Verhuizen naar Amerika

03-10-2011 11:09 70 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal, ik had al wel gezien dat er meerdere onderwerpen lopen over emigreren en wonen in het buitenland maar zag dat die soms al vol of heel oud waren..



De reden dat ik dit topic open is omdat mijn vriend en ik alletwee heel erg gek zijn op amerika. Hij heeft er zelf een jaar gestudeerd en ging sindsdien ook ieder jaar terug in de zomer of met kerst.



Nu ons leven samen en serieuze wending neemt (net een huis gekocht en in 2012 gaan we trouwen!) kwam het onderwerp 'wonen in amerika' weer boven.



Ik heb al wel gezien dat het allemaal een hoop geregel is maar waar wij vooral mee 'zitten' is de vraag wanneer we het beste kunnen gaan. We zijn nu 26 en 27 jaar en hebben nog geen kinderen. Is het juist slim om te gaan voordat we kinderen krijgen of kan je prima emigreren als je al kinderen hebt.. wat zijn jullie ervaringen?



Zelf dachten we .. als we het doen dan zouden we over maximaal 5 jaar moeten gaan (ivm vertrekken voor er kinderen zijn bijvoorbeeld).



En hoeveel startkapitaal moeten we bij elkaar sparen als we die kant op gaan?



Ik hoop dat er hier mensen zijn die me wat meer kunnen vertellen want ik zou o zo graag die kant op willen!
Alle reacties Link kopieren
Nogmaals wat voor diploma heeft je vriend?



Ik denk dat het voor (kleine) kinderen niet uit maakt.

Ik zou daar iig niet mee wachten.
Als je daar kinderen krijgt, worden ze Amerikaans staatsburger. Dat kan visum-technisch beter zijn.



Echter, kinderen zijn erg flexibel en kunnen ook prima later emigreren.



Houdt er wel rekening mee dat publiek onderwijs daar gemiddeld genomen niet geweldig is en dat particulier onderwijs niet alleen veel geld maar ook een zeer tijdige inschrijving vergt. En met name dat laatste wordt erg lastig als je nog niet in het land en het juiste postcodegebied woont.
Alle reacties Link kopieren
quote:daydreaming schreef op 03 oktober 2011 @ 12:02:

Mijn vraag was slechts of het makkelijker emigreren is zonder kinderen dan met kinderen. En wat de ervaringen zijn van mensen die gingen emigreren toen ze al kinderen hadden.

Maar waar wacht je dan op?
Wat is dan relevant aan je kinderwens-vraag als je Amerika hoogstwaarschijnlijk niet eens inkomt? Het heeft toch helemaal geen zin om hierover na te denken als je niet eens het land binnenkomt?
Alle reacties Link kopieren
Ik denk ook dat je je eerst moet afvragen en uitzoeken of en hoe je Amerika inkomt en dan pas gaan dagdromen over kinderen.



Wat je misschien nog zou kunnen proberen is via een tijdelijk werkvisum een jaar of anderhalf daar gaan werken. Ik heb zo'n J1 visum gekocht en anderhalf jaar in een hotel gewerkt als front desk supervisor. Dan moet je wel kunnen aantonen dat je eerdere opleiding/werkervaring in die richting hebt. Misschien dat er ook visa zijn in je vriends studie/werkrichting of die van jou (als je nog iets anders doet dan hondentraining).
Poep, wie heeft jou gescheten?
Alle reacties Link kopieren
hij heeft een HBO diploma als psychodiagnostisch werker
Alle reacties Link kopieren
quote:Primabella schreef op 03 oktober 2011 @ 12:08:

[...]



Maar waar wacht je dan op?Ze wacht op reacties van mensen met ervarings verhalen over het emigreren met en zonder kinderen. Al die bezorgde reacties ( die misschien heel goed bedoeld zijn ) over het wel of niet toegelaten worden tot Amerika daar vraagt ze niet om. Dus daar wacht ze op
Alle reacties Link kopieren
Hmmm, lijkt me lastig worden. Heeft hij nog contacten met excollega' s of studievrienden uit de US waar hij zijn vraag aan kan voorleggen? Niet dat zij alles weten hoor. Amerikanen kunnen behoorlijk onnozel zijn en denken dat iedereen het and binnenkomt zoals hun voorvaderen hebben gedaan



Maar misschien dat ze een idee hebben of het werk makkelijk door een miet amerikaan gedaan kan worden, of er uberhaupt banen over zijn in die branche want erg hoge werkeloosheid in de US maar dat weet je vast al.
Poep, wie heeft jou gescheten?
Alle reacties Link kopieren
mijn vrienden wonen nu alweer 3 jaar in canada, zijn er heen gegaan toen hun kids 2 en 5 waren. nu waren hun kids al gewend engels te spreken omdat hun moeder amerikaanse is, maar ze zijn al helemaal ingeburgerd.

bij kinderen gaat dat vrij snel.

moet ik wel zeggen dat mijn vrienden in een soort enclave wonen waar het gemiddelde jaarsalaris erg hoog ligt.
wij slapen nooit.
Als je gaat zul je eerst ingeloot moeten worden voor 'n greencard en dan nog zien aan 't werk te komen. De sociale voorzieningen zijn er 'n stuk minder dan hier, dus bij ziekte kun je gelijk financieel over de kop gaan.



Er loopt op dit moment ook 'n topic over emigratie op allesamerika en het is lang niet zo rooskleurig als het lijkt.

http://forum.allesamerika ... 8d594ac260116072ad8cd722b



Met kinderen ben je nog kwetsbaarder, want dan heb je nog meer kosten, meer kans op ziektekosten en misschien lastiger om beiden fulltime te kunnen werken.
Een vriendin van mij woont in NY is getrouwd met een Amerikaan, maar voor kinderen zijn totaal geen voorzieningen geregeld door de overheid. Alles is dus echt kneiterduur! Zij is hoog opgeleid en wil blijven studeren en werken, maar dit is bijna onmogelijk! Haar vriendinnen, ook hoog opgeleide vrouwen zitten allemaal thuis bij de kinderen. Dát is de realiteit in Amerika...
Dan kun je dus beter emigreren als je kind net naar de middelbare school gaat. Dan hoef je er niet meer voor thuis te blijven en ze draaien daar gelijk mee in de maatschappij.
Alle reacties Link kopieren
Je kan ook meedoen aan de Greencard loterij. Vriend van mij uit Midden-Oosten heeft er 1 gewonnen. Deelname is gratis, dus nik ste verliezen. dvlotery
Geen specifieke kennis van Amerika, maar wel met settelen in het buitenland:



Idd studiegenoten ed vragen, is dat in het psychodiagnostisch vak? Zo ja kennen zij het werkveld/benodigne kwalificaties/beroepsmogelijkheden? Veel gezondheidszorg is op commerciele basis, en soms zijn er tekorten voor bepaalde gebieden (Alaska oid). Je komt als nieuwe migrant vrijwel altijd op de plekken waar het niet zo fab is -to say the least- (tenzij je dus uitgezonden wordt als je al een flink established career hebt), en dan is het wel zo lekker om geen kleintjes op je driehoogachtertje te hebben, en niet aan scholen vast te hoeven zitten. Vaak kom je makkelijker als student een land binnen, en dan heb je meteen een lokaal erkend diploma (en contacten), maar ben je dus wel een arme kerkrat, en dus zijn kinders ook niet zo handig. Daarnaast is een zak met geld heel handig om je in eerste instantie staand te houden (bijv op een studievisum) en kinderen hebben de neiging (heb ik van horen zeggen) om nogal wat centjes te kosten, wederom geen goede combi.



Iets met honden, tja wie weet, maar daar krijg je natuurlijk geen green card voor, dat gaat het dus niet worden.Veel geld sparen en kijken of je een studievisum oid kunt krijgen.



Als je het echt wil, ga het gewoon proberen, maar dus bij voorkeur zonder kids, en je moet er echt veel voor over hebben. Als het dan niet lukt, hebt je in elk geval geprobeerd je droom waar te maken. En heb je ws goede herinneringen en weet je dat je alles hebt gedaan wat je kon doen.
het is dus een beetje dromen op niks af eigenlijk? Want of je nu wel of geen kinderen hebt doet er niet zo veel toe. Ik geef je namelijk ook een kans van zo goed als nul dat jullie ervoor in aanmerking komen.



En wat iemand eerder al zei; leuk, een jaartje studeren als buitenlander in de US, maar strookt voor geen meter met de werkelijkheid. Sociale voorzieningen aldaar? Zijn er niet. Ziektekosten, kosten voor kinderopvang en opleiding voor de kinderen, kneiterduur, wonen in een stad onbetaalbaar zonder kneiterdikke functie.



En binnen kom je alleen legaal als je bepaalde eigenschappen hebt (zakelijk gezien) waar daar behoefte aan is. De werkeloosheid ligt extreem hoog en men zit niet te wachten op nog een paar mondjes om te voeden. En terecht. Men kijkt wat jullie te bieden hebben en dat is niet zo heel veel.



Ga dus gewoon beginnen bij het begin en kijk eens naar of dit uberhaupt voor jullie is weggelegd en op welke manier voordat je je druk gaat maken over bijzaken (kinderen). Dat lijkt mij de meest logische volgorde.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben ruim een jaar in de VS gewoond met 4 kinderen tussen de 5 en de 13. Ging prima. Mijn man had een visum omdat hij er werk had en wij mochten mee.



Wat psychologische onderzoeken betreft, toen mijn zoon een jaar op Middle School had gezeten, werd hem aangeraden een PO uit te stellen tot in Nederland, omdat miscommunicatie de uitslag flink kan beïnvloeden. Ik weet niet of dat alleen het geval is bij de testnemer of ook bij de afnemer.
Voor expats en hun gezin wordt doorgaans goed gezorgd en het is 'n tijdelijk iets. Bij emigratie wordt je volledig afhankelijk van je nieuwe land en kun je niet meer terugvallen op de zekerheden die je hier had.
quote:nummerzoveel schreef op 03 oktober 2011 @ 12:04:

Met 'een baan' bij een multinational red je het ook niet. Pas met 3 jaar senior management ervaring, een universitair diploma en een aantoonbare noodzaak voor het bedrijf is herplaatsing naar de VS (misschien!) toegestaan.nope, mijn vriend werd met amper 1 jaar ervaring al gestuurd.
quote:daydreaming schreef op 03 oktober 2011 @ 12:21:

hij heeft een HBO diploma als psychodiagnostisch werkerOke, nou dan zeker zonder kinderen. Dat gaat hem niet worden anders.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 03 oktober 2011 @ 13:19:

Voor expats en hun gezin wordt doorgaans goed gezorgd en het is 'n tijdelijk iets. Bij emigratie wordt je volledig afhankelijk van je nieuwe land en kun je niet meer terugvallen op de zekerheden die je hier had.Dat is waar, hoewel je je natuurlijk zelf in kan dekken. Als je dat kan betalen.
Alle reacties Link kopieren
Mijn zwager woont en werkt nu in de VS. Zijn bedrijf heeft het werkvisum voor hem geregeld. Hj heeft een specialistisch beroep in de IT. Hij kan dus na 5 jaar een greencard aanvragen.

Voor de VS heb je dus echt een werkvisum nodig. Willen jullie echt daar jullie toekomst opbouwen moet je aan een greencard zien te komen.



Ik ken trouwens verhalen van boeren die vanuit Nederland naar de VS zijn vertrokken. Ze stonden destijds om boeren bedrijven te springen. Deze gezinnen wonen daar al 15 jaar, maar krijgen geen greencard. Het werkvisum is alleen geldig voor de boer(in) en echtgeno(o)t(e). Gevolg, de kinderen die in Nederland zijn geboren moeten als ze 18 zijn terug naar Nederland want ze verblijven vanaf die leeftijd illegaal in de VS.
Alle reacties Link kopieren
quote:nummerzoveel schreef op 03 oktober 2011 @ 12:08:

Als je daar kinderen krijgt, worden ze Amerikaans staatsburger. Dat kan visum-technisch beter zijn.



Echter, kinderen zijn erg flexibel en kunnen ook prima later emigreren.



Houdt er wel rekening mee dat publiek onderwijs daar gemiddeld genomen niet geweldig is en dat particulier onderwijs niet alleen veel geld maar ook een zeer tijdige inschrijving vergt. En met name dat laatste wordt erg lastig als je nog niet in het land en het juiste postcodegebied woont.Er zijn prima scholen te vinden hoor. Wij hebben eerst een goede school gezocht en toen een huis. Dat huis stond in een andere wijk, dus dan vraag je toestemming om je kinderen buiten je wijk op school te plaatsen en die krijg je dan. Kunnen ze alleen niet met de bus, behalve als ze special eds krijgen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Chantalo1984 schreef op 03 oktober 2011 @ 12:24:

Ze wacht op reacties van mensen met ervarings verhalen over het emigreren met en zonder kinderen. Al die bezorgde reacties ( die misschien heel goed bedoeld zijn ) over het wel of niet toegelaten worden tot Amerika daar vraagt ze niet om. Dus daar wacht ze op

Haha, dat snapte ik

Maar wat ik vraag is wat haar tegenhoudt. Ze willen allebei emigreren, niks staat ze in de weg (als we visum dus buiten beschouwing laten)...why wait?
Alle reacties Link kopieren
als het echt jullie droom is, gewoon er voor gaan.
wij slapen nooit.
Alle reacties Link kopieren
quote:_avril_ schreef op 03 oktober 2011 @ 13:36:

nope, mijn vriend werd met amper 1 jaar ervaring al gestuurd.

Tijdelijk of emigreren?



TO, je vraagt er niet naar, maar toch nog een tip: zoek goed uit of het diploma van je vriend in Amerika wel geaccepteerd wordt, dit is met regelmaat niet het geval.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven