Marokko

03-01-2012 21:51 78 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn dochter en ik willen graag naar Marokko. De koningsteden bezoeken. Ik zelf ben meer van georganiseerd, dochter van hostels met rugzak. De meeste georganiseerde trips zijn een dag of 8/10 en ik vind dat eigenlijk wel genoeg. Is het sowieso veilig om als vrouw daar rond te trekken? Ik bedoel, mij zullen ze niks doen, maar een jonge meid..



Heeft iemand ervaring met het op eigen houtje trekken in Marokko?
Alle reacties Link kopieren
Marokko is wel heel gaaf trouwens! Als mijn kinderen oud genoeg zijn, gaan we zeker weer terug.
Alle reacties Link kopieren
We hebben geboekt.

Volledig verzorgd, 8 dagen. Eerste week van maart. Dat schiet al op
Alle reacties Link kopieren
In maart is Marrakech zo mooi en de temperatuur is ook prima!!! Veel plezier.
I do not stop when I am tired, I stop when I am done
Alle reacties Link kopieren
Kijk eens bij koning aap. Groepsreis maar wel vrijheid om te doen wat je wil. Hostels sijn daar zelfs voor taxi chauffeurs moeilijk te vinden
Alle reacties Link kopieren
TO, wil je iets vertellen over je ervaringen?



Vriend en ik gaan eind mei 10 dagen naar Marokko en we willen het juist zoveel mogelijk zelf doen (we hebben een klein budget en het scheelt veel geld, en we houden niet zo van groepsreizen). De tickets hebben we gister geboekt, dus nu mag ik los met leuke riads en hotelletjes boeken :-D Het enige wat we waarschijnlijk via het reisbureau gaan boeken is een overnachting in een tentenkamp in de woestijn.
Alle reacties Link kopieren
Helemaal vergeten te zeggen, andere tips voor Marokko zijn ook welkom



Heeft iemand er wel eens me de trein gereisd en hoe is dat bevallen?

Kent iemand nog leuke, goedkope riads/hotels in Marrakech, Fes, Rabat, Ourzazate en Zargota?
Alle reacties Link kopieren
Hoi Miriammm,



Met de trein reizen in Marokko is echt prima, als je eerste klas gaat (scheelt qua prijs weinig met de tweede klas) zit je in coupe's met 6 personen. Eigenlijk net als in Nederland. Kaartjes kan je, net als in NL, gewoon aan het loket kopen.



Wij hadden in Marrakech een leuke Riad van een oorspronkelijk Franse vrouw, de hele onderverdieping was voor ons, zij woonde in de verdieping erboven. Daarboven was weer een groot dakterras waar we elke ochtend een heerlijk ontbijt kregen. Is wel alweer wat jaartjes geleden, maar als je interesse hebt wil ik het wel even voor je nazoeken!



Leuk hoor, zou ook wel weer die kant op willen..
Alle reacties Link kopieren
Oh, wij hadden een nacht in de woestijn gewoon in Marrakech zelf geboekt. Kostte iets van 70eu pp, inclusief vervoer, overnachting, diner en ontbijt. Hou er wel rekening mee dat het een enorme reis is. Ongeveer 350km door de bergen, maar met lunch en tussenstop mee ongeveer 9 uur over gedaan, door de bergen hen. En dan dus de volgende dag weer terug. Ik weet niet of ik dat nu weer gedaan zou hebben, hoewel het een hele togfe ervaring is; je bent wel twee hele dagen kwijt.
Alle reacties Link kopieren
Ja zeker die overnachting in de woestijn is nog wel een puntje van aandacht.

Zoals we het nu bedacht hebben, boeken we een overmachting via het reisbureau (dit zou in totaal Ca. 130 euro zijn voor 2 mensen) en dan rijden we zelf met een huurauto van Marrakech naar Zargota (Met zowel heen als terug een overnachting in Ouarzazate). Dan kunnen we het lekker zelf op eigen tempo doen.

Maar is het makkelijk om zoiets in Marrakech nog te boeken?
Alle reacties Link kopieren
Ja, op zich is het wel fijn om op eigen houtje te doen. Wij waren nogal onvoorbereid die kant op gegaan, en kwamen daar dus pas op het idee. We zijn gewoon naar het dichtstbijzijnde touroperator-bureautje gegaan, en daar geboekt. We kwamen in een heel leuk groepje met wat Amerikaanse jonge z, dus twee erg leuke dagen met hen gehad. Natuurlijk ook nog op kamelen gereden.. Ja, nu ik er zo over nadenk is het toch echt wel een aanrader. Wel veel warme spullen meenemen, we kregen daar allemaal een matje met een dekentje en verder niets. En het kan daar 's nachts wel flink vriezen! En neem veel water mee :-)
Alle reacties Link kopieren
Ik heb een tijd stage gelopen in Marokko en daar veel met de trein gereisd. Gaat perfect. Op oncf.ma kun je de routes en vertrektijden bekijken. Als er geen trein rijdt kun je altijd een bus via CTM (ctm.ma) of Supratous (supratours.ma) nemen (nette bussen) of via het busstation de gewone bus (iets minder mooie bussen ;)).
Alle reacties Link kopieren
Bedankt dames!

Met de trein reizen lijkt me inderdaad qua verbindingen goed te doen. Lulua, wat vind jij van de verhouding 1e/2e klas? Wij reizen met zijn 2en (man en vrouw), hebben 1 grote backpack mee en 1 of 2 kleine dagtassen.



Ik ga ook nog even verder zoeken naar woestijntours, maar daar heb ik nog geen tijd voor gehad.
Alle reacties Link kopieren
Verhouding is ongeveer als bij de NS tijdens de spits. Tweede klas was vaak druk, met zn allen op elkaar geplakt en te weinig zitplaatsen. Niet ideaal maar ik keek dan ook naar de prijs . Eerste klas was rustig, genoeg ruimte, airco etc.
Alle reacties Link kopieren
Oke ik ben benieuwd Ik denk dat wij ook voor de prijs gaan, maar dat zullen we allemaal ter plekke nog wel verder zien.
quote:Miriammm schreef op 04 april 2012 @ 18:37:

Ja zeker die overnachting in de woestijn is nog wel een puntje van aandacht.

Zoals we het nu bedacht hebben, boeken we een overmachting via het reisbureau (dit zou in totaal Ca. 130 euro zijn voor 2 mensen) en dan rijden we zelf met een huurauto van Marrakech naar Zargota (Met zowel heen als terug een overnachting in Ouarzazate). Dan kunnen we het lekker zelf op eigen tempo doen.

Maar is het makkelijk om zoiets in Marrakech nog te boeken?

Je hoeft dit niet vooraf in Marrakech te boeken, je kunt ook gewoon naar Merzouga gaan en daar rechtstreeks naar een auberge. Langs de weg staan er een hoop, je moet zelf een stukje over de onverharde weg en je komt er vanzelf. Als je over de doorgaande weg rijdt vanuit Merzouga, richting de zandduinen, zie je het vanzelf. Je hoeft niet al naar de eerste te gaan, er zitten een paar hele mooie achteraan. We zijn vorige week bij Ksar Merzouga (ksarmerzouga.com) geweest, ongeveer een kilometer na het tankstation (auberge Tombuktu (weet niet hoe je 't schrijft) is ook een bekende). Je kunt de trip ter plekke daar boeken, de kamelen vertrekken niet later dan 16.30 uur, je moet er dus wat eerder zijn. Je gaat dan ongeveer 2 à 2,5 uur in de zonsondergang op de kameel de zandduinen in tot je bij de tenten bent. Daar eet je, als je een wijntje wil drinken kun je dat zelf meenemen, je slaapt in de tent of bij mooi weer buiten, en 'n uur of 6 sta je op en ga je op de kameel weer terug. In de auberge kun je dan lekker douchen en staat er een uitgebreid ontbijt klaar.



Overnachten kan in Ouarzazate, maar daar is niets te beleven. Mooier is om naar de Dadeskloof / vallei te gaan, daar zijn ook allerlei hotels, van simpel (vallée des figues) tot duurder. Vanuit Dades is het nog ongeveer een uur of 4 naar Merzouga.
Alle reacties Link kopieren
quote:Miriammm schreef op 04 april 2012 @ 16:13:

TO, wil je iets vertellen over je ervaringen?



Vriend en ik gaan eind mei 10 dagen naar Marokko en we willen het juist zoveel mogelijk zelf doen (we hebben een klein budget en het scheelt veel geld, en we houden niet zo van groepsreizen). De tickets hebben we gister geboekt, dus nu mag ik los met leuke riads en hotelletjes boeken :-D Het enige wat we waarschijnlijk via het reisbureau gaan boeken is een overnachting in een tentenkamp in de woestijn.



Ah ik zie dit bericht nu pas. We hebben het heerlijk gehad. Een rondreis langs de Koningssteden. Prachtig, heel veel gezien. Het weer was prima. Strakblauwe lucht, 's morgens wel fris maar heerlijk zonnig. Ideaal voor een rondreis. Het was wel heel vermoeiend om zoveel mogelijk te zien in een weekje. Ik heb spijt dat ik niet een paar dagen woestijn bijgeboekt heb.



We hebben dus alles georganiseerd gedaan en het is zeker voor herhaling vatbaat. Het mooiste vond ik Hassan II Moskee in Casablanca en de medina in Fez. Nou ja, eigenlijk vond ik alles schitterend. De vooroordelen over Marokkanen zijn m.i. totaal uit de lucht gegrepen. We zijn overal gastvrij ontvangen. Ik ben heel positief en hoop nog een keer op mijn gemak daar rond te kunnen struinen.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor je reactie!



Gisteren is eindelijk vriends creditcard binnen gekomen dus nu kunnen we eindelijk overnachtingen gaan boeken :-) De vlucht (met Ryanair) hebben we eerder al geboekt met de creditcard van mijn moeder.

Om contact met Marokkanen maak ik me echt niet druk! (Wat klinkt deze zin stom..) We gaan het juist een beetje opzoeken, bijv. door met de trein te reizen. Ik vind het altijd leuk om contact met locals te hebben omdat je dan meer de echte sfeer van het land proeft :-)

Ik vond de rondreizen die ik tegenkwam er inderdaad redelijk vermoeiend uitzien, vandaar dat we zelf een reis in elkaar geknutseld hebben met een rustige route. Dan zien we maar ietsje minder..



Hoe is het je dochter bevallen om helemaal georganiseerd te gaan?
Alle reacties Link kopieren
Prima bevallen voor dochter ook Miriam. We hadden maar een weekje de tijd en voor haar was het ook wel een keer relaxt om het op deze manier te doen.



Veel plezier met de voorbereidingen!
Alle reacties Link kopieren
Dankje!

Voorbereiden is zeker leuk. Heb tot nu toe 3 overnachtingen geboekt en ben nu op zoek naar een leuke/goedkope woestijntour. We twijfelen nog tussen zelf naar Zagora rijden (huurauto) of het georganiseerd doen. Mijn vriend durft het wel aan om te rijden, ik vind het wel erg spannend..



Verder twijfelen we nog tussen Casablanca en Rabat. We willen naar 1 van beide 1 nacht toe gaan. Iemand advies?
Rabat! Zonder twijfel. Het enige interessante aan Casa is de moskee, maar ik vind die zelf ook best te missen. Het 'interessante' is dat het een megabouwwerk is (waar heel Marokko verplicht aan mee heeft betaald, terwijl je langs de sloppenwijken rijdt als je er naar toe gaat), en het de enige moskee in Marokko is waar je als niet-moslim naar binnen kunt.

Rabat heeft een leuke kleine medina, en mooie stadsmuren, heel sfeervol. De rest van de stad is modern, doet Frans aan, en dat is ook leuk om ter afwisseling met de rest van Marokko te zien. Casablanca is vooral druk, hectisch, niet mooi gebouwd, geen toeristische bezienswaardigheden (op de moskee na), en ook geen bal aan om zo rond te lopen.

Ik heb trouwens geen advies voor een hotel (als dat je eigenlijke vraag was ).



W.b. woestijn: als je toch zelf rondreist, dan hoef je zo'n trip echt niet vanuit Marrakech te gaan boeken. Bij de woestijn zelf zijn auberges genoeg, het zijn er zo veel dat ze zelfs in het hoogseizoen niet allemaal vol kunnen zitten). Prijs is dan uiteraard ook een stuk lager (als dat belangrijk is). Benzine kost ongeveer 1 euro trouwens.
Ga je ook naar Fes? Qua stad is dat veel mooier om te bezoeken dan Rabat of Casablanca. Zeer indrukwekkende medina, 't Joodse kerkhof is mooi om te zien, en buiten de stad de heuvels op om Fes te kunnen zien.
Alle reacties Link kopieren
Qua prijs verschilt het niet zo heel veel, met huurauto of georganiseerd, denk ik. Heb even een proefsommetje gemaakt en dan is echt tientjeswerk verschil.

Hebben jullie zelf gereden Isiss? Hoe is dat bevallen?
Alle reacties Link kopieren
Weet iemand wat voor schoenen ik het beste mee kan nemen?
quote:Miriammm schreef op 15 april 2012 @ 17:40:

Hebben jullie zelf gereden Isiss? Hoe is dat bevallen?

Twee weken geleden zelf gereden, maar dat telt niet want mijn man is daar opgegroeid. In de steden (Marrakech, Fes, Casablanca) rijd ik zelf echt niet, dat laat ik aan man over. De enige verkeersregel lijkt daar dat degene die 't hardst toetert voorrang heeft, dat trek ik niet met m'n Nederlandse-vooral-de-regeltjes-volgen-rijbewijs .

Buiten de steden zijn de wegen op zich prima (in de winter kun je last hebben van sneeuw, en twee weken geleden hadden we een paar geblokkeerde wegen omdat door de regen wat rivieren overstroomd waren), een groot deel is snelweg (tolweg, dus leeg), dat is helemaal makkelijk. Bergroutes zijn net als in andere landen altijd wat lastiger.

Zorg alleen dat je je overal echt aan de snelheid houdt, de gendarmerie grijpt iedere kilometer te veel aan om je aan te houden en te laten betalen.

Openbaar vervoer is ook goed te doen maar duurt vaak veel langer en is minder flexibel. Met de auto stopten we als we zin hadden, met de bus kan dat natuurlijk niet. Je kunt ook een gedeelte openbaar vervoer en gedeelte met de auto doen. Als je bv. vliegt op Marrakech, dan ga je met de trein naar 't noorden. En kun je daarna vanuit Marrakech met de auto naar 't zuiden gaan.

Om naar Essaouira te gaan heb je geen auto nodig, het centrum is daar helemaal autovrij, je kunt makkelijk met de bus (Sopratours) daar naar toe. Is veel goedkoper.
Ik moet zeggen dat ik niet zo van de lange busreizen ben. Trein prima (in Marokko ook prima geregeld), maar lange stukken met de bus, de bergen over e.d. houd ik echt totaal niet van. Een andere optie is ook met de grote taxi, ook een belevenis op zich. Zo'n taxi vertrekt als ie vol is (6 man er in, 4 achter en 2 voor, maar je kunt ook met z'n 2en voor 3 plekken betalen, dan zit je iets comfortabeler) en gaat ook snel. Een rit van een behoorlijke afstand (bv. Marrakech - Essaouira, ongeveer 180 km) is 70 dh p.p.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven