Taiwan, wie is er geweest?

01-11-2010 19:16 13 berichten
Alle reacties Link kopieren
En hoe was dat? Makkelijk te bereizen? Is het goed zelfstandig te doen met bijvoorbeeld een huurauto of beter met OV? Of beter georganiseerd, (liever niet in groepsverband). Op de bonnefooi? Is het een duur land? Wij zijn geen echte backpackers, gewoon met koffer en comfortabele hotels hebben de voorkeur.



Wij gaan er waarschijnlijk eind februari heen, een dag of 10/12. Maar er schijnt niet eens een reisgids in het Nederlands te krijgen te zijn dus ik ben heel benieuwd naar ervaringen, tips, do's en don'ts. Alle info is welkom.



Ik ben benieuwd!
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Bestaat er geen Lonely Planet van Taiwan?
Alle reacties Link kopieren
Yep, in het Engels. Da's geen probleem hoor. Maar ik vind LP rotgidsen. Er is ook een Engelse Insight Guide. Die ga ik nog wel kopen. Maar dan nog ben ik nieuwsgierig naar ervaringen.
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Alle reacties Link kopieren
Ik wil zelf ook ooit nog naar Taiwan maar ik zou daar dus echt niet auto gaan rijden. Schijnt daar qua verkeersdrukte vergelijkbaar te zijn met China en daar wil je als buitenlander echt niet zelf rijden tenzij je staten zenuwen hebt.
Alle reacties Link kopieren
Keroppi, mijn vriend rijdt altijd. Die rijdt overal, heeft hij geen moeite mee. (Behalve in Vietnam. Daar rijdt hij alleen in een gepantserde tank als het echt nodig is).



Maar goed, misschien is iets met chauffeur wel handiger.
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend gaat voor zijn werk regelmatig naar Taipei. Hij vindt Taiwan het meest vergelijkbaar met Japan. Taiwan is ook het meest op Japan gericht, aangezien de band met China niet goed is. Hoe makkelijk/moeilijk het land zelfstandig te bereizen is kan hij niet zeggen, dat wordt voor hem geregeld.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben in Taiwan geweest! Maar ik spreek ook Chinees en daarnaast was ik met Taiwanese studenten die in Amsterdam hebben gestudeerd die hebben mij letterlijk op sleeptouw genomen.



MBT huurauto ik kan je niet aanraden om zelf te rijden, men rijd als een maniak. Taipei heeft een duidelijk makkelijk metrostelsel en bussenlijn. Verder kan je daar prima vertoeven ondanks dat je de taal niet beheerst, zij spreken daar redelijk Engels en alle borden etc zijn vertaald in het Engels. Taiwan is een erg westerse Aziatische plek.



Qua activiteiten kan ik je alleen vertellen wat er leuk is in Taipei e.o omdat ik maar 5 dagen ben geweest. En wat vinden jullie leuk wat willen jullie doen of zien? Dan kan ik wel wat meer info over geven..
Alle reacties Link kopieren
Ik hoor graag wat leuk is in Taipei hoor Satc1984. Kom maar door met de tips. Toch maar eens beter kijken in georganiseerde toertjes voor 2 dus.
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Alle reacties Link kopieren
Ik hou zelf heel veel van shoppen en lekker eten en uitgaan op de volgende plekken ben ik in een vogelvlucht geweest

- Streetmarkets voor lekker eten en shop till you drop, te bereiken met de metro. Altijd onderhandelen als je iets koopt. Taipei staat bekend om zijn streetfood. Wat je echt moet proberen is de pearl tea en de vele desserts die ze hebben. Daarnaast heb ik de lekkerste baizi (soort van bapao) van mijn hele leven gegeten daar. Ik ben naar Shilin Night market geweest dat is de grootste street market van Taipei.Begint +/- 20 uur.

- Ook de moeite waard om te bezichtigen is een van de vele tempels die Taipei heeft. Mijdt wel de drukte op zondag want dan is iedereen vrij. Daarnaast respecteer het geloof en de gebruiken.

- Voor nog meer shopping kun je naar metrohalte ximen, dat is de highstreet zeg maar van Taipei.

- Taipei 101, dat is de hoogste toren van Taipei. Je kan deze bezoeken voor een heel mooi uitzicht over Taipei. Het is best wel een toeristische attractie.

- Gekkigheid mbt restaurants zou je kunnen eten bij Modern Toilet. Dit is een thema restaurant gericht op sanitair. Er zijn er maar 3 van op de wereld Japan Hong Kong en Taipei. http://www.moderntoilet.com.tw/en/about.asp Het eten is niet geweldig maar de ervaring is erg apart en grappig. Verder vind ik hello kitty erg leuk en ben ik naar het Hello Kitty restaurant geweest. Daar kun je dineren lunchen in Hello Kitty thema (maar ja je hebt haters and lovers en ik denk dat je vriend het ook niet trekt hahaah ik was met alleen meiden)

- Voor natuur en hot springs kunnen jullie terecht net ietsjes buiten Taipei in het natuurgebied Wulai. Iedereen komt voor de hot springs en voor de beroemde waterval. Wulai kan je bereiken met de metro en de bus.

- Voor clubben uitgaan zijn wij toen naar Luxy geweest dat is de grootste club in Taipei. Ik had er een beetje een Chinees paradiso gevoel bij wel leuk op zich.

- Ik zou geen reisgids zoeken het is echt zonde van je geld gewoon vragen aan het hotel wat leuk is of een tourist information kantoor raadplegen voor tips. Verder heeft de metro een gratis Engels boekje met alle bezienswaardigheden met de bijbehorende metrohaltes van Tapei, die is gratis kan je ophalen bij tourist information. Daar heb ik heel veel aan gehad.



Hoop dat je wat aan mijn tips hebt! xx
Alle reacties Link kopieren
Daar heb ik zeker wat aan, en zeker de tip van het gratis tourist information boekje! En dat wc-restaurant, hilarisch!



Ik ga nog eens kijken of we het op de bonnefooi gaan doen of misschien georganiseerd, maar dan voor 2 personen. Op zich ook wel handig, gewoon je bestemmingen en vervoer hier al regelen.



Hartstikke bedankt in ieder geval! Ik denk dat we een dag of 3 voor Taipei uittrekken. M.b.t. het respecteren van gebruiken en gewoonten, dat zit wel snor. Dit wordt de 8e keer dat we richting Azië gaan en hebben al veel gezien in die contreien.
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Alle reacties Link kopieren
Ik heb 7.5 jaar in Taiwan gewoont en weet er echt van alles vanaf. Laat het me wete als je nog meer info nodig hebt
Alle reacties Link kopieren
Icitaiwan, thanks maar we zijn al lang weer terug

Wat een geweldig land! Wat een ontzettend lieve en sympathieke mensen. We waren er erg van onder de indruk. Helaas werkte de temperatuur niet overal mee (behalve in het zuiden, daar was het wel lekker warm), maar buiten dat; heel bijzonder. En nauwelijks toerisme, in die zin, witte koppen. Ik begreep van de Taiwanezen zelf dat ze wel toerisme hebben, maar met name Aziatische toeristen, Chinezen, Japanners en Koreanen. Ik denk dat wij zelf minstens zo vaak op de foto zijn gezet dan dat wij foto's hebben gemaakt



Voor iedereen die nog eens iets 'anders' wil in Azië dan Thailand of Bali; Taiwan is the place to be!
Zo. En dan ga ik nu een wijntje inschenken...
Alle reacties Link kopieren
Leuk om te horen dat je het zo naar je zin hebt gehad. Je verhaal is zo herkenbaar. Ik werd ook ook altijd op de foto gezet en als "witte kop" val je er inderdaad (nog) erg op, want er komen niet zoveel toeristen van buiten Azie

.

Jammer dat het weer niet zo meewerkte. Waar zijn jullie geweest, Taipei, Sun Moon Lake, Ali Mountain, Tainan, Taroko (Hualien), Kaohsiung, Kenting NP?



Hebben jullie met een huurauto rond gereden? Ik reed er wel auto en in het begin was het best eng, maar alles went

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven