Mijn moeder drinkt te veel, help me!!

10-02-2011 18:03 106 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo Iedereen,



Ik woon nu tijdelijk bij mijn ouders. Alleen wat nu opvalt is dat mijn moeder wel van een wijntje houdt. Maar nu is dit bijna elke avond en minimaal 1 fles. Ik ben al een x boos geworden. Mijn moeder ging een aantal dagen naar haar eigen moeder, die woont in het buitenland. Toen ze terug kwam ging ze gelijk aan de wijn. Bij haar eigen moeder doet ze dit niet. Waarschijnlijk omdat zij weet dat het niet oke is. Ik heb haar toen gelijk op aan gesproken dat ik het niet normaal vind hoeveel ze drinkt. Dat het probleem is dat ze zoveel drinkt. Toen ben ik boos naar boven gelopen. De volgende dag gaf ze toe, dat het niet oke is. Maar daarna blijft ze gewoon doordrinken en nu gaat ze vroeg naar bed en dan begint ze daar wijn te drinken. Laatst had ze zoveel gedronken dat ze de aardappels had laten staan op het vuur en bij buren/vrienden op visite ging. Ik kwam terug van een vriendin en ik zag een bijna in de fik gaande pan met aardappels. Ben toen helemaal over mijn zeik gegaan... Als ik niet op tijd terug was geweest was misschien de hele boel in de hens gegaan.

Gisteravond was ze weer dronken in bed en ik rook de alcolhollucht uit slaapkamer walmen.

Ik gelijk checken of het gas goed uit was... Want ja geen goeie ervaringen mee...

's Ochtends ben ik naar mijn vader toegegaan en ik heb gezegd dat het niet goed gaat met Mama. Ze drinkt te veel wijn!! Ik maak me zorgen. Mijn vader zegt ze heeft het gewoon druk en loopt weg. Ik was zo pissig, ik heb godverdomme net verhuizing achter de rug en een relatiebreuk en ik ga toch ook niet naar de wijn grijpen!!!!!! Ik ging jankend op de fiets naar mijn werk



Al het opschrijven geeft mij al meer ruimte/ lucht. Zijn er mensen die hier ook ervaringen mee hebben?? Hoe hebben zij dit opgepakt??
Alle reacties Link kopieren
Oke, het is duidelijk: Jij hebt er last van.

maar zij ook?

het is een volwassen vrouw he? Ik vind het lief dat je je zorgen maakt, maar het is haar probleem (als het al een probleem is)
Alle reacties Link kopieren
quote:rose1977 schreef op 10 februari 2011 @ 18:03:

Ik woon nu tijdelijk bij mijn ouders. Alleen wat nu opvalt is dat mijn moeder wel van een wijntje houdt. [...]Ik heb haar toen gelijk op aan gesproken dat ik het niet normaal vind hoeveel ze drinkt. Dat het probleem is dat ze zoveel drinkt. [...]Ik was zo pissig, ik heb godverdomme net verhuizing achter de rug en een relatiebreuk en ik ga toch ook niet naar de wijn grijpen!!!!!! Ik ging jankend op de fiets naar mijn werk



Al het opschrijven geeft mij al meer ruimte/ lucht. Zijn er mensen die hier ook ervaringen mee hebben?? Hoe hebben zij dit opgepakt??Ben je boos op je moeder omdat zij teveel drinkt en jij bang bent voor haar gezondheid? Of ben je boos omdat jij meer reden zou hebben om te drinken (?) en dat niet doet?
Alle reacties Link kopieren
Heel snel zorgen dat je eigen woonruimte krijgt. Je hebt je bezorgdheid uitgesproken en het is aan haar om er iets aan te doen.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
Tja, ik snap heel goed dat je het er moeilijk mee hebt, geloof me.



Aan de andere kant, jij (volwassen "kind") komt weer terug bij je ouders wonen. En zij, en dan met name je moeder, heeft een compleet eigen leven thuis waarin ze geen rekening meer hoeft te houden met haar kinderen. En je kan niet van haar verwachten dat dat veranderd omdat je nu weer tijdelijk thuis woont.



Mijn tip zou dan ook zijn, zo snel mogelijk weer op jezelf.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben boos dat zij een volwassen vrouw en haar vader ook tevele dronk en nu dat zij doet ook. Waar ik ook pissig om word is dat mijn vader er zo laconiek op reageert!
Alle reacties Link kopieren
Help me? Dat kan niemand. De enige die haar kan helpen is zijzelf.



Ik zou bijna zeggen dat je je er mss een beetje TE druk over maakt......
Werkt en functioneert ze nog wel normaal? Laat ze het huishouden ook versloffen? Is ze ook merkbaar dronken en gedraagt ze zich heel anders?



Veel drinken op zich hóeft niet een enorm probleem te zijn, hoewel het natuurlijk niet gezond is.
Alle reacties Link kopieren
Maar juist dat hele pissig worden is zo vreselijk niet constructief!

En naar boven stampen al helemaal niet!



Je kan je moeder er op wijzen, je teleurstelling uit te spreken maar hoe lullig ook...daar houdt het wel een beetje op verder



Of wilde je haar straf geven?
Luister nou maar gewoon naar wat ik zeg!
Alle reacties Link kopieren
quote:lilalinda schreef op 10 februari 2011 @ 18:11:

Oke, het is duidelijk: Jij hebt er last van.

maar zij ook?

het is een volwassen vrouw he? Ik vind het lief dat je je zorgen maakt, maar het is haar probleem (als het al een probleem is)Daar ben ik het niet mee eens. Het gaat om je moeder, iemand die jou na staat, iemand met wie je een intense band hebt, niet meer dan normaal dat je je zorgen maakt. Het probleem is, dat als jij met je zorgen geen gehoor krijgt bij zowel je vader als je moeder. En dan is er weinig meer dat je kan doen. je hebt aangegeven dat je je zorgen maakt, heel goed. Je probeert de ogen van je vader te openen, heel goed. Nu kun je alleen nog duidelijk maken dat je hulp wil bieden als ze zo ver is dat ze het zelf wil zien. Niet oordelen, maar aangeven dat je je zorgen maakt. Dat kun je blijven doen, zeker bij incidenten als met die pan. En mischien, op een dag, staat ze er voor open.
Alle reacties Link kopieren
Ja, ook meegemaakt (misschien heb ik op dit moment even geen handige nick )



Mijn moeder is alcoholist geweest van mijn vroege jaren tot mijn 16e. Ze dronk niet iedere dag, maar wel zeer vaak en dan ook zeer veel. Mijn moeder had ook een erg kwade dronk, dus het was geen pretje.



Op mijn 16e is ze opgenomen bij het jellinek en is toen jaren en jarenlang van de alcohol afgebleven. Totdat mijn vader ziek werd en opgegeven werd. Toen begon het drinken weer. Toen mijn vader overleed was er weer geen stoppen aan. Toen dronk ze wel iedere dag en wel meer dan 1 fles wijn.



Na een geruime tijd waren mijn zusje en ik het zat om weer te dealen met een dronken moeder en hebben wij aangegeven al het contact met haar te verbreken. Omdat zij ook oma is van mijn zusje haar kinderen, zou dat ook betekenen dat ze haar kleinkinderen niet meer zou zien.



Hoe moeilijk het ook was om tegen mijn moeder te zeggen dat we het contact zouden verbreken (in haar hart is het namelijk echt een schat) ben ik eeuwig blij dat we het gedaan hebben. Onze actie opende haar ogen en wederom heeft ze zich gemeld bij het Jellinek. Inmiddels is ze alweer een jaartje (of anderhalf) nuchter en is ze weer de lieve leuke moeder die ze ooit was.



Als het aan haar lag zou ze gewoon nog drinken, alles zit haar tegen en het leven zonder mijn vader valt haar meer dan zwaar. Maar ze wil ons, haar kinderen, het niet meer aandoen om een alcoholistische moeder te hebben. En daar ben ik heel erg blij mee.



Wat jij kan doen, weet ik niet. Het contact verbreken gaat uiteraard lastig als je bij haar inwoont. Ik wil je wel sterkte wensen, ik weet hoe zwaar en moeilijk het is.
Alle reacties Link kopieren
Zolang zij er geen probleem in ziet, is er geen probleem in haar wereld, alleen in die van jou. En dan kan je gaan praten, schoppen, gillen, radslagen door de woonkamer maken, maar helpen doet het toch niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:June schreef op 10 februari 2011 @ 18:18:

[...]

Het probleem is, dat als jij met je zorgen geen gehoor krijgt bij zowel je vader als je moeder.



Tja, maar is er wel een probleem? Ik heb ook wel eens een pan op vuur laten staan, maar heb geen drankprobleem.

Als moeder verder normaal functioneert, dan is er niet echt een probleem.

Blijkbaar vinden pa en ma het allebei niet erg. Dan kun je het beter loslaten.

(er is een reden dat kinderen niet meer bij hun ouders wonen -> te veel volwassenen in een huis gaat niet lang goed)
quote:rose1977 schreef op 10 februari 2011 @ 18:03:<knip>

Ik was zo pissig, ik heb godverdomme net verhuizing achter de rug en een relatiebreuk en ik ga toch ook niet naar de wijn grijpen!!!!!!

<knip>Uhm, het gaat dus niet om je moeder maar om jou?
Alle reacties Link kopieren
quote:Ephemera schreef op 10 februari 2011 @ 18:11:

[...]





Ben je boos op je moeder omdat zij teveel drinkt en jij bang bent voor haar gezondheid? Of ben je boos omdat jij meer reden zou hebben om te drinken (?) en dat niet doet?



Wat is dit een achterlijke reactie zeg!!! Net of zei jaloers zou zijn.

Het is haar moeder. Ze maakt zich terecht zorgen.
Alle reacties Link kopieren
Je zit nu in een beetje een onnatuurlijke situatie doordat je als volwassene weer terug bij je ouders woont en ja... dan zie je dingen die je normaal gesproken misschien niet zou zien van elkaar (je ouders zien misschien ook dingen bij jou die ze nog niet wisten).

Logisch dat je je zorgen maakt maar je hebt je zorgen uitgesproken en meer kun je niet doen. Je staat hier verder machteloos tegenover. Je moeder is nl. volwassen en heeft haar eigen verantwoordelijkheid voor zichzelf. Je zorgen kun je uitspreken maar verwacht niet dat ze er iets aan verandert.

Ik zou zsm een eigen of andere woonruimte zoeken, dan zit je er niet bovenop.
Alle reacties Link kopieren
quote:lilalinda schreef op 10 februari 2011 @ 18:11:

Oke, het is duidelijk: Jij hebt er last van.

maar zij ook?

het is een volwassen vrouw he? Ik vind het lief dat je je zorgen maakt, maar het is haar probleem (als het al een probleem is)Ja, elke dag een fles wijn is zeker een probleem.
Bazinga!
Alle reacties Link kopieren
quote:Elimia schreef op 10 februari 2011 @ 18:15:

Tja, ik snap heel goed dat je het er moeilijk mee hebt, geloof me.



Aan de andere kant, jij (volwassen "kind") komt weer terug bij je ouders wonen. En zij, en dan met name je moeder, heeft een compleet eigen leven thuis waarin ze geen rekening meer hoeft te houden met haar kinderen. En je kan niet van haar verwachten dat dat veranderd omdat je nu weer tijdelijk thuis woont.



Mijn tip zou dan ook zijn, zo snel mogelijk weer op jezelf.Dat denk ik ook. Het is haar leven in haar huis. En zij moet zelf willen stoppen, anders gaat het niet lukken. Misschien is het zoals je vader zegt een fase. Sommige mensen gebruiken drank om om te gaan met de moeilijke stressvolle periodes in hun leven. Dat is niet gezond. Maar zo lang als ze dat zelf niet ziet, of niet belangrijk genoeg vindt, zal ze niet stoppen. En jij kunt haar niet dwingen om dat te doen.
Alle reacties Link kopieren
Vivalda, Tuurlijk is dat een probleem, alleen sta je daar als kind machteloos tegenover.

Min vader heeft een eetverslaving, al zegt hij zelf van niet... (surprise surprise dat is meestal zo bij een verslaving).

Bij mij heeft het jaren geduurd voordat ik nu zover ben dat ik mijn zorgen om hem los heb kunnen laten. Ik hou van hem en wil dit niet voor hem want ik ben bang om hem te verliezen (dat is de kern van mijn angst). Helaas ben ik machteloos over hem en kan ik dus alleen maar mijn zorgen uitspreken zonder verwachtingen dat er iets veranderd.
Het is haar leven. Jij hebt je zorg 'uitgesproken' (kwaad worden is niet bepaald uitspreken, maar goed). Dat het je moeder is of dat jij weer in hun huis woont of dat jij in jouw ogen ergere problemen hebt, geeft je niet het recht om je moeder als een klein kind te behandelen tegen wie je kunt zeggen wat ze wel en niet moet doen. Ik lees niet echt bezorgdheid in je post. Eerder een verongelijkte zogenaamd volwassene die gaat stampvoeten als men vindt dat ze zich met haar eigen zaken moet bemoeien.
Alle reacties Link kopieren
quote:vivalda schreef op 10 februari 2011 @ 18:39:

[...]



Ja, elke dag een fles wijn is zeker een probleem.Mwoah, Korreltje zout toepassend. TO schrijft zelf al "bijna elke avond"
Alle reacties Link kopieren
quote:Margheritaa schreef op 10 februari 2011 @ 18:33:

[...]

Wat is dit een achterlijke reactie zeg!!! Net of zei jaloers zou zijn.

Het is haar moeder. Ze maakt zich terecht zorgen.Sinds wanneer is het achterlijk om vragen te stellen?
Alle reacties Link kopieren
quote:Margheritaa schreef op 10 februari 2011 @ 18:33:

[...]

Wat is dit een achterlijke reactie zeg!!! Net of zei jaloers zou zijn.

Het is haar moeder. Ze maakt zich terecht zorgen.Nee, dit is een terechte reactie. Want probleem van haar moeder, moet los staan van problemen van TO zelf. TO verbindt die met elkaar.
Alle reacties Link kopieren
quote:lilalinda schreef op 10 februari 2011 @ 18:29:

[...]





Tja, maar is er wel een probleem? Ik heb ook wel eens een pan op vuur laten staan, maar heb geen drankprobleem.

Als moeder verder normaal functioneert, dan is er niet echt een probleem.

Blijkbaar vinden pa en ma het allebei niet erg. Dan kun je het beter loslaten.

(er is een reden dat kinderen niet meer bij hun ouders wonen -> te veel volwassenen in een huis gaat niet lang goed)Minimaal een fles, elke dag. Dat is wel een probleem, dat is namelijk te veel. Ook al gebeurt er niets ernstig verder, het is veel drank. En je mag je daar zorgen om maken. Nu ze daar in huis zit zal ze het sneller merken, maar ik zou me ook wel zorgen maken. En of ze het niet erg vinden weet je niet. Soms sluipt het er in, en heb je iemand nodig die je weer doet beseffen dat het geen normale situatie is. Misschien heeft vader ervaren dat hij niet tegen moeder op kan en heeft hij het een beetje opgegeven. Je weet het gewoon niet. En ik hou niet van doordrammen (als in steeds moeder de les willen lezen), maar ik vind dat als je je zorgen maakt om iemand die je lief is, je die zorg mag uitspreken.
Alle reacties Link kopieren
quote:rose1977 schreef op 10 februari 2011 @ 18:15:

Ik ben boos dat zij een volwassen vrouw en haar vader ook tevele dronk en nu dat zij doet ook. Waar ik ook pissig om word is dat mijn vader er zo laconiek op reageert!Is er een andere manier waarop je tot je ouders kan doordringen, nu boos of kwaad worden blijkbaar niet het gewenste effect heeft?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven