Gezondheid alle pijlers

kind is allergisch

18-04-2012 16:07 42 berichten
Shitterdeshit. Ik kon net de assistente bellen voor de uitslag van een allergietest. Ko (17 maanden) blijkt allergisch te zijn voor pinda's, cashewnoten en katten. Balen! Ten eerste omdat we een kat hebben en ten tweede omdat bijna overal pinda's in zitten. De huisarts kon me eerder al weinig vertellen over wat te doen met producten waar op staat dat er sporen van noten of sporen van pinda's in kunnen zitten. De assistente zei net we dat de reactie op pinda's steeds heftiger wordt als hij vaker met pinda's in aanraking komt. Ik kan een afspraak maken met een dietiste maar ik laat het eerst maar even bezinken denk ik... Wie is er bekend met een pindaallergie? Laatst stond er nog een heel stuk in de Quest hierover en wat ik me herinner is dat het geen allergie is waar kinderen bijna altijd overheen groeien (zoals met koemelk en kippeneiwit). Ik durf niet goed te googelen. Als het om gezondheid gaat lees je altijd de meest negatieve dingen.



En de kat.... Ik denk dat Ko er toch wel last van heeft. Hij is altijd verkouden en heeft eczeem. Altijd snot, altijd hoesten, altijd een rocheltje en altijd droge plekken, jeuk en krabben. Ik ben er niet zo voor om hem op deze jonge leeftijd al tabletjes te geven. Bovendien is de kat nog jong dus dan kan hij de komende 15 jaar tabletjes slikken en ik weet niet of ik dat wel wil. Ik denk dat ik eerst eens ga vragen aan mijn collega (van wie we poes als kitten kregen) of ze haar misschien weer terug willen. De moederpoes leeft ondertussen niet meer en collega heeft me wel eens laten weten dat ze het jammer vindt dat wij poes hebben laten steriliseren omdat er nu geen poes meer is die en nestje zou kunnen krijgen zodat zij weer een poes uit die "lijn" konden krijgen. Naar een asiel of op MP zetten wordt hem sowieso niet. We maken geen Mauro van poeslief dus niemand hoeft bang te zijn dat ze morgen in een bos wordt achtergelaten.
Alle reacties Link kopieren
Jee heftig voor zo'n kleintje. Maar goed dat je het nu al weet.



Ik hoop dat je collega Poes wil overnemen.



Succes een voedselallergie is geen pretje
Kaetje, helemaal geen advies maar wel een dikke Kan me voorstellen dat dit rauw op je dak komt vallen en dat je even niet weet wat je er mee aan moet.
Alle reacties Link kopieren
Is hij ook allergisch voor andere peulvruchten (pinda's zijn geen noten maar peulvruchten)? Ik ken ook mensen die hevig allergisch zijn voor pinda's, het is echt heel vervelend want hoe heviger de allergie wordt, hoe minder vaak je ergens kunt eten, een druppel pindasaus die in een ander gerecht valt of het gebruik van een opscheplepel waar misschien nog iets aanzit kan al een reactie geven.
verba volant, scripta manent.
Alle reacties Link kopieren
Vervelend! Weet zelf wel idd dat hoe meer ze in aanraking ermee komen hoe erger het word. Soms zo erg dat als jij pindakaas op heb ze er last van hebben. Mijn dochter heeft KMA en ben ook erg van voor pinda allergie! Wel vervelend met de kat, hopen dat je collega dr terug wil! Hopen dat je ventje dan opknapt.
Wat vervelend! Hier ook een kind met een allergie, voor oa pinda's en katten. Nu moet ze voor haar allergieen dagelijks Xyzal slikken, en krijgt pufjes Ventolin en Flexotide. Hierdoor reageert ze niet op de kat en hebben we deze gewoon kunnen houden (ook zonder kat had ze dagelijks deze medicijnen moeten nemen) Qua pinda's valt het mee, het is niet een erg heftige reactie die ze hierop heeft, we hoeven dus niet uitgebreid alle verpakkingen te lezen en artikelen die sporen van noten bevatten te vermijden.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb voedsel allergie, pinda's andere noten, sesam en daarbij allergie voor katten, honden en vogels. Het is heftig, maar het is te doen, veel lezen en alles goed nakijken. succes.
Ik ben niet specifiek heel bekend met een pinda-allergie wel met een heftig allergisch kind. En pinda staat er inderdaad om bekend erger te worden (en mogelijk levensgevaarlijk) naarmate je het vaker binnekrijgt. Ik zou dus echt alles met (mogelijke) sporen van noten/pinda's schrappen uit zijn voeding. En ook heel goed bedenken of het je waard is om die dingen zelf nog wel te gebruiken. Zoals pindakaas bijvoorbeeld (mocht je dat gebruiken).



In de supermarkt goed alle verpakkingen lezen en kijken of je alternatieven kunt vinden voor de dingen die je niet meer kunt gebruiken. Sommige producten zal dat lastig zijn, mijn ervaring is dat het vaak veel makkelijker is om een vervanging zelf te maken, je weet wat erin zit en het is vaak nog gezonder ook.



In het begin is het heel erg wennen en best heftig, maar je went e echt snel aan. Het is goed te doen, zeker als ze nog zo klein zijn, je kind weet over twee jaar niet beter.
Pfff, dat is idd even schrikken. Ik zou om te beginnen meteen de kat wegdoen, elke dag dat je zoontje daar last van heeft is gewoon onnodig leed. Pillen niet aan beginnen, is best wel troep, zeker voor een jong kind. Wat betreft de pinda's e.d. zou ik mij toch ook z.s.m. laten voorlichten door een deskundige diëtiste eventueel nog in aanvulling door een kinderarts. Uiteraard eventueel kdv meteen inlichten en overige relatief onbekenden die wellicht wel eens je ventje wat te eten zouden kunnen geven. Succes en sterkte. Hopelijk valt het allemaal toch nog mee in de praktijk voor je zoontje!
Als je geen tabletten wilt geven, google dan eens op de medinose. Een apparaatje met infrarood-functie dat je 2-3x per dag gebruikt. Het werkt(e bij mij) na een dag of 4. Ik heb hooikoorts en ben allergisch voor katten, maar woon midden tussen de boeren en heb 5 katten, die wel veel buiten lopen. Ben nagenoeg klachtenvrij.
Ik ben al heel heel blij dat hij niet allergisch is voor soja (dat zit echt óveral in) en ook niet voor huisstofmijt (ik houd niet van stofzuigen ). Hij is best uitgebreid getest (kiwi's, tomaten, berk, hazelnoten en ik weet niet wat hoorde ik allemaal voorbij komen). Ik kook ook veel zelf maar gebuik wel eens een zakje van knor of honig oid. Eens goed kijken hoe of wat. En pindakaas wordt op het kdv ook gegeten. Ze gaan hem dat natuurlijk niet meer geven maar ze moeten dus eigenlijk ook niet het mes waarmee pindakaas gesmeerd is daarna voor zijn broodje gebruiken. Dat is niet overdreven toch, om dat te vragen? Misschien toch eens een dietiste vragen... Voor de andere ouders van kinderen met zulk soort allergieen: hebben jullie behalve huisarts of dietiste iemand anders gesproken? Kan ik er op vertrouwen dat ik daar de juiste en voldoende info krijg? Of moet ik vragen om een doorverwijzing voor een kinderarts of andere specialist? Ik heb echt geen idee hoor... Maar vooral het idee dat die pindaallergie in sommige gevallen echt gevaarlijk kan worden vind ik toch niet zo prettig...
Oh, en allemaal bedankt voor de reacties en het begrip. Ik dacht dat ik misschien wel overdreven in de stress schoot maar fijn om te weten dat het niet erg is om dit serieus te nemen.
Alle reacties Link kopieren
Wat naar dat ko allergisch blijkt te zijn.



Ik ben zelf iemand van huisdieren heb je voor het leven. Ik kan mij wel voorstellen dat je je kind liever geen anti allergie medicijnen wil geven. Hopelijk kan de kat terug naar de collega van wie je hem gekregen hebt maar het is wel verdrietig dat je nu zelf ook geen kat meer kan nemen.



Volgens mij is er heel goed te leven met een pinda en cashew noten allergie. Die kan je makkelijk vermijden.



Inderdaad staat er op heel veel verpakkingen dat het produkt sporen van pinda's en noten kan bevatten. Daar is een keer een uitzending over geweest bij de keuringsdienst vanwaarde. Die hebben toen een flink aantal produkten getest waar dit op stond.

In geen van die produkten werd dit aangetroffen.

Eigenlijk konden die produkten gewoon veilig worden gegeten door mensen met een pinda allergie.

Die uitzending is vast nog wel terug te kijken via uitzending gemist.
Onze kinderarts heeft mij heel erg gerust gesteld. Snaak heeft een pinda allergie, maar we hoeven niet een epi pen bij ons te dragen, omdat de gradatie van de allergie niet zo hoog is. Wij eten geen pindasaus meer, geen pindakaas, op school tijdens een traktatie wacht ze met het opeten van een mini twix,snickers etc als ze niet zeker weet of er pinda;s in zitten. Ik was er eerst heel bang voor, dacht nu moet ik altijd alle ingredienten lezen en alles bijhouden, maar dat is (bij ons dus) gelukkig niet het geval
quote:sugarmiss schreef op 18 april 2012 @ 16:36:

Wat naar dat ko allergisch blijkt te zijn.



Ik ben zelf iemand van huisdieren heb je voor het leven. Ik kan mij wel voorstellen dat je je kind liever geen anti allergie medicijnen wil geven. Hopelijk kan de kat terug naar de collega van wie je hem gekregen hebt maar het is wel verdrietig dat je nu zelf ook geen kat meer kan nemen.



Volgens mij is er heel goed te leven met een pinda en cashew noten allergie. Die kan je makkelijk vermijden.



Inderdaad staat er op heel veel verpakkingen dat het produkt sporen van pinda's en noten kan bevatten. Daar is een keer een uitzending over geweest bij de keuringsdienst vanwaarde. Die hebben toen een flink aantal produkten getest waar dit op stond.

In geen van die produkten werd dit aangetroffen.

Eigenlijk konden die produkten gewoon veilig worden gegeten door mensen met een pinda allergie.

Die uitzending is vast nog wel terug te kijken via uitzending gemist.Ik ook. Maar mijn kind heb ik ook voor het leven. En dan gaat die toch voor op poeslief. En ik wil best wat proberen maar heftige tabletten ga ik mijn kindje van 1 1/2 niet geven voor de komende 14 jaar.... Maar we gaan niet over 1 nacht ijs. De poes gaat echt niet zomaar weg, dat beloof ik!
Alle reacties Link kopieren
Ik zou wel bij het kinderdagverblijf aangeven dat het broodje van je kind niet besmeerd kan worden met een mes waarmee ook al pindakaas is gesmeerd. Dat is echt niet overdreven.

Je wil natuurlijk wel voorkomen dat de allergie zo erg wordt dat hij er aan kan sterven als hij pinda's binnenkrijgt.
Wj zijn om e.e.a uit te zoeken bij een allergoloog geweest en we liepen voor die tijd al bij een kinderarts, maar op zich heb ik het allermeest aan de dietiste in het ziekenhuis gehad. Zij kwam met de praktische tips en hield in de gaten of zoon niet te weinig voedingsstoffen enz binnenkreeg.



Wat dat niet met hetzelfde mes smeren aangaat, dat is absoluut niet overdreven om te vragen. Juist omdat een pinda-allergie de neiging heeft erger te worden. Wij hebben een extra boterpot voor zoon, daar wordt zijn brood mee gesmeerd met zijn mes. Onze messen komen nooit in zijn boter en we gebruiken voor elke soort beleg een ander mes. Dus een voor de jam, een voor de pindakaas enz anders heb je alsnog een grote kans op kruisbesmetting, zeker met kleine kinderen die kijken toch wat minder nauw.
quote:maroon5 schreef op 18 april 2012 @ 16:38:

Onze kinderarts heeft mij heel erg gerust gesteld. Snaak heeft een pinda allergie, maar we hoeven niet een epi pen bij ons te dragen, omdat de gradatie van de allergie niet zo hoog is. Wij eten geen pindasaus meer, geen pindakaas, op school tijdens een traktatie wacht ze met het opeten van een mini twix,snickers etc als ze niet zeker weet of er pinda;s in zitten. Ik was er eerst heel bang voor, dacht nu moet ik altijd alle ingredienten lezen en alles bijhouden, maar dat is (bij ons dus) gelukkig niet het gevalDat zou je nog na kunnen vragen dan kaetje. Mijn zoon kan gelukkig wel tegen noten/pinda's, maar de dingen waarop hij reageert, reageert ie vrij heftig op. Gelukkig is het bij hem niet levensbedreigend, maar hij wordt er wel dusdanig ziek van dat het gewoon ontzettend zielig is en wij dus ook maatregelen nemen om kruisbesmetting te voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou een verwijzing naar een allergoloog vragen, voor meer info, en naar een dietist met ervaring met voedselallergieen. Toevallig las ik vanmorgen iets op een site van de canadese voedsel- en warenautoriteit, en die had ook links met andere allergieën.



Ik zou op het kdv vragen of ze, afhankelijk van het aantal dagen dat je kind komt, geen pindakaas willen geven. Als hij maar één of twee dagen komt, lijkt me dat nog best wel te overzien. Bij drie dagen wordt het twijfelachtig, maar vragen kan altijd.



Bij oudste zit er een jongetje in de klas met een pinda-allergie, en daar is het verzoek gedaan om geen pindakaas mee te geven voor de pauze en de overblijf.
Ik heb iemand in de directe omgeving die (levensbedreigend) allergisch is voor pinda's en noten. Ze is zo allergisch dat als ik 's morgens een boterham met pindakaas gegeten heb, ik haar 's avonds geen kus moet geven want dan zit de brand op haar wang. Ze heeft altijd een epi-pen op zak en heeft deze 2 keer moeten gebruiken.



Het is een heel gepuzzel wat er wel en niet gegeten mag worden, spontaan uit eten is er niet bij.

Sterkte ermee, ik heb helaas geen tips voor je.
Alle reacties Link kopieren
Misschien een keer naar de allergoloog? Of zijn jullie daar al geweest?



Verder kun je bij het Voedingscentrum een merkartikelen-lijst bestellen waarin je specifieke allergieën kunt aangeven. Dat winkelt makkelijker. Alhoewel je altijd etiketten moet blijven lezen.

http://webshop.voedingscentrum.nl/allergie-dieet.html

Sterkte ermee
Alle reacties Link kopieren
quote:kaetje schreef op 18 april 2012 @ 16:07:

Shitterdeshit. Ik kon net de assistente bellen voor de uitslag van een allergietest. Ko (17 maanden) blijkt allergisch te zijn voor pinda's, cashewnoten en katten. Balen! Ten eerste omdat we een kat hebben en ten tweede omdat bijna overal pinda's in zitten. .





He gat vervelend.



Is er een uitgebreide test gedaan? Maw weet je zeker dat dit het is waar hij allergisch voor is en niet meer?



Tja, poes de deur uit, niet leuk maar gezondheid is belangrijker denk ik toch?



Ik heb een kind dat allergisch was voor noten en pinda's, heb zelf een notenallergie. Valt erg mee hoor qua eten.

en je leert snel.



Veel kinderen groeien over de allergie heen rond hun 4-5de, je vergroot de kans door nu echt streng te zijn. En dan met 4 jaar voorzichtig proberen (evt onder begeleiding) en als dat nog aanwezig is na een half jaar nog eens.

Als het nmet 5-6 jaar nog zo is, dan mag je er vanuit gaan dat het blijvend is.

(mijn zoon was met 4 jaar van de ei-allergie af, met ruim van ook van de pinda allergie), nu nergens last meer van



Een pinda allergie kan zeer ernstig verlopen, daar moet je je eigenlijk wel goed over voor laten lichten



Voor mijn zoon vermeed ik ook produten met spoortjes. Omdat een pinda allergie zo heftig kan zijn. Ik zelf eet geen noten maar eet wel produkten met spoortjes.



Misschien nog doorverwijzing naar allergoloog?

Aan de andere kant: als jij zeker weet dat hij goed en uitgebreid genoeg is getest hoeft dat niet natuurlijk. Denk dat je, gezien je mail, nog wel een keer je wat zaken moet laten uitleggen.

Door ha ofzo, of toch die allergoloog.

er stond laatst in een vaktijdschrift over de effecten van allergisch reageren, komt op neer dat er steeds weer mee in aanraking komen een aanslag is op je immuunsysteem. Vermijden dus!



Succes
Je bent zelf een theepot
Mijn oudste zoon is 3 jaar en voor heel veel dingen allergisch. Uit de test kwam het volgende: Eiwit, kabeljauw, pinda's, soja, wortel, selderij, katten (CAP 6), honden, erwten, kiwi en sesam. Soja en wortel heeft hij wel al gegeten en daar heb ik nog nooit een reactie op gemerkt. Mijn zoontje heeft ook altijd een volle neus en 's nachts zit hij ook helemaal dicht. Echter, we moeten eerst naar de KNO arts om te kijken of hij vervolgens poliepen heeft. Daarna gaan we naar een dietist in het kinderziekenhuis om een pinda-test te doen om vast te stellen in hoeverre hij hier allergisch voor is. Voor nu staat er CAP 2 op pinda's dus het is nog even afwachten. Waarschijnlijk krijgen we een dan een epi.



De allergie bij mijn zoontje uit zich vooral op de huid: als hij ergens mee in aanraking komt, zoals puur eiwit met bakken, dan krijgt hij daar gelijk rode plekken. Echter, vorige week was het heftiger. Hij had al 100x vis gegeten (mengsel van kabeljauw en bot, zag ik pas later) en hij zat binnen 10 minuten onder de netelroos.

Dingen waar op de verpakking staat: kan sporen van noten, pinda's etc bevatten eet hij eigenlijk zonder problemen. Ik heb nog nooit een reactie gemerkt. Ik maak ook vaak koekjes zelf. Dan weet ik dat er geen rommel in zit.



Qua medicijnen geef ik elke avond Ceterizine drank en voor noodgevallen heb ik altijd 2 cortisonzetpillen. Verder heeft hij een huidzalf die door de apotheek gemaakt is en die heel goed werkt om de huid te verzorgen. Als hij een acute allergie op de huid heeft dan hebben we een sterke cortison zalf. Als baby had mijn zoontje een hele kapotte huid en veel kapotte billen. Soms was het zo erg dat ik alleen maar kon huilen bij het verschonen. Dan had hij tot bloedens toe plekken op z'n armen en benen. Ik schrik nu nog van de foto's. Gelukkig heeft hij dat nu niet meer.



Ik heb zelf ook een sterke kattenallergie. Mijn zoontje heeft die van mij (voedselallergien heb ik zelf niet, maar pinda-allergie zit in de familie evenals erwten) overgenomen. MIjn ouders hadden toen ik klein was 2 katten en die hebben ze toen weggeven. Het kon niet anders. Ze moesten uit huis. Op het laatst functioneerde ik helemaal niet. Kijk goed naar je zoontje en neem op tijd actie!



Vervelend nieuws is het. Ben blij dat ik bij mijn jongste nog niks heb kunnen ontdekken.
Alle reacties Link kopieren
Pinda's zijn geen noten. Daarom hebben mensen met een pinda allergie ook vaak een allergie voor soja, pinda's zijn peulvruchten, net als sojabonen.
verba volant, scripta manent.
Alle reacties Link kopieren
Nee, het kdv waarschuwen dat ze een ander mes gaan gebruiken is niet overdreven. Pindaallergie kan heel gevaarlijke vormen aannemen. Laat je anders nog eens heel goed informeren door de huisarts. Ik weet niet of een epi-pen noodzakelijk is, maar vraag daar eens naar.



Op school waar ik werk, zit een meisje met deze allergie. Er ligt standaard een epi-pen in de klas met een gebruiksaanwijzing. Ook heeft ze een trommeltje met aparte traktaties, voor het geval iemand trakteert op iets met pinda's of met sporen van pinda's. Dat is misschien nog een handige tip voor op het kdv?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven