Geld & Recht alle pijlers

Spaar je mee?

23-01-2012 17:38 312 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames,



Ik ben zelf niet altijd een dikke spaarder geweest, ook nooit teveel of te weinig geld gehad maar ondertussen ook nooit een potje opzij gezet.

Nu wil ik met kleine stukjes en beetjes toch een leuke buffer opbouwen.

Wij zijn met zijn 3en, 1 kind en ik heb ook een lijstje voor dit jaar wat ik wil aanschaffen / wil bereiken:



* Meisje wil een hoogslaper

* Een nieuw bankstel

* Een communiefeest komt eraan dit jaar en daarvoor moet ook een jurk, schoentjes, accessoires aangeschaft voor worden (natuurlijk ook feestje) en vergeet niet outfits voor onszelf.



Startkapitaal vergaard tot zo ver: 225 euro.

Een stap is genomen: iedere maand wordt er 25 euro via internetbankieren naar een spaarrekening gezet.

Maar ook van mijn wekelijks budget wil ik een beetje afsnoepen soms om zo misschien 60 euro extra per maand te besparen.



Doel? Geen bedrag vastgelegd maar als ik aan het eind van het jaar 250 euro op de rekening heb staan, mét al die uitgaven die er gedaan zijn ben ik tevree.



Dus heb je een gat in de hand en wil je een kleine stok achter de deur of motivator?

Schrijf mee en misschien kunnen we elkaar zo behoeden van nodeloze uitgaven en oppeppen als er weer zo'n fijne onverwachte rekening in de bus valt
* Een communiefeest komt eraan dit jaar en daarvoor moet ook een jurk, schoentjes, accessoires aangeschaft voor worden (natuurlijk ook feestje)en vergeet niet outfits voor onszelf



Ik doe niet mee, maar wil je wel helpen bij het 'behoeden voor nodeloze uitgaven'



Het vetgedrukte dus. Kind doet communie, dat is het feestvarken, zelf heb je misschien nog wel iets feestellijks als je eens goed door je kast neust. Drie kinderen gehad die communie deden maar nooit iets nieuws voor mezelf gekocht.
Alle reacties Link kopieren
Weet je al wat je verlanglijstje gaat kosten? Zodat je weet hoeveel je bij elkaar moet sparen?
Alle reacties Link kopieren
Wat hierboven ook al gezegd is. Ik zou dat gespaarde geld liever achter de hand houden voor een 'belangrijkere' uitgave (wasmachine, lekkage, etc). Want écht nodig lijkt me het niet.
Alle reacties Link kopieren
Wil je een nieuwe hoogslaper of mag via marktplaats/tweedehands ook.



Een geschat eindbedrag is makkelijker naartoe te werken dan een 'als ik aan het eind van het jaar 250 euro op de rekening heb staan, ben ik tevree.'
Alle reacties Link kopieren
Als je ¤ 25,- per maand spaart, heb je nog geen bankstel bijelkaar na 12 maanden .

Ik zou proberen te besparen op 'niet-moeten'-dingen en kijken wat er het eerste nodig is.
Alle reacties Link kopieren
Even voor de verduidelijking:



Ik woon gehuurd, inclusief een gezamenlijke wasmachine voor 3 appartementen, inbouw keuken met idem apparatuur.

In dat opzicht ben ik niet zo bang om een nieuwe wasmachine te moeten aanschaffen



Zo'n hoogslaper heb ik gezien bij de IKEA voor 140 euro, dat is nog niet zo'n rib uit mijn lijf.



Voor de communie had ik zelf in gedachten:



150 euro voor schoenen, jurkje, haaraccessoires. Op zich zal het feestje niet gratis zijn maar mijn familie woont in Polen, de zijne in Zweden dus daar zal niet veel van overkomen, en dan nog wat vrienden dus al met al geen megaparty.
Alle reacties Link kopieren
Die 225 euro heb ik trouwens alleen deze maand gespaard, van kinderbijslag + beetje extra.

Komende maand krijg ik 400 euro netto van het werk als bonus.

Dus zo onrealistisch is het niet.
Alle reacties Link kopieren
En wat heb je voor het bankstel in gedachten?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een Ektorp op het oog, van jaja hoe kan het ook anders, IKEA



Maar dat is pas straks na de zomer als ik weet wat er van die bonus + vakantietoeslag (natuurlijk ook de rest gewoon doorsparend) en communiefeest/hoogslaper over is.
Alle reacties Link kopieren
quote:Snyggin schreef op 23 januari 2012 @ 18:03:

Die 225 euro heb ik trouwens alleen deze maand gespaard, van kinderbijslag + beetje extra.

Komende maand krijg ik 400 euro netto van het werk als bonus.

Dus zo onrealistisch is het niet.



Ah, kijk, now we are talking!

Ik dacht ook dat je het echt moest hebben van die 25 euro per maand en wat je verder nog kon besparen op de boodschappen... Maar in dit tempo moet het natuurlijk lukken!



Ik heb gelukkig al een achterdeurtje, want ben in een situatie terechtgekomen waarin ik niet meer kan sparen. Maar ik wens je echt veel plezier en succes met dit project!
Alle reacties Link kopieren
quote:Snyggin schreef op 23 januari 2012 @ 18:06:

Ik heb een Ektorp op het oog, van jaja hoe kan het ook anders, IKEA



Maar dat is pas straks na de zomer als ik weet wat er van die bonus + vakantietoeslag (natuurlijk ook de rest gewoon doorsparend) en communiefeest/hoogslaper over is.In het topic van Muisje vind 83% dit een goed idee!
Alle reacties Link kopieren
Nee hoor, ik heb wel natuurlijk ook al mijn uitgaven van de laatste 2 maanden onder de loep genomen, buiten de kerstuitgaven want tja dat is natuurlijk niet iedere maand het geval. En persoonlijk denk ik dat ik met alle lasten 100 euro per maand kan sparen.

En dan nog een bonus, vakantietoeslag etc. Vakantie kost niet zo veel behalve dan de benzine om naar Polen te rijden, en daar wat uitgaven voor 'n keer uit eten of een uitje te doen dus daarvoor hoef ik me geen zorgen over te maken, temeer niet omdat mijn moeder kennende dan ook af en toe wat wil toestoppen, we zien elkaar per slot van rekening 1x per jaar.



Dus als ik iedere keer beetje opzij kan leggen van de kinderbijslag etc dan moet het allemaal wel te doen zijn hoop ik, natuurlijk leuker als je het ook met mensen kan delen



Hoop dat jouw situatie gauw verbeterd en je ook weer wat opzij kan leggen, ik begin het nu in ieder geval als een sport te zien haha!
Alle reacties Link kopieren
quote:yezka schreef op 23 januari 2012 @ 18:11:

[...]





In het topic van Muisje vind 83% dit een goed idee!Die had ik ook al gespot ja! Maar goed toekomstmuziek, eerst mijn meisje en haar wensen vervullen
Alle reacties Link kopieren
Klinkt goed allemaal en ook beter haalbaar nu je het even uitgelegd hebt. Succes!
Alle reacties Link kopieren
Maar hoe ga je dan naar Polen? Heb je daar een auto voor en zoja, kunnen daar dan geen grote uitgaven voor komen?
Alle reacties Link kopieren
Ik ga met mijn auto naar Polen ja, 't is een redelijk nieuwe auto, net 3 geworden, nieuwe banden liggen erop, beurt gehad, voorlopig zou daar niets aan moeten zijn eigenlijk, maar goed je weet het nooit natuurlijk.

Bovendien heeft mijn moeder daar een bedrijf waar ze ook bedrijfsauto's heeft dus we hebben al afgesproken dat we de distributieriem, airco+vloeistof etc daar laten nakijken/bijvullen op kosten van het bedrijf, dus op zich mag ik niet klagen
Alle reacties Link kopieren
quote:Silvy schreef op 23 januari 2012 @ 19:13:

Klinkt goed allemaal en ook beter haalbaar nu je het even uitgelegd hebt. Succes!Dank je wel, ik ga mijn best doen in ieder geval
Alle reacties Link kopieren
Snyggin, ik ben ook aan het sparen voor een hoogslaper voor mijn kind, eigenlijk heb ik het bedrag al bij elkaar maar ik wil nog even doorsparen. Ik heb speciaal een extra spaarrekening geopend voor alle 'restjes' geld
Alle reacties Link kopieren
Ja eigenlijk heb ik het nu ook maar het voelt nog niet goed genoeg zeg maar ook het geld dan maar gelijk uit te geven.

Heb je ook al een volgend doel gesteld?
Alle reacties Link kopieren
Snyggin, ik heb verder nog geen doel, een hoogslaper met een leuk bureau ofzo, vakantie. Zelf werk ik niet, mijn man wel. Alles wat ik over heb wil ik sparen. Ik heb best een gat in mijn hand gehad. Het zou leuk zijn als ik aan het einde van het jaar zou kunnen kerstshoppen en met kadoos voor iedereen onder de boom. Mijn zoon een superstunt step geven of een bmxje. Ik heb veel wensen maar mijn grootste wens is een spaarrekening met geld. Het zou een verrassing voor mijn man zijn als ik veel geld op mijn rekening heb staan. O ja, wij hebben nog een spaarrekening daar komt elke maand een vast bedrag op.
Alle reacties Link kopieren
Ik weet eigenlijk niet of ik een gat in mijn hand heb, ik heb gewoon wat nonchalant geleefd en er ook nooit problemen mee gehad eigenlijk. Maar als je je bedenkt wat je al die jaren hebt kunnen opzij zetten dan is het wel zonde.

Ik heb nooit een huurachterstand gehad of incassobureau's aan mijn adres gehad, dus qua betalen ben ik wel netjes maar ik wil ook gewoon voor "straks" kunnen zorgen.



Vakantie, daar heb je inderdaad wel een leuk spaarpotje voor nodig
Alle reacties Link kopieren
goed idee hoor ik wil weer een spaarrekening gaan openen.door alle omstandigheden die achter me liggen,heb ik die niet meer.

hou gelukkig elke maand een bedrag van mijn inkomen over.yeaaahhh.

een spaardoel voor mij is 35 meter schutting die professioneel geplaatst moet worden.(pinggg kassa)

en tzt andere auto (2 jaar)
Alle reacties Link kopieren
heb je voor die schutting al een planning gemaakt? hoeveel die moet kosten en wanneer je die bij elkaar gespaard wil hebben?
Alle reacties Link kopieren
Mag ik ook meekletsen? Spaar op dit moment niet specifiek voor iets maar ik heb zomaar ergens het gevoel dat het volgend jaar tijd wordt voor een nieuwe auto en een nieuwe laptop. En met mn kleine inkomen stufi+werk kan ik maar beter nu alvast gaan sparen.



Zowiezo ben ik nu voor het eerst sinds ik 15 ben zonder spaargeld(nja, ¤4,93 staat er op ) en vind het toch wel fijn om weer iets extra te hebben mocht ik het onverwacht nodig hebben.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven