burenconflict

25-07-2018 06:11 121 berichten
Alle reacties Link kopieren
Stel je voor.
Je bent de buurvrouw van een groot gezin met 7 kinderen van diverse leeftijden.
Zelf heb je er 2, al iets groter, 4 kleine en 1 grote hond en 3 katten.
Nu is het heerlijk weer buiten en je gaat lekker naar het strand en besluit de hondjes lekker in de tuin te laten. Na een hele dag strand belt je buurvrouw op of je alsjeblieft naar huis kankomen want de honden maken zo'n herrie. Blaffen veel en springen tegen de schutting aan. Haar kinderen schrikken hier steeds van en manlief dreigt de (vooral grote) hond wat aan te doen.
Maar ja jij heb ook last van haar kinderen. Je hoort ze huilen, ze schreeuwen soms of spelen maar maken daarbij toch wel wat kabaal.
Echt ruzie is er niet maar dit blijft wel een steeds terugkomend conflictje. Buurvrouw kan niet haar kinderen vastbinden of verstoppen of achterlaten in een bos. Andere buurvrouw kan dat ook niet met de dieren. Hoe zorg je dan dat het niet uit de hand loopt?
Alle reacties Link kopieren
Oakes schreef:
26-07-2018 07:00
Op het Tokkie gedeelte na ben ik het eens met deze post.

Ik vind het vooral heel zielig voor de honden.

TO, kunnen jouw oudere kinderen bij afwezigheid van de buren de honden niet onder hun hoede nemen? Dat ze lekker gaan wandelen en spelen?
:idee: los van de exacte uitwerking, wat een goed idee!
Like a great eternal Klansman
With his two flashing red eyes
Turn around he's always watching
(Dead Kennedys)
Alle reacties Link kopieren
Een groot gezin is niet per definitie 'tokkie' en dat is ook echt niet de indruk die ik van TO heb. Ja, de uitspraak van haar man over die blaffende hond, dat is tokkie. Maar ik denk dat soort dingen ook heel regelmatig over mijn lompe buren. Dat doe je uit pure frustratie.

Wel denk ik dat het gezin van TO behoorlijk wat herrie produceert. Dat is dan 9x leefgeluiden waarvan 3x baby/peuter. Dat kan geen oasis van rust zijn. Onmogelijk. Maar ga eerst eens met de buren praten en dan zou ik het hebben over het feit dat het met deze hitte echt niet okay is om die dieren buiten alleen te laten. Daar staat geluidsoverlast nog buiten.
Alle reacties Link kopieren
Kom gewoon hier op t dorp wonen, genoeg gezinnen van 10+ kids. Alleen zie je die kids alleen maar buiten om te werken... en geluid maken ze niet. Vraag me nog steeds af hoe ze dat voor elkaar krijgen...
Ik vind niet dat je de kinderen van TO kan verwijten dat ze "schrikken" van de honden, of dat dat van een "negatieve grondhouding" van hen getuigt.

Ik heb met mijn 2 honden ook een tijd gehad dat ik, om bij een uitlaat gebied te komen, met mijn honden een tuin moest passeren waarin ze een hele grote hond lieten loslopen de hele dag. Die hond had een hekel aan mij reu, en zodra hij merkte dat we langs slopen (nota bene aan de overkant van de straat), dan kwam hij met een noodgang blaffend door de hele tuin aangerend om ons door het hek heen weg te jagen. Ik werd er echt helemaal GEK van (liep toen nog met mijn 2 honden aan een lijn rond mijn middel en zoon in een kinderwagen, dus alle onrust die het opriep was super frustrerend).

Kijk; kinderen maken random geluid, en met 7 kinderen zal het best intens zijn. Maar die kinderen zitten niet speciaal te reageren op iets aan de andere kant van de schutting. Een hond reageert om te bewaken, en die gaat dus de hele tijd "af" bij beweging en geluid. Dat is een heel ander soort overlast.
Alle reacties Link kopieren
Uit wat je schrijft zou ik liever naast jou en je (zelfverklaarde) goed opgevoede 7 kinderen wonen dan naast de mensen met de 5 honden die (als ik het goed lees) niet worden uitgelaten, maar het met de tuin moeten doen ook al is daar schaduw en een badje.
0 respect voor mensen die wel 5 honden in huis halen, maar ze niet hun nodige beweging geven. Diep zielig voor die honden.

Ik woon in een buurt met veel honden (maar niet meer dan 2 per gezin) en veel kinderen (niet veel meer dan 3 per gezin), maar buiten gewone leefgeluiden heb ik er geen last van.

In mijn vorige buurt links van ons een naar buiten toe bedeesd gezin met 3 kinderen, maar binnen rommelde het vooral tussen de ouders. Schreeuwen, deuren slaan, trap opdenderen. Hoe ouder de dochters werden hoe meer zij dat gedrag zelf overnamen. Het was overigens altijd al zo dat als zij met hun vriendinnetjes buiten speelden het klonk alsof er om de haverklap iemand dood ging van de pijn. Toen we daar net woonden ben ik de eerste paar keer wel eens naar buiten gegaan om te kijken of het goed ging, maar dan zag ik gewoon vrolijke meisjes spelen (en op de top van hun kunnen gillen/schreeuwen).
Rechts van ons toen een gezin met 3 fulltime en 3 omhetweekend-kinderen. Daar hoorde je nooit wat buitensporigs van, behalve op normale tijdstippen af en toe levensliederen op stevig volume.

Na de verhuizing vond ik het heerlijk om kinderen 'normaal' buiten te horen spelen en als het een keer uit de hand loopt, kleine ruzies onderling ofzo, komt er soms zelfs een ouder naar buiten om het geheel te begeleiden.
Alle reacties Link kopieren
@gardening-angel

Ik woon hier sinds de oplevering al en heb nooit klagende buren gehad. Zij klaagt alleen wanneer ik dus wat zeg over de honden en dat doe ik alleen wanneer het echt de spuigaten uitloopt.
Buiten dit soort dingetjes kunnen we het ook gewoon goed met elkaar vinden.

En ja ik vind ze goed gelukt indd.
Ze zijn beleefd, zeggen u en dank je wel, ze stellen zich voor, rennen niet als maffen gillend in het rond.
De kleintjes ja die hoor je en die worden gecorrigeerd. De moeten het nog leren.

De honden uitlaten is geen optie.
Hebben we al eens geprobeerd dat willen hun niet mijn kinderen zouden dat juist supergaaf vinden.
En de grote hond schijnt teveel te trekken voor ze.
Alle reacties Link kopieren
dienbladvoldingetjes schreef:
26-07-2018 08:51
Kom gewoon hier op t dorp wonen, genoeg gezinnen van 10+ kids. Alleen zie je die kids alleen maar buiten om te werken... en geluid maken ze niet. Vraag me nog steeds af hoe ze dat voor elkaar krijgen...
Africhten 😁

Nee zonder gekheid. Hier hebben ze ook hun taken.
De oudste twee ruimen na het eten de tafel af en de vaat.
Elke vrijdag de bedden afhalen doen ze zelf.
De 8 jarigen doen na het avondeten het speelgoed opruimen wat op de grond ligt.
Verder gewoon alles netjes houden, gebruik je bordjes, daarna in de vaatwasser zetten en niet op tafel of aanrecht laten zwerven. Heb je gepoept dan maak je het ook weer schoon daarna, even de borstel erdoor. Blijf je thuis schoenen in de kast. Etc
Het hoeft allemaal niet moeilijk te zijn en ik hoef het ze in principe bijna niet meer te vertellen. En als ik dan soms zo om mee heen kijken bij stellen met twee kinderen denk ik soms mijn hemel je bent toch geen slaaf van je kinderen? En waarom die grote monden?
Nee ik denk echt dat ik in mijn handjes knijpen mag. 😊
Ik heb niet het hele topic helemaal doorgelezen, maar ik ben het eens met iemand die schreef dat die honden niet lekker in hun vel zitten. Vanuit hondenperspectief: Die zitten helemaal niet "lekker" in de tuin; ze zijn achtergelaten, en hun veilige plek, het huis, is afgesloten zodat ze daar niet kunnen schuilen in geval van nood. Geen wonder dat ze aanslaan bij het minste of geringste, dat is gedrag van onzekere honden.
TO misschien kun je je buurvrouw dat duidelijk maken. Zij denkt haar honden een plezier te doen, terwijl het tegendeel waarschijnlijk waar is.
Alle reacties Link kopieren
De buurvrouw is een egoistisch rotmens. Maar wat doe je daar aan? Honden stiekem afpakken en onderbrengen bij mensen die er wél van houden. Maar dat mag natuurlijk niet.
Alle reacties Link kopieren
RikM schreef:
25-07-2018 08:26
Veel mensen kunnen er niet tegen als ze worden aangesproken op hun gedrag. Dan krijg je een "ja maar jij..." als reactie. Terwijl ze zelf dondersgoed weten dat ze asociaal bezig zijn maar blijkbaar geen zin hebben om er iets aan te doen.
Dit ja.
Van de week in de Mac stond een kind echt lang te krijssen. Echt te krijssen.
Toen mijn man ‘stttt’ riep tegen het kind, toen flipte de moeder gelijk uit de pan en begon mijn man uit te schelden :facepalm:

We hebben ook in een flat gewoond waar onder ons een grote hond woonde die de hele dag zat te blaffen op een dag. Was nogal gehorig daar. Toen we de buurvrouw appte of ze weg waren, omdat de hond al lang aan het blaffen was, toen kregen we daarna het verwijt dat we hadden moeten bellen dat de hond stil was, dan was ze in de stad gebleven om te lunchen :facepalm:. Koekkoek! Jouw hond zit al uren te blaffen en wij wijzen je ergens vriendelijk op en gaan dan zelf weg. We zijn geen oppas.

Kortom: veel mensen zijn boos, beledigd of gewoon asociaal als je ze ergens op aanspreekt.
Zowel honden als kinderen kunnen irritant zijn. Dus ga met elkaar om tafel op een normale manier. Moet kunnen toch?
minnimouse schreef:
28-07-2018 18:17
(...) Kortom: veel mensen zijn boos, beledigd of gewoon asociaal als je ze ergens op aanspreekt.

En het leuke is dat dit naar mijn mening al bij de opvoeding begint. De volwassenen die dit doen waren de kinderen die vroeger nooit gecorrigeerd werden. Hebben nooit 'nee' te horen gekregen. Krijgen ze op volwassen leeftijd ineens wel 'nee' te horen dan kunnen ze daar niet mee omgaan.
Dus je weet ook nu al hoe de kinderen van deze volwassenen later worden...
Alle reacties Link kopieren
RikM schreef:
28-07-2018 18:30
En het leuke is dat dit naar mijn mening al bij de opvoeding begint. De volwassenen die dit doen waren de kinderen die vroeger nooit gecorrigeerd werden. Hebben nooit 'nee' te horen gekregen. Krijgen ze op volwassen leeftijd ineens wel 'nee' te horen dan kunnen ze daar niet mee omgaan.
Dus je weet ook nu al hoe de kinderen van deze volwassenen later worden...
Eens.
Alle reacties Link kopieren
Even een kleine aanvulling.

Wij hebben twee maanden terug een nieuwe schutting neergezet. Op onze kosten want zij zit in de wsnp en had daar gewoon geen geld voor.
Nu hadden ze een hangmat zo’n grote en die hadden ze vastgemaakt aan de schutting waarna hun dochter van 17 erop gaat hangen. Dochter is net zo groot als ik maar minstens twee keer zo breed. Ik vermoed een kilo of 100. Schutting boog naar die kant toe en kraakte aan alle kanten.

Mijn man schrok en riep wie hangt er aan de schutting , ga er eens vanaf! ( niet wetende van een hangmat )
Die dochter zegt jaaaaaahaaa sorry ik ben er al af.

Ik vroeg later om de hangmat daarvanaf te halen. Zonde als het kapot gaat en kost gewoon veel geld. Ze haalt het weg zegt ze maar of ik dan nu klaar ben met zeiken?!

Eerst de honden, toen de muziek ( joh snachts om 3:00 spaanse lalmuziek op volume 40 ) en nu de hangmat/schutting.

Hele discussie geweest nog over de honden. Want dan doen ze niet en anders is dat onze eigen schuld omdat er bij ons in de tuin rumoer is. Nogmaals aangegeven dat ze het als ze thuis zijn ook niet doen maar wel als ze weg zijn. Zij boos ik geirriteerd.. nou ja was even klaar.

Gaat net mijn dochter naar buiten want ze wilde vissen komt hun hond weer op die schutting afgestormd, tegenaan springen , blaffen grommen. Als een malle.
En de buurvrouw was thuis maar zat voor , bij de voordeur buiten. Dus die rende naar binnen en ging tegen het beestje tekeer.
Kappen nou, wat ben je ook een teringhond 😱 wegwezen naar binnen!

Ik kon het nog net laten om te zeggen : zie je wel.. 💁🏼‍♀️

Jammer maar de verhoudingen lijken er iig niet beter op te worden.
In de WSNP en dan vijf honden?
Ik zal wel mega naïef zijn maar hoe kun je dat dan betalen.

Jammer dat het zo uit de hand loopt, TO. Volgens mij heb je echt horrorburen.
Alle reacties Link kopieren
@poppy

Er zwart bij werken in het casino van familie 😉
Maar dat ‘weet’ ik officieel natuurlijk niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb met je te doen, TO. Wat heb jij een afschuwelijke asoburen. Er moeten toch ook andere omwonenden last hebben van deze tokkies?
Alle reacties Link kopieren
Lady_Day schreef:
04-08-2018 17:22
Ik heb met je te doen, TO. Wat heb jij een afschuwelijke asoburen. Er moeten toch ook andere omwonenden last hebben van deze tokkies?
Ja achterburen bij ons hoor ik ook erover vooral de muziek, maar ze gaan er niet naartoe.
Verder denk ik dat ik vooral er het meest last van heb omdat ik er naast woon maar ook omdat ik voltijd thuis ben.
Achterburen bijvoorbeeld zijn ook op hun werk etc dus krijgen zowiezo minder mee.
Alle reacties Link kopieren
Maar dan nog zou ik eens met ze praten. Samen sta je sterker.
Alle reacties Link kopieren
4 kleine en 1 grote hond plus 3 katten?
Mag hopen dat die buren in een groot vrijstaand huis wonen oid. Zo niet, dan komt er maar 1 woord bij mij op. Vuiligheid.

Te smerig voor woorden gewoon.

Edit: het zijn je dichtstbijzijnde buren.
:O
Alle reacties Link kopieren
aankleefsjaan schreef:
25-07-2018 08:00
Als 1 van de twee mijn buurvrouw zou zijn (en ik dus die andere) dan zou ik gewoon eens aanbellen en samen een bak koffie drinken.
Ik denk dat je met allebei wel kan praten en als je praat vanuit begrip voor de ander z'n situatie, en denkt vanuit jouw eigen wensen, dan moet dat toch goed komen?

Lieve buuf, wat gezellig dat je zo'n dierenvriend bent. Ja ik vind honden ook lief en weet dat ze veel voor je kunnen betekenen. Het zijn net kinderen he. Ik snap dat ze niet kunnen praten en daarom blaffen. En dat jij ook last hebt van mijn kindjes omdat ze nogal lawaai kunnen maken.
Zullen we gewoon afspreken dat we elkaar proberen te accepteren en dat wanneer we écht even genoeg hebben van elkaars hondjes/kindjes we dat gewoon even komen melden. Gewoon vriendelijk, zo van "hey jongens kan het effe wat minder?"

Ofzoiets
Dierenvriend? Je laat 5 honden de hele dag achter om naar het strand te gaan. Die honden schieten en plassen dan ook nog eens de hele tuin onder en moeten ze ook niet eten ofzo?
Alle reacties Link kopieren
Het zijn zeker geen dierenvrienden nee. Die honden zijn slecht af.
Ik zet overdags mijn paarden nog binnen met ventilator en die kunnen nog altijd beter met hitte om gaan dan honden.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven