ik het later makkelijk terugvinden..)
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een paar jaar met vouwfiets gereisd. In de trein zijn en blijven het ondingen. In de spits is er al weinig ruimte in de trein en met zo'n vouwfiets ben je dan vaak veroordeeld tot de tussenstukken van de trein.

Ik vond de fiets handig omdat ik niet altijd hetzelfde traject aflegde en zowel thuis als bij mijn werk op verschillende stations kon aankomen/vertrekken.



Als je altijd van en naar hetzelfde station vertrekt zou ik toch echt voor een gewone fiets kiezen. Ten eerste fietst het comfortabeler, ten tweede heb je geen groot, zwaar, log en onhandig ding dat je in de trein mee moet nemen (bedenk eens hoe je vouwfiets eruitziet na een fietstocht in een herfstbui en dat jij dan die fiets moet optillen...). Ook op de stations van Den Haag is een bewaakte stalling aanwezig, en als je dat te duur vind kan je daar ook voor een paar tientjes een tweedehands fiets kopen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven