Woning zoeken in Amsterdam (wat een ramp)

20-03-2009 22:06 171 berichten
Alle reacties Link kopieren
Voor de mensen die ook in Amsterdam wonen of zoeken. Hoe hebben jullie je huis gevonden?



Mijn wooncarriere in Amsterdam:



2004 tijdelijke kamer in de Baarsjes (via kamernet)

2004 appartement Transvaalbuurt in onderhuur (huisbaas betaalde niks dus eruit)

2005 appartement indische buurt (ook onderhuur)

2005-2008 appartement in de Baarsjes (onderhuur, Dienst Wonen kwam en moest eruit)

2008-heden containerwoning in Westerpark



Die laatste moet ik in juni uit, omdat ze weggaan. Inmiddels ben ik bijna 26 en afgestudeerd architect (over een jaartje), maar dan heb ik geen recht op studentenhuisvesting en Woningnet is echt een ramp, al 7 jaar ingeschreven en zelfs bij 1 kamerwoningen ben ik niet bij de eerste 30 kandidaten. Makelaars hebben enkel heel duur, en met absurde eisen, onderhuur wil ik niet meer.



Ik wordt er zo hopeloos van, elke dag zoeken, en dan resultaat NUL. Vandaag weer lekker door de stad gefietst, en het lijkt steeds meer een decadente yuppenbedoening. Als het zo doorgaat ben ik zometeen een afgestudeerd architect (met deze economie zonder werk) en zonder dak boven m'n hoofd. Amsterdam waar ik zo van hou, mijn stad, en ik kom er gewoon niet tussen, want ik heb niet zoveel geld of een rijke papa. Ik heb geen nep-goois accent, Vespa en zonnebril in m'n haar. Ik ben van de MAVO doorgestoomd op eigen kracht. Hoe kom ik in vredesnaam aan een huis. Wie kent dit frustrerende gevoel ook? en hoe ga je daarmee om?
Alle reacties Link kopieren
He kijk eens TO:

http://www.funda.nl/wonin ... jecttype=DetailKoopObject



Goed te betalen niet?
Tja, dan moet ze vette mazzel hebben of buiten de stad gaan wonen...
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
Funderingscode III is wel ernstig, daar komen nog tienduizenden euro's bij om het goed te krijgen, niet doen dus.
Cum non tum age
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
Deze is ook leuk



Deze is vlakbij het centrum, gerenoveerd. Nou, echt te doen toch.
Cum non tum age
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
Lindy, jij leest tenminste. Ik heb me slechts bij het bekijken van de foto's gehouden.
Cum non tum age
Alle reacties Link kopieren
.
quote:noa schreef op 21 maart 2009 @ 14:01:

Deze is ook leuk



Deze is vlakbij het centrum, gerenoveerd. Nou, echt te doen toch.Wat een prijs eigenlijk, voor die 27m2. Absurd eigenlijk.
Alle reacties Link kopieren
quote:lindy schreef op 21 maart 2009 @ 13:51:

Of een rijke vent zoeken. En waar vind je die?
Alle reacties Link kopieren
quote:Hangmat schreef op 20 maart 2009 @ 23:00:

Ik denk dat de makelaar niet happy is als ik hem hier ga noemen en hij krijg ook ineens te maken met een enorme stroom inschrijvingen.

Ik kan hem wel naar je mailen als je interesse hebt.



Hey Hangmat,



Als je dat zou willen mailen graag. Dat kan op matamata24a@hotmail.com. Alvast bedankt.
Alle reacties Link kopieren
Ik begrijp dus dat je zelf import bent.

Die moeten in Amsterdam helemaal geen eisen hebben.

Ik,als geboren en getogen Amsterdamse sta al 16 jaar op de wachtlijst en wacht rustig af buiten de stad tot ik aan de beurt ben.

En als ik wil kan ik wel al terug maar dan heb ik niet het huis in de buurt die ik wil.

Denk je dat je met 7 jaar wachttijd al kunt krijgen wat je echt wilt dan heb je het echt helemaal mis.

Dan moet je dus gewoon genoegen nemen met een woninkje in de bijlmer.

Kom op zeg!
TO is ook in Amsterdam geboren, schreef ze later.
Alle reacties Link kopieren
TO heeft toch al gezegd dat ze nu geen huisje kan kopen?



Ik begrijp wel wat je zegt over een yuppenstad, want het is inderdaad erg moeilijk om als alleenstaande een woning te vinden. Veel woningen binnen de ring zijn gericht op tweeverdieners. Dan kan je zeggen, ja ga dan buiten de ring wonen, maar 'binnen de ring' vind ik zelf geen hoge eis. Wel als je binnen die ring dan ook nog eens wijken gaat uitzoeken, ja dan wordt het idd heeeeeel lastig. Zeker als je nood hoog is en je echt binnen de ring moet zitten, tjah niet te kieskeurig dan!



Ik woon in de Baarsjes en ik vind de buurt niet leuk, maar dat ligt ook aan mijn straat. Hier in deze wijk zijn vast wel wat leuke appartementjes voor 800 euro, maar ik geef je gelijk, het is absurd wat een geld je moet neerleggen als je ziet welke ruimte je krijgt.



Maar goed, dat is Amsterdam. Mijn vriend en ik willen ook groter gaan wonen voor niet al teveel geld en hebben gewoon geaccepteerd dat het dus een andere plaats rónd Amsterdam gaat worden.
Alle reacties Link kopieren
.
Lindy, ik noem dat geen(eens) voorrang; diegene heeft gewoon een langere wachtduur.



To moet niet zo piepen en even realistisch zijn.
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
quote:Mopje74 schreef op 22 maart 2009 @ 00:01:

Ik begrijp dus dat je zelf import bent.

Die moeten in Amsterdam helemaal geen eisen hebben.

Ik,als geboren en getogen Amsterdamse sta al 16 jaar op de wachtlijst en wacht rustig af buiten de stad tot ik aan de beurt ben.

En als ik wil kan ik wel al terug maar dan heb ik niet het huis in de buurt die ik wil.

Denk je dat je met 7 jaar wachttijd al kunt krijgen wat je echt wilt dan heb je het echt helemaal mis.

Dan moet je dus gewoon genoegen nemen met een woninkje in de bijlmer.

Kom op zeg!Als jij al 16 jaar ingeschreven staat vraag ik me af waar je terecht wilt komen. Aan een zijgracht? Ik denk dat je dat op je buik kunt schrijven want er zijn ook altijd mensen met een hele lange inschrijfduur én voorrang. Ga reageren en genieten van je huis joh, je bent gek als je langer wacht. Straks ben je dood of bejaard, dan heb je er toch niks meer aan. Of zit je opeens boven de inkomsgrens....
Alle reacties Link kopieren
Als ik dit allemaal zo lees, heb ik enorm geboft!



Al in 1999 wilde in Amsterdam wonen. Maar willen, betekent nog niet automatisch ook kunnen (financieel niet en ook niet qua omstandigheden). In 2007 wilde ik het nog steeds.

Huren was geen optie, want ik stond niet ingeschreven. In het voorjaar van 2007 had ik een jaarcontract met uitzicht op vast dienstverband en niet veel geld te besteden; maximaal 125.000 euro.

Mijn wensen: alles binnen de schil van de ui (de singelgrachten).

Ik ging op zoek naar een makelaar. Die wilde me in eerste instantie niet. Ik leverde namelijk niet genoeg op en er zouden geen woningen zijn die aan mijn wensen voldeden.

Toen ik zei dat ik het raar vond dat ze starters geen kans wilden geven, gingen ze overstag. Op twee voorwaarden. Ze zouden drie maanden voor me willen zoeken en daarna onze overeenkomst stop willen zetten en ik moest een redelijk hoge courtage betalen (meer dan normaal) als het zou lukken om het op die manier voor hen ook lucratief te maken. In ging akkoord.

Een week later kreeg drie aanbiedingen in mijn mailbox. Twee onder de 125.000 euro waarvan 1 in Noord en 1 die voldeed aan mijn wens en 1 aanbieding van 135.000 euro.

Op woensdag ben ik gaan kijken naar die ene woning die voldeed aan mijn wens. Op vrijdag heb ik het gekocht. En ben er nog steeds gelukkig. Het is een studio-appartement (maar zo ingedeeld dat ik een apart slaapdeel heb) van 33 vierkante meter en ik heb er (veel) minder dan 125.000 euro voor betaald. Geen funderingscode, geheel gerenoveerd, dubbele beglazing en centrale verwarming. Ik zit hier goed.
Alle reacties Link kopieren
Lindy, dat begrijp ik, ik zeg zelf ook dat to niet kieskeurig moet zijn en niet de wijken moet gaan uitzoeken waar ze niet wil wonen, want die keuze heb je nu eenmaal niet.

Ik had alleen niet goed gelezen en dus niet begrepen dat ze al 7 jaar staat ingeschreven bij Woningnet. Dan lijkt me het probleem inderdaad al veel kleiner worden.
Alle reacties Link kopieren
Dan heb je inderdaad geluk Christiane! Klinkt goed hoor.

Mijn vriend en ik hebben ook enorm geboft. De straat waarin we wonen is niet goed, veel vernieling en schreeuwende jongeren tot 3 uur 's nachts, maar we betalen slechts 400 euro voor een leuk appartementje en dan denken we ook: je kan niet alles hebben.
Alle reacties Link kopieren
.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven