waar kan je nog voor een " redelijke" prijs huren?

05-05-2010 14:47 17 berichten
hallo!

mn man en ik huren nu een huis van ruim 650 euro. Op zich niet heel duur (eengezinswoning) maar wij kunnen het al een tijdje (icm alle andere lasten) niet meer opbrengen omdat mijn man een lage ziektewetuitkering heeft.

We hebben ook geen idee hoe lang deze situatie nog gaat duren, dat ligt dus aan zijn herstel en het duurt nu al zolang dat ik het niet 123 opgelost zie worden.



Punt is dat hier in de omgeving er bijna geen goedkopere woningen vrij komen, want die zijn er nauwelijks. We wonen omgeving amsterdam trouwens.

Ik werk nu in de buurt (3 dagen ivm zorg voor zoon) maar kan evt wel een stuk heen en weer tijden, al moet dat natuurlijk geen uren zijn.



Is het uberhaupt mogelijk om voor rond de 400 euro ergens een redelijk huis te huren?
Alle reacties Link kopieren
Kan je niet meer werken? Kan je man eventueel voor jullie zoon zorgen of is hij daar te ziek voor?

Is het een optie om de auto weg te doen, alle onnodige abonnementen op te zeggen en boodschappen te doen bij een goedkope winkel?

Volgens mij ben je door verhuizen niet veel goedkoper uit. Buiten het feit dat je over het algemeen lang op wachtlijsten moet staan moet je ook vaak een vloer leggen, behangen en schilderen. Dat kost ook allemaal geld.
Alle reacties Link kopieren
Uglla heeft een punt..



Zelf huur ik een eengezinswoning met 3 slaapkamers en grote tuin voor ¤460,- in een leuke wijk. Maar dat is in het zuiden.
Alle reacties Link kopieren
Als je goedkoper wilt wonen wordt dat waarschijnlijk ook kleiner. 650 euro voor een eengzinswoning is denk ik niet overdreven veel als je rondom amsterdam woont. Sociale huur bij minder populaire dorpen eventueel? Dan sta je wel eerst op een wachtlijst maar die is niet zolang als in de stad. Heb je al met het puntenstelsel uitgerekent of je woning niet goedkoper hoort te zijn, of is een deel van je huur servicekosten? Tot 600 euro kaal kan je namelijk huurtoeslag aanvragen.
Alle reacties Link kopieren
Heb je geen recht op huurtoeslag i.v.m een veranderde of bijzondere situatie?

Ik hoorde een paar weken geleden steeds een spotje op de radio dat mensen die dit jaar een verandering in inkomen hebben dat voor de zekerheid moeten nakijken.





Edit: de huurtoeslag grens is ¤ 647,53.

Dus ik weet niet of dat gaat.
Alle reacties Link kopieren
Verhuizen kost idd ook veel geld. Je hebt het over heen en weer rijden, de auto lijkt me een voor de hand liggende optie om te bezuinigen.
Alle reacties Link kopieren
Kan jij niet meer gaan werken? Van 3 dagen werken kan bijna niemand een gezin onderhouden.



Verder alle uitgaven tot minimum beperken. Maar een compleet huis huren voor 400 euro is niet helemaal haalbaar in jouw regio denk ik. Verder kost een verhuizing ook veel geld en een grote reisafstand betekent meer reiskosten die wellicht niet allemaal vergoed gaan worden.
Wij huren voor 480,- een huis met vier slaapkamers. Dat is ws niet te vinden in jou regio, ben ik bang.
Alle reacties Link kopieren
Almere? Weesp?
Alle reacties Link kopieren
Bij mijn weten zijn alleen Zeeuws-Vlaanderen en iets als Delfzijl nog "betaalbaar", de rest is achterlijk duur.
Alle reacties Link kopieren
Kun je niet verkassen naar Almere of Purmerend ofzo?



Of Lutjebroek ?
huurtoeslag zitten we kaal idd net boven de grens, dus geen recht op.



Uggla heeft zeker een punt, uiteraard hebben we daar allemaal al naar gekeken. We hebben geen onnodige abonnementen, en doen geen gekke dingen. Gaan niet uit, niet uit eten en alleen gratis uitstapjes naar de kinderboerderij ed

Zonder auto kom ik niet op mn werk, geen ov in de buurt van het werk en op de fiets is te ver, dat red ik qua tijd ook niet.

Daarbij kan man niet alleen voor zoon zorgen op het moment, ik heb tijdelijk meer gewerkt maar dat ging dus niet icm het thuisfront.

Geloof me, we hebben echt alles al 100 keer nagekeken op kosten besparen of meer inkomen genereren.



Ja verhuizen kost ook geld maar we willen het toch overwegen omdat dat eenmalige kosten zijn en met iedere keer een hogere huur komt elke maand terug.



Maar ik vrees dat het echt een uithoek word, en het moet wel haalbaar zijn naar mn werk toe, je hebt natuurlijk ook niet 123 nieuw werk.
Alle reacties Link kopieren
Kijk eens kritisch naar je huidige huis. Daar bedoel ik mee het bekijken naar aanleiding van de puntenlijst waarop de huur gebaseerd is. Misschien zit daar wel een mogelijkheid in tot wijziging van de huurprijs. Een andere mogelijkheid is om te gaan praten met de woningbouw en je situatie voor te leggen. Misschien kun je een andere huurprijs bedingen waardoor je huurtoeslag kunt krijgen. succes ermee.
Alle reacties Link kopieren
Je geeft aan dat je in de omgeving van Amsterdam woont. De woonruimteverdeling voor de sociale huur (dus lagere huur en in aanmerking komend voor huurtoeslag) gaat via Woningnet (zie www.woningnet.nl). Maar dat wist je waarschijnlijk al wel. Sta je hier al ingeschreven en reageer je al op woningen?

Jullie zijn doorstromer omdat jullie een zelfstandige woonruimte achterlaten, dat betekend dat de woonduur (dus de periode dat je op dit adres bij de gemeente staat ingeschreven geldt). Het maakt niet uit dat dit een particuliere huurwoning is het geldt nl ook voor een koopwoning.



Hoe lang woon je op dit adres? In de omgeving waar ik woon (om en nabij Amsterdam) is de gemiddelde wachtduur 7 tot 12 jaar.
De wonderen zijn de wereld nog niet uit en ik geloof ik wonderen.
Alle reacties Link kopieren
Mocht e.e.a nu heel penibel zijn en dan zou je bij je gemeente navraag kunnen doen of woonkostentoeslag via de bijzondere bijstand een mogelijkheid is. Aangezien ik je inkomen niet ken is dat lastig in te schatten voor mij maar navragen kan nooit kwaad.
De wonderen zijn de wereld nog niet uit en ik geloof ik wonderen.
Als je meer gaat werken helpt de belasting dienst voor een heel groot deel aan kinderopvang kosten.
Alle reacties Link kopieren
Reageer via Woningnet op woningen in minder populaire woonwijken en woningen. Je kunt navraag doen bij de woningcoöperaties welke dat bij jou in de regio zijn.

Voor flatwoningen geldt bijvoorbeeld hoe hoger de woning gelegen hoe minder populair.
De wonderen zijn de wereld nog niet uit en ik geloof ik wonderen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven