zoon van 17 wordt vader

12-02-2012 15:21 158 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ik weet niet helemaal of het topic hier thuis hoort, maar het gaat om het volgende:



Mijn vriendin heeft een zoon van 17 jr die nu een half jaar verkering heeft met een meisje van 18 jr. Een leuk meisje, alleen af en toe wat prinsesjes gedrag. Waarin hij in de meeste gevallen mee gaat. Zo vind ze dat hij maar geen tijd meer met zijn vrienden door moet brengen maar alle tijd aan haar moet besteden. Natuurlijk gaat hij nog wel naar zijn vrienden maar veel minder. En als hij wel gaat heeft hij achteraf de grootste ruzie. Hij begon daar ook steeds meer van te balen. Stiekem hoopte mijn vriendin dat de relatie zou doodbloeden. Maar tot overmaat van ramp kondigde de vriendin van haar zoon aan dat ze zwanger is...



De wereld van mijn vriendin stort in. Haar zoon zou na de opleiding die hij nu volgt gaan studeren in een andere stad. Maar zijn vriendin en ouders hebben bedacht dat hij maar moet stoppen met school en ergens in een fabriek moet gaan werken. Ze leggen zoveel druk op hem met termen "wees een kerel" en "je bent toch geen lafaard" dat hij geneigd is het tegendeel te bewijzen. Natuurlijk vindt mij vriendin dat haar zoon de verantwoordelijkheid moet nemen. Dat laat ze hem ook duidelijk weten. Zo vind ze dat hij ipv 1 avond werken er maar 4 moet werken en dat alles naar de baby moet. Maar is het zo raar dat ze wil dat hij zijn opleiding afmaakt? Is dat niet het beste zodat hij later echt iets voor zijn kind kan betekenen?



Wat vinden jullie?
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 16:22:

[...]





Hij wil wel degelijk een rol spelen in het leven van zijn kindje. Maar heeft nog niet helemaal door dat er voorbereidingen zijn om hem dit te ontnemen. Hij is namelijk wel gek op haar.



Dankje voor de tip Euh.. poppetje was een beetje raar... moest een smiley met knipoog zijn..
Alle reacties Link kopieren
quote:redband schreef op 12 februari 2012 @ 16:22:

Het klinkt grof, 11 weken, misschien evengoed nog abortus aan kaarten?Dit wil ze absoluut niet. En dat respecteerd hij. En laten we eerlijk zijn, dat kan ook gevolgen hebben.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb niet alles gelezen maar weet je vriendin dat je hier een topic over opent en info op het internet gooit?



Ik ga meteen maar weer eens een gesprek aan met mijn zoons. Ik weet dat ze het veilig doen maar ik wil ook dat ze het veilig blijven doen als vriendinnetje aan de pil is...
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 16:11:

[...]

Hij is de vader, daar is geen twijfel over.En dat weet je zeker, want.... ?
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
quote:madamemicmac schreef op 12 februari 2012 @ 16:33:

Ik heb niet alles gelezen maar weet je vriendin dat je hier een topic over opent en info op het internet gooit?



Ik ga meteen maar weer eens een gesprek aan met mijn zoons. Ik weet dat ze het veilig doen maar ik wil ook dat ze het veilig blijven doen als vriendinnetje aan de pil is...Kun je dan achterhalen wie mijn vriendin is als je niet eens weet wie ik ben?
Alle reacties Link kopieren
quote:himalaya schreef op 12 februari 2012 @ 16:35:

[...]





En dat weet je zeker, want.... ?100% weet je het natuurlijk nooit zeker, maar het lijkt mij niet het meisje die zich oom met andere jongens heeft bezig gehouden. En het zou wel erg makkelijk zijn om te ontkennen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou er eerst voor zorgen dat die vriendin een realistisch beeld krijgt van hoe de toekomst er uit ziet. En dat is niet nageltjes lakken en geld ontvangen. Dus die tip van samen naar het FIOM e.d. lijkt me prima.



Het lijkt me duidelijk dat die jongen niet in de fabriek moet gaan werken.

Zou hij co-ouderschap willen?

In hoeverre kunnen en willen jij en je vriendin helpen/oppassen?
Alle reacties Link kopieren
Ligt het nou aan mij of regent het nu op het VF topics over ongewenste zwangerschappen......





Anyway: die zoon van jouw vriendin moet gewoon lekker gaan studeren en zich niks aantrekken van wat zijn 'vriendin' en familie vinden. Een baan in de fabriek is niks mis mee, maar ik denk wel dat je je kind meer kunt bieden als je ook wat meer geld op de bank hebt. Stevig gesprek aangaan met 'vriendin' en zij moet maar aangeven wat ze wil. Hij moet zich vooral niet onder druk laten zetten en belangrijker: het gevoel hebben dat zijn moeder hem steunt!
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 16:42:

[...]

100% weet je het natuurlijk nooit zeker, maar het lijkt mij niet het meisje die zich oom met andere jongens heeft bezig gehouden. En het zou wel erg makkelijk zijn om te ontkennen.Ik zou toch maar een DNA test laten doen, voordat zoonlief de fabriek ingestuurd wordt.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
quote:evelynsalt schreef op 12 februari 2012 @ 16:45:

Ligt het nou aan mij of regent het nu op het VF topics over ongewenste zwangerschappen......





Anyway: die zoon van jouw vriendin moet gewoon lekker gaan studeren en zich niks aantrekken van wat zijn 'vriendin' en familie vinden. Een baan in de fabriek is niks mis mee, maar ik denk wel dat je je kind meer kunt bieden als je ook wat meer geld op de bank hebt. Stevig gesprek aangaan met 'vriendin' en zij moet maar aangeven wat ze wil. Hij moet zich vooral niet onder druk laten zetten en belangrijker: het gevoel hebben dat zijn moeder hem steunt!Eens. Laat hem aub z'n studie afmaken!
Alle reacties Link kopieren
quote:Primabella schreef op 12 februari 2012 @ 16:45:

Ik zou er eerst voor zorgen dat die vriendin een realistisch beeld krijgt van hoe de toekomst er uit ziet. En dat is niet nageltjes lakken en geld ontvangen. Dus die tip van samen naar het FIOM e.d. lijkt me prima.



Het lijkt me duidelijk dat die jongen niet in de fabriek moet gaan werken.

Zou hij co-ouderschap willen?

In hoeverre kunnen en willen jij en je vriendin helpen/oppassen?



Vriendin en ik werken fulltime, maar oppas lijkt mij hier niet het grootste probleem. Want ook daar heb je regelingen voor.

Het probleem is dat ze actief moeten werken aan een toekomst. Hun blik helder houden.
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 15:21:

Mijn vriendin heeft een zoon van 17 jr die nu een half jaar verkering heeft met een meisje van 18 jr. Een leuk meisje,

Waar blijkt dat leuke dan uit?

Een draak lijkt me het (beetje zijn sociale leven saboteren) en zo te lezen valt de appel niet ver van de boom. Wat een tokkies allemaal.

Begrijp ik nou goed dat die family from hell doodleuk achteraf de gemaakte afspraken herziet, maw heb je daar als "grootouders" soms voor Jan met de korte achternaam zitten "overleggen"? Ik zou er nu al klaar mee zijn maar goed, hier geen celgroei.
Wish I could be home, with my head in a toilet, like all normal people...
Alle reacties Link kopieren
Man en ik werken en studeren allebei en hebben drie kinderen... het kan best allemaal.



Vrienden van ons waren ook 18 toen ze een kind kregen. Hun oplossing: een deel van de woning van haar ouders werd voor hun. (soort aanleunwoning) De moeder ging niet studeren, maar werken (supermarkt), de vader ging zijn studie afmaken en zo hebben ze het samen gedaan...



Ik zou de beslissing vooral aan hen laten. Het zijn volwassen mensen. Laat ze gewoon met zn tweeen, zonder ouders, om tafel gaan zitten.
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 16:52:

Het probleem is dat ze actief moeten werken aan een toekomst. Hun blik helder houden.

Het lijkt me een goed idee als hij aan zijn toekomst werkt (en uiteraard het kind bovenaan zijn prioriteitenlijstje heeft), over haar hebben jullie niet veel te zeggen, zij moet het zelf weten.



Belangrijk lijkt mij dat ze helder krijgen hoe ze het willen aanpakken en hele duidelijke afspraken maken. Lijkt me geen overbodige luxe als de ouders nu al over 'kind opeisen' beginnen.
Alle reacties Link kopieren
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 16:40:

[...]





Kun je dan achterhalen wie mijn vriendin is als je niet eens weet wie ik ben?Nou....wie zegt dat ik nu opeens geen herkenning lees? Was trouwens maar een vraag. Weet ze het?
Alle reacties Link kopieren
quote:erg_fruitig schreef op 12 februari 2012 @ 16:55:

[...]



Waar blijkt dat leuke dan uit?

Een draak lijkt me het (beetje zijn sociale leven saboteren) en zo te lezen valt de appel niet ver van de boom. Wat een tokkies allemaal.

Begrijp ik nou goed dat die family from hell doodleuk achteraf de gemaakte afspraken herziet, maw heb je daar als "grootouders" soms voor Jan met de korte achternaam zitten "overleggen"? Ik zou er nu al klaar mee zijn maar goed, hier geen celgroei.Het was voorheen ook een leuk meisje, wat zich langzaam ontpopte tot een draakje....helaas
Alle reacties Link kopieren
quote:madamemicmac schreef op 12 februari 2012 @ 17:01:

[...]





Nou....wie zegt dat ik nu opeens geen herkenning lees? Was trouwens maar een vraag. Weet ze het?Ja, omdat ze zelf ook overmand wordt door emotie en "nuchtere" mening van een ander wil horen.
Bestaat er niet zoiets als een 'jonge ouder cursus' ofzo, bij maatschappelijk werk oid? Ik zou er erg voor zijn dat beide ouders in deze kwestie daarheen gingen.



Ook zou ik zorgen dat je vriendin er voor zorgt dat ze in gesprek blijft met de ouders van de moeder, hoe dan ook. Dat lijkt me voor nu en de toekomst wel zo nuttig.
Alle reacties Link kopieren
Vind het raar dat er alleen gekeken wordt vanuit haar en haar ouders zijn kant.

Heeft jouw vriendin(die tochook oma wordt) en de as papa geen eigen mening?

Zou zeker niet ingaan op de eisen van de tegenparty,want dan gaat je vriendin haar zoon de rest van zijn leven door een hel lijkt me,waarin zijn vriendin en schoonouders de hele boel bepalen,zulke types lijken het me wel

Ik zou tegen je vriendin zeggen,laat je zoon zijn school afmaken,en erbij een baantje,zodat hij zijn steentje bij kan dragen aan alles wat baby nodig heeft,maar dat zij(de a.s moeder dus)zeker ook haar deel zal moeten opbrengen.



Lekker makkelijk andersvoor haar,je laat je zwanger maken, gaat vervolgens je vriend zijn leven inrichten(waar hij uiteraard niet om gevraagd had,het is geen geplande zwangerschap immers) en hoeft de rest van je leven niet meer van de bank af te komen?



Zo werkt het niet he!
Alle reacties Link kopieren
quote:ladytruckster schreef op 12 februari 2012 @ 18:45:

Vind het raar dat er alleen gekeken wordt vanuit haar en haar ouders zijn kant.

Heeft jouw vriendin(die tochook oma wordt) en de as papa geen eigen mening?

Zou zeker niet ingaan op de eisen van de tegenparty,want dan gaat je vriendin haar zoon de rest van zijn leven door een hel lijkt me,waarin zijn vriendin en schoonouders de hele boel bepalen,zulke types lijken het me wel

Ik zou tegen je vriendin zeggen,laat je zoon zijn school afmaken,en erbij een baantje,zodat hij zijn steentje bij kan dragen aan alles wat baby nodig heeft,maar dat zij(de a.s moeder dus)zeker ook haar deel zal moeten opbrengen.



Lekker makkelijk andersvoor haar,je laat je zwanger maken, gaat vervolgens je vriend zijn leven inrichten(waar hij uiteraard niet om gevraagd had,het is geen geplande zwangerschap immers) en hoeft de rest van je leven niet meer van de bank af te komen?



Zo werkt het niet he!





Helemaal mee eens! Beiden zullen hun bijdrage moeten leveren.

daar zijn mijn vriendin en haar man het helemaal mee eens,

Ook heeft haar man dat aan de ouders duidelijk gemaakt, en nu willen ze niet meer met hem praten....
quote:newme2012 schreef op 12 februari 2012 @ 15:43:

[...]





Dit heb ik ook gezegd tegen mijn vriendin. Een gesprek is er uiteraard al geweest en toen is door beide ouders en de kinderen natuurlijk, besloten dat hoe dan ook de opleiding zal worden afgerond. Alleen word er vanaf de vriendin haar kant en de ouders nu heel anders besloten.Dan ben je 18 en al zo'n domme koe. Sneue ouders ook, die denken dat er wel iets te halen valt bij een 17 jarige jongen.
Alle reacties Link kopieren
Opleiding afmaken, vaderschapstest tóch aanvragen (je zal ze de kost geven), zoon draai om de oren geven en zorgen dat hij NOOIT meer zonder condoom vrijt tot hij óf opnieuw aan kinderen toe is óf zich heeft laten steriliseren.



Wat zijn vriendin betreft... madam zal moeten accepteren dat hij zijn studie moet en gáát afmaken. Daar heeft zij ook alleen maar baat bij. Tot die tijd ziet ze maar hoe ze 't red en aan d'r geld komt.

Dat gepush om alles te laten vallen en te gaan werken zou bij mij volledig verkeerd vallen, zeker als haar ouders zich ermee gaan bemoeien; dat zou ik als ouder van die jongen ook maar eens in actie komen en even een goed gesprek aangaan. Zijn ze van de pot gerukt?
Alle reacties Link kopieren
Jeetje het lijkt me hoog tijd dat de toekomstige ouders en grootouders eens samen rond de tafel gaan zitten en daarbij niet uitgaan van allerlei doemscenario's maar constructief kijken naar de toekomst, en dan ook wat verder weg dan het eerste jaar. Wat heeft iedereen nu precies voor verwachtingen en wat is verstandig? En het lijkt me ook zinvol om de Nederlandse wetgeving rondom erkenning en gezag over het kind goed te bestuderen. Maar ook eens kijken wat er aan kinderopvang nodig en mogelijk is zodat beide ouders een opleiding kunnen volgen.
Alle reacties Link kopieren
Tsja,





Alle postbus 51 falen blijkbaar, een condoom is blijkbaar erg 1970.



Nu wordt hij Pappa, en of de familie het leuk vind of niet, zo zijn de kaarten geschud.



Zo simpel is het.
quote:Sgaaaaaaaaaapie_returns schreef op 12 februari 2012 @ 20:47:

Tsja,





Alle postbus 51 falen blijkbaar, een condoom is blijkbaar erg 1970.



Nu wordt hij Pappa, en of de familie het leuk vind of niet, zo zijn de kaarten geschud.



Zo simpel is het.Dan nog is dat geen reden om voor meisje + familie te eisen dat hij in de fabriek gaat werken, en al helemaal niet om daar aan toe te geven. Aan een vervolgopleiding zul je op den lange duur veel meer hebben. En daarbij kun je als ouder(s) een toeslag krijgen op je studiefinanciering als je een kind hebt van jonger dan 12 jaar.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven