Cadeau voor huwelijk

18-04-2012 10:55 18 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een vriendin van mij is onlangs getrouwd. Ze woont niet in Nederland (ze is geen Nederlandse), maar in Z-Amerika. Ze heeft wel 6 jaar in Europa gewoond (zowel noord als zuid europa, waaronder ook Amsterdam). Ik kon helaas niet bij de bruiloft zijn, omdat ik in die periode niet zo maar even naar Z-Amerika kon (en ik vind het ook leuker om langs te gaan, als ik wat meer tijd met haar kan doorbrengen). Nu zoek ik naar een cadeau, dat ik kan opsturen. Maar ik kan maar niet bedenken wat. Het moet iets zijn wat niet al te zwaar en groot is, met het huwelijk te maken heeft en misschien iets met onze connectie te maken heeft (haar tijd in Nederland). Ik dacht aan een mooie foto van Amsterdam, maar aangezien haar man fotograaf is, hebben ze zelf al zoveel mooie sfeerbeelden van Amsterdam. Nu ben ik onlangs naar een tentoonstelling geweest van Mommie Schwarz en Else Berg; een Joods kunstenaarskoppel, die hoorden bij de Bergens school, door Europa reisden en veel hebben bijgedragen aan de avant garde stroming. Het deed me ergens aan mijn vriendin en haar man denken, omdat zij ook een kunstenaars stel zijn en ook veel in het buitenland verblijven voor hun kunstenaarswerk (en hij is Joods). Minpunt van het verhaal is wel het droevige einde van het Joodse koppel, dat naar Auswitz is gedeporteerd. Aan de andere kant is dat een deel van de geschiedenis, die ook hoort bij Amsterdam (het was via de hollandse schouwburg) en Nederland.



Goed, lang verhaal kort. Hoe giet ik de kunst en het levensverhaal van dit joodse kunstenaarskoppel in een cadeau. Ik heb in het museum gekeken naar boeken, kaarten en affiches. De laatste twee hadden ze niet veel van, het boek was alleen in het Nederlands. Heeft iemand op basis van het bovenstaande een goed idee voor een cadeau?
Is er geen zeefdruk te vinden van een van hun kunstwerken?
http://link.marktplaats.nl/550493000
Een delfstblauw peper en zout stel
Alle reacties Link kopieren
Lastig om een cadeau te bedenken wat aan jouw eisen moet voldoen.



Hoe vind je zoiets; http://www.kio-textilestudio.nl/tafelkleden.htm ?

Je zou natuurlijk kunnen kijken of je een tafelkleed kunt vinden wat " Hollandser/ Amsterdamser " is, maar de gedachte er achter ( ben ik er toch bij, aan tafel ) is ook leuk.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
http://www.ledikantdekbed ... list&utm_campaign=beslist
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:helene31 schreef op 18 april 2012 @ 11:05:

http://link.marktplaats.nl/550493000Wauw, dit vind ik wel een goeie tip!
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 18 april 2012 @ 11:13:

http://www.ledikantdekbed ... list&utm_campaign=beslistDit is een goede voor als er een baby bij zou komen.
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 18 april 2012 @ 11:12:

Lastig om een cadeau te bedenken wat aan jouw eisen moet voldoen.



Hoe vind je zoiets; http://www.kio-textilestudio.nl/tafelkleden.htm ?

Je zou natuurlijk kunnen kijken of je een tafelkleed kunt vinden wat " Hollandser/ Amsterdamser " is, maar de gedachte er achter ( ben ik er toch bij, aan tafel ) is ook leuk.Ik vind dit niet iets voor hun, maar wel mooie hebbedingen. Laat ik nou jarig zijn binnenkort
quote:jeane_avril schreef op 18 april 2012 @ 11:17:

[...]



Wauw, dit vind ik wel een goeie tip!Ik zie nu pas dat het twee paarden zijn, een witte en een zwarte. Mooi symbool voor het huwelijk.
Alle reacties Link kopieren
Vind hem erg mooi, goeie vondst!
Alle reacties Link kopieren
quote:helene31 schreef op 18 april 2012 @ 11:05:

http://link.marktplaats.nl/550493000Wat goed gevonden Zeg! Prachtig cadeau lijkt mij.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Alle reacties Link kopieren
quote:jeane_avril schreef op 18 april 2012 @ 11:18:

[...]



Dit is een goede voor als er een baby bij zou komen.Was het een kinderdekbed?
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:blijfgewoonbianca schreef op 18 april 2012 @ 11:29:

[...]

Was het een kinderdekbed? Ehm, het woord ledikant duwde me die richting op. Het design lijkt me leuk voor een kinderkamer, niet voor volwassenen. Maar dat kan ook aan mijn smaak liggen.
Alle reacties Link kopieren
Je vraagt het niet hoor maar als ik iemand zou kennen in het buitenland en die een kindje zou krijgen, vind ik dit zo gaaf! http://www.saskyasouvenirs.nl/73/?form_11.replyids=5
Die mensen zijn getrouwd, da's helemaal geen reden om er vanuit te gaan dat ze ook 'n kind zullen nemen.

Kindvrije vrienden van mij trouwden ook na 10 jaar samenwonen en ondanks dat al haar vrienden wisten dat ze bewust kindvrij was, kreeg ze toch de beledigende vraag naar haar hoofd van velen of ze nu toch aan kinderen ging beginnen. Echt zo storend!
Alle reacties Link kopieren
Je hebt gelijk hoor, elninjoo. Ik weet niet of dit stel aan kinderen gaat beginnen ooit, ze zijn nu bezig met reizen en werken. Ik vind 'hollandse nieuwe' wel heel grappig gevonden, als haringliefhebber kan ik dat wel waarderen. Betreft je peper en zoutstel suggestie. Ik heb er even aan gedacht. Maar heb ooit als afscheid, toen ze terugkeerde naar Z-Amerika een delftsblauw suikerpotje gegeven met dropjes erin en klompjes erbij. Ik ga niet door op die toer, het blijft bij dat ene suikerpotje.
Alle reacties Link kopieren
quote:liesse schreef op 18 april 2012 @ 11:51:

Je vraagt het niet hoor maar als ik iemand zou kennen in het buitenland en die een kindje zou krijgen, vind ik dit zo gaaf! http://www.saskyasouvenirs.nl/73/?form_ ... =5Geweldig!
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven