Opruimchallenge
donderdag 3 september 2026 om 18:14
Ik heb jaren geleden al eens een zelfde topic geopend en dat was toen heel leuk maar ik heb nog steeds teveel troep. En nu het september is en niet meer zo blafheet, krijg ik weer zin om op te ruimen.
Het idee: vijf dingen per dag wegdoen (meer mag natuurlijk ook). Verkopen, weggooien, weggeven, alles telt. Kleine moeite, maar uiteindelijk toch een groot resultaat.
Ik ben vandaag begonnen. Ik heb 14 kookboeken opgeruimd. Of nou ja, ik heb er drie verkocht (dat ging heel snel via Vinted) en de rest ligt nog op een stapel te wachten tot ze weg gaan. Volgende week is man jarig en dan ga ik proberen er nog wat te slijten.
Wie doet er mee?
Het idee: vijf dingen per dag wegdoen (meer mag natuurlijk ook). Verkopen, weggooien, weggeven, alles telt. Kleine moeite, maar uiteindelijk toch een groot resultaat.
Ik ben vandaag begonnen. Ik heb 14 kookboeken opgeruimd. Of nou ja, ik heb er drie verkocht (dat ging heel snel via Vinted) en de rest ligt nog op een stapel te wachten tot ze weg gaan. Volgende week is man jarig en dan ga ik proberen er nog wat te slijten.
Wie doet er mee?
donderdag 3 september 2026 om 22:28
Shirts rol ik op en leg ze naast elkaar in de kast, ook bovenop elkaar, maar dan max. 2 op elkaar.PogingZoveel schreef: ↑03-09-2026 21:15Wat een goed idee! Ik ga ook mee doen.
En als iemand nog organiseertips heeft. Bijvoorbeeld beste manier om een stapel t-shirts op te bergen zonder dat je altijd de onderste nodig hebt en de hele stapel opnieuw kan vouwen? Of hoe ruim ik dikke vesten op een handige manier op dat ik wel zie wat ik heb? Hou ik me zeer aanbevolen!
Winterjasden, dikke truien en vesten slim vouwen heb ik geleerd van youtube. Erg ruimtebesparend.
Delulu
donderdag 3 september 2026 om 22:34
Haha mijn 'probleem' is dat ik vinted juist veel te leuk vind. Dus ja ik verkoop ook gerust een shirtje voor 3 euro etc. En ik heb een heel slechte concentratie boog dus je tip over 1 ding tegelijk lukt hier ook nog niet zo goed.Ushuaia schreef: ↑03-09-2026 22:00Ik schrijf graag mee.
Dingen weg doen gaat bij mij heel makkelijk: ik breng het naar de kringloop, en als dat niet kan, gaat het naar de milieustraat. Behalve als iets nog wat geld oplevert (laten we zeggen 25 euro of meer). Ik wil namelijk vooral van mijn spullen af zijn en ik vind marktplaats/Vinted tegenwoordig echt een drama. Dat kost me zoveel tijd en energie. Ik besef trouwens wel dat dit niet voor iedereen is weggelegd, als iemand krap bij kas is.
Mijn tip is: one thing at a time. Maak er mini projectjes van waarbij je je focust op het afronden van het 1 voordat je begint met het ander. Heb als einddoel bijvoorbeeld: het opruimen van die ene la. En dan tijdens het opruimen van die ene la niet allemaal dingen tussendoor doen, maar echt alleen die la.
donderdag 3 september 2026 om 22:56
Oh ja, goed idee. Ik doe mee! 5 dingen per dag kan ik. Mijn valkuil is dat ik dan lekker bezig ben, de hele kast overhoop trek om iets uit te zoeken, dan geen tijd meer heb en vervolgens 8 weken met nog 10 hoopjes en stapeltjes zit voor ik weer verder kan gaan. Dus ik moet kleiner doelen hebben, die makkelijker af te ronden zijn. 5 dingen/1 bakje/mandje/plank per keer lijkt me een heel goed idee.
vrijdag 4 september 2026 om 00:22
Mijn kind was ook zo. Dat krappe shirt kan ik volgende zomer nog aan, daar speel ik echt nog mee. Dat soort werk.happyapple schreef: ↑03-09-2026 18:24Haha ik las het als ze geeft de kookboeken aan de visite mee
En tja 50% eigenaar van de schuur is ook goed gevonden helaas he..
Hier mag er niks weg van mijn ene kind. Zelfs te kleine kleding moet stiekem op vinted. En ik heb best veel verkocht maar intussen staan er ook nog 200 artikelen op vinted die dus nog op zolder blijven bivakkeren
Met kind afgesproken dat al het geld dat we verdienen met verkoop apart sparen en daar iets specifieks van zouden doen. Dat motiveerde wel en nu krijg ik regelmatig dingen om te verkopen. Inmiddels sparen we voor een tweede doel (die dingen hadden we anders ook wel gedaan trouwens).
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn
Al een account? Log dan hier in