Bruiloftsuitnodigingen...

06-05-2008 12:20 49 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,



Ik zal in het kort ons probleem uitleggen.

Mijn vriend en ik gaan trouwen op 8-8 en hebben de kaarten net verstuurd.

Zijn borer en schoonzus zullen echter geennuitnodiging ontvangen vanwege het feit dat mijn vriend er bewust voor heeft gekozen om geen contact meer met zijn broer te hebben.

Hij heeft hiervoor gekozen omdat zijn broer en schoonzus nogal nare verhalen hebben verspreid over ons:

- Tegen verschillende vrienden zeggen waar wij toch het geld vandaan halen om een huis te kopen en de schulden van mijn vriend af te betalen want tsja dat kan toch niet op een normale manier gebeurd zijn ( jawel hoor beiden werken 40 uur per week)

- Wij kochten een nieuwe auto en gingen 2 keer per jaar een week op vakantie, tsja dat kan toch maar nie zo allemaal want daar kunnen wij toch nooit het geld voor hebben? Ook dit werd tegen kennissen van ons gezegd zelfs kennissen die zich onderling niet kennen hebben ons dit verteld omdat ze vonden dat wij dit alles moesten weten.

- Wij kochten een huis en hadden een appartement, maar volgens hun hadden wij geen huis nodig het appartement was toch groot genoeg. Ja je raadt het al daadwerkelijk tegen iedereen gezegd.



Hierna hebben wij contact met hun opgenomen om eens te vragen waar ze zich nu eigenlijk zo druk over maakten. Eerste reactie dat is niet gezegd, wij toch geconfronteerd met verchillende bronnen en natuurlijk iedereen liegt behalve hun. Zelfs tegen mijn schoonouders hebben ze het verteld. Maar ook die liegen natuurlijk.

Ok prima.



Vervolgens krijgen hun een kindje, hartstikke leuk natuurlijk, wij zaten midden in de verbouwing maar toch een paar dagen na de geboorte heen gegaan met een tweetal cadeau's.

Nog geen week hierna krijgen we weer van verschillende kanten de vraag of we nog niet op kraambezoek waren geweest want er werd door hun rondgebazuind dat we nog geen aandacht hadden gehad voor de baby en niet langs waren gekomen.

Mijn vriend heeft weer de telefoon gepakt en zijn broer hiermee geconfronteerd. Eerste opmerking dat zul je wel van die en die gehoord hebben, mijn vriend nee van iemand anders en dat was ook zo. Ja die logen weer en wij hadden een eenzijdig probleem....

Ook prima, maar mijn vriend besliste op dat moment dat hij niet naar de doop zou gaan, hij heeft letterlijk gezegd ik kan niet huichelen. En heeft dit aan zijn broer laten weten.

een dag later starten wij de PC op en mijn msn komt automatisch naar voren reactie van mijn schoonzus:

Jij vieze vuile trut, jij stookt de broers tegen elkaar op en het is belachelijk dat jullie niet op de belangrijkste dag van ons kind komen in zijn leven en het wordt toch gezelloger zonder jullie.

Ok prima. Boek was toen definiteif gesloten voor ons.

Inmiddels heeft natuurlijk iedereen de uitnodiging gekregen en waren wij afgelopen zondag bij mijn schoonouders die natuurlijk de vraag stelden of we hun ook uitgenodig hadden. vriend antwoord Nee.

Schoonvader vraagt of we er toch over na willen denken en vriend zegt prima maar er zal eerst flink gepraat meoten worden en daar heb ik geen behoefte aan.

Kregen we gisteravond nog onderstaand mailtje van schoonpapa:

Wij willen jullie vragen om nog eens na te denken en een kaart te sturen. We begrijpen

dat het enige moeite vraagt, maar zo kunnen wij als gehele familie op jullie trouwdag zijn.

Ons zou dat in ieder geval erg goed doen



Sorry hoor maar dit schiet mij in het verkeerde keelgat.

Iemand advies of raad om hiermee om te gaan?



Groetjes
Alle reacties Link kopieren
@ Naski: Zijn broer was een leuke jongen. Vroeger ging hij vaker mee naar het voetbal maar nu mag hij niet meer.

Verder is hij zelf inmiddels net zo hard bezig geweest om de relatie met zijn broer te verstoren door dingen rond te gaan vertellen die niet waar zijn.

Ik weet heel goed dat dit onomkeerbaar is maar mijn vriend heeft de uiteindelijke beslissing genomen.
Dit is nou een van de redenen waarom ik op een maandagochtend met twee getuigen wil trouwen. Geen gezeik wat betreft de familie. Als mijn broer en schoonzuster zich zo zouden gedragen, kwamen ze er bij mij niet meer in. Dit hebben ze geheel en al aan zichzelf te danken. Ik zou in geen geval op mijn tenen gaan lopen omdat ik bang zou zijn dat de boel uit de hand zou kunnen lopen. En uit wat ik hier lees, heb je dikke kans dat ze nog eens lekker verder gaan roddelen. Over je jurk, over het feest etc. Dit zijn sociale vampiers, die zuigen je helemaal leeg. Je kunt er makkelijk van buiten.
Alle reacties Link kopieren
Niet eens over peinzen om ze uit te nodigen. Ik zou ook tegen je schoonouders zeggen dat je geen zin hebt de schijn op te houden en gezellige familie te spelen op je trouwdag terwijl jullie elkaars bloed kunnen drinken. Het is jullie dag, jullie bepalen wie je uitnodigt en dat zijn alleen de mensen die je goed willen en van jullie houden. Daar horen zij overduidelijk niet bij. Dat hebben zij uit al hun daden laten blijken. Uitnodigen is echt geen optie.



En spijt krijgen? De enige die spijt moet krijgen zijn zwager en schoonzus.
Alle reacties Link kopieren
Ja ze zuigen je ook leeg. Ik ben er echt even slecht van aan geweest hoor. Is niet zo makkelijk allemaal om alles langs je neer te leggen. Zeker als schoonouders blijven pushen. Ik voel me dan vrij snel schuldig en ben vrij toegeeflijk om de goede vrede dan te bewaren getuige ook de 3 pogingen tot gesprek op ons initiatief...

Maar op een gegeven moment houd het inderdada op en het is ONZE dag en niet die van mijn schoonouders.

Ben benieuwd hoe schoonpapa vanavond reageert...
Alle reacties Link kopieren
Niet uitnodigen. Ik heb omgekeerd gehoord: mijn nicht ging trouwen en haar man ligt overhoop met zijn broer en diens vrouw. Ze hebben ze toch maar uitgenodigd omdat "het zo hoort" en zich vervolgens de hele dag lopen ergeren. Kies voor jezelf, je verdient een onvergetelijke dag!
Ik vind het argument eventueel spijt krijgen toch niet helemaal op zijn plaats. Ik bedoel, je klinkt alof jullie er goed over hebben nagedacht.

Bovendien, heb ik liever mijn goede fijne lieve vrienden bij me, dan familie die me voor rotte vis uitmaakt omdat ze niet normaal kunnen communiceren. Dan zegt het woord familie mij niet zoveel meer hoor.

Pocahontas, veel succes vanavond. Ik zou er ook niet teveel woorden aan vuil maken, gewoon uitleggen en dan klaar, iig niet erover in discussie gaan. Het kan niet iets zijn wat ter discussie staat tussen jou/vriend en je schoonouders. Het is een beslissing van jullie en die zegt niks over jullie relatie met hen, althans dat mag niet zo zijn (en datmag je ze best vertellen, loyaliteit is prima, maar partij kiezen is een stap verder).
Alle reacties Link kopieren
quote:nogeensdan schreef op 06 mei 2008 @ 15:38:

Ik vind het argument eventueel spijt krijgen toch niet helemaal op zijn plaats. Klopt. En vergeet niet andersom. Wat als ze uitgenodigd zijn en er komt ruzie of woorden of noem maar een nare situatie. Het moet wel hun mooiste dag worden. Die kan je ook nooit meer terug draaien. Dus als het bruidspaar zich de hele/ of halve dag aan het ergeren zijn, is toch ook niet de bedoeling. Ik zou het risico niet lopen. Daarbij, als zij er zo graag bij willen zijn, (is dat zo?) dan zouden ze toch wel zelf naar het stel zijn gegaan? Het lijkt nu of de schoonouders het vervelend vindt maar m.i. had de broer en schoonzus maar moeten komen om het uit te praten, en dan kan je erna altijd nog kijken of je het alsnog wilt om diegene uit te nodigen.
Als je tot je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou lekker voor jezelf kiezen het is toch zeker jullie dag.



Ook ik heb het contact met een gedeelte van mijn familie een tijd verbroken (zussen en broer) en werd gek van de bemiddelingspogingen van mijn ouders.

Zo ben ik niet op de bruiloft van mijn zus geweest en zij niet op die van mij.

Ik vond het die dag prima, aangezien het veel onnodige stress had opgeleverd als ze er wel bij waren geweest. Ik heb ze ook totaal niet gemist en misschien voor mijn ouders lullig maar jammer dat de familie niet compleet was die dag, dat was niet mijn hoogste prioriteit.



Nu vind ik uberhaupt wel dat bruiloften gedoe veroorzaken. Een vriendin van mij kreeg ruzie met haar ouders omdat zij niet de beste vrienden van haar ouders wilde uitnodigen, terwijl de ouders al een uitnodiging aan ze beloofd hadden.
Alle reacties Link kopieren
Dank jullie wel allemaal voor jullie adviezen. Ik mag dadelijk naar huis en de laptop thuis is stuk dus ik breng jullie morgenvroeg meteen op de hoogte hoe het is gegaan.
Zo lang jullie er maar goed over na hebben gedacht en het van alle kanten bekeken hebben...

Als dat betekent dat je ze dan nog steeds niet uit wilt nodigen, moet je dat natuurlijk niet doen. Het is inderdaad jullie dag en die wil je vieren met mensen die je dierbaar zijn, heel begrijpelijk. Het gaat me er vooral om dat jouw vriend niet achteraf spijt krijgt dat hij zijn broer niet heeft uitgenodigd. Maar goed, je kunt niet alle zekerheden inbouwen in het leven, dat is ook wel weer zo.
Ik heb mijn broer destijds ook niet uitgenodigd op mijn trouwdag. Nu staan we op betere voet met elkaar, maar ik heb er geen spijt van. Hij stond (en misschien staat - dat weet ik niet) niet achter mijn man, en er waren zoveel nare dingen gebeurd aangaande man én andere dingen, dat het voor dat moment gewoon goed was dat hij er niet bij was. Dus ook nu achteraf bekeken, nu dat het contact verbeterd is.
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Na alles goed nogmaals samen te hebben besproken heeft mijn vriend besloten om hem niet uit te nodigen. Mijn vriend vindt dat hij bewust bezig is geweest om ons in een kwaad daglicht te zetten en dat hij teveel kapot heeft gemaakt. Hij heeft ook een uur lang met zijn moeder gepraat door de telefoon en nu heel duidelijk uitgelegd wat er precies gebeurd is en hoe hij hier tegenover staat. Zijn ouders hebben gisteren echt begrip getoond en laten het nu echt aan ons over. Ze wisten niet dat er zoveel gebeurd was! Maar zij komen in ieder geval wel en de andere 2 broers ook.

Zo nu zijn jullie weer helemaal bijgepraat!



Groetjes Poca



P.S. Iedereen nogmaals bedankt
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat het zo goed gelopen is Pocahontas! En nu lekker uitzien naar je bruiloft!!!
Alle reacties Link kopieren
verwijderd
Alle reacties Link kopieren
Vind je dat wel verstandig om hier te plaatsen?
Als je tot je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou die gegevens maar verwijderen,personen die slecht willen kunnen er misbruik van maken en neem van mij aan die lezen hier ook,mijn email is ook eens gehackt en er zijn wel ergere dingen gebeurt dus zet niet zulke persoonlijke gegevens op een forum waarmee ze alles van je te weten komen......
Alle reacties Link kopieren
Dank je wel, ik heb het verwijdert. Is in mij enthousiasme gebeurt.
In ieder geval een fijne dag gewenst!
Alle reacties Link kopieren
Pocahontas, je bericht is inderdaad verwijderd, maar het website-adres staat nog in je profiel. Zou ik denk ik ook even weghalen...
Pocahontas, fijn dat het gesprek goed is verlopen, en een hele fijne trouwdag toegwenst!
Alle reacties Link kopieren
Toen mijn man en ik gingen trouwen, zat ik ook met het dillema wel of niet uitnodigen van mijn zus. Mijn man heeft die beslissing altijd bij mij gelaten, want ik was degene die een probleem met haar heb en hij kent haar amper. Ik wou haar eigenlijke liever niet op onze bruiloft hebben, maar mijn schoonmoeder heeft mij uiteindelijk omgepraat om haar toch uit te nodigen. Dit dus ook gedaan, maar heb hier achteraf best wel spijt van gehad en nu snapt zelfs mijn schoonmoeder waarom ik haar er niet bij wou hebben.

Volg echt je eigen gevoel hierin en luister niet te veel naar wat anderen er over zeggen.
Alle reacties Link kopieren
Pocahontas, ik zou mijzelf niet laten kennen en ze een uitnodiging sturen. Op deze manier laat jij jezelf niet kennen en leg je de beslissing bij hun neer om te komen of niet.
Dit heeft niets met wel of niet laten kennen te maken.
Sunny, zou jij mensen op je bruiloft willen waarmee je absoluut niet mee door 1 deur kunt?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven